Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Koliko krivde za krizo ima ljudstvo?

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

čarli sporočil: 13.178
[Glavni forum] Tema: Koliko krivde za krizo ima ljudstvo?
[#1601897] 02.03.12 23:49 · odgovor na: (#1601732)
Odgovori   +    0
[valsidalado]
Ja, čisto mimogrede in slučajno sem bleknil tisto, kar ves čas ponavljam; nekaj o blokadi oblastništva; kaj ne? V bistvu si zelo malomaren, pa tudi vsaj potencialno nasilen, se mi zdi, ker edino ti imaš lahko prav (si te poredstavljam kot Brdavsa in si sploh ne želim te kdaj srečati, kvečjemu bolj previdno, nekje v tvojih hribih, kjer bi me bil vesel). Narava nemških dolgov je popolnoma druga, od naših.
Kako je drugačno? A se dolg ne plačuje skozi davke?
Seveda se ti zadolžuješ na veliko na mednarodnem trgu, da bi kupoval obveznice drugih držav, pa zate so zakreditirana tuja gospodarstva, pa tebe skrbi preživetje tvojega trga, zaradi česar 'rešuješ' druge... Nemški javni kapital je zasebni, zaščiten pred njihovo in pred tujo oblastjo (ki niti ne pride v poštev), tvoj zasebno zasebni kapital pa niti pred tvojo državo ni varen, kaj šele javni oz. pri nas državni kapital; Nemčija je magnet za tuj kapital, mi pa seveda tudi, le bolj zato, da nas kupujejo kot celoto, kar pa mi sproti porabimo za zapravljanje... Brez veze primerjaš nemške dolgove z našimi...
Zakaj je brezveze? Še enkrat. A trdiš, da v Nemčiji dolgove države plačujejo drugače kot pri nas?
Z razvojem pa očitno ni nujno, da prideš do anarhokapitalizma, mogoče prej nazaj v socialno državo, v diktaturo ipd., sploh če javnega kapitala (ki obstaja in bo, neglede na to, kako si ti bodočnost predstavljaš) ne spremeniš v zasebnega in ga umakneš izpred nosu oblasti.
Se strinjam, da zadeva ni premočrtna in, da se z razvjem pride tudi lahko do komunizma;) In ja jaz nisem nikjer trdil, da javni kapital ne obstaja. Namreč ti trdiš, da je javni kapital zaseben kar pa seveda ni res. Če bi bil zaseben bi vsi čuvali ta kapital. Tako pa se vsem fučka, ker vejo, da niso lastniki. Edina fora je, da uporabljajo ta kapital. In ti enostavno nočeš tega razumet, ker nonstop goniš eno in isto;)
Za anarhokapitalizem z lojalno konkurenco je potrebno pa ravno to, kar omenjam, blokada nasilja, monopolov in oblastništva (težka naloga, še sploh, če nimaš osnove v ustavi).
Ne v anarhokapitalizmu ne rabiš nobene blokade;) Rabiš samo, da se kaznuje posledice (ne pa da z "preventivo blokira) oz kazniva dejanja (umori, goljufije itd). Zato je tudi jasno, da sploh ne razumeš anarhokapitalizma in liberalizma;) Ti
Ti zagovarjaš anarhokapitaliztem precej agresivno, kar je posledica tega, da imamo pač državnega monopolista; spopadaš se z monopolistom državo (na napačen način; raje tega monopolista onesposobi drugače, naj živi, a brez kapitala, naj si zasluži za plačo lojalno, na trgu; naj plača najemnine, koncesije, amortizacije, stroške ipd. ali pa naj pošteno odkupi, kar si sedaj kar prisvaja).
Evo že spet kažeš svoje neznanje okoli anarhokapitalizma. Namreč eravno v tem sistemu ni monopolista. Namreč država ima sedaj monopol nad nasiljem oz represivnimi organi in to sevda tudi spretno izkorišča za svoje maziljence. In ni mi jasno zakaj bi tvoj monopolist plačal koncesijo? Pa kdo pa daje sploh koncesijo? A ti veš kakšno neumnost si sploh napisal? Verjetno ne ane;)

PS: Seveda odgovra v zvezi z Nemčijo spet ni bilo. Spet raje se koncetriraš na temo B (anarhokapitalizem) katero jaz sploh nisem načel. Očitno veš, da brcaš v temo pri zadolževanju Nemčije in je potrebno preusmeriti se v drugo temo...

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(