Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek »Kje so moje delnice NKBM?« #pozabljenedelnice

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-49383 sporočil: 3.465
[Glavni forum] Tema: »Kje so moje delnice NKBM?«
[#2618826] 29.09.16 10:44 · odgovor na: crt (#2618813)
Odgovori   +    4
[crt]
> [janeztomazic]
> > [crt]
> > > [janeztomazic]
> > > Sodišče EU je jasno povedalo, da si bile banke v stečaju.
> >
> > ?
>
> Banke isto kot v stečaju! Izgube delničarjev bank v težavah bi bile v vsakem primeru enako velike ne glede na to, ali vzrok zanje temelji na odločbi o začetku stečaja, ker državna pomoč ni bila dodeljena, ali na postopku dodelitve take pomoči, pogojene s prehodno porazdelitvijo bremena.

da so bile banke v stecaju, je mnenje tebe in simone, ne sodisca eu. vsaj sodec po tekstu sodisca iz julija letos.

zdaj kaj je to "isto kot v stecaju" in ce je isto, zakaj potem ne stecaj - relacija "isto" je namrec simetricna.... tudi s tem se sodisce ni ukvarjalo.
Mene pri celi zgodbi moti par stvari, gledam širše od NKBM:

1. V drugi polovici 2016 gledat na obdobje 2010- 2013 je malo hecno. Dlje kot smo, manj težav se spomnemo. In ponarodelo je, da težav ni. Pa veš, da so bile in so bile hude.

2. Teh pet milijard je zelo poživilo ekonomijo (Keynes, dodatno par prodaj MELR ipd). Denar je prišel in zaokrožil. Itak je to samouvneno, ker smo dobri.

3. Ključno vprašanje je bilo kako daleč je bila država, da ne bi izplačala penzij. Ker potem bi vse padlo in res ne bi bilo pomembno ali je bil stečaj razglašen ali ne, ker bi se vse sesedlo.

4. Pregledi, ki so jih naredili revizorji Oliver W v bankah so bili prvi pogled od zunaj. Lahko dlakocepimo, a prvič je nekdo rekel, hej kaj pa je ona betonska luknja, ki je zavarovana za 20 mio kredita? Pa delnice Save po 400 ipd.

5. Zdaj vsi opletajo s študjo od V. Boleta. To je isti tip, ki je izračunal da 90% trga ni monopol.