Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-53143 sporočil: 156
Se je morda kdo vprašal davnega 1996, ko so delodajalcem za polovico znižali delež plačil v SPIZ.kakšne posledice bo to imelo za prihodnost Slovenije in njenih prebivalcev? Se je morda kdo vprašal kdo bo saniral eno milijardno luknjo v SPIZ-u, ki je nastala prav zaradi tega. Se je morda kdo vprašal, kaj se je zgodilo s"prihranki" delodajalcev, ki so nastali iz "tega naslova"? Je morda kdo o teh vprašanjih dal pobudo za referendum?
2. Vsi tisti, ki mahate z demografskimi argumenti, nehajte že enkrat razmišljati abstraktno, temveč konkretno.
Delež mezd v BDP ju pada že zadnjih 60 let, vse od II. vojne naprej, intenzivno po po razpadu "vzhodnega bloka", ko zapadu ni bilo več treba plačevat dobrih mezd is strahu pred socializmom.

Bogat in zadovoljen srednji sloj, z osemurnim delavnikom in prostimi sobotami je nastal po zaslugi g. Roosvelta. Zakaj? Ker je dobro vedel, da mora svoje prispevati tudi kapita. Konkretno to pomeni, da mora za dobre penzije poskrbeti tudi "kapital": Delitev je pač vedno bila in bo pred potrošnjo. Potrošnji je popolnoma vseeno kdo je njen akter, zaposlen, klošar, upokojenec, otrok......Bistveno je, da se produkcija potroši in cikel zavrti. To je vse. Konkretno to spet pomeni, da če v neki x družbi družbeno bogastvo raste, za penzije pa denarja ni, nekaj ne štima, kajne.
V času ko brezposlenost povsod na zapadu samo raste, delodajalci povečujejo delovnik in intenzivnost dela ter skupaj s hlapčevsko politiko tolčejo po že pridobljenih pravicah.
Pristanek na Svetlikovo reformo konkretno pomeni:

Odpuščanje zaposlenih pred 60 letom, morda že pri 55, da ljudje ne pridobijo starostne zaščite, nadomeščanje starejših delavcev z "malim delom", prodajo premoženja starejši, ki bodo zaradi prenizke starosti brez penzije morali prehodno obdobje nekako preživeti in s tem dodatno akumulacijo že tako bogatih, predvsem na področju nepremičnin. Tu bo tudi krasen teren za manevre rkc.
Referendum je potrebno nujno speljat, reformo zavreč, ljudi na oblasti pa zamenjat. A med obstoječo politično garnituro ni kaj izbirat. To je pravi problem.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen