Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-239456 sporočil: 124
Zadnja sprememba: anon-239456 11.01.2012 07:32
[prerok]
Department of State ne pozna oddelka za "Srednjo Evropo" (glej uraden organigram www.state.gov/docume...99588.pdf) Lahko na Financah pobrskate senioriteto uradnice s katero se je pogovarjal veleposlanik. Meni kaže, da je veleposlanik uspel priti malo naprej od vratarja.
To so pisali na STA, tudi recimo v angleščini: www.sloveniatimes.co...department - deputy assistant to the US secretary of state responsible for Central Europe

Po moje je "assistant"/"pomočnik ameriške državne sekretarke" v resnici en od "assistant secretary", konkretno AS za evropske in evrazijske zadeve, torej ni pomočnik drž. sekretarke ampak pomočnik podsekretarja za politične zadeve. "Namestnica"/"deputy" se pa očitno znotraj evrazijskega oddelka ukvarja s Srednjo Evropo. Google sicer ne najde nić pametnega o Marii Jovanovich :)

EDIT: Aha, STA (ali pa MZZ) ne zna niti imena prepisat (Marie L. Yovanovitch), zato nič ne najdem. Tole je ta ženska, kar prav sem uganil njeno funkcijo, le da je pristojna za baltske, nordijske in srednjeevropske države. Malo več od hišnika pa le je :)
www.state.gov/p/eur/...167644.htm
en.wikipedia.org/wik...ovanovitch

pa še en hec: www.priloga.si/?p=938

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen