Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Triglav, tranzicijski spaček

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

zoran13 sporočil: 2.420
/13/...tisto kar so razdelili med upravičence P.O. bi lahko z isto metodologijo razdelili med upravičence kot F.O. saj ima oz.zavarovalnice morajo po zakonu imeti in hraniti vse police,bodisi kopije bodisi mikrofilmane in njihova teorema nikakor ne vzdrži.
Ne vem,kako lahko kot upravičence do delnic štejete tudi tiste F.O.,ki niso v zavarovalnico Triglav niso vložile niti tolarja z tistimi,ki smo že takrat na nek način prevzemali naložbena tveganja v tolikanj opevanem letu 1990.
Obenem sem se spomnil,da sem takrat leta 1990 sklenil življenjsko zavarovanje z mesečno premijo 150 takratnih DEM,kar je znašala glavnica v 12 letih trajanja zavarovanja točno 21600 DEM.V natanko tistem obdobju 1990 - 1991 je bila izvršena oddelitev iz Zavarovalnice Triglav d.d. (matere) na novoustanovljene zavarovalnice Zavarovalnico Maribor d.d.,Tilia d.d. in Adriatic d.d. (hčerke),seveda s pripadajočimi portfelji strank.Tako so vsa življenjska zavarovanja takratne P.E.Triglav Koper,proti naši volji in odobritvi prenesli v Adriatic d.d.Hranim še originalne dopise družb,tako,da smo kasneje iste zavarovalne police tako Triglav-u d.d. plačevali Adriatic-u d.d.Poleg življenjskega zavarovanja so bile v tistem obdobju sklenjene tudi imovinske police za zavarovanje stanovanja in tudi nezgodna zavarovanja otrok.
*Dopis iz dne 20.09.1991:
˝˝Obveščamo vas,da smo pri kontroli vplačil opazili,da se v posameznih primerih premija življenjskega zavarovanja nakazuje tako na zavarovalno družbo Adriatic kot na zavarovalnico Triglav PEKoper.Življenjsko zavarovanje,katerega ste sklenili z zavarovalnico Triglav - Območno skupnostjo Koper do 31.12.1990 je prešlo v portfelj pravnemu nasledniku,to je zavarovalni družbi Adriatic koper,kjer je tudi zbrana do sedaj vplačana premija.Prosimo vas,da ste pri vplačilih premij pozorni na zgoraj navedeno.˝˝*
Ko sem tako pred časom telefonaril na ministrstvo za Finance so se delali,da ne vedo nič,ko sem telefonaril na KAD so odgovorili enako,ko sem klical na Triglav so rekli,da še ni sprejetega specialnega zakona...eno samo in golo sprenevedanje...poleg tega je hkrati jasno,da gre za enormna finančna sredstva,saj naj bi po zagotovilih g.Jenka za zavarovalnico Triglav d.d. lahko iztržili po primerljivih cenah delnic ZVTG iz sivega trga od 2,9mrdEUR do 4.mrdEUR,kar pomeni po navedbah tudi polovico državnega proračuna...***
Zlasti žalostno je dejstvo,da so bili iz lastninjenja tako izvzeti tudi vsi zaposleni zavarovalnice,seveda z izjemo nekaj oseb blizu uprave,še bolj žalostno pa je dejstvo,da se sedaj izgublja ogromno energije v dokazovanju (ne)lastninjenja zavarovalnic in da še sedaj tako ni končana zgodba izpred 17 let,pa tudi se ne ve ali kdaj sploh bo!

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(