Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Odločitev o pomoči Grčiji preložena na julij

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

gogi1 sporočil: 5.314
Zadnja sprememba: gogi1 20.06.2011 23:15
[sentvid]
Gogi1 tudi če Grki danes odplačajo vse dolgove oni nimajo od česa živeti.Industrije praktično nimajo,gospodarstvo je uničeno,produktivnost je na nuli.Mrhovinarjev javnega sektorja pa je na državni proračun priklopljenih cela armada z nepredstavljivimi pravicami.In iz zgodovine poznamo primer Argentine ki je bankrotirala pa danes čisto uspešno deluje na globalni ravni.Res pa je da je Argentina porabila kar nekaj časa da je pridobila novo zaupanje finančnih trgov.Danes ima Evropska unija dve slabi možnosti.Ena je slabša od druge.Ali pusti Grčijo umirati na obroke in podaljšuje agonijo Grčije in na koncu bo v vsakem primeru Grčija bankrotirala,ali pa Grčijo pusti bankrotirati takoj in se evro območje reši balasta v obliki insolventne Grčije.Denar evropskih davkoplačevalcev ki ga danes mečemo skozi okno-dajemo Grčiji in ga nikoli več ne bomo videli pa vloži v razvojne projekte kateri bodo Evropi prinesli dodano vrednost in konkurenčnost na globalni ravni,ter nova delovna mesta in višjo blaginjo.
Grčija se mora za svoje dobro globoko spremeniti in vrniti izposojeno. Posledice bankrota bi bile ali bodo brutalne, predvsem za Grčijo, tudi za ostale ampak predvsem za Grčijo. Papadreu se tega očitno v popolnosti zaveda in se obupno trudi to dopovedati Grkom.

Če Grčija bankrotira, to pomeni, da razglasi nezmožnost vračanja zapadlih dolgov. V tem trenutku se cela veriga ustavi. Francoske in nemške pravne in fizične osebe imajo do Grčije 150 MILIJARD evrov terjatev. Namenoma sem napisal z velimi črkami. Ni problem v tem, da bodo svoj denar morda izgubili, grški krediti nimajo ročnosti 30 let, jutri jih je potrebno odplačati in kdo jim lahko isti denar posodi za še dalj časa kot tisti, ki ga že imajo pri njih? To pa so le dosedanji upniki.

A ne razumete, da se Grčija v primeru da bi razglasila bankrot znajde v situaciji ko ne bo mogla več financirati dnevnega preživetja? Njihova celotna struktura družbe in gospodarstva je že dve desetletji prilagojena dejstvu, da porabijo več kot so sposobni ali voljni narediti, ne da bi se tega kaj dosti zavedali. Podatki so bili na voljo, opozorila so prihajala, kolektivna norost je v sebi utopila vsako racionalnost ali klic razuma.

Nikomur ne bi privoščil, da živi v Grčiji ko razglasi bankrot. Milijon državnih uradnikov braz plač, ki se napajajo iz dnevno izposojenega v tujini, bi podivjalo. Sindikati bi podžigali. Oskrba opeša, gospodarstvo hromi. Trgovine se praznijo in starejši Grki bodo mlajšim lahko razložili, kaj pomeni ime United Nations Relief and Rehabilitation Administration (UNRRA) na paketih hrane, ki jih dobivajo iz tujine kot pomoč.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen