Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-76887 sporočil: 18.121

shaman je napisal(a):



Vprašanja:

1) Zakaj je DURS odobril vrnitev in jo tudi nakazal na račun podjetja Domna Zavrla, če zdaj trdi, da to ni pravilno? Zakaj?
2) Kje je Domen Zavrl lahko naredil mahinacijo, ki bi naj bila "nevidna" DURS-u v času odločanja o povrnitvi DDV? Hint: še naprej velja, da je Zavrl dejansko vplačal 2x500 kEUR. Drži?
3) Kako to, da je DURS najprej presodil, da je DDV treba vrniti, potem, pa naknadno, da ga ni bilo treba vrniti in ga poslej terja nazaj? Zakaj tega ni ugotovil, ko je odločal o vračilu?
4) In konec koncev - v čem je sploh problem? Četudi je DURS zdaj ugotovil, da se "v tem, po nečem očitno posebnem primeru" vhodnega DDV ne povrne, ga bo pač Zavrl vplačal nazaj. Z obrestmi. Zakaj se iz tega dela tak pomp v javnih glasilih? Saj še vedno velja, da je o vračilu odločal DURS, mar ne? In je sedanja akcija potemtakem zgolj popravljanje napake DURS-a in ne nekakšnih mračnih namenov Domna Zavrla. Prav?

LP shaman

Odgovor na vprašanje številka 1: Po mojem je šlo za avtomatizem pri obdelavi obrazcev. Ker pa je bil znesek velik, so potem začeli preiskovati dokumentacijo, ko je zadeva prišla na vrsto, saj se na DURS verjetno z zamudo ukvarjajo s posamičnimi primeri. Potem lahko še špekuliramo o tem, da je kdo videl v tej zgodbi možnost dodatnega zaslužka in ko se je možnost izjalovila, se je šlo v javnost ;-)

Odgovor 2: Številk se jaz ne spomnim več. Ne vem, kje si dobil teh tvojih 2x 500?
Zavrl po mojem ni naredil nobene mahinacije, temveč je preprosto zahteval povračilo DDV.

Odgovor 3: Glej zadnji stavek pri 1 ;-)))

Odgovor na 4: Zgodba je super za medije, zato tak pomp.
Saj vidiš, da je v vsakem članku uporabljen izraz "čudežni deček Janeza Janše".
Si kdaj zasledil izraz "čudežni deček Milana Kučana" ali Janeza Drnovška?
Že na tem forumu vidiš, kako ropotajo o miljonih eurov, ki jih bo prihranil Perić, kaj šele drugje, kjer so jim davčne stvari še manj jasne.

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(