Zasebnost

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-207617 sporočil: 6.899
[bc123a]
> [NemirniTujec]
> Tole mi je takoj zgledalo zelo dubiozno, ker iz glave vem da je slovenija med najbolj lenimi (pol)razvitimi drzavami. Tebi se zadnje case vse vec stvari "zdi". Tradingeconomics pravi, da imajo madzari 63%, slovenci pa 59% participation rate? Katero dejstvo se nama bo zdaj zazdelo, da bo pasalo v teorijo o lenih madzarih?

Sem gledal cifre in je bila madzarska pod slovenijo. Moram najti spet vir.

ok, nasel, v tej tabeli je slovenija visje od madzarske, cifre pa druge:

data.oecd.org/emp/la...n-rate.htm

se huje. Ce narisem grafe skozi cas je prav obcutno viden efekt Orbana. Nobena druga drzava nima taksnega izboljsanja. Sedaj si pa lahko mislimo, kar si hocemo.

Tale graf...

data.oecd.org/chart/5qSU
Si lahko mislimo kar hocemo - to naj nama bo vodilo in vir moje ljubezni. Za jezik sem te prihel zaradi tistega zgoraj
Pri tem ima madzarska grozljivo nizek 55% labor participation rate, slovenija pa 65% (uk 75% se mi zdi). Ne rabis tujcev, rabis domacine nagnat delat, da ti ne kuhajo mule in planirajo revolucije.
Nakar si zdaj prilimal participation rate brez penzicev in v visinah 71% - 78%. To so povsem druge stevilke, ker pac tudi ce smo hong kong nas vec kot 90% ne bo delalo, toliko je pac invalidov, pijancev in otrok od 15 do 20 let, ki hodijo v solo.

In zdaj mava tukaj eno madzarsko - ki ne vem zakaj je iz socializma izsla z obupnim participation rateom, ki je pac z evropeizacijo prisel blize normalnim nivojem - nas je bil malo manj obupen, in je malo manj zrasel, je pa se vedno malo boljsi. Cuda dejavnikov. Svici in uk rate ne rase vec, ker nima kam, za bozjo voljo :-)

Zgodba je malo drugacna ko stejemo VSE nad 15, ker so ene drzave bolj, druge pa manj upokojevalske - in tam so razlike vecje, madzarska pa malo prehiti slovenijo - predvsem zato ker penzici 5 LET PREJ UMIRAJO, ker je zdravstvo se slabse, juhej, uspeh!

Zato si pac ne mores privosciti dikcije v slogu "55% participation rate, naj domace delat nazenejo, ne rabijo tujcev" in vztrajat da nisi populist. Madzari tujcev sploh nimajo, razen tu pa tam kakega ki je zalutal. In jih se naprej ne bodo imeli. In to da se Madzari (in cehi, slovaki, slovenci, poljaki) ukvarjajo s problematiko IMIgracije, je taka sala, da bi se morali mi vsi skupaj po tleh metat, ce ne bi bila zalostna. Njihov problem je EMIgracija vsakega ki ima dve pridni roki v nemcijo/francijo/uk. To jih bo v par desetletjih popolnoma opustosilo, ce se ne bo nekaj spremenilo (ker zadnji cca dve stoletji so to nadomescali z rodnostjo, zdaj pa ne vec).

Obratna sala tukaj je boj kmetavzov proti imigraciji (ki pa jo res imamo). Manj ko je imigrantov, bolj volijo proti imigraciji. Ceprav kadar pridejo v London, so v bistvu tudi sami imigranti iz obubozanih severnih pokrajin, ki sicer govorijo za silo isti jezik.

Problem s katerim se mora soociti madzarska in vsak drug pasaluk med nemcijo in rusijo je, koliko gospodarjem lahko sluzi en hlapec in koliko so pripravljeni placevati za neko dosegljivo mero suverenosti. Ker lahko si suveren tako kot sta srbija ali gruzija, in pac dobis bombe na glavo ko ma nek nato ali pa ruski uradnik slab dan, lahko si pa suveren kot slovenija, in se doma malo petelinis z bandierra rossa, nato pa gres v bruselj vprasat koliko zdravnikov naj jim izobrazis na stroske koloniziranih davkoplacevalcev kolonije slovenistan. Ampak ta stavek je pretezak za volilne potrebe, zato bomo raje o islamistih in descih z odrezanimi kurci zganjali ideologijo :-)

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2751093

Strani: 1

bc123a sporočil: 48.253
Zadnja sprememba: bc123a 04.01.2019 15:26
[NemirniTujec]
Obratna sala tukaj je boj kmetavzov proti imigraciji (ki pa jo res imamo). Manj ko je imigrantov, bolj volijo proti imigraciji. Ceprav kadar pridejo v London, so v bistvu tudi sami imigranti iz obubozanih severnih pokrajin, ki sicer govorijo za silo isti jezik.
No, tisti podatki ki si jih navajal ti iz tradingeconomics so ocitno tudi bullshit, ampak zaustavimo se pri tem kar sem citiral zgoraj.

Cez praznike sem imel celo debato s precej well-off anglezem, ki je po eni strani zgrozen nad brexitom in nad kmetavzarji ki so izvolili brexit, po drugi strani pa je strasno hvalil imigracijo, kako da je pred tem bila katastrofa dobiti v UK kaksno spodobno storitev, preden so prisli imigranti.

Meni se zdi taksen nacin razmisljanja cisto mimo. Ja, fajn je bilo 30 let, sedaj pa prihajajo racuni za tole, da je bilo fajn. Mislim, tisti, ki jim ni bilo fajn imajo se vedno volilno pravico in pac razen ce uvedes diktaturo, jim ne bos mogel prepreciti, da ti nekega dne z revolucijo vrzejo tvojo lepo vizijo druzbe, kjer migranti skrbijo za fajn in poceni storitve, one kmetavzarske luzerje pa zapres v stoke-on-trent ali birmingham v slume in jim futras welfare, da ne crknejo...

Mislim, to ne gre skup. In tega je mene strah v sloveniji ravno tako kot orbanizacije. Tudi kmetavzarji, paranoiki pred imigracijo ter desni ter levi skrajnezi imajo volilno pravico (pri idejah o morebitnem izstopu iz EU je zelo pomembno da omenimo tako leve kot desne!).

Zato me skrbi populizem, pa ne tako kot levake, ki bi se sli Orwella (in jim seveda ne bo uspelo, tako kot jim 1935 v nemciji ni), ampak v tem, da imam obcutek, kot je tudi mimoidoci omenil, da se mu zdi da levica prav nacrtno poskusa riniti kot slon v trgovini s porcelanom svojo vizijo prihodnosti (od multikulti in LGBTQAAAAAA+++ naprej ter onih slavnih 67 spolov), prav z namenom da "kmetavzarjem" pokaze da so bedniki in da naj kar crknejo.

Potem pa recejo kmetavzarji "e pa ne boste nas" in zacnejo korakati. Mislim, not fun.

Strani: 1