Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Se res ne mudi?

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-247964 sporočil: 6.948
[Glavni forum] Tema: Se res ne mudi?
[#1767012] 24.07.12 07:59
Odgovori   +    22
Kakšen članek! Ali novinar živi kje drugje ali pa se spreneveda. Ko je vlada pripravljala varčevalni zakon se je mukoma pogajala s sindikati, ki so neprestano grozili z referendumom, opzicija in mediji pa so nabijali po vladi, da uničuje socialno državo. Bile so tudi stavke. Dragi novinar, mar mislite, da smo vse to že pozabili? Ko hoče minister za šolstvo minimalno spremeniti standarde v šolstvu, so v opozciji, sindikatih in medijih celi pogromi, da uničuje javno šolstvo. Bog razumi, jaz ne! Naj mi sedaj, ta vrli novinar razloži, kako naj vlada zmanjša število zaposlenih v javnem sektorju, brez generalnih štrajkov, ki bodo povzročili še globji padec Slovenije. No, prosim!
Ko hoče vlada sprejeti zakone, ki bi pripomogli k izboljšanju stanja države in gospodarstva, je upor "zdravih sil", braniteljev socializma in "tekovin revolucije" tako silovit, da morajo vse skupaj zamakniti na jesen. Zdaj pa recite, da je Janša tisti, ki odlaša z odločitvami. Celo njegov minister, predsednik koalicijske stranke, mu mimogrede, za hrbtom, ustanavlja novo koalicijo. Tudi to smo vrjetno že pozabili.
Kaj, ko bi v takem članku novinar poizkusili poiskati vzroke za počasno delovanje vlade in jih jasno predstaviti javnosti. Seveda tudi vlada dela napake in je za moje pojme premalo odločna, toda če bi bilo po moje, te vlade ne bi več imeli, ker ne bi dobila zaupnice in Slovenija bi se dokončno pogreznila v rdeče močvirje. Tako pa je ostalo še dva do tri mesece upanja, da se kaj spremeni.
Torej, komu se ne mudi? Kdo zahteva več časa za "premislek"? Kdo zahteva nove in nove analize in pogajanja z "Strokovno" javnostjo? Kaj g. Pikon ne bere časopisov, ne gleda televizije?

Neposredni odgovori na sporočilo št. 1767012

Strani: 1

anon-200682 sporočil: 2.095
[Glavni forum] Tema: Se res ne mudi?
[#1767495] 24.07.12 13:01 · odgovor na: anon-247964 (#1767012)
Odgovori   +    3
To kar pišeš je vse res! Žal! Pa vendar, če vlada nima nobene moči, to mislim vse vlade do sedaj, ne samo Janševa, tudi Pahor je bil navaden petelin na kupu gnoja, brez kakršnekoli moči, kaj nam potem ostane? Državni udar? Od koga? Kdo je to pri nas sposoben narediti? Kdo je sposoben premakniti sodstvo, sindikate odstraniti, ker delajo samo škodo, vzdržati se pri podkupninah in kadrovanju,...? Kakorkoli obrneš, spet si na istem, tolažiš se, da je to bolje kot debil Zokan, vendar to kar je, je pa izjemno slabo, je gozljivo! Mi pa nismo nič mlajši, čas mineva, mi samo čakamo in čakamo! Nas pa nihče ne čaka, mislijo si, mater ste zabiti, imate idealen položaj, naravo,... Vendar ne, tukaj smo v eni smrdljivi, gnojni luknji, ki drvi po poti Miloševičeve Srbije! Večina ljudi je zaskrbljenih, vendar kaj je tisto, kar bo prignalo ljudstvo v razmišljanje in predvsem v postavljanje zahtev, saj vsa ta golazen (sodniki, zdravniki, šolniki, uradniki, politiki, policaji,RTV....) živi na naš račun, mi smo pa čedalje bolj revni, pa tudi, če bi nudili kakršnekoli storitve, bi bilo znosno, vendar stortve, ki jih nudijo so pod vsakršnim nivojem! Se pravi ostaja vprašanje, kaj narediti?

Strani: 1