Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-178149 sporočil: 4.311
[alan123]
"Največ anketirancev meni, da je preklic epidemije prehiter." To je laž. Tako jih meni samo 27,1 odstotka - ostalih 62,9 odstotka jih pa ne misli tako. Statistiko je pač možno uporabljati za laganje brez da bi naravnost lagali, kajne? Saj vemo, za kaj gre: Mediana bo vsako raziskavo javnega mnenja obrnila tako, da bo neugodna za Janšo. Pri tem početju pa radi sodelujejo tudi večinski mediji - in žal včasih tudi Finance.
Če smo že natančni in delamo kumulativne seštevke po lastni želji. Iz rezultatov sledi, da 38% meni, da je to slabo, 21,3% je to vseeno, torej 59,3% šteje ukrep za slab, ali jim je vseeno, 27,1% pa ukrep odobrava. Približno 2x več ima o ukrepu slabo mnenje ali pa je do njega indeferentno, eksplicitno ga pa podpira samo 27,1%. Kaj si pa misli 13,6% pa ne vemo, ker tudi sami nimajo nobenega mnenja.

Seveda pa ostaja vprašanje od kod je naš kreativni statistik dobil številko 62,9%. Pa ne, da kreativni sposobnež ne zna sešteti dveh števil in jih nato odšteti, 100-27,1=72,9 in ne 62,9. Lahko bi obrazložil kreativna pota statistike, še bolje bi bilo (seveda če je računal tako preprosto) da se vrne v osnovnošolske klopi.
27,1 odstotka vprašanih meni, da je dobro, da smo prvi preklicali epidemijo, 38 odstotkov, da je slabo, 21,3 odstotka jim je vseeno, 13,6 odstotka vprašanih pa ne ve