Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-9939 sporočil: 17.846
[TadejK]
> [foore]
> > [TadejK]
> > > [foore]
> > > Skoraj" je Istrabenz v stečaj porinila politika
> >
> > Hočeš reči, da je pred devetintridesetimi meseci, ko je bil tečaj delnice še 100 EUR, TadejK pravilno napovedal kolaps Istrabenza zgolj zato, ker je bil taistega dne zraven, ko so kao politiki kao skovali nek kao peklenski načrt tega propada?
>
> Če si bil zraven, še bolje poznaš situacijo, lahko poveš, še kaj več.....


Nikjer nisem bil nič zraven in sem tudi takrat že razložil, kako in zakaj se prihajajoči kolaps vidi iz bilance družbe. Podobno kot pri Infond Holdingu, Centru Naložbah, obeh Zvon Holdingih, Vegradu, ... tudi pri teh se je že leto ali dve pred tem, ko so prve banke upnice začele kaj migati, z Lune videlo, da rešitve realno ni več.

To so računovodske postavke, čisto navadne številke in čisto elementarna aritmetika med njimi. Politika pa ni računovodska postavka in po dosedanjih izkušnjah kvečjemu pripomore, da te številke čim dlje ne pridejo do izraza.

Glede konkretno Istrabenza sem pa tudi že stokrat opisal celotno kronologijo, z datumi in povezavami, kako in kdo je uradno povzročil insolventnost Istrabenza. In to ni bila politika, ampak banka v 100% tuji lasti. Potem sta situacijo zaostrili še dve tuji banki, slovenske banke pa so zadnje dni pred glasovanjem o stečaju Istrabenza kozlale lastna čreva, da so ta stečaj preprečile. Pa poskusil sem tudi že neštetokrat razložiti, da niti te tuje banke niso bile krive za nastanek insolventnosti, saj so jo s svojimi potezami zgolj razkrile - torej preprečile, da bi jo še naprej prikrivali z raznimi računovodskimi kolobocijami.

Zdaj pa izstopam iz te debate, ker sem res že stokrat vse povedal.
Hvala Tadej za te besede. Redko se tukaj te dni prebere glas razuma in argumentov.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen