Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-197765 sporočil: 6.444
Zadnja sprememba: anon-197765 02.08.2011 12:47
[rodrigues]
> [NavadniNimda]
> Ja, se strinjam, saj je tako. Ampak če našponaš mero, se začnejo prevračati Grki, Portugalci in podobni socialistični eksperimenti. In potem Evro spet pada...

Nisem čisto šure. Referenčna obrestna mera ima vpliva na posojanje denarja med bankami in posledično večinoma na prebivalstvo ter podjetja, ki kredite pridobivajo preko bank. Države pa večina posojil pridobi z izdajanjem obveznic, kjer so pa žedaj bili za 2 letne obveznice zahtevani donosi več kot 20%.

globaleconomicanalys...-2815.html

Če ne bi bilo intervencij ECBja in reševalnih svežnjev, bi si Grki morali sposojati po tej obrestni meri, kar je zagotovi bankrot. Zaradi tega pa jim mi potem posodimo po recimo 3%.

EUR je še bolj v riti kot USD, ker niti ni "centralne" avtoritete od katere bi se dalo dobiti podatke kaj počnejo v ozadju. Za USD vsaj FED govori kaj bo počel s QE, v EMU se pa to vse izve naknadno in podtalno.
Kot da Grški prebivalec nima kredita in kot, da Grške firme niso zadolžene.

Toliko kot bodo več pokasirali na obrestih toliko bo grško gospodarstvo občutilo na manjši potrošnji in manjših prihodkih. Manjša potrošnja, manj davka za državo. Kaj ti tukaj ni jasno?

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen