Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-9939 sporočil: 17.846
[najobj]
> [0219K21]
> > [NavadniNimda]
> > > [najobj]
> > > > [NavadniNimda]
> > > > To ne, ima pa zato pod kontrolo tvojo logiko. :)
> > >
> > >
> > > ... eh, sad ... čuj, kaj nea gringosi totega Asanža ganjajo, ha ? ...
> > >
> > >
> > > P.S.: ali pa ti verjameš, da ga ganjajo Švedi, ker je preveč navalo, pa se mu je olaguma ftrgala ? ...
> >
> > Tkole ti bom povedal: Asanža bom imel za Ameriškega nameščenca tisti hip, ko bo sprejet vse-svetovni zakon o cenzuri interneta. Do takrat ga smatram za čisto navadno rogue osebo. Valjda ne misliš, da se Američani razburjajo zaradi tam nekega Kiribatija ali Slovenije?

> Zakone se sprejema v posameznih državah.
>
> Primer Wikileaks bo, kot vse kaže postal prelomni ravno za svobodo Interneta oz. za pojmovanje tega ali je Internet mogoče obvladovali ali pa ne.
>
> Če povem po domače bo Internet pretrpel največjo "collateral damage" (postransko škodo), saj škode za mednarodne odnose ali za diplomacijo ne bo absolutno nikakršne.
>
> ZDA po (do sedaj videnih) depešah ne počenjajo ničesar takega kar ne bi bilo znano že prej, res pa je, da so depeše razgrnile le tehnologijo, oz. konkretno ameriško diplomatsko obrt. So pa depeše silno suhoparne, nikjer pa ni videti kakršnih koli kaznivih dejanj ali zločinov.
>
> Povsem hladno povedano, za zdaj trpi le Internet in posledično naša percepcija o Internetu.
>
> Do pred kratkim smo imeli Kitajce za primer tistih, ki pač bolj ali manj uspešno nadzorujejo Internet (in preko njega lastne posameznike). Sedaj se bo zadeva prevesila na preostali (tki. demokratični) svet.
>
> Meni takšen razvoj dogodkov nikakor ne diši, ne bom preveč presenečen, če bo ljudstvo čez čas Assanga in Wikileaks sicer pozabila, toda v isti sapi pozabila tudi, da je DOBRO, če imamo vendarle kar se da svoboden Internet, ter Internet brez hujših posegov oblasti (katerekoli, da smo si na jasnem) tako zoper operaterje, kot uporabnike, kot ponudnike vsebin.
>
> Zame je Internet pravo in resnično bojno polje. Izzid tega boja nikakor ni gotov.


... čuj, pa ti to sploh nea gluposti pričaš ... khmm, tako kot pišeš, bi res znala biti to ena taka namještaljka za publiko za novo varianto War Against Terror ...


P.S.: pizda, zdaj sem pa še jaz v toti "As ti tud not padu" finti ...
Poglej, to kar sem nazadnje napisal sem napisal smrtno resno in sem predvideval že vsaj od ustanovitve SISPE daljnjega leta 1997/98.

S to mislijo sem tudi šel študirat pravo kajti ta "boj" za Internet se bo bojeval preko pravnih norm, predpisov, konvencij in zakonov.

Preprosto povedano, če sem želel biti aktiven pri teh dogajanjih je zame bilo edino logično, da se o pravu dam tudi podučiti, pa ne zgolj tako, da preberem nek poljudni pravniški priročnik, temveč s poglobljenim študijem prava, ter s poudarkom na pravo in Internet.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen