Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-194065 sporočil: 966
[čarli]
> [Blbec]
> > [čarli]
> > > [Blbec]
> > > > [FIN-381227]
> > > > > [monsterx]
> > > > > Avtorju članka, 14 odstotkov ali 14 odstotnih točk? ;)
> > > >
> > > > Ne boš verjel.Pravilno je točk!!(tokrat mu ali jim je uspelo)
> > > >
> > > > Sprememba relativnih količin ( recimo %) se meri v odstotnih točkah.
> > > > Sprememba absolutnih količin ( recim BDP) se meri v odstotkih!
> > >
> > > Pravzaprav je prav oboje. Načeloma se uporabljajo odstotne točke, vendar če pogledaš na zadevo "pravilno", lahko rečeš tudi:
> > >
> > > - prejšnjič so dobili 64% (=64 od 100)
> > > - tokrat 50% (=50 od 100)
> > > torej so tokrat dobili 14 od 100 manj kot so dobili lani, t.j. 14%.
> >
> > Nope stvari ne grejo tako;) Če bi dobili 14% manj (od prejšnih 64%) bi to pomenilo, da je dobila manj glasov za 8,96%(formula 64% x 0,86). Se pravi potem bi dobili dobrih 55%;)
>
> Brez skrbi, da vem, v čem je razlika med odstotki in odstotnimi točkami in koliko je 14% od 64% itd... Mislim, o tem debatirati se mi zdi malo... banalno. Ne glede na to, da po tem forumu serje en kup "znalcev", ki se počutijo zelo učene in ekonomsko podkovane, ko razlagajo take prvinske kot je razlika med % in % tč. ... (nisem mislil tebe). Zanimivo se mi zdi zgolj malo bolj "out of the box" razmišljanje, kar dojemanje, da lahko 14% manj razumeš kot 14% od 100, ne zgolj 14% od 64%, gotovo je. Ampak to je bolj za popestritev.

no saj v pogovornem jeziku se itak ne uporabljajo OT. Je pa vseeno, prav da novinarji uporabljajo pravilno terminologijo (na zahodnih tv opažam, da to uporabljajo veliko bolj kot npr pri nas). Sicer je so te OT bolj pomembne v pravniških stvareh...
Se strinjam, pri, kot praviš pravniških stvareh in resnem novinarstvu, "interpretativna pesniška svoboda" kot si jo lahko privoščim denimo jaz na forumu, nima kaj iskati.

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(