Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Banda Slovenije ali 46 strani Sodome

Strani: 1 2 3

najobj sporočil: 31.972
[#2646407] 29.03.17 15:28 · odgovor na: anon-49383 (#2646388)
Odgovori   +    9
[janeztomazic]
> [TadejK]
> > [janeztomazic]
> > Znova se zamegljuje dejstvo, da so bile banke gnile. Preprost pogled na top deset kreditnih izpostavljenosti pa lahko vidiš, da praktično nobeno ni imelo cash flowa, ki bi bil vir za vračilo posojil.
> Grdi grdi tisti, ki to zamegljujejo. Čeprav ne vem, kdo to počne: kriminalisti, ali tožilci, ali Slovenski inštitut za revizijo, ali Agencija za nadzor nad revidiranjem, ali kdo?
>
> Bi pa nekateri zameglili tudi dejstvo, da je BS pri Gorenjski banki, z zelo podobno bilančno vsoto Banki Celje in zelo podobnim kreditnim portfeljem, taistega decembra 2013 zatrjevala zelo podoben (dobrih 300 mio EUR) primanjkljaj kapitala kot pri Banki Celje, pa je Gorenjska banka preživela brez kakršnegakoli bail-ina in brez dokapitalizacije (privatna dokapitalizacija 2015 za 13 mio EUR je dvignila CET1 s 17% na 18%, ampak je jasno, da tudi brez tega ne bi bilo stečaja). Vmes je Gorenjska banka izplačala še za 30 mio EUR zapadlih obveznic, pa tudi s tem ni imela problemov.
Mišljeno je bilo nasplošno.

Recimo, Golob na televiziji gladko pove, da je bil Mercator podjetje z boniteto A pa je imel milijardo evrov dogla. Potem to ponarodi.

Bri bankah pa se itak večina ne spomni, kako je bilo niti nima potakov, ker pač zloglasni excel podatki niso javni. Potem nekdo zavpije 'kraja stoletja' in to kasneje ponarodi. In potem ljudje pričakujejo nerealno, ko pride do odločitve ali premika v procesu. Recimo, da jim bo nekdo vrnil delnic NKBM in da bodo vredne 27 EUR. Si zmišljujem? Niti ne hranim maile ljudi, ki so mi pisali...
... ja, ali pa kot ko je Agrokor brez "rednega" dolga do dobaviteljev s tri in pol milijarde evrov dolga samo do ruskih bank Sberbank in VTB za Financarje strateški kupec z boniteto A, ki bo ničvrednemu Mercatorju zagotovil trajno prosperiteto u zemlji seljaka na brdovitom Balkanu pa i šire ... khmm, in potem to ponarodi ...
BlazVo sporočil: 2.599
[#2646417] 29.03.17 16:34 · odgovor na: anon-15342 (#2646341)
Odgovori   +    0
»Afera« podrejenci je srhljiv dokaz, kako lahko na naši histerizirani javni sceni inteligenten lobistični podtaknjenec hipoma zraste v medijsko pošast.
Tadej, se torej prepoznaš tudi kot medijska pošast :-)

No, normalno inteligentnemu osebku bi to moralo biti jasno.
BlazVo sporočil: 2.599
[#2646418] 29.03.17 16:37 · odgovor na: najobj (#2646354)
Odgovori   +    2
[najobj]
> [bc123a]
> > [janeztomazic]
> > > [bc123a]
> > > > [BlazVo]
> > > > New low :-(
> > >
> > > Ker?

> > Vodopivec in Kotnik imata različne poglede na svet in druzbo. Včasih se v svojih tekstih omenjata.

> Vem. Vprasanje je, zakaj bi Vodopivec branil to, tokrat dokumentirano ravnanje BS. Recimo glede sodnikov.


... eh, ker je Vodopivec obogatel, ko je s pomočjo "sistema" varal, Kotnika pa je "sistem" prevaral, je dokaj razumljivo, da imata oba različne poglede na "sistem" in da Vodopivec "sistem" brani ...
Daj že enkrat konkretno povej, koga, kdaj, kje in kako je Vodopivec varal. Pezde usrani.
bc123a sporočil: 48.253
[#2646421] 29.03.17 16:50 · odgovor na: (#2646393)
Odgovori   +    19
[rename]
> TEga nihče ne zanika. Je pa fascinantna razlika v ocenah po tem, kkao gnile so bile banke, saj ni vseeno ali gre za eno ali 2 milijardi. "Finančni" novinarji bi to preprosto dejstvo morali razumeti.

Predvsem pa so oceno gnilobe delali ocenjevalci,ki za to sploh niso imeli ustrezne licence.
Po domače, šlo je za šušmarje, ki so se skrili za ime zvenečih firm.
Že samo zaradi tega, je cel postopek kraje še bolj smrdeč, kot gniloba bančne luknje.
Tako. Postopek JE vazen ce nekaj dela drzava. Se posebej ce to dela s posledicami za premozenje ali zivljenje drzavljanov.

Saj v ZDA obsojenih na smrt tudi ne vrzejo v kislino ali drobilec vej. Pa od obojega umres.

Bolj ko prihajajo ven umazani detajli o tem, kako so stvar speljali, manj je pomembno ali so banke imele takrat res 2 miljardi ali pa mogoce samo pol miljarde minusa.

Ker na nacin, kako so to speljali bi sla zadeva skozi, tudi ce bi bile perfektno solventne.
Endimion sporočil: 10.389
[#2646423] 29.03.17 16:53 · odgovor na: bc123a (#2646421)
Odgovori   +    9
v Bistvu je tvoj zapis lahko zelo okrutno realen....

Namreč.. Kaj pa če so bile?
najobj sporočil: 31.972
[#2646426] 29.03.17 17:35 · odgovor na: BlazVo (#2646418)
Odgovori   +    8
Zadnja sprememba: najobj 29.03.2017 17:39
[BlazVo]
> [najobj]
> > [bc123a]
> > > [janeztomazic]
> > > > [bc123a]
> > > > > [BlazVo]
> > > > > New low :-(
> > > >
> > > > Ker?
> > > Vodopivec in Kotnik imata različne poglede na svet in druzbo. Včasih se v svojih tekstih omenjata.
>
> > Vem. Vprasanje je, zakaj bi Vodopivec branil to, tokrat dokumentirano ravnanje BS. Recimo glede sodnikov.
> ... eh, ker je Vodopivec obogatel, ko je s pomočjo "sistema" varal, Kotnika pa je "sistem" prevaral, je dokaj razumljivo, da imata oba različne poglede na "sistem" in da Vodopivec "sistem" brani ...
Daj že enkrat konkretno povej, koga, kdaj, kje in kako je Vodopivec varal. Pezde usrani.
... čuj, ko si zadnjič podobno popizdil, sem ti tukaj forum.finance.si/?m=...080&single odgovoril in si mi potem pozabil povedat, če si z mojim pojasnilom zadovoljen ...

P.S.: ko se boš pomiril in če boš še imel željo, ti lahko nalimam še kakšen post, ko sem ti predvsem zaradi tvojega hvalisanja z "zasluženimi" milijoni očital certifikatsko prihvatizatorstvo, ki ga je bilo zaradi neštetih preoblikovanj famoznih pidov že takrat v času dogajanja težko dokazat, zdaj pa ga je zaradi časovne oddaljenosti nemogoče ... evo, ko sem iskal toti post tukaj zgoraj, sem iz najine skupne zgodovine na totem forumu na tole forum.finance.si/?m=...569&single naletel, pa si lahko za hec prebeš in vidiš, da takrat še nisi tako hitro popizdil, pa sem se iz tvoje naduvanosti celo norca delal ...
pelle sporočil: 737
[#2646427] 29.03.17 17:46 · odgovor na: BlazVo (#2646418)
Odgovori   +    21
No, verjetno bi morali pogledati kako so upravljalci Kompas skladov obogateli, lastniki certifikatov, ki so jim zaupali upravljanje certifikatov, pa so izgubili vse.
Gospod Vodopivec ima srečo, da je zgodba s PIDi podobna kot ta s BS. Preveč slovenske pravne in ekonomske elite je negativno vpleteno, zato ni nobenemu v interesu da zgodba pride do epiloga.

Je pa vseeno smešno kako se profesionalni psiholog ne obvlada in ima izpade petletnega razvajenega pobalina.

Ajd v jok pa na drevo.
anon-15342 sporočil: 8.014
[#2646428] 29.03.17 17:50 · odgovor na: BlazVo (#2646417)
Odgovori   +    17
[BlazVo]
Tadej, se torej prepoznaš tudi kot medijska pošast :-)
Tudi kot jazbečarja se ne prepoznam.

Ampak še enkrat: če z lobističnim podtaknjencem nisi mislil mene, koga pa si mislil? A zmoreš odgovor na to vprašanje, namesto da non stop premikaš tarčo?
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2646430] 29.03.17 17:51 · odgovor na: bc123a (#2646421)
Odgovori   +    5
[bc123a]
> [rename]
> > TEga nihče ne zanika. Je pa fascinantna razlika v ocenah po tem, kkao gnile so bile banke, saj ni vseeno ali gre za eno ali 2 milijardi. "Finančni" novinarji bi to preprosto dejstvo morali razumeti.
>
Zanimivo je Arharjevo stališče, da bančno pravo ne pozna virtualnih stečajev. V primeru izbrisanih so nekakšni mednarodni ocenjevalci (računovodje) poslali banke v virtualni stečaj in izbrisali izbrisane. V kakšnem stečaju lahko konča virtualna valuta bitcoin? V virtualnem ali ta pravem, glede na to, da so naše banke končale v virtualnem?
rx170 sporočil: 6.418
[#2646433] 29.03.17 17:55 · odgovor na: pelle (#2646427)
Odgovori   +    5
[pelle]
No, verjetno bi morali pogledati kako so upravljalci Kompas skladov obogateli, lastniki certifikatov, ki so jim zaupali upravljanje certifikatov, pa so izgubili vse.
Gospod Vodopivec ima srečo, da je zgodba s PIDi podobna kot ta s BS. Preveč slovenske pravne in ekonomske elite je negativno vpleteno, zato ni nobenemu v interesu da zgodba pride do epiloga.

Je pa vseeno smešno kako se profesionalni psiholog ne obvlada in ima izpade petletnega razvajenega pobalina.

Ajd v jok pa na drevo.
V bistvu je tako s večino privatizacije od 1991 naprej. Na žalost revizija pravno večinoma ni možna razen, če pride na oblast slovenski Putin, ki bi zadeve počistil za nazaj ne ozirajoč se na posledice. To bi sicer bilo koristno in potrebno, zgodilo se pa žal ne bo.
Endimion sporočil: 10.389
[#2646438] 29.03.17 18:03 · odgovor na: BlazVo (#2646417)
Odgovori   +    27
Ampak resno Blaž.

Zakaj ti gre na organ, če človek želi vedet, na osnovi kakšnih predpostavk in kakšne matematike je ostal brez terjatve do banke?

To jr skoraj tako kot če bi tvojo nepremičnino ki si bil denimo kupil na hipotekarni kredit, nekdo definiral kot nič vredno.. In banka bi rekla da kredit nima nikakršnega zavarovanja in da ponudi kaj drugega.. Če nimaš kurc pol...

Ta zadeva, pa ne le s podrejenci, smrdi v pičku mater, in ja seveda je v interesu publike da se jo razčisti.

Al bi raje videl da se to potaška? V maniri tranzicijske levice kjer si 20+ let deloval kot član uprav in nadzornih svetov? Pa se ne zajebavam, to je bil Tvoj disclaimer pod tvojimi članki tu na financah.

Da rezimiram. Zakaj maš težavo s tem da tudi jaz kot državljan želim vedeti ali je oblast obesila name določen delež javnega dolga in s tem pripadajočih mi davkov, iz naslova katerih se servisiranje le-tega plačuje in se ga odplačuje, zato ker je bilo to upravičeno ali je šlo v tem primeru za mutna posla? Menda so v tem izbrisu kapitala in ostalih kvalificiranih obveznosti bank škodo utrpeli tudi pokojninski skladi. Res da so to bulo pokrili iz kapitala a vseeno.

Od človeka ki je bil 20 let in več v upravah in Nadzornih svetih družb, ki so bazirane v "Jebeš tako državo" Državi, kot si se pred meseci slikovito izrazil na nek moj post tukaj na forumu, bi res pričakoval malce več analitičnosti in manj populizma. Saj bojda znaš. Če znaš potem zmoreš nam, neukim forumašem nekako z argumenti ki imajo številke dokazati nasprotno. In če ti uspe, super. Oni ki še imamo obe ledvici in ne le leve ali desne, se bomo posipali s pepelom. Priznali svojo zmoto. Če pa takega argumenta ne zmoreš sproducirat, potem res ne vem kdo te je bil nastavil v vsa ona opevana mesta v upravah in nadzornih svetih, ker tam po vsebini nimaš kaj počet!

Torej?
BlazVo sporočil: 2.599
[#2646457] 29.03.17 20:08 · odgovor na: anon-15342 (#2646428)
Odgovori   +    0
Podtaknjenec je del rastline (veja ali list), ki ga zasadiš v zemljo, da zraste nova rastlina.

Podtaknjenec je v tem primeru tvoja opravljiva kolumna, medijska pošast pa je medijski halo, ki je pri tem nastal.

Malo mi je nerodno, da ti moram razlagati metafore kot kakšnemu avtistu, ampak enkrat sva že ugotovila, da imaš težave z razumevanjem naravnega jezika.
anon-49383 sporočil: 3.465
[#2646458] 29.03.17 20:27 · odgovor na: najobj (#2646407)
Odgovori   +    1
[najobj]
> [janeztomazic]
> > [TadejK]
> > > [janeztomazic]
> > > Znova se zamegljuje dejstvo, da so bile banke gnile. Preprost pogled na top deset kreditnih izpostavljenosti pa lahko vidiš, da praktično nobeno ni imelo cash flowa, ki bi bil vir za vračilo posojil.

> > Grdi grdi tisti, ki to zamegljujejo. Čeprav ne vem, kdo to počne: kriminalisti, ali tožilci, ali Slovenski inštitut za revizijo, ali Agencija za nadzor nad revidiranjem, ali kdo?
> >
> > Bi pa nekateri zameglili tudi dejstvo, da je BS pri Gorenjski banki, z zelo podobno bilančno vsoto Banki Celje in zelo podobnim kreditnim portfeljem, taistega decembra 2013 zatrjevala zelo podoben (dobrih 300 mio EUR) primanjkljaj kapitala kot pri Banki Celje, pa je Gorenjska banka preživela brez kakršnegakoli bail-ina in brez dokapitalizacije (privatna dokapitalizacija 2015 za 13 mio EUR je dvignila CET1 s 17% na 18%, ampak je jasno, da tudi brez tega ne bi bilo stečaja). Vmes je Gorenjska banka izplačala še za 30 mio EUR zapadlih obveznic, pa tudi s tem ni imela problemov.

> Mišljeno je bilo nasplošno.
>
> Recimo, Golob na televiziji gladko pove, da je bil Mercator podjetje z boniteto A pa je imel milijardo evrov dogla. Potem to ponarodi.
>
> Bri bankah pa se itak večina ne spomni, kako je bilo niti nima potakov, ker pač zloglasni excel podatki niso javni. Potem nekdo zavpije 'kraja stoletja' in to kasneje ponarodi. In potem ljudje pričakujejo nerealno, ko pride do odločitve ali premika v procesu. Recimo, da jim bo nekdo vrnil delnic NKBM in da bodo vredne 27 EUR. Si zmišljujem? Niti ne hranim maile ljudi, ki so mi pisali...

... ja, ali pa kot ko je Agrokor brez "rednega" dolga do dobaviteljev s tri in pol milijarde evrov dolga samo do ruskih bank Sberbank in VTB za Financarje strateški kupec z boniteto A, ki bo ničvrednemu Mercatorju zagotovil trajno prosperiteto u zemlji seljaka na brdovitom Balkanu pa i šire ... khmm, in potem to ponarodi ...
A je bil kakšen drugi kupec? Pozabljaš da so se prodajalci eksistencialno razložili. Dnar je šel v slo banke ki se jim je tudi zaradi takih poslov krvna slika izboljšala.
anon-15342 sporočil: 8.014
[#2646460] 29.03.17 20:33 · odgovor na: BlazVo (#2646457)
Odgovori   +    20
[BlazVo]
Podtaknjenec je del rastline (veja ali list), ki ga zasadiš v zemljo, da zraste nova rastlina.
To je pa potaknjenec: www.fran.si/iskanje?...otaknjenec ... in če bi lektorice Financ dojele, da govoriš o rastlinah, bi ti definitivno izbrisale povsem nepotrebni "D". V zemljo ali nasploh kam v globino se namreč zadeve potakne: www.fran.si/iskanje?...=potakniti

Kaj je podtaknjenec, sem ti pa že citiral (in to je oseba, ne njen izdelek).

[BlazVo]
Podtaknjenec je v tem primeru tvoja opravljiva kolumna, medijska pošast pa je medijski halo, ki je pri tem nastal.
Ahaaa ... torej nisem jaz lobistični podtaknjenec, ampak je moj izdelek lobistični podtaknjenec, kar pomeni, da si meni očital, da sem jaz sem pa ... lobistični podtikovalec!? To je pa potem res bil popolnoma drugačen očitek!!! ROTFL

[BlazVo]
Malo mi je nerodno, da ti moram razlagati metafore kot kakšnemu avtistu, ampak enkrat sva že ugotovila, da imaš težave z razumevanjem naravnega jezika.
Imam predvsem težave z razumevanjem tebe, pa bojim se, da predvsem zato, ker jih imaš tudi ti z razumevanjem samega sebe.
bigl sporočil: 18.363
[#2646462] 29.03.17 20:39 · odgovor na: BlazVo (#2646457)
Odgovori   +    6
Spoštovani Blaž, stopi par korakov nazaj, tu ti pač ne furaš svoje špure, kot se reče. Akceptiraj to, se v tvoji stroki menda tudi tako reče.
Zelo me pa zanima kdo "pljuva na karbid" pri nepremičninah, če ti veš, bom z zanimanjem prebral. Al se res dogaja, da cene starim stanovanjem res tako rastejo kot pišejo mediji? Da ne bo spet nov krog novih nategnjencev...Lep dan.
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2646469] 30.03.17 00:23
Odgovori   +    2
PREDNO se lotim kakršnokolih replik, bi bilo dobro opozoriti in povdariti še eno zadevo.

PRVO je potrebno pogledati, ugotoviti in razčistiti vsa OČITNA dejstva in zadeve, na katere je TadejK opozarjal, jih obelodanjal in razkrival. Na vse te OČITNE (male) nepravilnosti, ki so si sledile korak za korakom.
Tu je ne-reagiranje dotičnih (vpletenih) oseb, kakor (tudi) vseh ostalih, poglavja zase.

DRUGO je razumevanje celotne zadeve. (Kaj, Zakaj in Kako se je vse to (sploh) lahko zgodilo!?) in predvsem: KAM vse to nerazumevanje sploh lahko vodi!?

Seveda sta prva in druga točka povezani! Veliko bolj, kot si lahko marsikdo predstavlja in domišlja.

Če ne razumeš zadeve, je enostavno ne dojameš, potem tudi ne vidiš, ne znaš ali nisi zmožen videti znakov in sledi nepravilnosti. Ali napačne smeri, če vam je lažje.

In OBRATNO!

Če ENOSTAVNO ne vidiš in razumeš sledi, kam vodijo, potem tudi ne moreš do-umeti dogajanja. Predvsem tistega širšega.

* Vsakemuosluselahkonadanelovorjevvenecetičnostiinm oralnosti. :)
BlazVo sporočil: 2.599
[#2646487] 30.03.17 09:32 · odgovor na: anon-15342 (#2646460)
Odgovori   +    2
Tadej, vem, da vedno želiš picajzlat do konca in da pri tem ne boš odnehal, pri citiranju izpuščal za tvoje stališče neugodna dejstav itd, ampak vseeno moram:

podtáknjenec -nca m (á) 1. ekspr. kdor je skrivaj kam poslan z določenim namenom: agitacija je bila prepuščena različnim podtaknjencem / na poveljstvu so odkrili podtaknjenca vohuna 2. redko potaknjenec: to rastlino razmnožujejo s podtaknjenci

Pri nas rečemo podtaknjenec in vse, ki jih poznam, rečejo podtaknjenec. Potaknjenec po moje rečejo samo Toporišič in drugi slovenisti.
najobj sporočil: 31.972
[#2646488] 30.03.17 09:34 · odgovor na: anon-49383 (#2646458)
Odgovori   +    5
Zadnja sprememba: najobj 30.03.2017 09:36
[janeztomazic]
> [najobj]
> > [janeztomazic]
> > > [TadejK]
> > > > [janeztomazic]
> > > > Znova se zamegljuje dejstvo, da so bile banke gnile. Preprost pogled na top deset kreditnih izpostavljenosti pa lahko vidiš, da praktično nobeno ni imelo cash flowa, ki bi bil vir za vračilo posojil.
> > > Grdi grdi tisti, ki to zamegljujejo. Čeprav ne vem, kdo to počne: kriminalisti, ali tožilci, ali Slovenski inštitut za revizijo, ali Agencija za nadzor nad revidiranjem, ali kdo?
> > >
> > > Bi pa nekateri zameglili tudi dejstvo, da je BS pri Gorenjski banki, z zelo podobno bilančno vsoto Banki Celje in zelo podobnim kreditnim portfeljem, taistega decembra 2013 zatrjevala zelo podoben (dobrih 300 mio EUR) primanjkljaj kapitala kot pri Banki Celje, pa je Gorenjska banka preživela brez kakršnegakoli bail-ina in brez dokapitalizacije (privatna dokapitalizacija 2015 za 13 mio EUR je dvignila CET1 s 17% na 18%, ampak je jasno, da tudi brez tega ne bi bilo stečaja). Vmes je Gorenjska banka izplačala še za 30 mio EUR zapadlih obveznic, pa tudi s tem ni imela problemov.
> > Mišljeno je bilo nasplošno.
> >
> > Recimo, Golob na televiziji gladko pove, da je bil Mercator podjetje z boniteto A pa je imel milijardo evrov dogla. Potem to ponarodi.
> >
> > Bri bankah pa se itak večina ne spomni, kako je bilo niti nima potakov, ker pač zloglasni excel podatki niso javni. Potem nekdo zavpije 'kraja stoletja' in to kasneje ponarodi. In potem ljudje pričakujejo nerealno, ko pride do odločitve ali premika v procesu. Recimo, da jim bo nekdo vrnil delnic NKBM in da bodo vredne 27 EUR. Si zmišljujem? Niti ne hranim maile ljudi, ki so mi pisali...
> ... ja, ali pa kot ko je Agrokor brez "rednega" dolga do dobaviteljev s tri in pol milijarde evrov dolga samo do ruskih bank Sberbank in VTB za Financarje strateški kupec z boniteto A, ki bo ničvrednemu Mercatorju zagotovil trajno prosperiteto u zemlji seljaka na brdovitom Balkanu pa i šire ... khmm, in potem to ponarodi ...
A je bil kakšen drugi kupec? Pozabljaš da so se prodajalci eksistencialno razložili. Dnar je šel v slo banke ki se jim je tudi zaradi takih poslov krvna slika izboljšala.
... OK, jaz zdaj nisem hotel doktorirat iz prodaje Mercatorja, ampak sem v tvoji zgrešeni primerjavi samo zamenjal akterje ... no, kar pa se tiče koristi za Slovenijo oziroma za koristi - pred skoraj 70 leti je Mercator zaradi tega nastal - slovenskih proizvajalcev in slovenskih potrošnikov, pa nimam glih občutka, da smo si s prodajo za vsako ceno kupili pamet ...

P.S.: niti ti niti jaz nimava podatkov, koliko je Slovenija od Todorića za Mercator v resnici iztržila, se pa jaz ob podobni "trgovini" vedno spomnim na slavnega poslovneža Bavčarja, ki je takrat "kupil" Istrabenz, ne da bi za njega dal en sam evro, ker ga je "kupil" z nekajletnim odlogom plačila, kar pa slavnega poslovneža Bavčarja ni niti najmanj motilo, da kot ponosni "lastnik" Istrabenza v tem cajtu ne bi razjebal, kar se je razjebat dalo ... evo, in bojim se, da se bo z Mercatorjem zgodilo podobno ...
BlazVo sporočil: 2.599
[#2646493] 30.03.17 10:10 · odgovor na: Endimion (#2646438)
Odgovori   +    0
[Endimion]
Ampak resno Blaž.

Zakaj ti gre na organ, če človek želi vedet, na osnovi kakšnih predpostavk in kakšne matematike je ostal brez terjatve do banke?
To mi sploh ne gre na kurac. Se mi zdi čisto legitimno. Vendar za to obstajajo normalne poti. RUmeni medijski populizem najslabše sorte ne bo prava. Tadej podrejencem ne dela usluge.
To jr skoraj tako kot če bi tvojo nepremičnino ki si bil denimo kupil na hipotekarni kredit, nekdo definiral kot nič vredno.. In banka bi rekla da kredit nima nikakršnega zavarovanja in da ponudi kaj drugega.. Če nimaš kurc pol...

Ta zadeva, pa ne le s podrejenci, smrdi v pičku mater, in ja seveda je v interesu publike da se jo razčisti.

Al bi raje videl da se to potaška? V maniri tranzicijske levice kjer si 20+ let deloval kot član uprav in nadzornih svetov? Pa se ne zajebavam, to je bil Tvoj disclaimer pod tvojimi članki tu na financah.
Če bi izpustil te osebne kvalifikacije, ki nimajo nobene zveze s temo, bi ti še raje odgovoril.
Da rezimiram. Zakaj maš težavo s tem da tudi jaz kot državljan želim vedeti ali je oblast obesila name določen delež javnega dolga in s tem pripadajočih mi davkov, iz naslova katerih se servisiranje le-tega plačuje in se ga odplačuje, zato ker je bilo to upravičeno ali je šlo v tem primeru za mutna posla? Menda so v tem izbrisu kapitala in ostalih kvalificiranih obveznosti bank škodo utrpeli tudi pokojninski skladi. Res da so to bulo pokrili iz kapitala a vseeno.
Nimam nobene težave s tem. Izgleda, da imaš ti težavo razumeti, da če ne bi država del bančnih izgub obesila imetnikom podrejenih obveznic, bi nate kot državljana pač morala obesiti še več dolga. Tako da na tole moralno presojanje, kdo si bolj zasluži ta udarec, podrejenci ali davkoplačevalci, me boš težko dobil.
Od človeka ki je bil 20 let in več v upravah in Nadzornih svetih družb, ki so bazirane v "Jebeš tako državo" Državi, kot si se pred meseci slikovito izrazil na nek moj post tukaj na forumu, bi res pričakoval malce več analitičnosti in manj populizma. Saj bojda znaš. Če znaš potem zmoreš nam, neukim forumašem nekako z argumenti ki imajo številke dokazati nasprotno. In če ti uspe, super. Oni ki še imamo obe ledvici in ne le leve ali desne, se bomo posipali s pepelom. Priznali svojo zmoto. Če pa takega argumenta ne zmoreš sproducirat, potem res ne vem kdo te je bil nastavil v vsa ona opevana mesta v upravah in nadzornih svetih, ker tam po vsebini nimaš kaj počet!
Na to temo sem prispeval že vso analitičnost, ki je potrebna. Na žalost je tale forum, vsaj pod Tadejevimi kolumnami, postal en tak mehurček trdobučnežev, da je tega nekako škoda. Vseeno, na kratko:

1. Danes, po več kot treh letih, ni nobenega ex post dokaza, da so bili odpisi kot celota preveliki. Bili so ustrezni ali premajhni. To je neizpodbitno dejstvo.

2. Zavrženi kriminal, ki se ga primerja z najhujšimi grozodejstvi, ki jih je zmožna izprijena psihopatska pamet (100 dni Sodome), če prav razumem (nisem bral teh traparij od sodišča, opozorite me, če se motim), sestoji iz naslednjega:

- zgodile so se šlamparije pri vlogah za register. BS, ker je bila pod časovnim pritiskom, je skušala mimo rednih procedur vplivati, da bi se zadeve vpisale

- nekdo meni, da bi se morali uporabljati MRS, nekdo drug pa, da ne

- kriminal naj bi bil tudi vrenotenje po likvidacijski vrednosti, čeprav je popolnoma jasno, da je treba banke, ki ne morejo na trgu zagotoviti kapitalske ustreznosti in jih mora sanirati država, treba obravnavati kot insolventne. To je v jedru logike insolvenčnih postopkov za banke in tudi skladno s konkretnimi zakonskimi določili. O teh pa sta svoje povedala že US in ECJ.

Nalog za preiskavo je traparija, kot večina tistega, kar o kompleksnih zadevah da iz sebe naše pravosodje. Je prepisana ovadba, ki jo je dal Tadej ali kakšen drug prizadeti. Niti tisti, ki je nalog podpisal, niti tisti, ki preiskavo izvajajo, niso niti približno kompetentni za razsojanje o tem. Vse to bo padlo na instancah, tako kot bo Slovenija na koncu izgubila spor z ECB. Če hočeš biti del evroobmočja, pač ne more vsak vaški bebček pri tem zganjati cirkusa, ki mu trenutno pade na pamet.

Še enkrat bi rad Financam sporočil, da se zaradi takih tekstov na vašem forumu razrašča nek čuden mehurček psihičev, in da to ne more biti dobro za vašo kredibilnost
BlazVo sporočil: 2.599
[#2646495] 30.03.17 10:17 · odgovor na: (#2646445)
Odgovori   +    1
[kajulci]
>V maniri tranzicijske levice kjer si 20+ let deloval kot član uprav in nadzornih svetov?

To je glavna in edina poanta pri Blažu. On je del sistema, sistem ga hrani, in jasno, da ne bo šel sekat roke, ki ga hrani. Ampak problem, ki ga imam jaz z Blažem, ni toliko v tem, da je del sistema, kot pa v tem, da ama ničesar, ampak res ničesar ne argumentira, samo žali levo in desno. Bi bilo zanimivo, če bi psihiater naredil oceno njegove osebnosti. Po mojem ga ne bi ocenil kot psihično zelo zdravega človeka.
wrong, wrong, wrong.

Takola na hitro pa ti lahko podam strokovno oceno o tebi:

Si precej zabit/a/, sistem hrani tebe, ker si verjetno na sociali, psihiater pa s tabo niti ne bi izgubljal časa, ker je itak že na prvi pogled vse jasno :-)
anon-15342 sporočil: 8.014
[#2646536] 30.03.17 12:10 · odgovor na: BlazVo (#2646493)
Odgovori   +    8
Zadnja sprememba: anon-15342 30.03.2017 12:29
[BlazVo]
- nekdo meni, da bi se morali uporabljati MRS, nekdo drug pa, da ne
Glej, to je res že smešno. Citiral sem ti akte, ki določajo da se mora uporabljati. Citiral sem ti obe pristojni inštituciji v Sloveniji, da sta izrecno povedali da se mora uporabljati. Citiral sem ti, z linkom, izrecno izjavo guvernerja da seveda se je uporabljalo!!!

In ti napišeš, da nekdo méni tako in drug drugače. In ti meni, znova in znova, očitaš sprevračanje!?
[BlazVo]
Vse to bo padlo na instancah, tako kot bo Slovenija na koncu izgubila spor z ECB. Če hočeš biti del evroobmočja, pač ne more vsak vaški bebček pri tem zganjati cirkusa, ki mu trenutno pade na pamet.
Ti si to strašansko želiš, to je jasno.

Pa ker si spet premaknil tarčo, še zadnjič: če sem po tvojih lastnih besedah spisal tekst, ki da je "lobistični podtaknjenec", a sem potem jaz "lobistični podtikovalec"? DA ali NE???
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2646540] 30.03.17 12:18 · odgovor na: anon-15342 (#2646536)
Odgovori   +    2
Škoda energije, časa in razuma, za take zadeve. In ukvarjanje z njim na-sploh.

Osredotoči in posveti se raje na bolj pomembne in zanimive teme.

l.p.
anon-15342 sporočil: 8.014
[#2646551] 30.03.17 12:36 · odgovor na: BlazVo (#2646493)
Odgovori   +    3
[BlazVo]
Če hočeš biti del evroobmočja, pač ne more vsak vaški bebček pri tem zganjati cirkusa, ki mu trenutno pade na pamet.
Samo še to: te smem v kaki prihodnji kolumni na to témo, ko bo še bolj jasno razkrito, kako zelo narobe je bilo to vse, citirati, da si me poimenoval za vaškega bebčka?

Ali boš takrat trdil, da se to ni nanašalo name in da v svoji bebavosti ne razumem, da bebček ni oseba, ampak neko bedasto dejanje nekoga pač neimenovanega?
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2646554] 30.03.17 12:44 · odgovor na: anon-15342 (#2646551)
Odgovori   +    7
[TadejK]
Samo še to: te smem v kaki prihodnji kolumni na to témo, ko bo še bolj jasno razkrito, kako zelo narobe je bilo to vse, citirati, da si me poimenoval za vaškega bebčka?

Ali boš takrat trdil, da se to ni nanašalo name in da v svoji bebavosti ne razumem, da bebček ni oseba, ampak neko bedasto dejanje nekoga pač neimenovanega?
Pusti ga pri miru. :)

Na tvojem hrbtu ne bo zlezel v viceguvernerja BS.

Iz te moke ne bo kruha. To bi zdaj vsakemu bilo že lahko jasno. :)

Naj napiše kakšen članek o nepremičninah. Če je že tako `pameten`. :)

Saj ima 20 let izkušenj. :)
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2646558] 30.03.17 12:58 · odgovor na: sopranos (#2646363)
Odgovori   +    3
[sopranos]
Poglej, če jaz pri banki zastavim hišo v zameno za hipoteko, potem mi jo banka lahko zaseže, če ne odplačujem kredita. Ne morem potem jaz kokodakati, da tam živim in da mi po zakonu, ki bo sprejet jutri, ne morejo zaseči hiše.
Poglej. Zadeva gre tako-le:

Če ti zastaviš hipoteko na hišo, in ne moreš `odplačevati` hipotekekarnega kredita, potem bi bilo v tem primeru to tako, kakor da bi ti banka zasegla in prodala hišo, za 50 tisoč €. Da je hiša toliko vredna in da bi toliko dobili zanjo. Svoj dolg oštejejo, tebi pa izplačajo preostanek do 50 tisočakov.

Da je hiša vredna več in da bi jo ti jutri lahko prodal za dvojno ceno, se pravi 100 jurjev, je tukaj tisto sivo polje, v katerem se skriva kavelj.

KDO pri vsej zadevi profitira in kdo izgubi!?

Menda so banke res gnile, kakor se je nekdo izrazil!?

Katere banke in ali tudi BS!? Vodstvo!? Tudi tisto politično? Vlada!?

Kdo ali Kaj je zdaj gnilega v deželi Kranjski!?
BlazVo sporočil: 2.599
[#2646564] 30.03.17 13:10 · odgovor na: anon-15342 (#2646536)
Odgovori   +    0
[TadejK]
> [BlazVo]
> - nekdo meni, da bi se morali uporabljati MRS, nekdo drug pa, da ne

Glej, to je res že smešno. Citiral sem ti akte, ki določajo da se mora uporabljati. Citiral sem ti obe pristojni inštituciji v Sloveniji, da sta izrecno povedali da se mora uporabljati. Citiral sem ti, z linkom, izrecno izjavo guvernerja da seveda se je uporabljalo!!!

In ti napišeš, da nekdo méni tako in drug drugače. In ti meni, znova in znova, očitaš sprevračanje!?

> [BlazVo]
> Vse to bo padlo na instancah, tako kot bo Slovenija na koncu izgubila spor z ECB. Če hočeš biti del evroobmočja, pač ne more vsak vaški bebček pri tem zganjati cirkusa, ki mu trenutno pade na pamet.

Ti si to strašansko želiš, to je jasno.

Pa ker si spet premaknil tarčo, še zadnjič: če sem po tvojih lastnih besedah spisal tekst, ki da je "lobistični podtaknjenec", a sem potem jaz "lobistični podtikovalec"? DA ali NE???
Tadej, vsekakor si lobistični podtikovalec. Končno si pravilno razumel.
BlazVo sporočil: 2.599
[#2646566] 30.03.17 13:13 · odgovor na: anon-15342 (#2646551)
Odgovori   +    0
[TadejK]
> [BlazVo]
> Če hočeš biti del evroobmočja, pač ne more vsak vaški bebček pri tem zganjati cirkusa, ki mu trenutno pade na pamet.

Samo še to: te smem v kaki prihodnji kolumni na to témo, ko bo še bolj jasno razkrito, kako zelo narobe je bilo to vse, citirati, da si me poimenoval za vaškega bebčka?

Ali boš takrat trdil, da se to ni nanašalo name in da v svoji bebavosti ne razumem, da bebček ni oseba, ampak neko bedasto dejanje nekoga pač neimenovanega?
Tu si se spet narobe prepoznal v nečem, kar ni bilo mišljeno. Jaz sem zadosti pameten, da znam ugotoviti, da si ti zelo pameten.

Tisto je letelo na naše organe represije, ki bi morali ovadbo vreč v kanto, pa so uleteli v banko slovenije kot v kakšen ilegalni bordel.
BlazVo sporočil: 2.599
[#2646568] 30.03.17 13:18 · odgovor na: anon-15342 (#2646536)
Odgovori   +    0
[TadejK]
> [BlazVo]
> - nekdo meni, da bi se morali uporabljati MRS, nekdo drug pa, da ne

Glej, to je res že smešno. Citiral sem ti akte, ki določajo da se mora uporabljati. Citiral sem ti obe pristojni inštituciji v Sloveniji, da sta izrecno povedali da se mora uporabljati. Citiral sem ti, z linkom, izrecno izjavo guvernerja da seveda se je uporabljalo!!!

In ti napišeš, da nekdo méni tako in drug drugače. In ti meni, znova in znova, očitaš sprevračanje!?

> [BlazVo]
> Vse to bo padlo na instancah, tako kot bo Slovenija na koncu izgubila spor z ECB. Če hočeš biti del evroobmočja, pač ne more vsak vaški bebček pri tem zganjati cirkusa, ki mu trenutno pade na pamet.

Ti si to strašansko želiš, to je jasno.

Pa ker si spet premaknil tarčo, še zadnjič: če sem po tvojih lastnih besedah spisal tekst, ki da je "lobistični podtaknjenec", a sem potem jaz "lobistični podtikovalec"? DA ali NE???
Torej res ni nič drugega ? MRS in lobiranje na registru ?????????????????

Đizis, moraš biti pa res v svojem svetu, da ti ni jasno, kako je to patetično.

Še bolj patetično pa je, da neka sodnica ne zna ugotoviti, da tu ni nikakršnih znakov kaznivih dejanj, da gre kvečjemo za pravni spor in posledično vprašanje odškodnin.
najobj sporočil: 31.972
[#2646581] 30.03.17 13:45 · odgovor na: BlazVo (#2646493)
Odgovori   +    13
[BlazVo]
Na to temo sem prispeval že vso analitičnost, ki je potrebna. Na žalost je tale forum, vsaj pod Tadejevimi kolumnami, postal en tak mehurček trdobučnežev, da je tega nekako škoda. Vseeno, na kratko:

/.../

Še enkrat bi rad Financam sporočil, da se zaradi takih tekstov na vašem forumu razrašča nek čuden mehurček psihičev, in da to ne more biti dobro za vašo kredibilnost
... evo, vozi Mujo po avtocesti in sliši po radiu: ”Vsi ki se vozite po avtocesti pazite, ker ena budala vozi v napačno smer!” in reče Mujo: ”Ma kaj ena, tisoč jih je!“. ...
anon-15342 sporočil: 8.014
[#2646585] 30.03.17 14:01 · odgovor na: BlazVo (#2646564)
Odgovori   +    13
Zadnja sprememba: anon-15342 30.03.2017 14:11
[BlazVo]
Tadej, vsekakor si lobistični podtikovalec. Končno si pravilno razumel.
Skratka, dva dni že težiš, češ da sem ti lažnivo očital, da si me označil za lobističnega podtaknjenca, ker da ti si me dejansko označil za lobističnega podtikovalca?

LOL, ampak OK, bom v prihodnje citiral tako.

[BlazVo]
Tu si se spet narobe prepoznal v nečem, kar ni bilo mišljeno
Že dva dni nonstop pišeš o meni osebno, repliciraš meni osebno in se zgrašaš nad menoj osebno. Zdaj pa nenadoma, tako kot eno točko višje, praviš da tvoja trditev, češ da se v imajo zadevi podrejencev vaški bebčki za pametnejše od BS in ECB, nikakor ni vključevala mene?

Bodi enkrat za spremembo iskren in priznaj, da si pač spet pisal v emocionalnem overloadu, ki ga vedno znova doživljaš glede mene, pa ti obljubim, da v tem primeru ne bom nikoli navajal, da si me poimenoval za vaškega bebčka (čeprav si to zelo očitno storil).

[BlazVo]
Torej res ni nič drugega ? MRS in lobiranje na registru ?????????????????
Ne, ta kvalifikacija niti približno ni ustrezna ne po opisu ne po obsegu, ampak če ti razčlenim, mi boš očital, da nisem pristojen, zato ne bom. Opozorim le - ker tudi to so/ste vsi spregledali - da odredba opisuje le ugotovitve, zbrane že pred hišno preiskavo 6.7.2016.

Sedemnajst zaporednih vprašajev pa je še en odsev tvojega že omenjenega emocionalnega overloada.

Strani: 1 2 3