Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-112890 sporočil: 3.228
[foore]
> [maxmaxlj]
> foore,
> ne boš verjel, ampak res. V Sloveniji ima proizvodnja tovrstnih izdelkov usodo Mure. Lahko pa zaposluje izobražen kader in preko tega dela podjetja preliva ustvarjeno dodano vrednost v Slovenijo. Enako dela Revoz, samo da je pri avtomobilu manjša konkurenca in večja razlika v ceni, ker je tehnološko na višji stopnji.

Kratkoročno imaš prav, vendar tudi Srbija bo prišla v EU in cene delavcev ne bodo več tako majhne. Ko daješ delo v tujino in odpuščaš delavce, mora naša država veliko plačevati za brezposelnost in imamo velike probleme z delavci in družinami, ko se jim onemogoča delo za preživetje.

Poizkati je potrebno v vladi oz, državi, da bodo davki manjši in razne takse, trošarine, da bomo konkurenčni. Tu vidim boljšo rešitev.
Ne dolgoročno misli, ker tudi ti ko greš kupit pralni stroj se boš dolgoročno odločal med ceno in kvaliteto. V Sloveniji je delovna sila predraga in nikoli ne boš več kupil pralnega stroja izdelanega v Sloveniji. Iz Srbije se bodo selili pa še kam drugam. Ohranjanja razvoja in funkcij, ki prinašajo višjo dodano vrednost, se izplača imeti v Sloveniji in dolgoročno vsaj to zadržimo in možnost prelivanja dodane vrednosti, ki se ustvari na drugih trgih.
Če Gorenje proizvaja samo v Sloveniji, bo stečaj, če se seli v tujino se ohranjajo boljše plačana delovna mesta plus ustvarjena vrednost nekje drugje. Tu je vir za socialne transferje, drugi pa v Revoz, kjer se lahko še zaposli tovrstna delovna sila, pojutrišnem pa v Pipistrel in k Akrapoviču. Tako poteka razvoj, ne da vstrajamo pri Muri, podjetja ki imajo možnost rasti se jih pa obremenjuje do iznemoglosti, da se ne razvijajo in ne rastejo.
Tudi jaz sem za manjše davke, ampak saj vidiš kako poteka predreferendumska kampanija (sem proti novi pokojninski reformi). Doseženim pravicam se bolj teško odrečemo, od nekod je pa potrebno dobiti denar. Prav gotovo ne od izdelavo hladilnikov v Gorenju, temveč od dela z višjo dodano vrednostjo.
Problem je, da se že danes Pipistrel in Akrapovič selita v tujino, ne šele, ko bi tehnologija povozila izdelke in se nihče ne ukvarja s tem. Trepetamo za delovna mesta, ki imajo 3x nižjo dodano vrednost in brez možnosti velikega razvoja, za Boscorola in Akrapoviča s pa nihče ne zmeni.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen