Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Zakaj Janez Janša še ni vpisan v ZK?

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-111103 sporočil: 797
[Kolya]
> [miroko]
> Elikan, ti si pokvarjen. Včeraj je Janša na izziv Jankoviča jasno in eksplicitno odgovoril, da je stanovanje kupil na kredit in da ga je tudi prepisal.
> Gnoj od lažnivega novinarja.

Če se ne motim, je nepremičnine na Mesarski zgradil Stanovanjski sklad RS. Preko javnega razpisa ste lahko kandidirali za nakup stanovanja. Med razpisnimi pogoji je bilo tudi, da kot kupec stanovanja ne smete prodati stanovanja še 10 let in da se v ZK na nepremičnini vpiše začasna omejitev oziroma prepoved odsvojitve nepremičnine. SS RS ima tudi predkupno pravico na nepremičnini v tem času.

Ker ozadja primera (dejanskega stanja) ne poznam, je morebiti navedeno razlog, zakaj še ni prišlo do vpisa novega lastnika v zemljiško knjigo.

Če povzamem to teorijo, Janša kot kupec nepremičnine ima samo obligacijsko-pravni zahtevek, ne pa tudi stvarno-pravnega oziroma razpolagalnega (ta je pogoj za vpis v zemljiško knjigo), ker tega zaradi omejenih stvarnih pravic na nepremičnini ne more imeti. Teoretično bi torej lahko formalni lastnik nepremičnine (oseba, ki je uspela na javnem razpisu, je vpisana v ZK in je sklenila kupoprodajno pogodbo z Janšo) le-to zakonito prodal še komu tretjemu.

Če je to res, gre za izogibanje pravilom javnega razpisa in pravnim posledicam iz že sklenjenih kupoprodajnih pogodb. Vse skupaj seveda smrdi, ker so bila stanovanja zgrajena za mlade družine in ponujena na trg pod netržnimi pogoji.

Je zakonito, a nemoralno.

Precej nemoralna zadeva.

Zakaj? Ker moja družina (mlada družina) in veliko mojih prijateljev (vsi mlade družine) nismo na razpisu na Mesarski dobili stanovanja, ker smo imeli premalo točk, zaradi prascev, ki so kupovali stanovanja, da so jih lahko naprej preprodajali. Videti je, da je tudi Janša pomagal enemu od teh preprodajalcev.

Medtem pa so vsi moji prijatelji kupili stanovanja bistveno dražje in so zakreditirani do grla. Jaz sem tudi kupil stanovanje, ampak sem vsaj počakal, da sem dobil ugodnejšo ceno. Zaradi tega pa sem z družino moral 3 leta plačevati najemnino v premajhnem stanovanju. Tega sranja ne bi bilo, če ne bi bilo špekulanto in kupcev, ki so te špekulacije omogočili (v tem primeru naš bodoči predsednik vlade Janša). Če to že lahko pričakujem od tipičnega oportunista, bi bilo lepo, da tega ne doživim od prvega voditelja države.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen