Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Tito med največjimi morilci

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-143521 sporočil: 604
[Glavni forum] Tema: Re: Tito med največjimi morilci
[#139335] 07.10.07 10:54 · odgovor na: anon-91864 (#139304)
Odgovori   +    0

shaman je napisal(a):


Kaj pa ko bi ti meni odgovoril, kdo je (če ni tebi tako ljubi Tito) pobil ali ukazal pobiti nekaj sto tisoč ljudi v Jugi? Daj da te vidim, prjatu! Hint. Zanikati, da so bili pobiti ni tvoja naboljša opcija! Ker obstajajo materijalni dokazi. Enostavno so prešteli lobanje!

Lp shaman
Jaz sem izrecno napisal, da so se v Jugoslaviji dogajale stvari, ki niso bile pravilne, med katerimi sem izpostavil Goli otok ampak iztrgati eno stvar iz celote ni utemeljeno, še manj pa pokaže realno sliko.

Poleg tega kako ti veš, da je prav Tito ukazal pobijanje ljudi? Res da je bil najvišja figura v državi ampak poleg njega so bile v državi tudi druge zelo močne figure, ki so na marsikaterem področju ravnale samovoljno. Kot recimo Rankovič in Kardelj. Prav zato sem napisal, da so takšni ljudje zlorabili namen komunizma za svoje bolane interese. To pa še ne pomeni, da lahko pljuvamo po celem sistemu in državi! Ne zavračam manjšine, ki se ni želela konformirati ampak reči, da je bil prejšnji režim diktatorski, kjer so se ljudje pobijali in zapirali medtem, ko je od 25 MIO prebivalcev velika večina živela lagodno življenje ne zdrži vode! Zakaj ne omenjate tega, da smo imeli zagotovljena stanovanja, službe, zdravstvo in šolstvo? Da je bila družba bolj sproščena in spoštljiva? KAKO SMO BILI LAHKO BOLJ SPROŠČENI, ČE SMO ŽIVELI V DIKTATURI?!

In svobode je bilo toliko kolikor jo je takšna država lahko sprejela. Za živeti v skupnosti so vedno potrebni kompromisi in določena odrekanja. Popolne svobode pa itak ni! Še najmanj pa danes, ko je v praksi virtualna demokracija, ki služi samo elitnim skupinam.

In, da ne bo pomote, sam nisem za oživitev takšne Jugoslavije, ker so bile nekatere omenjene deviacije enostavno prehude, da bi država lahko dolgoročno obstala. Nisem pa tudi za takšen sistem kot ga imamo sedaj.
Sem bolj privržen modelu, ki ga ima Švedska. Tisti, ki so bili dlje časa na Švedskem vedo, da je njihova družba mnogo bolj homogena, sproščena in spoštljiva. In ne bi takoj pobijali svojih kriminalcev tako kot se to zgodi v Sloveniji. In ne iščejo vedno krivcev v drugih ampak se kolektivno spoprimejo z zadevo in iščejo konstruktivne rešitve, ki so v korist vsem.

Pri nas Slovencih pa so bili in so še vedno drugi krivi. Sploh ne gre za to koliko smo Slovenci sposobni in pridni ampak za to koliko imamo družbenega čuta in koliko smo sposobni konstruktivnega reševanja zadev. Tudi za to mnenje je veliko dejstev, kar pa odpira čisto drugo temo.

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(