Zasebnost

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

čarli sporočil: 13.178
[yuslocan]
> [čarli]
> > [yuslocan]
> > > [entrepreneur]
> > > Ne bom se več s tabo prepiral okrog tega... misli si kar hočeš. Ampak če se ne motim, si včasih živel v Kanadi? Oprosti, ampak tvoj način razmišljanja me spominja na tipičnega Jugoslovana, ki je odšel delat v tujino in kmalu ugotovil, da je treba v gnilem kapitalizmu preveč delat, zato se je raje vrnil domov, kjer je lahko ladodno živel s precej manj dela... zdaj so pa ti prekleti desničarji vse zjebali in še pri nas uvedli gnili kapitalizem ;)
> >
> > Jaz ti ne prodajam svoje mnenje. Po izobrazbi sem naravoslovec, ekonomija ni moje področje. Zato veliko berem in poberem tisto, kar menim da pije vodo. Tebi priporočam enako. Za začetek pokukaj v zadnjo številko Der Spiegl-a ali v Mladini preveden prispevek angleškega profesorja Timothy Ash Garton-a. On pravi, da je kapitalizem v krizi in ne moja malenkost. Ker profesor ne sodi v komunajzarje, novinarsko falango 571, ali bog ne daj rdečkarsko zalego, mu lahko verjameš vsaj malo. Končno, predava na Oxfordski univerzi. Današnja internetna izdaja Financ ima tudi nekaj zanimivega na to temo. Pokukaj malo.
> > www.finance.si/33177...C5%BEav-EU

> Gremo prvo osnovam. definiraj mi kapitalizem;) Mogoče boš spoznal, da precej brcaš v temo. In ja ekonomija ti res ni blizu. Vem pa da vsak misli, da se na njo spozna najbolje;)

Pa kva si ti za en profesor, čarli. Lepo sem napisal, da sem naravoslovec po izobrazbi. Torej nisem potreboval tebe da mi tega poveš, ker sem že jaz povedal.
Za razliko od tebe sem ekonomijo doštudiral;) Pa daleč da bi ta formalno znanje kaj dosti pomagalo pri mojem razumevanju ekonomije. Če bi se opiral na to potem bi bilo moje znanje o ekonomiji na psu;)
In ti, kot kakšen ekonomist, bi se lahko potrudil pa sam napisal to prekleto definicijo kapitalizma kot jo ti razumeš. Ti bomo hvaležni za dodatno izobraževanje, saj se vsi učimo celo življenje. Lahko skopiram deset internetnih definicij in vsaka je na svoj način točna, vendar me zanima ta tvoja, zares posebna definicija kapitalizma.
Vredu ti bom napisal definicijo kapitalizma. V kapitalizmu je država minimalna in imajo pod komando sabo samo vojsko, policijo in sodstvo. A si zadovoljen? Zdaj pa mi povej katere države imajo samo to?;)
> > Da živel sem v Kanadi in pet let vodil projekte v kandaski firmi. Ne v jugoslovanski, kot nekateri, ampak v kanadski. Nekaj vem o tem. Tudi pet let ni kar tako kratka doba, kot bi rad povedal.
>
> In sam si povedal, da je tam kar precej socializma ane;)

Seveda sem to napisal, to drži kot pribito in kaj potem. Kljub temu so v kanadski družbi prave severnoameriške kapitalistične razmere v gospodarstvu. Gospodarstvo funkcionira enako kot v USA kljub bolj socialno naravnani družbi.

Pa kakšne kašitalistične razmere v gospodarsvu če pa priznavaš, da tam furajo tut socializem? Pa a ti razumeš, da če ne bi bilo tega socializma bi za te kapitalistične razmere bil tudi dosti boljše plačan;)
> > Do zdaj sem navajal samo preverljiva dejstva. Napisana v revijah in internetu. Brez osebnih ocen.
>
> A si kdaj se vprašal, da so ta preverljiva dejstva biased? A resno misliš, da kar je zapisano v časnikih drži vodo al kako?

Čarli bodi tako dober, pa nam ti povej svojo oceno in mnenje. Morda se še kaj novega naučimo od tebe. Zakaj pa ne?
Oceno o čem? Povej točno na kaj misliš pa bom podal arumentirano oceno (če bom zadevo dovolj dobro poznal sevda) in mogoče za podkrepitev potem še prilepil kakšen link ali dva;)

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(