Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek SDS s koalicijo vložila zahtevo za izredno sejo

Strani: 1 2 3

anon-76887 sporočil: 18.121
[#308121] 03.09.08 16:11 · odgovor na: kzupanc (#307953)
Odgovori   +    0

kzupanc je napisal(a):


Jaz seveda navijam za tisto, kar mi lahko približa EDS pod 20%, popolnoma odprt trg blaga, storitev, kapitala v EU, pravno državo, prodajo državnega premoženja, uravnotežen proračun, odpravo kartelov, učinkovito zdravstvo, šolstvo itd itd. Temu JJ ni ravno blizu, zato vedno iščem koga, ki je vsaj malo bliže. Seveda pa je za boj proti SD, LDS, Zares in ostalim lipetom, vredno podpreti tudi Janšo. Ker omenjene stranke na oblasti bi bile zagotovilo, da moje želje ne bodo niti malo uslišane.

Podpišem.
Da pravilno razmišljava, potrjuje tudi bhorva25.
(Pri tebi že, pri meni pa pride potrditev v obliki * čez nekaj sekund, takoj, ko bo pospravil banano in si obrisal slino ;-))
anon-151541 sporočil: 2.144
[#308142] 03.09.08 16:24 · odgovor na: anon-1670 (#307880)
Odgovori   +    2

Maj je napisal(a):

 
Ljudje niso osli, da bi šli dvakrat na led.
 
Maj, kolko tebe plačuje SD da pišeš te svoje komentarje? Sicer kot vidim si aktiven 24h na dan, vseeno pa upam, da ti glede na vsebino, ki jo pišeš trgajo od plače.

Skoz nabijaš eno in isto,... sem že pomislu, da je "Maj" zgolj računalniški strežnik, ki ima v spominski celici 20 stavkov in se ti potem avtomatično ponavljajo.

To da ne maraš JJ ni treba stalno ponavljat, to že vsi vemo in ne imej nas za bebce. Tud kdo drug ne mara JJ, pa ne bruha ven stalno nekih bedarij na nivoju osnovne šole. Daj nekaj argumentacije v svoje trditve.
anon-150588 sporočil: 118
[#308143] 03.09.08 16:25
Odgovori   +    0
Naj se dajo rajši aretirat kot sklicevat iz.seje,pa naj potem dokazujejo Finskim kriminalistom,Dunajskemu interpolu svojo nedolžnost.
ketika sporočil: 4.267
[#308150] 03.09.08 16:28
Odgovori   +    0
res veliko bolje da se predajo fincem , bodo hitreje na vrsti na sodišču .
Kobilce se itak delajo naprej.
anon-95988 sporočil: 305
[#308151] 03.09.08 16:29
Odgovori   +    1
SEVEDA KER HOČEJO LJUDEM METAT PESEK V OČI KAKO JE NJIHOV JANEZ
POŠTEN NAJ POGLEDAJO NAZAJ 1991 IN BOJO VIDELI NJEGOV POŠTENOST ZAKAJ JE PA ZAHTEVAL UKINITEV CVIKLOVE KOMISIJE KER
JE BIL CVIKL ŽE BLIZO RESNICI IN ČEJE TA SVINJARIJA RES
PRIŠLA IZ SLOVENIJE JE TE LJUDI TREBA NAGRADIT DA SO ODKRILI
KAM GRE DAVKOPLAČEVALSKI DENAR
ketika sporočil: 4.267
[#308154] 03.09.08 16:34
Odgovori   +    0
res brezveze da delajo vrsto na slovenskih sodiščih poštenim državljanom , pa še tožiti bi morali same sebe na evropskem sodišču , ker si niso omogočili da pridejo na vrsto v doglednem času. Še plačal jim bomo zato da jih bomo lahko tožil. Tuli z volkovi , SDS.
anon-151541 sporočil: 2.144
[#308155] 03.09.08 16:35 · odgovor na: anon-95988 (#308151)
Odgovori   +    0

BLEDBLED je napisal(a):
SEVEDA KER HOČEJO LJUDEM METAT PESEK V OČI KAKO JE NJIHOV JANEZ POŠTEN NAJ POGLEDAJO NAZAJ 1991 IN BOJO VIDELI NJEGOV POŠTENOST ZAKAJ JE PA ZAHTEVAL UKINITEV CVIKLOVE KOMISIJE KER JE BIL CVIKL ŽE BLIZO RESNICI IN ČEJE TA SVINJARIJA RES PRIŠLA IZ SLOVENIJE JE TE LJUDI TREBA NAGRADIT DA SO ODKRILI KAM GRE DAVKOPLAČEVALSKI DENAR
 
Ja kdo ti pa bran, da nagradiš Cvikla? Poglej, ravno ta trenutek ga menda zaslišujejo kriminalisti, pa mu kup en šopek cvetja, pa prlet dol z Bleda v Ljubljano. Po mojem bo srečanje ganljivo, mogoče pa se bo razveselil tud rož. Pa pazi katere rože boš izbral, ker se ločijo po namenu -- pazi na pogrebne.
jurijjurij sporočil: 4.944
[#308160] 03.09.08 16:43 · odgovor na: anon-2085 (#307868)
Odgovori   +    0

gregorm je napisal(a):

  b)da SD zmaga na volitvah, Pahor (ali kdo drug) dobi mandat, leva opcija sestavi vlado. JJ-u se na Finski nič ne dokaže, da je kriv. JJ legitimno obtoži levico, da so ga diskvalificirali pred volitvami in mu ukradli zmago na volitvah . Zahteva odstop vlade, vloži tožbe, ljudje na demonstracije. Depala vas #2. Tokrat s precej večjimi razsežnostmi. Nad levico še dolgo časa bdi črn madež.

2.
Če pa bo spoznan za nedložnega (ali pa obtožnica v Finski sploh ne bo vložena), bo pa v SLO še burno. Ker se bo izkazalo, da se je bil SDS / JJ izigran in diskvalificiran, da ne bi mogel priti (spet) na oblast. In v takem primeru tistih cca 50% volilnega telesa, ki podpira Janšo ne bo mirno preneslo tega. Če jih je v primeru Depala vas demonstriralo 100, jih bo v takem primeru 100,000+ There will be blood! Tale igrica je zelo nevarna. Zelo nevarna!



Močno sii se podvizal in naredil svojo politično analizo, ki pa ima kar nekaj pomanljivosti:

b) Tako kot antiJJjevci apriori prisegajo, da je kriv, si ti apriori okrivil levico za to dejanje pod točko b), brez dokazov seveda.

2. Po čem si apriori sklepal, da je bil izigran in diskvalificiran od nekoga iz SLO ? Dokazi ?
Če se izkaže, da je nedolžen mu zmaga na naslednjih volitvah (čez 4 leta) ne uide, 100%, položena mu bo v naročje. Nobene krvi ne bo in 100 000 + demonstrantov, neumnost. Mogoče si preveč pod vtisom dogajanja v Srbiji a so razlogi za njihove nacionalne težave čisto drugje. Najboljše kar JJ lahko naredi je, da obtoži finsko nacionalno televizijo in doseže zmago na finskem sodišču.
anon-119197 sporočil: 9.214
[#308165] 03.09.08 16:46 · odgovor na: jurijjurij (#308160)
Odgovori   +    0
: Če se izkaže, da je nedolžen mu zmaga na naslednjih volitvah (čez 4 leta) ne uide, 100%, položena mu bo v naročje.

Si pripravljen dati kaksno zagotovilo za to, glede na %?
anon-24983 sporočil: 7.885
[#308240] 03.09.08 18:06 · odgovor na: anon-92603 (#307844)
Odgovori   +    0

0331PCXKO je napisal(a):
Norost je zajela to deželo; obtoženi bodo preizkovali sami sebe. JJ je verjetno že aktiviral svojo zvesto vojsko, da bo pisala komentarje. Kar se Janezek nauči, to tudi počne in se pri tem dela velikega patriota.
 Ne vem ali so zahtevali tudi posebno številko brezplačnike Express :)
anon-24983 sporočil: 7.885
[#308243] 03.09.08 18:08 · odgovor na: anon-93251 (#307877)
Odgovori   +    0

hotifin je napisal(a):
ČE JE S PATRIAMI VSE V REDU, ZAKAJ SEJA? TEGA IDIOTIZMA NE RAZUMEM, EDINO V SMISLU NATEGOVANJA ... PARLAMENTARNIH STRANK, KI SE BODO UDELEŽILE SEJE, NI ZA VOLIT ...
 Ja s Patriami je vse v redu, zgleda nekaj spet ni z mediji v redu in pa seveda z opozicijo :)
anon-24983 sporočil: 7.885
[#308245] 03.09.08 18:10 · odgovor na: anon-1670 (#307880)
Odgovori   +    0

Maj je napisal(a):

 
Ljudje niso osli, da bi šli dvakrat na led.
 
Dvomim, ker če ne bi bilo tako potem letos ne bi nihče smel na volitve :) V vsakem primeru kateregakoli voliš boš šel dvakrat na led, oz. že tretjič tudi :)
anon-24983 sporočil: 7.885
[#308255] 03.09.08 18:18 · odgovor na: anon-76887 (#308004)
Odgovori   +    0

0902ISXdX je napisal(a):



Seveda ob predpostavki, da naveza KGB dobi 46 poslanskih sedežev (že 44 bi zadostovalo, ker bosta pripadnika manjšin itak podprla KGB).
Ja sigurno bosta, sploh če bo oni SD Aurelio Juri ali kaj je izvoljen od italijanske manjšine :)
anon-24983 sporočil: 7.885
[#308361] 03.09.08 19:58 · odgovor na: anon-24983 (#308240)
Odgovori   +    0

fiston je napisal(a):

 Ne vem ali so zahtevali tudi posebno številko brezplačnike Express :)
 J... jim pes m...., da so jo res. Sem jo ravno iz nabiralnika potegnu.
Eto malo za smeh.
Vendar pa POZNAVALCI menijo, da prava tarča "afere Patria" ni Walter Wolf, temveč premier Janša. Drago Kos NAJ BI finskim preiskovalcem že pred meseci poslal spisek ministrov, ki so po njegovem sodelovali pri omenjenem poslu. Po mnenju POZNAVALCEV  gre še za zadnji poskus diskreditacije Janeza Janše, potem ko se afera ni razvijala v skladu s pričakovanji opozicije. Takšen razplet sceanrija je bil predvidljiv, vse OD KADAR so volivna pričakovanja začela kazati v prid Janši.

Evo vsa poanta tega je POZNAVALCI MENIJO, NAJ BI.

Samo tukaj nemogoče da bi JJ ali njegova tolpa imela kaj zraven. Za ono na Finskem je pa Pahorjeva tolpa zraven. He, he mogoče bi bilo res namesto stranka v Sloveniji boljši izraz tolpa :)
Vinci sporočil: 5.933
[#308457] 03.09.08 21:34
Odgovori   +    0
Mene samo zanima, ali bodo na tokratni izredni seji kazali poleg slovenskih časopisov tudi finske?
crt sporočil: 27.194
[#308465] 03.09.08 21:43 · odgovor na: Vinci (#308457)
Odgovori   +    0

Vinci je napisal(a):
Mene samo zanima, ali bodo na tokratni izredni seji kazali poleg slovenskih časopisov tudi finske?
 pa analizo 100 napadov na X :)
Kernest sporočil: 2.298
[#308714] 04.09.08 08:18 · odgovor na: jurijjurij (#308160)
Odgovori   +    0
V grobem pa tkole :

Če je vse skupaj resnično potem imamo opravka z hudo mafijo in zna se zgoditi da nekoga nekoč nekje čaka svinec !

Če je vse skupaj bedna predvolilna manipulacija potem bo najbolje, da si ta, ki je to sproduciral sam pošlje že prej omenjeno. Takšno manipuliranje z rajo in igranje z narodom ni šala !!!
anon-74683 sporočil: 2.063
[#308877] 04.09.08 09:44 · odgovor na: anon-76818 (#307947)
Odgovori   +    0

Miran77 je napisal(a):
Saj veš, da nam, podeželskim janševikom, google dela probleme...Hvala za lep primer korektnega dela predsednika DZ Boruta Pahorja v prejšnjem mandatu (kolikor se spomnim, ni bil in še vedno ni član LDS).

Sicer si pa izbral zanimiv članek, navajam le delček: "Tako je matični odbor za notranjo politiko že ob prejšnji razpravi zavrnil opozicijske predloge in DZ predložil svoje, s katerimi so poslanke in poslanci po razpravi na zboru zavrnili vse opozicijske navedbe in jih ocenil kot škodljive ter neutemeljene . DZ je takrat ugotovil, da opozicija ni predložila konkretnih dokazov o sumu korupcije in klientelizma v povezavi nekaterih podjetij v državni lasti z vladnimi strankami ."

Saj vem, da boli, ampak če že pogledamo v te dobre, stare čase, lahko ugotovimo, kako absolutistično se je takratna levičarska oblast obnašala do opozicije. In - kdo bi si mislil - tudi oni so ob obtožbah zahtevali konkretne dokaze o sumu korupcije in klientelizma.


 
Heh začelo se je s tvojo trditvijo, da bi oni odlašal s sklicom seje v nedogled :) no, ko dobiš servirano, da je seja bila (tudi iz citiranega teksta je razvidno, kdo je imel večino in kdo bi lahko odlašal, predlagal svojo sejo...) pa začenš "gont" neko drugo o absolutizmu - pri tem pa ne dojameš, da postopa tvoj ljubljeni vodja s svojimi vojščaki enako (ali celo še slabše) :P

a veš kaj boli? boli, da je telet tvojega kova v sloveniji veliko (beli, rdeči, ...), kdaj boste dojeli da so (lahko) eni in drugi pokvarjeni in da tisti, ki opozarjajo na napake enih niso avtomatično privrženci drugih, neverniki...
anon-129959 sporočil: 13.643
[#308927] 04.09.08 10:04 · odgovor na: anon-74683 (#308877)
Odgovori   +    0
heheh, lahko so tudi vsakokratni oportunistični kao (anta)gonistični priskledniki ? ... ;-)
anon-76818 sporočil: 4.031
[#309026] 04.09.08 11:01 · odgovor na: anon-74683 (#308877)
Odgovori   +    1

castro je napisal(a):

 
Heh začelo se je s tvojo trditvijo, da bi oni odlašal s sklicom seje v nedogled :) no, ko dobiš servirano, da je seja bila (tudi iz citiranega teksta je razvidno, kdo je imel večino in kdo bi lahko odlašal, predlagal svojo sejo...) pa začenš "gont" neko drugo o absolutizmu - pri tem pa ne dojameš, da postopa tvoj ljubljeni vodja s svojimi vojščaki enako (ali celo še slabše) :P

a veš kaj boli? boli, da je telet tvojega kova v sloveniji veliko (beli, rdeči, ...), kdaj boste dojeli da so (lahko) eni in drugi pokvarjeni in da tisti, ki opozarjajo na napake enih niso avtomatično privrženci drugih, neverniki...
Hu, Fidel, zdaj si pa začel streljati s težkim orožjem (in to mimo). Sicer je na žaljivke težko odgovarjati kulturno in argumentirano, ampak bom to kljub vsemu poskusil. Če si kot odrasel človek (predvidevam, da si) pripravljen drugače mislečemu reči, da je tele, bo s tabo verjetno težko diskutirati , vendar mislim, da si to zaslužiš. Sem dovolj demokrata za to :)

Poglej, če misliš, da sem tele iz preprostega razloga, ker sem politično opredeljen, in misliš, da je to tudi večina Slovencev, ki bo šla 21.09. na volitve, je to tvoja osebna svobodna odločitev. Ne bom te prepričeval, da nisem tele (dopuščam možnost, da sem - torej da živim v popolni zmoti, da so moji možgani oprani, da so mi lagali iz vseh strani in jaz sem bil dovolj naiven, da sem te laži požiral...) , ti bom pa le poskusil pojasniti moje videnje vodenja države. Morda je tebi osebno bliže anarhija - be my guest. Verjetno si eden od tistih, ki meni, da se mora posameznik v tem življenju zanesti le nase in na ozek krog zaupnih prijateljev, ker izven tega kroga je 'itak vse skorumpirano, pokvarjeno, nevredno zaupanja'.  Tu se pojavi vprašanje, zakaj sploh imamo državo ? Zakaj sploh obstaja kakršnakoli družbena ureditev, če pa je na koncu vse odvisno le od sposobnosti posameznika ? Če razmišljaš na ta način, te lahko razumem, ker sem tudi sam skeptičen do vsega političnega, nacionalnega, religioznega. Nisem Janšev vernik, kot bi me rad ti tako posplošeno popredalčkal.

Kljub temu pa menim, da posameznik nikoli ne more preživeti popolnoma izven družbe. In družba mora biti sama po sebi na nek način organizirana. In država (če jo že imamo) imeti neko vodstvo - in to vodstvo naj bo demokratično izvoljeno (pa naj bo "belo" ali "rdeče", kot si se izrazil). Ja, bom razočaran, če bo po 21.09. ponovno vladala leva opcija (kot kaže jim bo uspelo), ampak to ne pomeni, da ne bom še vedno plačeval davkov tej državi, hodil po njenih uradih, svojega očeta vodil po njenih prenapolnjenih zdravniških ordinacijah -  in od nje tudi upravičeno pričakoval, da meni in mojim potomcem kljub vsemu zagotovi vsaj malo boljše življenje (torej, da poskrbi za tisti del, za katerega pri najboljši volji in vsej svoji sposobnosti ne morem poskrbeti sam). Torej, volil bom SDS,  volil sem tudi Peterleta in nisem sprožil državnega udara, ko je bil izvoljen Tuerk. In ja, to javno povem, SDS se mi zdi boljša opcija - pa kaj ? V čem je tu problem ?

Iz tvojega pisanja je razvidno vsaj še to, da si poln predsodkov. Po tebi je vsak, ki voli SDS, Janšev vojak, njegov "vernik", nedemokrat, privrženec avtoritarne države. No, sam to definitivno nisem, moja vera je drugje, ne v ljudeh (pričakujem kako psovko in žaljivko še na ta račun :)  

In, ker se moram zdaj vrnit k svojemu pravemu delu, ti za konec povem le še nekaj: morda sem v poplavi sektaških postov na tem forumu na tvoj post tudi sam res reagiral preveč sektaško. Ne zagovarjam slepo vladajoče opcije, naj ti bo to jasno. Je pa bil tvoj na "pladnju prinešeni članek" o tisti izredni seji leta 2004 (za katero sem priznal, da je bila lep primer KOREKTNEGA dela Boruta Pahorja, ko je bil predsednik DZ) res priložnost, da se pokaže, kako so levičarji delali za časa svoje vladavine delali natanko tisto, česar že vsa 4 leta tega mandata obtožujejo sedanjo vlado.

Strani: 1 2 3