Strani: 1 2 3

anon-333107 sporočil: 8.271
[#2830856] 29.03.20 11:39 · odgovor na: dronyx (#2830757)
Odgovori   +    0
Maske pomočiš v dezinfecirano namesto sveto vodico in jih vrzeš v mikrovalovko za cca 10 minut .... :)

Enostavno ko pasulj! Ali postaviš na sonce, ko bo pritisnila vročina ... :)
robi2107 sporočil: 4.272
[#2830859] 29.03.20 11:42 · odgovor na: anon-514918 (#2830767)
Odgovori   +    1
Kršenje 133. člena KZ te je lahko včasih precej drago koštalo.

youtu.be/zXEVpAjtsF0
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2830866] 29.03.20 11:47 · odgovor na: m70 (#2830646)
Odgovori   +    0
[m70]
ja statistika nikoli ne laže.
če pa ni dovolj okuženih jih pa mal več testirajo, pa jo nekaj na prvi pogled pretentajo.
Jah, .... oni povedo, koliko so jih testirali in NE koliko so jih NA NOVO Testirali!! :))

*hudicseskrivavpodrobnostih
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2830875] 29.03.20 11:59 · odgovor na: dronyx (#2830665)
Odgovori   +    0
[dronyx]
>To je OK, bomo žico okol napeljali spet pa se vidimo... :)
Ja in glede na to da gre praktično za neke vrste vojno se sprašujem ali bodo preživeli upravičeni do borčevskih pokojnin in ostalih ugodnosti? Še iz druge svetovne vojne imamo pri nas več borcev in s tem povezanih privilegijev, kot jih je bilo ob koncu vojne.
Tako! Borce je treba rešiti!! Kdo bi si mislil, da jih bo reševal vodja Jajo!??

Menda misli, da bodo po njem pimenovali vojašnico!??

Verjetno bi si vsaj prislužil Zlato Jabolko Navdiha!
robi2107 sporočil: 4.272
[#2830888] 29.03.20 12:10 · odgovor na: (#2830805)
Odgovori   +    1
[kren]
> [jezdec666]
> Rusi se hvalijo, da imajo izdelano zdravilo, a jim kdo verjame?

Ne. Za viruse ni zdravila... za razliko od bakterij. Edino zdravilo za viruse je dober imunski sistem.
... ki mu lahko pomagaš s cepljenjem z oslabljenim virusom, da telo proizvede protitelesa. Od črnih koz naprej znana metoda boja proti virusom. Je pa s tem hudič. Osebno poznam primer, da je telo po cepljenju proti gripi začelo namesto virusa napadati lastne trombocite v krvi. To je t.i. ITP oz. idiopatska trombocitopenična purpura, ko lahko tudi umreš zaradi notranjih krvavitev kot posledice pomanjkanja trombocitov zaradi reakcije imunskega sistema. Posledično je treba jemati imunosupresorje, s katerimi svoj imunski sistem toliko zatreš, da ti ni več nevaren. Kar pomeni, da si bolj dovzeten za okužbe oz. se z njimi težje boriš. Dejansko lahko pride celo do kontra učinka, kot je bil pričakovan in zaradi katerega si se sploh šel cepit. Tako kot se je zgodilo v opisanem primeru. Tako, da je cepljenje povezano tudi z nekoliko tveganja, kako se bo nanj odzval imunski sistem.
bobek13 sporočil: 4.301
[#2830910] 29.03.20 12:55 · odgovor na: (#2830712)
Odgovori   +    1
[abohte]
> [matjazfinance]
> > [abohte]
> > > [rename]
> > > Kot mi sporocajo nekateri mlajsi kolegi (included nekateri forumasi), je sola na daljavo kar uspesna.
> >
> > Ni. Očitno imajo tvoji mlajši kolegi nekoliko zblojeno predstavo realnosti.
>
> Verjetno je odvisno od posameznega otroka, ali je inteligenten ali glup.
> Mojim gre odlično.

Pisal sem o nekaterih starših in njihovih zblojenih predstavah. Če ti funkcioniranje šole na daljavo ocenjuješ po tem, ali ti otrok sam naredi za 2 uri domačih nalog, ki jih dobi enkrat na teden, pa jo daj še naprej. A si tudi eden tistih, ki misli, da ima doma genija in ga obravnava, kot da se mu zemeljska os vrti čez njegovo rit, ker domov nosi štirice in petke, ne pokopča pa, da je povprečna ocena v OŠ 4,5?

"Navodila zavoda za šolstvo po dveh tednih šolanja na daljavo
Ravnatelji opozarjajo, da so poslana navodila dober nabor želja, ki so v tej situaciji neizvedljive, ministrstvo pa pravi, da gre za priporočila in namige."
zanimivo...

a) pri nas od prvega dne zaprtja sol, delajo nasa deca polni program po ucnem nacrtu, ucitelji vecer prej posljejo navodila katero vse snov je treba predelat, katere naloge resit in jim potem poslat v pregled, ves cas so na voljo za dodatna vprasanja po telefonu ali mailu, ena je se extra zagnana, vsak dan naredit ppt prezentacijo snovi z zvocnimi posnetki razlage snovi...
Sem bil prvi teden s svojimi tremi doma, sem v petek rekel hvala bogu, da grem nazaj v sluzbo v ponedeljek... ta petek sem pa rekel hvala bogu, da sem naslednji teden doma z otroki... :-)))

b) pri nas sem tudi imel obcutek da je povp ocena v OS 4.5, sam se je kaki dve leti nazaj pri nas obrnilo na glavo, majo kar lepo Gaussa... moja ta starejsa je med top tri v razredu, pa ma glih tu nekje avg4.5 ... pri vsakem testu, majo 2-3 petke ene 5 stirk, 10 trojk, ostalih 8 pa se izmenjujejo pri enkah in dvojkah... ustna ocenjevanja so podobne ocene (kljub temu, da ma skoraj pol razreda odlocbe ce ne za sportnike pa kaj druga...)... tudi pri srednji je enako, za najmlajso pa lahko recem, da imajo bistveno zahtevnejse teste kot so jih imele starejse dve (hranimo teste, da damo mlajsim za vajo pred testi...)...

lpA
PyotrNovak sporočil: 5.775
[#2830915] 29.03.20 13:30 · odgovor na: (#2830781)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: PyotrNovak 29.03.2020 13:40
Copper Surfaces in Hospitals Help Wipe Out Bacteria
www.contagionlive.com › news › copper-surfaces-in-hospitals-help-w...
Oct 23, 2016 - A new study shows that using antimicrobial copper can kill surface bacteria ... picked up 721,800 infections in acute care hospitals in the United States in 2011. ... The research team sought to assess the use of copper alloy, known to ... “Due to the rise in antibiotic resistance and our decreasing arsenal of ...

Že nekaj časa uporaba v bolnicah raste....

Že stati nogataši so vedeli da ima srebro enak učinek in je bil srebrn pribor in posodje.

Mechanistic Basis of Antimicrobial Actions of Silver ... - NCBI
www.ncbi.nlm.nih.gov › pmc › articles › PMC5110546
by TC Dakal - ‎2016 - ‎Cited by 350 - ‎Related articles
Nov 16, 2016 - with antimicrobial properties, silver is known to exert the most ... as a safe and promising antibactericidal agent against highly infectious ...
PyotrNovak sporočil: 5.775
[#2830917] 29.03.20 13:35 · odgovor na: anon-333107 (#2830825)
Odgovori   +    3
Na ograji pa napis: POZOR! LAČNI psi!

Tudi tale je dobra: "This house is protected by our good Lord Jesus Christ and a shotgun. If you break in, you'll gonna met them both."
rx170 sporočil: 6.403
[#2830922] 29.03.20 13:42 · odgovor na: PyotrNovak (#2830915)
Odgovori   +    0
[PyotrNovak]
Copper Surfaces in Hospitals Help Wipe Out Bacteria
www.contagionlive.com › news › copper-surfaces-in-hospitals-help-w...
Oct 23, 2016 - A new study shows that using antimicrobial copper can kill surface bacteria ... picked up 721,800 infections in acute care hospitals in the United States in 2011. ... The research team sought to assess the use of copper alloy, known to ... “Due to the rise in antibiotic resistance and our decreasing arsenal of ...

Že nekaj časa uporaba v bolnicah raste....
Saj bakreni pripravki so v uporabi proti določenim bakterijskih rastlinim boleznim (npr. nekaterim bakterijam iz rodu Pseudomonas). Na virose in mikoplazme pa žal kolikor vem ne delujejo.

Sicer je dobra novica, da se je število testov od včeraj (rekord) zmanjšalo, ker to pomeni, da je bilo manj ljudi za katere je bil razlog, da se jih testira.
anon-178149 sporočil: 4.311
[#2830930] 29.03.20 13:54 · odgovor na: (#2830718)
Odgovori   +    0
[Slesh]
> [MarijanMacek]
> > [Slesh]
> > počakajmo na konec vojne in bomo takrat preštevali mrtve
> >
> > pri nas so šele teden dni nazaj začeli umirati, torej smo šele na začetku, nekaj deset ljudi pa je v intenzivni negi. če bomo sledili trendu drugot bomo čez en teden britko sanjali o današnji "lepi" situaciji
>
> Teh nekaj deset ljudi v intenzivni negi je po uradnih podatkov 25 (petindvajset), nič pretresljivega. Sledimo pa lepo trendu Nemčije in ZDA, skoraj z enako hitrostjo, skratka temu se ne moremo izogniti, kljub skoraj popolnemu zastoju življena smo rast okužb le upočasnili, ne pa odpravili. čas podvojitve smo z,manjšali iz začetnih 1,56 dni na 8,21 dni, število mrtvih se pa podvaja na 2,45 dni. Toda trenutno umirajo tisti iz hitro rastočega obdobja pozitivnih na virus.

ja, trenutna situacija je "lepa" in čez en teden se bomo bridko spominjali takšne "lepe" situacije ko bodo v našem zdravstvenem sektorju gagali ko račke...

Sem lepo napisal, da število potrjnih okužb raste dokaj počasi, mrtvih pa precej hitreje, a vendar počasneje kot v ZDA in primerljivo z Nemčijo. Seveda relatine številke. Bomo na istem kot ostali, tisti, ki se danes hvalijo z nizkimi deleži okuženih ali nizko smrtnostjo običajno na čas. So pač v zaostanku, Nemci, ZDA, mi za enih 22 dni napram Italiji.....
anon-178149 sporočil: 4.311
[#2830932] 29.03.20 13:57 · odgovor na: anon-549754 (#2830728)
Odgovori   +    0
[Matejjjj]
Podeželje je prazno. Predlagam evakuacijo Ljubljane.
Tako mi delajte, evakuacijo hočem. Predlagam Horjul in okolico, tam je samo skoraj 4x višja stopnja okuženosti po podatkih iz 27.3.20.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2830938] 29.03.20 14:10 · odgovor na: PyotrNovak (#2830729)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: anon-317028 29.03.2020 14:13
[PyotrNovak]
Danes v Lidlu, tedenski nakup. Večina kupcev in zaposlenih brez mask in rokavic, nekateri maske, nekateri rokavice. Jaz pa pridem z standardno delavnisko opremo: 3M silikon maska s filtri, gumi rokavice in mehanski spray s 70% alkoholom. Če imam lahko masko gor po 4-5 ur v finem prahu, pri 30C in več, jo imam lahko tudi tistih 20 minut v trgovini...
V novomeškem Hoferju so blagajničarke skoraj zaprte v steklenih kletkah. Kaže, da je delodajalec dobro poskrbel za njih. Zanimivo je, da veliko kupcev hodi brez mask, tudi brez rokavic, kljub temu, da so skupaj z dezinfekcijskim sprejem na razpolago ob vhodu v trgovino. Osebno, že v avtu, dam masko na obraz, rokavice, ki jih nosim v žepu tudi in kot praviš, se teh 15-20 minut bolj počutim.
anon-518732 sporočil: 934
[#2830943] 29.03.20 14:16 · odgovor na: anon-317028 (#2830938)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-518732 29.03.2020 14:17
[FIN-311684]
Tudi znanec iz romskega naselja je imel masko, ki je bila podobna ženskem higijenskem vložku (rabljenem?) na vrvicah...da se ne naleze od nas civilov
lol
anon-178149 sporočil: 4.311
[#2830945] 29.03.20 14:34 · odgovor na: (#2830933)
Odgovori   +    0
[Slesh]
jaz v ZDA pričakujem takšno katastrofo da nima smisla primerjati Slovenije z njimi. če bomo imeli srečo bomo Nemčija
..,ki pa raste skoraj enako kot Italija pred 3 tedni.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2830952] 29.03.20 14:46 · odgovor na: anon-518732 (#2830943)
Odgovori   +    0
[Maticek]
> [FIN-311684]

> Tudi znanec iz romskega naselja je imel masko, ki je bila podobna ženskem higijenskem vložku (rabljenem?) na vrvicah...da se ne naleze od nas civilov

lol
Žena je rekla, da moram to izbrisati.
najobj sporočil: 31.925
[#2830958] 29.03.20 15:05 · odgovor na: bobek13 (#2830910)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: najobj 29.03.2020 15:06
[bobek13]
> [abohte]
> > [matjazfinance]
> > > [abohte]
> > > > [rename]
> > > > Kot mi sporocajo nekateri mlajsi kolegi (included nekateri forumasi), je sola na daljavo kar uspesna.
> > >
> > > Ni. Očitno imajo tvoji mlajši kolegi nekoliko zblojeno predstavo realnosti.
> >
> > Verjetno je odvisno od posameznega otroka, ali je inteligenten ali glup.
> > Mojim gre odlično.
>
> Pisal sem o nekaterih starših in njihovih zblojenih predstavah. Če ti funkcioniranje šole na daljavo ocenjuješ po tem, ali ti otrok sam naredi za 2 uri domačih nalog, ki jih dobi enkrat na teden, pa jo daj še naprej. A si tudi eden tistih, ki misli, da ima doma genija in ga obravnava, kot da se mu zemeljska os vrti čez njegovo rit, ker domov nosi štirice in petke, ne pokopča pa, da je povprečna ocena v OŠ 4,5?
>
> "Navodila zavoda za šolstvo po dveh tednih šolanja na daljavo
> Ravnatelji opozarjajo, da so poslana navodila dober nabor želja, ki so v tej situaciji neizvedljive, ministrstvo pa pravi, da gre za priporočila in namige."
zanimivo...

a) pri nas od prvega dne zaprtja sol, delajo nasa deca polni program po ucnem nacrtu, ucitelji vecer prej posljejo navodila katero vse snov je treba predelat, katere naloge resit in jim potem poslat v pregled, ves cas so na voljo za dodatna vprasanja po telefonu ali mailu, ena je se extra zagnana, vsak dan naredit ppt prezentacijo snovi z zvocnimi posnetki razlage snovi...
Sem bil prvi teden s svojimi tremi doma, sem v petek rekel hvala bogu, da grem nazaj v sluzbo v ponedeljek... ta petek sem pa rekel hvala bogu, da sem naslednji teden doma z otroki... :-)))

b) pri nas sem tudi imel obcutek da je povp ocena v OS 4.5, sam se je kaki dve leti nazaj pri nas obrnilo na glavo, majo kar lepo Gaussa... moja ta starejsa je med top tri v razredu, pa ma glih tu nekje avg4.5 ... pri vsakem testu, majo 2-3 petke ene 5 stirk, 10 trojk, ostalih 8 pa se izmenjujejo pri enkah in dvojkah... ustna ocenjevanja so podobne ocene (kljub temu, da ma skoraj pol razreda odlocbe ce ne za sportnike pa kaj druga...)... tudi pri srednji je enako, za najmlajso pa lahko recem, da imajo bistveno zahtevnejse teste kot so jih imele starejse dve (hranimo teste, da damo mlajsim za vajo pred testi...)...

lpA
... evo, in ker so ob tako poveličevanem www.nytimes.com/news...oronavirus ameriškem privatnem zdravstvu verjetno tudi najbolj butasti na totem forumu spoznali nujnost slovenskega JAVNEGA zdravstva, lahko isto rečemo tudi za slovensko JAVNO šolstvo, ki se je dobesedno čez noč odlično odzvalo na zaprtje šol, ki sicer ima ponekod po Sloveniji svoje objektivne omejitve v tehničnih zmogljivostih, na kar pa učitelji enako kot na prizadevnost učencev nimajo nobenega vpliva ... aja, in moje informacije iz prve roke so enake tvojim ...

P.S.: kljub "nesporazumom" v preteklosti dobrodošel nazaj ...
bobek13 sporočil: 4.301
[#2831009] 29.03.20 16:51 · odgovor na: (#2831001)
Odgovori   +    2
[abohte]
> [bobek13]
> zanimivo...
> a) pri nas od prvega dne zaprtja sol, delajo nasa deca polni program po ucnem nacrtu, ucitelji vecer prej posljejo navodila katero vse snov je treba predelat, katere naloge resit in jim potem poslat v pregled, ves cas so na voljo za dodatna vprasanja po telefonu ali mailu, ena je se extra zagnana, vsak dan naredit ppt prezentacijo snovi z zvocnimi posnetki razlage snovi...

Irelevantno. Gre za sistem, ne za tvoj primer. Poleg tega navedi, za katero šolo gre, če se konkretno pogovarjamo o tem, kako šolanje na daljavo super deluje, katero snov ste dobili za predelovati itd. Do takrat so to lahko navadne buče. Jaz ne vem, zakaj se zgolj 0 koma jozef staršev odloči za izobraževanje otrok doma, čeprav imajo to možnost, ko pa so tako super pedagogi in imajo takšno obilico prostega časa. Pa zakaj 1/5 šol ne deluje na sistemu daljinskega izobraževanja. Super da tvoji otroci delajo polni program doma, moji ne. Trikrat ugibaj katere otroke bodo na ministrstvu imeli v mislih, ko se bodo odločali o podaljševanju šolskega leta: tisti, ki so bili vključeni v izobraževanje na daljavo (in to polno, ne zgolj delanje domačih nalog) ali učence tistih šol, ki sploh niso izvajali izobraževanje na daljavo?

> Sem bil prvi teden s svojimi tremi doma, sem v petek rekel hvala bogu, da grem nazaj v sluzbo v ponedeljek... ta petek sem pa rekel hvala bogu, da sem naslednji teden doma z otroki... :-)))

e pravi si z njim delal tudi likovni pouk, glasbeno umetnost, športno vzgojo in imel uro oddelčne skupnosti? Impresioniran sem nad tvojimi presežki prostega časa... Kako si pa izvajal proces socializacije? Z namišljenimi sošolci?

> b) pri nas sem tudi imel obcutek da je povp ocena v OS 4.5, sam se je kaki dve leti nazaj pri nas obrnilo na glavo, majo kar lepo Gaussa... moja ta starejsa je med top tri v razredu, pa ma glih tu nekje avg4.5 ... pri vsakem testu, majo 2-3 petke ene 5 stirk, 10 trojk, ostalih 8 pa se izmenjujejo pri enkah in dvojkah... ustna ocenjevanja so podobne ocene (kljub temu, da ma skoraj pol razreda odlocbe ce ne za sportnike pa kaj druga...)... tudi pri srednji je enako, za najmlajso pa lahko recem, da imajo bistveno zahtevnejse teste kot so jih imele starejse dve (hranimo teste, da damo mlajsim za vajo pred testi...)...
>
> lpA

Again, govorim o sistemu in porazdelitvi ocen v njem. Šola tvojih otrok je očitno statistični outlier in kot takšna irelevantna za sklepanje o delovanju sistema.
vidim, da si neki slabe volje... :-) ni bil moj namen te se v slabso voljo spravit... :-)

meni se je samo zdelo zanimivo, da pri vas tako malo zahtevajo in da imate 4.5 avg...

seveda nisem navdusen nad tem kar imamo, se mi pa zdi glede na razmere max, kaj se dela na nasi soli - priznam, da sem po doooolgem casu pozitivno presenecen nad nasim solstvom... :-)

kar se pa "prostega" casa tice - si zasledil, da sem napisal, da sem si po "solskem" tednu oddahnil da grem nazaj v sluzbo? ;-)

kar se sluzb tice, oba z zeno delava v recmo temu precej izpostavljenih "panogah" kjer smo "prisilno" razdeljeni na vec "ekip", ki se ne smejo mesat, da v primeru ene okuzbe nea ves sistem zapremo... in po cudnem nakljucju nama je uspelo dobit "navzkrizne" termine, kdaj sva v sluzbi in kdaj ne...

v glavnem, z nasimi tremi ima tisti, ki je doma dela vrh glave, saj kot sem napisal v glavnem dobijo navodila katero snov morajo predelati, kako pa je ze drugo vprasanje, kjer midva "na sreco" zaenkrat lahko vskociva... poleg vsega pa so se posebne poslastice tehnicne sorte, ko se domace open source programje ne najbolj rado ima s solskim MS, ali je obratno? :-)

midva z zeno sva se ze o tem pogovarjala, da ce bo letos kaj vec kot avgust "prost" za pocitnice, bo to vic... tudi o tem, da si ne predstavljava kako je pri tistih, ko sta oba starsa redno v sluzbi... za cesnjo na tortici, pa se nama zdi smesno da bova midva, ki bova izmenicno en teden v sluzbi (kjer je delo v vecjem obsegu in zahtevnejse od normalnih razmer...) en teden pa ucitelja svojim otrokom, zgarana imela dobila manjsi dohodek (razen ce porabiva ves dopust - ki ga sicer uradno ne smeva koristiti) kot ucitelji, ki pac posljejo naloge in pogledajo resitve in bodo se verjetno smatrali kot da delajo polni delovni cas (ironicno gledano, verjetno za vse pod crto tudi vlozijo vec casa kot ko so normalno v soli :-))

Da ponovim, meni se je samo zdelo zanimivo, da smo na nasi soli, ki je nimam ravno prevec v cislih, toliko "boljsi"(?) v trenutni situaciji... ;-)

pa srecno tebi in tvojim... :-)

lpA
anon-514918 sporočil: 2.327
[#2831064] 29.03.20 18:28 · odgovor na: robi2107 (#2830859)
Odgovori   +    2
čas vnosa: 29.03.20 18:24
Še veliko dražje je varovanje tekovina v kapitalizmu. Edino orožje proti takemu varovanju pa niso lustracija, sprava in podobna jajca, ampak odprtje trga za vse. Demos je sicer hotel izvesti tiho lustracijo (kdor ni z nami, je proti nam; štirideset let ste bili vi, sedaj bomo štirideset let mi), vendar je povsem spregledal, da sam, razen trobezljačev, nima sposobnih ljudi in da so komunisti v bistvu bolj sposobni od njegovih ljudi. Kar je takrat seveda bil srprajz. Vendar ne za dolgo. Stari komunajzerji so se reorganzirali in okradli družbeno lastnino, hkrati pa onemogočili razvoj.

Desnica bi to lahko kadarkoli preprečila, če ne bi neuspešno hotela delovati na nivoju komunajzerjev. Največja napaka pa je na slovenski Cerkvi, ki je po Titovi smrti zamudila 10 let in v Ameriki ni izšolala dobrih ekonomistov in politikov. Najbolj hecno pa je, da idiotom, ki slovensko Cerkev desetletja vodijo, še vedno ni kapnilo, ne kje so napake delali in ne kje jih delajo danes. Očitno jih niti Vatikan ne more spraviti ven iz njihovega primitivnega mentalnega uterusa.

Uriah Heep.
anon-182066 sporočil: 11.068
[#2831075] 29.03.20 18:56 · odgovor na: (#2830948)
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: anon-182066 29.03.2020 18:58
[Slesh]
itak. saj bo tudi v sloveniji štala. jaz si nobenih iluzij ne delam glede tega

štelo se bo samo, kdo je v kurcu, kdo je še bolj v kurcu, pa kdo je totalno v kurcu
Stvar je v interpretaciji. Povečevanje števila okuženih v bistvu ostaja na istem nivoju, glede na število testiranih pa pada. Če bi zganjali pri navadni gripi enako psihozo, bi ravno tako pol Slovenije zahtevalo karanteno za celo državo. Ne rečem, da previdnost in ukrepi ne morajo biti, definitivno pa pretiravamo z zganjnem histerije. Mislim, da je Trump absolutno bolj razsoden od naših amaterjev. Tudi novinarje bo čez čas sram, kaj so nakladali. Politika pa naj namesto strašenja prebivalcev nabavi dovolj zaščitne opreme. Bo več koristi.
najobj sporočil: 31.925
[#2831089] 29.03.20 19:18 · odgovor na: anon-182066 (#2831075)
Odgovori   +    0
[vrac]
> [Slesh]
> itak. saj bo tudi v sloveniji štala. jaz si nobenih iluzij ne delam glede tega
>
> štelo se bo samo, kdo je v kurcu, kdo je še bolj v kurcu, pa kdo je totalno v kurcu
Stvar je v interpretaciji. Povečevanje števila okuženih v bistvu ostaja na istem nivoju, glede na število testiranih pa pada. Če bi zganjali pri navadni gripi enako psihozo, bi ravno tako pol Slovenije zahtevalo karanteno za celo državo. Ne rečem, da previdnost in ukrepi ne morajo biti, definitivno pa pretiravamo z zganjnem histerije. Mislim, da je Trump absolutno bolj razsoden od naših amaterjev. Tudi novinarje bo čez čas sram, kaj so nakladali. Politika pa naj namesto strašenja prebivalcev nabavi dovolj zaščitne opreme. Bo več koristi.
... čuj, kaj ti mogoče poznaš onega bosanskega kamiondžijo s polnim šleperjem zaščitne opreme ? ... khmm, samo vprašam ...

P.S.: res me zanima, kaj na tole www.msn.com/en-xl/li...spartandhp pravi Boris Johnson ...
anon-182066 sporočil: 11.068
[#2831101] 29.03.20 19:34 · odgovor na: (#2831082)
Odgovori   +    0
[Slesh]
če bi imel zdravstveni sistem neomejeno sposobnost testiranja bi tvoji trditvi verjel. tako pa so fizično omejeni (koliko testov sploh imajo, koliko testov sploh lahko opravijo) zato se jaz osebno poserjem na te številke.

kot opažam zadnje dni, zelo čez palec, ZDA potrdi 10k okužb na dan. ker preverjajo samo kritiče bolnike in ker so jih toliko sposobni izmeriti. v sloveniji naredimo 1000 testov. če je okuženih 100.000 ljudi rabiš 100 dni, da boš vse testiral
V Sloveniji seveda ni okuženih 100.000 ljudi, tako da je to brezpredmetno. tudi ni potrebno testirati vseh Slovencev, tako da je tvoj pogled po moje razmišljanje brezpredmeten.

Tole je pa blog nemškega strokovnjaka o razmerah s koronavirusom v ZDA in mislim, da je to dokaj realno:

coronadaten.wordpress.com/
edit: da si drzneš Janšo primerjat z enim papkom kot je Trump pa se mi zdi nepojemljivo... :)
Ne podcenjuj Trumpa.
anon-182066 sporočil: 11.068
[#2831108] 29.03.20 19:43 · odgovor na: najobj (#2831089)
Odgovori   +    0
[najobj]
... čuj, kaj ti mogoče poznaš onega bosanskega kamiondžijo s polnim šleperjem zaščitne opreme ? ... khmm, samo vprašam ...
LOL
P.S.: res me zanima, kaj na tole www.msn.com/en-xl/li...spartandhp pravi Boris Johnson ...
Boris Johnson je žal sam okužen, zato po vsej verjetnosti razmišlja predvsem o sebi.
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2831132] 29.03.20 20:11 · odgovor na: anon-182066 (#2831101)
Odgovori   +    0
[vrac]
Ne podcenjuj Trumpa.
Saj ga ne podcenjuje! V novenem primeru! :)

Samo pravilno moraš razumeti zadevo. :)
robi2107 sporočil: 4.272
[#2831212] 29.03.20 22:49 · odgovor na: anon-514918 (#2831064)
Odgovori   +    3
[UriahHeep]
Še veliko dražje je varovanje tekovina v kapitalizmu. Edino orožje proti takemu varovanju pa niso lustracija, sprava in podobna jajca, ampak odprtje trga za vse.
Tudi, če bi hipotetično kapitalizem resetiral na točko nič, bi z njegovo evolucijo spet dobil to, kar že imamo. Ker sta kanibalizem in težnja po ustvarjanju monopola zaradi extra dobička vgrajena v samo njegovo bistvo. Zato pa rabiš državne regulatorje, da skrbijo za kolikor toliko "prostega" trga. Popolnoma prosti trg praktično ne obstaja in je zgolj Hayekova fikcija. Brez državne regulacije bi se "prosti" trg sčasoma spremenil v svoje popolno nasprotje. Dobil bi enega monopolista, ki bi s svojo tržno pozicijo konkurenci preprečeval vstop na trg.
Demos je sicer hotel izvesti tiho lustracijo (kdor ni z nami, je proti nam; štirideset let ste bili vi, sedaj bomo štirideset let mi), vendar je povsem spregledal, da sam, razen trobezljačev, nima sposobnih ljudi in da so komunisti v bistvu bolj sposobni od njegovih ljudi. Kar je takrat seveda bil srprajz. Vendar ne za dolgo.
Ja, revanšisti so bili v Demosu kar močni vendar ne v večini. Nekateri so to, o čemer pišeš, res verjeli, ne pa vsi. Intelektualna mizerija je bila po mojem mnenju tedaj bistveno manjša, kot jo imamo znotraj celotnega političnega prostora danes. Proti temu, kar imamo danes, je bil tedanji set politikov naravnost sanjski. Daleč od tega, da so takšni objektivno tudi bili, vendar se je tedaj za razliko od danes vsaj približno vedelo, kaj hočemo (oz. vsaj, česa nočemo), danes pa je celotni politiki skupna popolna idejna praznost, na desnici pa še blebetanje o sproščenosti po njihovo. Danes enostavno nimamo osebnosti tipa Pučnik, Bučar... Če nič drugega, so se tedanji akterji opozicije kar nekaj časa kalili v raznoterih družbenih gibanjih in so imeli vsaj nekakšne ideje o smeri razvoja, današnji akterji pa so 95% nekakšni no-name liki, ki izgledajo, kot bi jih nabral iz telefonskega imenika.
Stari komunajzerji so se reorganzirali in okradli družbeno lastnino, hkrati pa onemogočili razvoj.

Desnica bi to lahko kadarkoli preprečila, če ne bi neuspešno hotela delovati na nivoju komunajzerjev. Največja napaka pa je na slovenski Cerkvi, ki je po Titovi smrti zamudila 10 let in v Ameriki ni izšolala dobrih ekonomistov in politikov. Najbolj hecno pa je, da idiotom, ki slovensko Cerkev desetletja vodijo, še vedno ni kapnilo, ne kje so napake delali in ne kje jih delajo danes. Očitno jih niti Vatikan ne more spraviti ven iz njihovega primitivnega mentalnega uterusa.
So se pa zato morda nekateri mlajši komunisti izšolali v Ameriki in to pojasnjuje njihov uspeh :) Cerkev je pa itak delovala skladno z motom, o katerem pišeš (40 let....). Na začetku so si svoj povratek zamišljali bolj po fevdalno (vračilo odvzetih fevdov, zemlje, host...), potem pa je odkrila kazino kapitalizem in skoraj bankrotirala. Jebiga, nije žvaka za seljaka. S tem, da slovenski RKC Vatikan ni bil prav nič v pomoč. Papež-ma-vas-rad namreč ni bil noben vizionarski demokrat, temveč zadrt antikomunist, usmerjen v rekatolizacijo družbe in njeno regresijo v družbeni model, značilen za prvo tretjino 20. stoletja. Kar je seveda čista iluzija, ki se ni mogla uresničiti. Tudi naslednji papež ni bil dosti boljši. Njegov pontifikat so zaznamovali predvsem pederfilski škandali, ki so vesoljsko RKC skoraj spravili na kolena. Finančno in številčno. Slovenska RKC je bila zgolj del tega toka.
robi2107 sporočil: 4.272
[#2831223] 29.03.20 23:13 · odgovor na: anon-514918 (#2831064)
Odgovori   +    3
P.S.: K prvemu delu mojega prejšnjega odgovora bi dodal še to, da niti deklerativno najbolj zapriseženi verniki prostega trga, nevidne roke, nevmešavanja države v gospodarstvo in drugih floskul vanje dejansko ne verjamejo. Lep dokaz za to je, da v krizi vsi kličejo državo na pomoč. Takrat jih državni intervencionizem prav nič ne moti.
robi2107 sporočil: 4.272
[#2831230] 29.03.20 23:47 · odgovor na: (#2830923)
Odgovori   +    1
[kren]
Jaz itak marsikatero smrt zaradi koronavirusa pripisujem zdravilom, ki zavirajo imunski sistem. Pa ne samo jaz: youtu.be/UvQwXO7zcpc
S tem je pač tako, da si na koncu, ko je telo že popolnoma v q***u, odvisen od cele pesti arcnij, ki jih moraš goltati vsak dan, da te držijo pokonci. Imunosupresorji so pač nujni, da imunski sistem ne uniči celega telesa. Tako je bilo v že opisanem primeru, tako je ob presaditvah organov in še bi se dalo naštevati, vendar nisem iz stroke, pa se bom tu ustavil. Poanta izvajanja je v tem, da tisto, kar te na eni strani ohranja pri življenju, na drugi strani življenje ogroža. Ampak tako pač je. Zato je edina rešitev zdrav način življenja, da zdravje čim dalj ohraniš, da ne bi bilo potrebe po njegovem reševanju z arcnijami. Ker s tem se hkrati začne tudi njegovo uničevanje, saj nobena arcnija ni brez stranskih učinkov. Razen zdravega življenja, pa še tu je včasih težko najti pravo mero, da ne zapadeš v skrajnost. Sam imam pri svojih srednjih letih kar srečo s tem. Ne jem nobenih arcnij, še tistih za pritisk sem se znebil s tem, ko sem snel 30 kil. Je pa to seveda naporno. Pri meni je gibanje dnevno na urniku, če ne drugače tako, da grem z bajkom vsaj po opravkih. Pa dobrotam sem se tudi v veliki meri moral odpovedati. Imam pač to smolo, da kile kar poletijo, če ne pazim na njih.

Strani: 1 2 3