Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-208179 sporočil: 54
pozareport.si/?Id=po...caID=21221

Lobisti mi je všeč, če so javno znani, predvsem zato, da se ve v interesu koga delujejo. Nič ni narobe s tem, da lobist deluje v interesu nekoga. Težava nastopi, če to (ne)namerno zamolči.

Sicer bodimo pošteni, da so v času "nacionalnega interesa" imeli večji vpliv in moč nad javnim mnenjem lobisti novinarji bližje takratnim centrom moči in ne bodimo naivni, da pri nas in tudi verjetno marsikje drugje prav bolj izpostavljeni novinarji, dejansko opravljajo nalogo lobista za ustvarjanju javnega mnenja.

To pa ne pomeni, da mi mora to biti všeč.

Malo že postaja tudi moteča naivnost s katero smo spravili v zapor naše tajkune, medtem, ko sosednje države tega niso storile in na račun naše "pridnosti" si delijo vojni plen.

Recimo v ZDA bo tajkun Donald Trump skušal postati predsednik ZDA pri nas pa bi bil najverjetneje trenutno kar lepo v zaporu mi bi pa naj ploskali.

Moram reči, da sem se opekel, ko sem slepo verjel zgodbi o "nacionalnem interesu" in kasneje o rušenju te zgodbe, se pravi o zgodbi o "velikem kriminalu" in pač je zmanjkalo naivnosti, da bi še verjel sedaj zgodbi velike priložnosti za mene, kot državljana RS, če pa je popolnoma jasno, da smo le še mrhovina katero trgajo tuji jastrebi naši novinarji pa še nas brezsramno pozivajo, naj temu celo ploskamo.

Hvala, ampak ne hvala.