Izbrani forum: Avto

Izbrana tema: članek Sever prestolnice dobiva nov P+R

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.922
[Avto] Tema: Sever prestolnice dobiva nov P+R
[#2477518] 27.11.14 12:36 · odgovor na: anon-317711 (#2477474)
Odgovori   +    3
[FFeeBBoo]
> [denac]
> Nimam urbane in je ne mislim kupiti. Premalokrat pridem v Lj. Z gotovino pa ne morem plačati avtobusa. Evro je zakonito plačilno sredstvo, a z njim ne morem plačevati.
> Žepan Janković, mojemu sinu si rekel, naj ne rine v Ljubljano in naj raje ostane tam, kjer je. Jaz pa ti pravim, da ti v Ljubljani nimaš kaj iskati in zgini raje v Saraorce.
golobič gor ali dol, je... njega, dejstva so naslednja:
- urbane ti ni treba kupiti, ne stane te nič, niti prvič
- v razvitem svetu skoraj ni več javnega prevoza, kjer bi lahko šel na avtobus, tramvaj ali metro in tam plačal v gotovini sprevodniku ali še slabše šoferju oziroma metal kovance v neke škatle (kot je bilo včasih na zelencih), ampak vedno moraš kupiti karto v takšni ali drugačni obliki
- urbana je torej karta, lahko bi imeli pa plastične žetone ali papirne listke, v vsakem primeru pa to kupiš z zakonitim plačilnim sredstvom ki je evro
... čuj, jaz sicer javni prevoz uporabljam zelo redko, ampak v Mariboru grem komot na avtobus in pri šoferju v gotovini kupim karto ... ja, je pa res, da Maribor ni del razvitega sveta ...

P.S.: ni mi jasno, zakaj v razvitem svetu ljudje ne morejo uporabljati javnega prevoza, če imajo svojo vnaprej kupljeno karto vedno kot zakleto v žepu hlač, ki jih nimajo na riti, ko rabijo javni prevoz ...

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2477518

Strani: 1

bc123a sporočil: 48.253
[Avto] Tema: Sever prestolnice dobiva nov P+R
[#2477526] 27.11.14 12:49 · odgovor na: najobj (#2477518)
Odgovori   +    4
[najobj]
... čuj, jaz sicer javni prevoz uporabljam zelo redko, ampak v Mariboru grem komot na avtobus in pri šoferju v gotovini kupim karto ... ja, je pa res, da Maribor ni del razvitega sveta ...

P.S.: ni mi jasno, zakaj v razvitem svetu ljudje ne morejo uporabljati javnega prevoza, če imajo svojo vnaprej kupljeno karto vedno kot zakleto v žepu hlač, ki jih nimajo na riti, ko rabijo javni prevoz ...
Avtomatizacija ljubljanskega mestnega prometa je bil ocitno z golobicem dogovorjen prijateljski posel. Namesto da bi dali table za prihode avtobusov, so vrgli 300 mio SIT v sistem SMS sporocil, ki ga ni skoraj nihce uporabljal, table pa sele leta pozneje, da so lahko upravicili prvi sistem. Namesto Urbane (oziroma poleg urbane) bi lahko bili na postajaliscih montirani kartomati, kot to recimo poznajo vse zahodne drzave, kjer v zameno za kovance dobis natisnjeno karto. Tak avtomat je velikosti malo vecjega solskega nahrbtnika.

Placevanje soferju z gotovino pa je res passe, sofer naj vozi in cimprej spravi bus v promet.

Strani: 1