Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kaj lahko ponudi levica?

Strani: 1 2 3 4 5

crt sporočil: 27.194
[#267715] 18.06.08 22:08 · odgovor na: anon-166829 (#267675)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: crt 18.06.2008 22:24

Pia je napisal(a):
Se mi je posvetilo zakaj te je moja izjava: " Najmanj petina slovenskih vlagateljev dobi zaupne informacije o premikih v slovenskih podjetjih. Torej sledijo informacijam..... kamor gre glavnina, teče tudi večina!" tako razjezila.

Če bi bila moja mamica Rigelnikova tesna prijateljica še iz časov komunizma  Olga Jakhel Dergan, bi mene tudi zaskbelo.
razjezila? e moja pia...  problem s tvojo izjavo je v tem, da je bila ocitno potegnjena iz riti, ker je nisi znala in je se vedno ne znas z nicemer argumentirati. tako modrovanje ze samo po sebi ni nek bonus. potem ti je se malo beseda nanesla na drek, pa si odletela iz foruma.

skrbelo? kaj hudica naj bi me pri tem skrbelo :) pri nas v druzini je tako, da ima vsak svoje zivljenje in sam se od tega se ekstra izoliram tako, da se tkoaltko izogibam slovenskih delnic. mogoce je pri tebi drugace in vse pocnete skupaj in vsi v en glas, morda se sramujes svojih starsev, ne vem... jaz se ne.

o tvoji svedscini se mi sanja ne, tudi skrbi me ne zanjo... moram pa reci, da ce resno mislis vsaj pol od tega, kar si na podlagi najinega zelo beznega srecanja v forumu borzna in skladi natresla tukaj in drugim osebam v financah, potem me resno skrbi za tvoje mentalno zdravje. ampak to je pac moje osebno mnenje, v vlogi cloveka, ki se ga nekdo loteva na vec frontah z vsemi zivimi bizarnimi obtozbami, ki so ravno tako iz riti potegnjene kot tisto, s cimer se je storija zacela.

enega podobno delujocega (dolgoletnega) obozevalca ze imam, to je enfrice, zato sem tudi omenil, da sta se ravno prava nasla.

enim je pac glavna stvar v zivljenju imeti nekoga, ki ga sovrazijo in nekako kaze, da si ti, recimo da zacasno, mednje vpisana in se pocutis dobro pri tem... pa se pac pocuti. mene nic ne stane. lepo se imej.

ps - aja, se to ... kot si ze dokazala, znas pridelati veliko vec obsega kot smisla, tako da ne zameri, ce te vstavim na svojo shit listo; enostavno ne vidim nobene prednosti v tem, da bi te se naprej poslusal. sicer pa baje znas poiskati druge sogovornike, tako da ni frke :)

za konec bi ti vendarle priporocil, da ne nasedas "informacijam", ki tako rade zaokrozijo po ljubljanski borzi, seveda vedno "od insiderjev". te insiderske informacije so namrec ponavadi dezinformacije, tako da je to, ali so insiderske ali outsiderske, sekundarnega pomena. kam pridejo tisti, ki v take stvari verjamejo, si lahko ogledas na gibanju indeksa v zadnjem letu, ko so se vroce ziher-super-informacija zgodbe hladile. seveda pa se ti ni treba uciti na napakah drugih in jih lahko najprej konvertiras v svoje.
anon-170701 sporočil: 489
[#267732] 18.06.08 22:26 · odgovor na: crt (#267715)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-170701 18.06.2008 22:32

crt je napisal(a):
ps - aja, se to ... kot si ze dokazala, znas pridelati veliko vec obsega kot smisla, tako da ne zameri, ce te vstavim na svojo shit listo;
 Danes si pa nekam gostobeseden. Me pa res zanima kako dolga je že ta tvoja lista. Morda pa je daljša od njenega smisla.
crt sporočil: 27.194
[#267735] 18.06.08 22:29 · odgovor na: anon-170701 (#267732)
Odgovori   +    0

Raa je napisal(a):
Niti slučajno ni bilo tako! Preberi si ponovno, pa boš videl kdo je začel kaj vleči iz riti in mešati z drekom. Sedaj se pa mažeš ven! Za take "strokovnjake" kot si ti, se pač ne grebe nihče. Zato se raje nikar preveč ne repenči.
lej, saj vse lepo pise in vsakdo si lahko zadeve ogleda, ce ga zanimajo.
to, da si ti tudi v klubu obozevalcev groznega crta, me pac ne zanima, to je tvoja stvar, uzivaj :)
crt sporočil: 27.194
[#267740] 18.06.08 22:34 · odgovor na: anon-170701 (#267732)
Odgovori   +    0

Raa je napisal(a):

 Danes si pa nekam gostobeseden. Me pa res zanima kako dolga je že ta tvoja lista. Morda pa je daljša od njenega smisla.
 
trenutno ima 2 clana.

ce imas se kaksne probleme osebno z mano - ker vidim, da te nekako zelo fasciniram - bi bilo mogoce najbolj prakticno, da mi jih osebno sporocis.

splosno pa velja se naprej kot ze parkrat razlozeno: ce se kdo blazno ukvarja z mano in mu vedno znova nanese beseda name, to ni zato, ker bi jaz bil tako pomemben in vseobsezen, ampak ima doticni pac tako majhen horizont. jebat ga.
crt sporočil: 27.194
[#267752] 18.06.08 22:48 · odgovor na: (#267745)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: crt 18.06.2008 22:52

milwal je napisal(a):
Črt, ena pripomba...
1. zakaj iz foruma borza in skladi ne šutiraš še 50  - 80 ostalih uporabnikov, ki imajo podobno fiksne ideje o grdih špekulantih itd (ne da se me vsega naštevat)

Pia je res v krizi, ko na dan vleče vse od tvoje matere pa do švedske, ampak nekako je bilo tako reakcijo pričakovati po šutiranju. Ampak zašutiral pa si jo s foruma zaradi čist obične neumnosti - potem pričakujem, da boš ta avgijev hlev bolj odločno popucal, in je bila pač prva v vrsti?

Ali pa si jo zašutiral zato, ker je poleg napisane neumnosti še tebe  med vrsticami v kurac poslala? Ker potem so to drugi razlogi... tega ipak večina folka ne počne, potem ko se jim jasno pove, da so napisali neumnost. Ampa če si jo zašutiral zato, ker te je odjebala... potem zgleda da ti stopnja flegmatike popušča... potem bo krim res pasal :)


Jaz pri njej ne opažam ničesar - pač še ena ovca v čredi. Pri tebi pa zgleda da si nabavil filter s precej manjšo propustnostjo. To zna bit malo jebeno na takem forumu na takem cajtngu v taki državi med tako publiko...
 
ni bila prva v vrsti, dalec od tega, in zal verjetno, kakor je cloveski material, tudi zadnja ne bo.

nisem opazil, da bi med vrsticami mene v kurac poslala, kot pravis... vsaj ne pred sutiranjem. mogoce je, pa ni bila dovolj nazorna, da bi opazil, ne vem :)

kaj vse je ze bilo na dan privleceno in mi pripisano, po obsegu in intenzivnosti, niti ne ves, ker ne poznas enega dela korespondence... v glavnem, na podlagi doslej prebranega sem dodatno pomirjen glede odlocitve.

da tisti, ki ga sutiras, ponavadi ne more biti nad tem navdusen, je seveda jasno. kot je tudi jasno, da gotovo v realnosti ni idealnosti in da bo vedno prostor reci ja zakaj pa tole tako, zakaj pa tisto tako, jaz pa mislim da xyz... zivimo s tem. mislim, da sem dovolj odprt za racionalne argumente (ej, kdo pa to zase ne misli :), problem je "le" v tem, da v takih situacijah ponavadi teh nekako ni in prevladajo bajke in povesti o posastih. vcasih se zlasti. :)

forum borza in skladi je edini moderiran forum na financah in kot tak predstavlja tudi nekaksen pilotski projekt, v koliksni meri je moderacija tako raznolike publike realno dosegljiva. po moje je cisto na mestu biti nekolko skepticen glede tega. ampak zaenkrat je to moja naloga, ki sem jo sprejel, za to imam mandat financ in to je to. enkrat bo mogoce minilo finance, enkrat bo mogoce minilo mene... no tears either way.

krim bo pasal v vsakem primeru.

glede tistega "v taksni drzavi" - saj ves, kaj mislim o tem - tisto od balasevica (vsebuje stevilko 23).
crt sporočil: 27.194
[#267779] 18.06.08 23:08 · odgovor na: crt (#267752)
Odgovori   +    0
ce se koga kaj muci na to temo in/ali ga sekira kaj v zvezi prav z mano, bo bolj praktis, ce mi poslje direkt sporocilo, ker sem v forumu politika bolj obcasni gost... enjoy.
anon-1670 sporočil: 14.712
[#267826] 19.06.08 03:47 · odgovor na: (#266647)
Odgovori   +    0

velikidrobizek je napisal(a):

Zdaj lahko še nekdo reče, da je bil vlak resda gor, niso pa s premogom zakurili in ni pognal. :(
Žal je glavni kurjač pa ravno Janša.
Brez kurjača bi nam vlak ostal tako pa je žal za vedno odpeljal.

Ostalo nam je še nekaj lokomotiv v katere Janša že nosi premog in če mu uspe na volitvah zanetiti še ogenj, bo žal odpeljal še vse kar je ostalo-saj ostali bodo verjetno naredili isto a minimalno upanje pa vendarle je, da ne bodo, pri Janši pa niti najmanjšega upanja ni več.

Lp.
anon-76887 sporočil: 18.121
[#268479] 19.06.08 18:16 · odgovor na: anon-91864 (#268455)
Odgovori   +    0

shaman je napisal(a):


Govorila sva o Nessovi zahtevi, da se bi novinarji imeli zgražati nad povečanejm plač po ukazu CK KPS. Se še spomniš tega?
In jaz sem samo konstatiral in s tem odgovoril na tvoje vprašanje, da slovenistanski FDV kloni ne bodo pljunili v svojo lastno komunajzer skledo, zato so modro tiho in ne ravnajo, kot bi Ness pričakoval od novinarjev v parlamentarni demokraciji s (prosto)tržnim gospodarstvom. Ker oni vsaki komunajzer potezi ploskajo, pa če ta pride od pravovernih komunajzarjev, ne-pravovernih komunajzarjev, ali od Bajukovih domnevno črnih klerikajzl skupnoskledarskih podmiznikov. Dobro?

LP shaman

Pravilno si to konstatiral, pravilno.
anon-1670 sporočil: 14.712
[#269190] 21.06.08 07:02 · odgovor na: anon-91864 (#268455)
Odgovori   +    1

shaman je napisal(a):
Boli me kurac za Janšo. Za Titovega komsomolca Janšo. Za Janšo ne-pravovernega komunajzarja , ma še vedno komunajzarja.

LP shaman
Shaman nisem dovolj pameten, da bi ugotovil, zakaj Janšo prištevaš med nepravoverne?

A je morda kakšno stvar doslej naredil drugače kot bi jo pravoverni?

Meni se vedno bolj dozdeva, da sta tako Kučan kot Janša eno in isto-oba sta del riti-Kučan je leva ritnica, Janša pa desna, sredino si pa lepo delita.

Lp
anon-76887 sporočil: 18.121
[#269252] 21.06.08 12:19 · odgovor na: anon-91864 (#269238)
Odgovori   +    0

shaman je napisal(a):
Rad bi videl kako komunajzarji zavoljo re-implementacije njim všečnega komunajzer fevdalizma, po Janševem mandatu  administrativno in v eni potezi nekomu znižajo neto plačo z 850 (kamor bi jo dvignil Janša) na 500 ojrof, a ta to prenese in dovoli mirno. he.he.

A Janša je idiot, ki šaha ne zna igrati, ker ne vidi niti eno potezo naprej.  Oz. celo napačno vidi in presoja položaj. Recimo neuvedba EDS za prihodke iz dela je pomenila, da naslednje volitve garantirano izgublja in ne obratno. Ni dojel, da je njegov najbolj zanesljiv angel varuh glede prizadevanj v aspektu "biti na oblasti", ravno izboljšanje neto prihodkov vseh zaposlenih s pomočjo EDS, dramatično višjega praga in omejitve prispevkov navzgor.

Ni dojel, da je udinjanje Semoličevi, po plundri tacajoči drhali, poteza v napačno smer, politični harakiri. Kajti celo drhal razume kaj je to 100, 200, 300 ojrof višji neto. Če ne takoj, pa definitivno potem, ko nekaj mesecev, oziroma let zaporedoma prejme 100+ ojrof neto več na mesec. Zato bi Janša moral ta zakon o EDS in omejenih prispevkih sprejeti že na drugem zasedanju parlamenta v njegovem mandatu.

Odlično napisano in ravno zadnji del je treba še enkrat ponoviti.

Vprašanje, zakaj tisti, ki Janši očitajo, da je komunist, istočasno volijo komunista Pahorja, pa je vprašanje poletja hehe.
anon-91674 sporočil: 236
[#269255] 21.06.08 12:29 · odgovor na: anon-107919 (#266015)
Odgovori   +    1
levica lahko ponudi demokracijo, saj veste kaj je bistveno za demokracijo, ki jo janša tako obožuje,..v osnovi, dve temeljne zadeve,..prva je free speach in druga da se vlade menjajo...tko da če si pravi demokrat, potem boš vrgel to vlado dol, sej jst sem tud prejšnjo pomagal vrčt dol, ker nisem volil lds ampak sd,..zdej če vam jj ne diši potem, sploh ne rabte volit zaresa, ampak je dovolj da volte sls, al pa uno svinjo...hehe
anon-129959 sporočil: 13.643
[#269297] 21.06.08 15:01 · odgovor na: anon-91674 (#269255)
Odgovori   +    1
ta ktero svinjo ?... jst mislim, da jih je več !! ... ... ;-)
anon-129959 sporočil: 13.643
[#269298] 21.06.08 15:04 · odgovor na: anon-129959 (#269297)
Odgovori   +    0
anon-9939 sporočil: 17.846
[#269337] 21.06.08 18:03 · odgovor na: anon-91864 (#269282)
Odgovori   +    1

shaman je napisal(a):
Ness,

Preveril sem do konca kak te je s totim povečanjem plač v svobodnih zasebnih podjetjih po ukazu CK KPS.

Evo rezultata: Če tvoje podjetje ni član GZS in/ali ZDS, ( oziroma tudi OZS, ZDOPS) potem ti ni treba višati plač na njihov ukaz.

Trikrat lahko ugibaš, ali so moja podjetja člani v teh komunajzer tvorbah. he.he.

Zdaj veš zakaj je komunajzarjem hudo, da članstvo v GZS ni več obvezno. hi.hi

P.S.
Vidiš, da tisto članstvo v GZS sploh ni naivna zadeva. Vedno sem trdil, da je to zgolj orodje komunajzer bande oz. še dodaten vzvod za podmizenje, dogovornoekonomiziranej in teror nad svbodnim trgom dela, blaga in storitev. Ki jim ej hkrati vedno služil tudi kot dodaten generator sinekuric in parkirišče zaslužnih kadrof KPS. Fuj!

LP shaman

Napačno si preveril.

Če podjetja niso član GZS (in tvoja niso) potem zgolj in samo nimajo prav nobenega vpliva na stališča, ki naj bi jih zagovarjal GZS.

Ker pa GZS ima "reprezentančnost", se tako rezultat GZS-ovih prizadevanj razteza tudi na tiste, ki niso člani GZS, to pa zato, ker Zakon predvideva kolektivne pogodbe kot pravno podlago (poleg samega ZDR in posameznih pogodb o zaposlitvi).

Ne-člani so se samo samoizločili iz procesa in nič več. Rezultati jih zadanejo v vsakem primeru.
anon-76887 sporočil: 18.121
[#269344] 21.06.08 18:24 · odgovor na: anon-91864 (#269282)
Odgovori   +    0

shaman je napisal(a):
Ness,

Preveril sem do konca kak te je s totim povečanjem plač v svobodnih zasebnih podjetjih po ukazu CK KPS.

Evo rezultata: Če tvoje podjetje ni član GZS in/ali ZDS, ( oziroma tudi OZS, ZDOPS) potem ti ni treba višati plač na njihov ukaz.

Trikrat lahko ugibaš, ali so moja podjetja člani v teh komunajzer tvorbah. he.he.

Zdaj veš zakaj je komunajzarjem hudo, da članstvo v GZS ni več obvezno. hi.hi

P.S.
Vidiš, da tisto članstvo v GZS sploh ni naivna zadeva. Vedno sem trdil, da je to zgolj orodje komunajzer bande oz. še dodaten vzvod za podmizenje, dogovornoekonomiziranej in teror nad svbodnim trgom dela, blaga in storitev. Ki jim ej hkrati vedno služil tudi kot dodaten generator sinekuric in parkirišče zaslužnih kadrof KPS. Fuj!

LP shaman

Seveda sem prvi dan ko je bilo to možno izpisal iz vseh prisilnih združenj, žal pa nas vse obvezuje baje kolektivna pogodba.
Mi smo sicer dovolj dvignili plače v 2007, da je rast plač nad zaukazanimi 5,25% zato se nas tudi ta dekret komunajzarski ne tiče.
Ostalim pa je na voljo še en workaround - tisti, ki iizplačujejo višje plače kot so zaukazane s kolektifno pogodbo, lahko zmanjšajo plače s pomočjo reorganizacije in spremenijo sistematizacijo delovnih mest, nato pa jih pač dvignejo za zaukazanih 5,25% procentof, da bodo lahko cekaju dokazali, da so bili poslušni ;-)

Čakam pa seveda dekret, ki bo zaukazal še kakšnih dodatnih 10 ali 20 ali celo več procentof.
Ker tako se bo na tak ali drugačen način odrazila zmaga ljubiteljev cepetanja po snežni brozgi kmalu po jesenskih volitvah.
anon-76887 sporočil: 18.121
[#269359] 21.06.08 19:21 · odgovor na: anon-91864 (#269357)
Odgovori   +    0

shaman je napisal(a):


Kar sanjaj komunajzarček. Imam zavezujoče pravno mnenje ugledne odvetnišhe hiše, ki mi bo nadoknadilo škodo v primeru, da sem sam ali podjetje predmet kake sankcije. he.he.

P.S. Očitno tote tvoje komunajzer mafijske združbe niso tako reprezentančne, kot kot je reprezentančen tvoj komunajzer wishful thinking.

LP shaman

Zanimivo.
Na eni strani zavezujoče pravno mnenje, na drugi strani drugačno pojasnilo s strani združenja delodajalcev.
In zadeva je še vedno nezanimiva za medije.
anon-9939 sporočil: 17.846
[#269361] 21.06.08 19:33 · odgovor na: anon-91864 (#269357)
Odgovori   +    1

shaman je napisal(a):


Kar sanjaj komunajzarček. Imam zavezujoče pravno mnenje ugledne odvetnišhe hiše, ki mi bo nadoknadilo škodo v primeru, da sem sam ali podjetje predmet kake sankcije. he.he.

P.S. Očitno tote tvoje komunajzer mafijske združbe niso tako reprezentančne, kot kot je reprezentančen tvoj komunajzer wishful thinking.

LP shaman
Odvetniška hiša ti bo nadoknadilo škodo?! Waw!

To se pravi, da pravzaprav nimaš "zavezujočega pravnega mnenja", temveč zgolj in samo zavarovalno polico.
anon-76887 sporočil: 18.121
[#269371] 21.06.08 20:13 · odgovor na: anon-91864 (#269369)
Odgovori   +    0

shaman je napisal(a):

Je pa grozljiva bila že sama možnost, da mi CK KPS ukaže da jaz katerega zaposleni imajo 3 in večkrat višje plače, kot jih imajo v moji branži, ter več kot 5 krat višje, kot so po tej kolektivni pogodbi definirane plače, moram povečati plače.
Ali veš kakšno ej v resnici sporočilo te zahteve. "ne smete imeti 3 krat višje plače, kajti če jih boste imeli, vas bomo zajebali in vas z dekretom CK KPS obvezali, da prav tako višate plače, zato raje znižajte plače in ne inkomodirajte naših rdečih delodajalcev z vašimi previsokimi plačami, s katerimi kradete najboljše talente našim™, ki lepo ubogajo in izpolnjujejo veliki načrt komunajzer-fevdalizacije v kateri delofcem (99,5% Slovencev) pripada rola tlačanskih sužnjev.
Točno to je moje stališče že od prvega dne, ko so mi prinesli ta dekret na mizo.
anon-170701 sporočil: 489
[#269389] 21.06.08 22:36 · odgovor na: (#269381)
Odgovori   +    0

dob je napisal(a):
Malo me je zmotil naslov članka, torej vprašanje, kaj kdo lahko ponudi, saj je pri tem pravzaprav vseeno za koga gre. Za levico ali za desnico.

Prej bi rekel, da gre za vprašanje, koliko nam bodo pustili od tega, kar nam vzamejo. Ker nam v resnici prej nekaj vzamejo, da bi nam lahko potem nekaj od tega ponudili. Sami od sebe nič nimajo, le vtis ustvarjajo, da nam bo drugi več vzel kot oni, in se nam zato splača voliti prav njih. Oni nam samo sugerirajo vprašanje, naj razmislimo, kaj bomo z njimi, ali z drugimi, pridobili.

V resnici imam pred sabo pistolerose, od katerih mi eden s pištolo meri v glavo, drugi v koleno, tretji v trebuh, četrti v stopalo... Slednjega bom tudi volil, ker mi bo najmanj vzel in mu bom za takšno nižjo stopnjo bolečine neskončno hvaležen. Sprožil bo pa zagotovo, kot bodo sprožili tudi vsi drugi. Tiste, ki mi bodo streljali v glavo bo prav zagotovo nekdo volil ion nič še ni rečeno, da ne bodo prav ti izvoljeni.

Vsak obljublja šus. Kar me spet spominja na to, da imajo vsa živa bitja, vključno z mano, na tem planetu pravico piti čisto vodo, dihati čist zrak in nekje stanovati. A je že tako, da mi tisti, ki mi jemlje zrak, zastruplja vodo, ki me podi z moje zemlje, vse to, kar mi je vzel, potem prodaja na takšen ali drugačen način.

Prodaja mi kisik v bolnišnici, kamor sploh nikdar ne bi prispel, če mi ne bi prej zbili zraku iz pljuč. Prodaja mi čisto vodo v plastenkah, potem ko mi je zasvinjal vse reke. Končno mi celo dovoli nekje stanovati, če mu prej plačam nadomestilo za uporabo zemljišča. Skratka, moje prestreljene okončine se veselijo nadaljnim čimmanjšim poškodbam, z mojimi možgani vred, in se vnaprej zahvaljujejo za vso obljubljeno dobroto, ki je bom deležen.
Nekako imaš prav. Moti me, da ti najprej obljubijo, da boš nekaj pridobil, potem pa moraš za ponujeno dvakrat plačati:

- najprej vodo v plastenki, potem pa še strup iz plastike, ki ga nisi naročil in si ga niti najmanj ne želiš ...
- uporabo ali nakup zemljišča, pa uporabo kanalizacije, odvoz odpadkov, potem pa še sanacijo smradu, ki prihaja od vsega tega...
- pa onesnažen zrak samo do neke mere, ko še ne popadamo kot crknjene muhe...
- pred tem te pa še naučijo kako boš temu vsemu kos s kemikalijami, ki bi se jih moral za večno znebiti...
- v pomoč ti ponudijo potrošno miselnost, ki te naredi zavistnega, lahkomnega in pohlepnega, da se ja za trenutek ne bi zaustavil in se vprašal: "Ja hudiča, pa kam me vse to vodi?"
- in še "Kaj res ne vejo, da sem vse to dobil, samo zato, ker sem se rodil?"

In potem se ti včasih zdi, da je edina pravica na tem svetu smrt. Pa še smrt se je pustila podkupiti. Če imaš denar, si še lahko kupiš svež zrak, petje ptic, piš vetra in šum potoka, zdravo hrano, gibanje v naravi, ljubezen v travi...in tako denar odganja smrt. Le do kdaj še? In zakaj, če je vse to moja pravica, ki sem jo dobil, ker sem se rodil.

Potem se ti pa še posmehujejo s človekovimi pravicami, ki pa niso enake za bele in črne, ne za otroke in odrasle, ne za študirane in neuke, ne za bogate in revne, ne za moške in ženske, ne za delavne in lene, ne za iznajdljive in nerodne, ne za poštene in goljufe, ne za zaposlene in brezposelne, ne za meščane in kmete...
anon-1670 sporočil: 14.712
[#269410] 22.06.08 06:27 · odgovor na: anon-91864 (#269238)
Odgovori   +    2

shaman je napisal(a):

Konec osemdesetih prejšnjega stoletja je on bil v zaporu, zaprla ga je pa Kučanova politična policija.

LP shaman
Shaman pa si prepričan, da tega nista naredila v dogovoru?
Kučan je izjemno brihten in zna igrati šah in tudi misliti za vsaj dvajset potez vnaprej, zato je očitno, da je bilo vse to lepo načrtovano, da za vedno ohrani moč in položaj predvsem pa, da ni prišlo do prav nobene lustracije.

Namreč Kučan je zelo dobro vedel, da se bližajo politične spremembe zato se je verjetno s svojim najbolj vdanim mladincem dogovoril, da ga lepo za en mesec zapre in s tem navidezno naredi svojega političnega nasprotnika s katerim bosta potem lepo izmenično nategovala Slovence.

Ta naravnost odlična poteza mu je prinesla praktično dosmrtno vladavino, poslušnim mladincem pa za nagrado naravnost neomejeno bogastvo(kar poglej vsi po tvojem nepravoverni so sami tajkuni-Bavčar, Janša, Zavrl pa tudi Boštner in Tasič ne zaostajata prav veliko).

Malenkost jim je takrat zmešala štrene kmečka zveza Ivana Omana katere vladavino je razsul v prah ravno sam Janša(ki je zelo verjetno po Kučanovem nalogu naredil razdor, zapustil in uničil DEMOS in s tem prepustil vladavino LDSu).

Kasneje se je s pomočjo mladih naivnih Podobnikov kmečka zveza(SLS) spet močno okrepila a sta jo Kučan in Janša hitro spet spravila na tla in družno oba še vedno tolčeta po njej, ker je to očitno bila edina zares nekomunistična slovenska stranka, morda bi zraven lahko še dali NSI a se je ta žal hitro pustila nategniti Janši, sedaj pa so komunistični Janševi tajkuni uspeli prevzeti še SLS in praktično nimamo prav nobene izbire več.

Čisto vsi od A-Ž so komunistični poden, zato je še daleč najbolj pametno voliti originalno pravoverne(original je običajno boljši od ponaredkov).

Z uničenjem komunističnih oz. Kučanovih potuhnježev(SDS) pa se odpira prostor za nove zdrave stranke in nove povsem neoporečne voditelje naše prihodnosti.

Daleč najboljše kar lahko storimo na jesenskih volitvah je totalno poraziti Janšo, s tem bomo tega najzvestejšega Kučanovega mladinca, zelo verjetno prisilno spravili v penzijo in dali veliko možnost razvoja novim mladim neobremenjenim in upam, da boljšim voditeljem.

Lp
gogi1 sporočil: 5.314
[#269431] 22.06.08 10:04 · odgovor na: anon-1670 (#269410)
Odgovori   +    0

Maj je napisal(a):

  totalno poraziti Janšo, s tem bomo tega najzvestejšega Kučanovega mladinca, zelo verjetno prisilno spravili v penzijo in dali veliko možnost razvoja novim mladim neobremenjenim in upam, da boljšim voditeljem.

Lp
Dobra šala. Mladi neobremenjeni kot Potrč, Pečan, Cerar, Rop, Golobič, Gantar.
anon-1670 sporočil: 14.712
[#269459] 22.06.08 12:06 · odgovor na: gogi1 (#269431)
Odgovori   +    0
Dobro preberi kaj sem napisal.

Mladi bodo prišli ko bomo vse sedanje spokali v penzijo.
Sedaj Janšo, čez štiri leta pa še vse ostale, vse naenkrat pa žal ne gre.
anon-170701 sporočil: 489
[#269484] 22.06.08 14:29 · odgovor na: (#269419)
Odgovori   +    0

dob je napisal(a):
Raa, če dovoliš, jaz bi se omejil na Slovenijo, na čisto določen tip ljudi v njej s čisto določeno mentaliteto. Nič filozofskega, vse dokazljivo. Ve se, kdo nam je jemal zrak iz pljuč, kdo je zastrupljal reke in kdo teptal "človekove pravice" od leta 45 do 91. Vsa naslednja leta smo si na volitvah kuglo kamorkoli že pošiljali sami, saj smo imeli volitve.

Za teptanje "človekovih pravic" zadnje štiri leta pod Janšo pa bi rekel, da so le šus v stopalo v primerjavi s streljanjem v glavo in v trebuh, ki smo ga bvili deležni v vseh ostalih letih.

Ker bomo šli kmalu na volitve, napovedujem šepanje na eno nogo.

Način, kako ti ponazoriš zadevo, Raa, pa je za moje pojme preširok. Takšno splošno ponazoritev, kot jo predlagaš, bi si izbral levi blok strank, ki niso ne tič ne miš, kvečjemi golobič oz. leteča podgana.

Ne mešajmo pojmov! Ni časa za akcije tipa Darfur, pa lačni vAfriki, pa žejni nekje drugje, pa ponesrečeni tupatam.... Tako kot je v Sloveniji geslo o nacioa(a)nalnem interesu uporabljeno s strani levega bloka za ropanje bedakov, patriotizem le trnek na katerega ujameš naivneža, so tudi parole o lačnih in izkoriščanih po svetu (glejte kako srečni smo, ker nismo lačni....) samo pesek v ledvice za rajo, ki ji tačas ko tripa na bedaste parole tipa Nič več ne bo, kot je bilo... (kwa je Kučan, a si si to sam izmislil ali si nekomu ukradel?) slačijo gate z riti.

Za Križnarja vem, da ima po Sloveniji poleg svoje družine, še najmanj enega nezakonskega otroka, za katerega skrbi materino pleme.  Po moje jih je več kot samo eden. Njegovo zavzemanje za Darfurce je, vsaj zame, čudna zmes jebivetrstva, ki prelaga svoje odgovornosti na širši in višji nivo, ko lastnega nivoja ne premore oz. ga sploh nima. Zato ni čudno, da se je za akcijo ogrel tudi Drnovšek, ki je bil podoben tič, kadar gre za lastno družino.

Meni takšno prikrito in simbolično obnašanje ni blizu in se ne pustim nategovati tja v tri dni s karticami Unicefa, izsiljevanjem s pihanjem na dušo zaradi revščine po svetu, ki naj mi okupira možgane. Ne doma v Sloveniji, ne po CNN-u jim ne nasedam!

Svetujem tebi in drugim, da malo razmislite o tem, kar sem povedal, in si sami potegnete sklepe iz tega razmišljanja, enako kot sem si jih jaz. Če bi Križnarju lahko postavil vprašanje, bi ga zagotovo vprašal koliko otrok ima v Darfurju in kako si predstavlja, da bodo preživeli, če svet ne bo poskrbel zanje. Slovencu bi pa postavil vprašanje kolikokrat te mora en bedak še nategniti, da boš spoznal, da te nateguje.
Pa dobro Dob, razumem, da imaš monopol nad pametjo in srcem, ga imaš nad intuicijo tudi?

Morda bi bilo pametno zapisati in shraniti vse kar poveš, ker nikdar se ne ve, če svet ne potrebujej novega Nostradamusa!

Vmestno bi bilo tudi vprašanje, koliko časa boš še trdil, da te nekdo hoče nategniti, če ti objame in ti pove, da te ima rad. Imej malo zaupanja v ljudi, če ga že vase nimaš. Niso vsi pokvarjeni in hinavski, pa tudi dobri niso vsi, za katere tako presodiš ti. Če boš bral naprej boš izvedel zakaj.

Zame so pomembne splošne resnice, ki držijo tako za Defur, kort za Slovenijo, Japonsko, Nemčijo ali Kitajsko.

Prva je ta, da smo vsi prišli na ta naš planet samo na obisk, zato se vedimo kot gost.
Druga resnica je ta, da smo vsi radi na svetu in da se nihče ne želi posloviti. Dokler nam gre dobro že ne. Pri tem mislim na vsa živa bitja, tako na rastline in živali kot na ljudi.
Tretja resnica je ta, da kar boš sadil, to boš žel. Če ti ne bo kdo pridelka pokvaril ali pokradel. A še vedno drži, da če seješ pšenico, bo zrasla pšenica. In če seješ bolečino, boš slej ko prej dobil bolečino. Druge možnosti ni.

Sem pa pristaš, da najprej urediš zadeve doma, potem greš lahko na pomoč drugam.

Kaj naj dam nekomu, če sam nimam. Pa ne mislim na gmotne dobrine. Če sem sam prestrašen, lahko ponudim samo strah. Od mene ne more nihče dobiti poguma. Lahko spodbujam ljudi in mislim, da jim pomagam. A ljudje bodo začutili moj strah in bodo rekli: "On naj kar govori kar hoče, jaz pa vem, da tu nekaj ni prav, da nekaj skriva pred menoj. Takega človeka ne morem in nočem poslušati." Vsi prestrašenci tega sveta, pa bodo prepriočani, da ni večjega junaka, saj zaradi svoje prestrašenosti, strahu drugih niso sposobni prepoznati. Pa to ne velja samo za strah.

Sam se ne odločam za najmanj slabo varianto, ker vem, da me slabo lahko vodi samo k slabemu. Sam se odločam za najboljšo varianto od vseh možnih, ker vem, da me bo dobro vodilo samo k dobremu. Oba misliva, da je trenutno Janša človek, ki mu bi zaupal še en mandat. (J.P.Damjan zame ni opcija, ker me spominja na Italijane. Prehitro beži.) Razlika je le ta, da jaz pričakujem od njega dobro delo, ti pa ne tako slabega. In izpolnijo se pričakovanja.Zakaj misliš, da razmišljam ne splošno? Res mislim, da moraš na vse gledti globalno, ker samo tako lahko vidiš prav lokalno. Naj ti razložim. Če človek zboli in se mu gnojijo oči, je najbolj pomembno, da se ves okrepi, šele potem si lahko pozdravi oči. Če je človek bolan na duši, ker je bil prizadet (in kdo pa ni), mora najprej okrepiti svojo odpornost, potem si šele lahko zdravi dušo. Kako se zadeve lotevajo pri nas, pa tako veš.

Samo še to, ker sem šel ponovno brati kar si zapisal, ko bomo nehali na človekove pravice gledati kot na pravice ljudi, pač pa jih bomo priznali in spoštovali pravice vseh živih bitij po dostojnem življenju, bomo naredili korak naprej k boljšemu življenju.
anon-170701 sporočil: 489
[#269485] 22.06.08 14:32 · odgovor na: anon-1670 (#269459)
Odgovori   +    0

Maj je napisal(a):
Dobro preberi kaj sem napisal.

Mladi bodo prišli ko bomo vse sedanje spokali v penzijo.
Sedaj Janšo, čez štiri leta pa še vse ostale, vse naenkrat pa žal ne gre.
 
Dragi Maj, zakaj bi pa ti koga spokal v penzijo, ali preveč zaslužiš?

Vedno so trdili, da na mladih svet stoji. V politiko je prišlo veliko novih in mladih ljudi, pa se na žalost svet le vedno bolj sesuva.
gogi1 sporočil: 5.314
[#269504] 22.06.08 16:50 · odgovor na: anon-1670 (#269459)
Odgovori   +    0

Maj je napisal(a):
Dobro preberi kaj sem napisal.

Mladi bodo prišli ko bomo vse sedanje spokali v penzijo.
Sedaj Janšo, čez štiri leta pa še vse ostale, vse naenkrat pa žal ne gre.
 
Pa je Janša že pristal, da gre v penzijo? Se boš ti o tem z njim pomenil?
bigl sporočil: 18.363
[#269523] 22.06.08 18:25
Odgovori   +    0
Ponudijo lahko t.i. tretjo pot (smer), ki pa je vsebinsko in kadrovsko niso v stanju izvesti brez širšega konsenza. Ta ideja  bi bila za SLO najboljša. Ampak vedno so vmes paraziti......Bodi dosti, naj nakladajo drugi :-). Lep dan
anon-91674 sporočil: 236
[#269613] 22.06.08 23:04 · odgovor na: anon-1670 (#269410)
Odgovori   +    1
Maj se čist strinjam,...samo pač cajt je tak, ne, da bi men ful pasalo, da vlada razpade se pred volitvami...ker ta zakon ki je zdej v proceduri, je po mojem protiustaven,..edino kar ga relativno rešuje je teza, da je bilo prej neobdavčeno,..pa da morjo izgubo, kao nazaj pridobit, samo to zopet ni nasa krivda, ...tko da vlada bi se morala sama  razreešit..p.
anon-1670 sporočil: 14.712
[#269665] 23.06.08 03:08 · odgovor na: gogi1 (#269504)
Odgovori   +    0

gogi1 je napisal(a):
Pa je Janša že pristal, da gre v penzijo? Se boš ti o tem z njim pomenil?
Če Janšo na volitvah totalno porazimo upam staviti, da se bo prisiljen umakniti in prepustiti vodenje stranke mlajšim  in upam, da sposobnejšim v nasprotnem primeru bo SDS razpadla vsaj na tri dele kot je LDS.
anon-102577 sporočil: 1.544
[#272365] 29.06.08 10:12 · odgovor na: anon-1670 (#269665)
Odgovori   +    0

Maj je napisal(a):

Če Janšo na volitvah totalno porazimo ......
 
Če pride po volitvah na oblast sedanja opozicija, se zna zgoditi, da bodo uvedli davek od vrednosti nepremičnine. Morda celo v višini 1%, kot je v ZDA.

Pri povprečnih pogodbenih cenah bi tako znašal davek v Ljubljani 1.694 € na leto za 70 kvadratnih metrov veliko stanovanje in 3.170 € na leto za hišo.

Ker pa je naslov članka "Kaj lahko ponudi levica?", še nekaj o tem.

Ni nemogoče, da bo levica pred volitvami obljubila znižanje davka na hrano, če pride na oblast in hkrati uvedbo davka na nepremičnine. Posebno mladim volilcem, bi bili takšni davki zelo všeč, saj bi mnogi lastniki prodali prazno stanovanje, ki so ga kupili kot naložbo. Cene starih stanovanj bi se tako zelo znižale, ker bi bilo na trgu precej več ponudbe, kot doslej.

In zakaj znižanje davka na hrano? Ljudstvo bo bolj mirno sprejelo uvedbo novih davkov na nepremičnine, če se nekateri drugi davki znižajo.
anon-167067 sporočil: 3.637
[#272400] 29.06.08 13:19 · odgovor na: anon-102577 (#272365)
Odgovori   +    0
Bor777 je napisal(aČ):
 
Če pride po volitvah na oblast sedanja opozicija, se zna zgoditi, da bodo uvedli davek od vrednosti nepremičnine. Morda celo v višini 1%, kot je v ZDA.

Pri povprečnih pogodbenih cenah bi tako znašal davek v Ljubljani 1.694 € na leto za 70 kvadratnih metrov veliko stanovanje in 3.170 € na leto za hišo.

Ker pa je naslov članka "Kaj lahko ponudi levica?", še nekaj o tem.

Ni nemogoče, da bo levica pred volitvami obljubila znižanje davka na hrano, če pride na oblast in hkrati uvedbo davka na nepremičnine. Posebno mladim volilcem, bi bili takšni davki zelo všeč, saj bi mnogi lastniki prodali prazno stanovanje, ki so ga kupili kot naložbo. Cene starih stanovanj bi se tako zelo znižale, ker bi bilo na trgu precej več ponudbe, kot doslej.

In zakaj znižanje davka na hrano? Ljudstvo bo bolj mirno sprejelo uvedbo novih davkov na nepremičnine, če se nekateri drugi davki znižajo.

 
 Sem lastnik stanovanja, pa ne bi imel nič proti, če bi uvedli tak davek, kot ga opisuješ, zraven pa znižali davek na dohodke iz dela, kjer veliko izobraženih mladih - še brez premoženja- absurdno pade v najvišji dohodninski razred (ta država je sposobna davke pobrati "lih samo" zaposlenim, drugače jo je sposoben nategniti vsak zakoten mali podjetnik). Nenazadnje naj bi taki bili temelj razvoja, ne pa starčki v prazni socialistični hiši s 300 m2 bivalne površine.

Strani: 1 2 3 4 5