Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

samos1111 sporočil: 182
[bc123a]
> [0817Suhad]
> "Marca sem na sejmu v Bolzanu videl vsaj tri ponudnike takšnih sistemov in vsi trije so imeli že lepo število referenc," Pa ste vi to videli v Bolzanu za 3500 $, s težo 100 kg in da vse skupaj obesiš na zid? Namreč to obljublja Musk. To je tako kot tista ko se je pisalo kako ste s predeleano Dacio premagali Teslo, niste pa omenili da ste vanjo skupaj z bivšo Iskro avtoelektriko vložili preko milijona €, Tesla stane pa 10x manj.

Se tretjic. Zakaj se nekomu zdi zelo pomembno da ima komplet baterij za doma samo 100kg? A ni boljse imeti cenejsega akumulatorja, ki drzi vec casa, in je nekajkrat tezji? A planira kdo s hiso leteti ali kako?
Tole bo hit v diplomatski četrti Delhija, kjer štroma rado zmanjka za dan ali dva (kje drugje ga sploh ni cel dan), brez klime se slabo živi, obstoječe rešitve pa so v obliki grdih skladovnic 10+ svinčevih akujev + razsmernikov ali hrupnih agregatov ;)
Pa mislim da so wanabi lastniki Teslovih avtov ki bi radi hitrejše polnjenje brez pojačanja hišnega el priključka tudi legit tržišče. Tudi lastniki ličnih vikendic v divjini.
Sicer se mi zdi da Tesla ni ta hip edini s takim sistemom in da ima pred konkurenco (ki obstaja menda celo v SLO) prednost v glavnem pri trženju - jebozovnejši škatli in določenih dobrih zvezah na strani tako potencialne klientele kot dobaviteljev baterij. No me zanima konkretna primerjava, če kdo ima kakšne približno relevantne številke.