Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-178149 sporočil: 4.311
[alan123]
"Največ anketirancev meni, da je preklic epidemije prehiter." To je laž. Tako jih meni samo 27,1 odstotka - ostalih 62,9 odstotka jih pa ne misli tako. Statistiko je pač možno uporabljati za laganje brez da bi naravnost lagali, kajne? Saj vemo, za kaj gre: Mediana bo vsako raziskavo javnega mnenja obrnila tako, da bo neugodna za Janšo. Pri tem početju pa radi sodelujejo tudi večinski mediji - in žal včasih tudi Finance.
Če smo že natančni in delamo kumulativne seštevke po lastni želji. Iz rezultatov sledi, da 38% meni, da je to slabo, 21,3% je to vseeno, torej 59,3% šteje ukrep za slab, ali jim je vseeno, 27,1% pa ukrep odobrava. Približno 2x več ima o ukrepu slabo mnenje ali pa je do njega indeferentno, eksplicitno ga pa podpira samo 27,1%. Kaj si pa misli 13,6% pa ne vemo, ker tudi sami nimajo nobenega mnenja.

Seveda pa ostaja vprašanje od kod je naš kreativni statistik dobil številko 62,9%. Pa ne, da kreativni sposobnež ne zna sešteti dveh števil in jih nato odšteti, 100-27,1=72,9 in ne 62,9. Lahko bi obrazložil kreativna pota statistike, še bolje bi bilo (seveda če je računal tako preprosto) da se vrne v osnovnošolske klopi.
27,1 odstotka vprašanih meni, da je dobro, da smo prvi preklicali epidemijo, 38 odstotkov, da je slabo, 21,3 odstotka jim je vseeno, 13,6 odstotka vprašanih pa ne ve

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2845828

Strani: 1

rx170 sporočil: 6.403
[MarijanMacek]
> [alan123]
> "Največ anketirancev meni, da je preklic epidemije prehiter." To je laž. Tako jih meni samo 27,1 odstotka - ostalih 62,9 odstotka jih pa ne misli tako. Statistiko je pač možno uporabljati za laganje brez da bi naravnost lagali, kajne? Saj vemo, za kaj gre: Mediana bo vsako raziskavo javnega mnenja obrnila tako, da bo neugodna za Janšo. Pri tem početju pa radi sodelujejo tudi večinski mediji - in žal včasih tudi Finance.

Če smo že natančni in delamo kumulativne seštevke po lastni želji. Iz rezultatov sledi, da 38% meni, da je to slabo, 21,3% je to vseeno, torej 59,3% šteje ukrep za slab, ali jim je vseeno, 27,1% pa ukrep odobrava. Približno 2x več ima o ukrepu slabo mnenje ali pa je do njega indeferentno, eksplicitno ga pa podpira samo 27,1%. Kaj si pa misli 13,6% pa ne vemo, ker tudi sami nimajo nobenega mnenja.

Seveda pa ostaja vprašanje od kod je naš kreativni statistik dobil številko 62,9%. Pa ne, da kreativni sposobnež ne zna sešteti dveh števil in jih nato odšteti, 100-27,1=72,9 in ne 62,9. Lahko bi obrazložil kreativna pota statistike, še bolje bi bilo (seveda če je računal tako preprosto) da se vrne v osnovnošolske klopi.

>27,1 odstotka vprašanih meni, da je dobro, da smo prvi preklicali epidemijo, 38 odstotkov, da je slabo, 21,3 odstotka jim je vseeno, 13,6 odstotka vprašanih pa ne ve
V bistvu s eje izkazalo, da gre pri tem preklicu za zgolj precej neposrečen PR manever, sploh ker ne Beovičeva in ne Krek niti nista v popolnosti vedela za kaj sploh gre. Zmeda pri razlagi okrog meje je tipičen primer (oba zaskrbljena hitela razlagati, da je to storila vlada sama in da ju to skrbi).
alan123 sporočil: 350
To sporočilo je izbrisal avtor (18.05.2020 08:37)
alan123 sporočil: 350
Zadnja sprememba: alan123 18.05.2020 08:48
Res je. Zjutraj sem še malo omotičen od spanja na hitro preletel številke in se zmotil. Se zgodi tudi najboljšim - kaj šele meni. Se opravičujem. Kljub temu pa vztrajam pri trditvi, da je naslov zavajajoč. Samo 38 odstotkov vprašanih meni, da je preklic epidemije prehiter, ostalih 62 odstotkov pa ne misli tako. Naslov torej laže.

Strani: 1