Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek \'\'Zakon o delu na črno podoben sedanjemu\'\'

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-24983 sporočil: 7.885
[123nic]
Ekonomist Janez Šušteršič naj si predno blebeta prebere zakon, kar oba, če se je že lotil primerjave.

Nasprotniki zakona, ki trdijo, da zakon omejuje medsosedsko pomoč, imajo prav.

Rešitve, ki po Šušteršičevo omilijo ta bedasti zakon, pa so neumne in neživljenjske.
Mah, dvomim da imajo prav. Saj ni nič omejeno, razen pri onih, ki delajo poklicno te stvari. Ti baje lahko izstavijo račun, pa 100% popust. Sicer ne vem, kako bi potem davčna reagirala... :)
So še bolj butaste stvari, kot je to.
Recimo ona pomoč v denarju. Recimo, ko mi je pogorelo, kar sem dobil sem dobil vse v kešu, razen eden mi je plačal pogodbeno delo, ki ga nisem delal, pa vse davke.
Drugače je to vse obdavčeno, razen če Rdeči križ ali Karitas zbira in posreduje. Če ti ne, potlej je pa drek.

Jaz se niti ne poglabljam v to, kaj je z zakonom. Kaj je bilo pa s starim narobe, da ni več dober ?
Izvedba je bila zanič. Koliko so jih pa dobili, ki so delali na črno ? No tudi zdaj jih ne bodo nič več, ker bo še vedno izvedba zanič.
Jaz sem bolj proti iz tega razloga, ker je zakon nepotreben, s tem zapravljen čas in denar davkoplačevalcev, pa vse bo kot prej, ker pač ne bodo nič naredili pri izvajanju zakona, kot ne naredijo pri tem.

Sploh ne vem zakaj rabimo toliko novih zakonov, ko niti starih nismo sposobni izvajati. A zato potem rabimo nov zakon, ki ga zopet ne bomo sposobni izvajati. Pač metanje proč davkoplačevalskega denarja.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen