Zasebnost

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-180464 sporočil: 4.080
Kako jim to uspe? Jaz ne podelam vsega dela niti v 7 dneh (na teden).
Pa smo zaposlili dodatno (mlado) pomoč, ki pa imajo tako nizko produktivnost, da so tudi vseskozi zasedeni in hkrati ne občutim, da bi mi kaj dela odnesli.

Se pravi, rabim delati le 4 dni in da bo to šlo, podvojiti svoje cene na trgu.
Zdaj torej iščem sposobnega managerja, ki bo to na trgu uspel izboriti.

Pri nas je namreč uravnilovka vsepovsod. Ne le pri osebnih prejemkih. Tudi trg ne priznava v dovolj veliki meri razlik med dobrimi in slabimi izvajalci. Cena za nek tip dela je toliko in toliko (ponavadi na uro), potem pa nima velike veze ali za delo dobiš stručkota ali šalabajzarja. Razlika pa je tolikšna, da sem jaz neko delo delal 2 uri, moj bivši mladi sodelavec pa enako delo (ne pretiravam!) pol leta.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2810805

Strani: 1

anon-20353 sporočil: 1.085
Z novimi sodelavci se je treba ukvarjati, uvajanje pa to.
hostamox sporočil: 8.460
[kekez]
Kako jim to uspe? Jaz ne podelam vsega dela niti v 7 dneh (na teden).
Pa smo zaposlili dodatno (mlado) pomoč, ki pa imajo tako nizko produktivnost, da so tudi vseskozi zasedeni in hkrati ne občutim, da bi mi kaj dela odnesli.

Se pravi, rabim delati le 4 dni in da bo to šlo, podvojiti svoje cene na trgu.
Zdaj torej iščem sposobnega managerja, ki bo to na trgu uspel izboriti.

Pri nas je namreč uravnilovka vsepovsod. Ne le pri osebnih prejemkih. Tudi trg ne priznava v dovolj veliki meri razlik med dobrimi in slabimi izvajalci. Cena za nek tip dela je toliko in toliko (ponavadi na uro), potem pa nima velike veze ali za delo dobiš stručkota ali šalabajzarja. Razlika pa je tolikšna, da sem jaz neko delo delal 2 uri, moj bivši mladi sodelavec pa enako delo (ne pretiravam!) pol leta.
Na to si si že sam odgovoril, pač če zna bo v dani uri naredil več- s tem ima tudi podjetje več.
Trg ponavadi ne plačuje na uro, temveč produkt.

Če si pa delojemalc in dober, pač svoje storitve tržiš drugače, kot preko podjetja drugih.
Drugače pa urna postavka delavca do povprečnega inžinerja, se pravi cca 80,90 % populacije je nekje 8-30 evrov trenutno in to kar EU wide verjetno. Se je pa spodnja postavka dvignila vsaj ene 100 procent v dobrih desetih letih.
Pač vrednost na trgu, po mojih izkušnjah oz. kolikor si za delodajalce vreden.

Ljudi je treba ponavadi uvest, kot ti pravi zgornji, a to naredit zna le malo ljudi po mojih izkušnjah.

Strani: 1