Strani: 1 2 3 4

rame sporočil: 959
[#2828866] 24.03.20 15:02 · odgovor na: anon-190292 (#2828855)
Odgovori   +    0
Corona virus spada v isto skupino ko HIV -AIDS.
FIN-527377 sporočil: 1.005
[#2828869] 24.03.20 15:07 · odgovor na: (#2828817)
Odgovori   +    10
[kren]
Da ne boš samo ti meni očital egoizem. Očitno vas je tukaj kar nekaj starejših od 65 (in/ali kroničnih bolnikov), ki se na smrt bojite koronavirusa in vas boli kurac za vse ostale in za kolaps gospodarstva.
"Boli me kurac" (65? YES?) za ljudi, ki so tako zaverovani v svoje posle in svoje prilive, da bi zanje žrtvovali vse okrog sebe. Raezn samega sebe, jasno. Oni ti je lepo povedal, pa očitno nisi sposoben dojeti, preberi si definicijo sociopata. Sam imam pač precej ljudi, za katere mi ni vseeno. Z denarjem bo pa že kako, cigani plešejo v dežju, ker vedo, da za njim pride sonce.
anon-518732 sporočil: 934
[#2828873] 24.03.20 15:18 · odgovor na: (#2828839)
Odgovori   +    5
[Pokinimisi]
>Res jih je okoli 100 v l. 2019 sem imel stare podatke. Nimam pametnega argumenta. :-(

Jaz ga imam. Ampak mi boste vsi rekli, da sem idiot- Ampak to vseeno ne bo spremenilo resničnih dejstev. V Aziji delajo čisto drugačne raziskave kot na zahodu, ker jih politična korektnost še ni tako okužila koz zahod. Azija še vedno ostaja precej brutalno iskrena, čeprav se tudi tam to rahlo spreminja.

Skratka: mislim da je študija zajela nekaj čez 800k ljudi, kar je ogromen vzorec. Vegani imajo daleč najnižji IQ, razlika je prav significant. In več kot poješ rastlinske hrane in manj kot poješ mesa, nižji je tvoj IQ. najvišji IQ imajo v Hongkongu, kjer pojedo največ mesa. Ampak nizek IQ ima precej večje in hujše razsežnosti, kot si ljudje predstavljate na prvi pogled - nižji IQ pomeni nižje možganske sposobnosti, le-to pa se odraža v vseh sferah - hitrosti reakcij, dojemanje okolice skupaj z nevarnostmi, sposobnost treznega razmišljanja - kar je še posebej pomembno v kriznih situacijah itd.

Berite statistike. So zelo krute. Res.
vprašanje sicer kaj je tukaj vzrok in kaj posledica. moja hipoteza je, da vegani postanejo ljudje, ki so v štartu bolj zabiti in nasedejo butasti veganski propagandi (in njihovi otroci s podobnimi geni), dvomim pa da jih prehrana naredi zabite.
pcs sporočil: 5.462
[#2828881] 24.03.20 15:32 · odgovor na: crt (#2828809)
Odgovori   +    5
[]
> [philips]
> 5. Narod hoče zajebat JJ.. če ne bo tragedije bodo vsi rekli da je brez veze dramo delal, zaradi drame same (in ker je po naravi panik)

tako, folk zanalasc ne umira da bo jj zjebal, cist hardcore :)
Skoraj polil kavo :)

M
najobj sporočil: 31.922
[#2828885] 24.03.20 15:38 · odgovor na: (#2828864)
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: najobj 24.03.2020 15:41
[rename]
> [kren]
> Dihaj. Zaradi gripe vsako leto umre od 300.000 do 650.000 ljudi. Zaradi koronavirusa jih je do zdaj umrlo manj kot 20.000. Povsem logično bi bilo torej pričakovat, da bomo od zdaj naprej tudi zaradi gripe ustavili življenje in gospodarstvo.
Še stoprvič: življenje (in gospodarstvo) ustavljamo zato, ker je covid-19 nekajkrat hitrejši v širjenju in v primeru 70,80% okuženosti (ki je povsem realna), bi prišlo do totalnega razpada držav(e), do Mad Max scenarija.
Zato je nujno zaustaviti širjenje, da se pridobi na času za razvoj cepiva, da se potem v sezoni 2020-21 ne bo spet to zgodilo.
(Ja vem, lahko pa bomo dobili covid-20 ali 21, pa bo spet štala)
Predstavljaj si, da se v enem mesecu zboli 80% prebivalstva... pa kaj 80, že 50% je recept za totalni kaos. Ne le v bolnicah, ampak povsod. Skratka MadMax.

Zato je treba zamrzniti vse za 3 ali 4 tedne (upajmo, da ne za 3 mesece) in zato je vlada postavila ekspertno skupino svetovalcev in zato se bo vlada zadolžila, da to karanteno tudi sfinancira.
... evo, in če te lahko malo dopolnim, ne dela tega samo slovenska vlada, ampak ISTO delajo VSE vlade - tudi britanski bebo Boris Johnson - po celem svetu, kar sicer redki psihiči na totem forumu pozabljajo ... khmm, če zdaj pozabim na malenkost, iz česa bi toti psihič kren sestavljal in komu bi toti psihič kren - BTW, glede na njegove zlajnane parole še iz časov njegovega prejšnjega nicka republicana stavim gajbo pira, da toti kren resničnega podjetnika ni videl niti od daleč - svoje (pol)proizvode prodajal, če pa razen proizvodnje nujne medicinske opreme celi svet dobesedno stoji ...

P.S.: hvalakurcu me ima toti psihič kren od prvega dne svojega novega forumskega življenja na ignore, tako kot me je imel zaradi podobnih "problemov" v svojem starem forumskem življenju na ignore oni psihič republican, zato mi je večina njegovih psihopatskih izpadov prihanjenih ...
najobj sporočil: 31.922
[#2828889] 24.03.20 15:43 · odgovor na: (#2828886)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 24.03.2020 15:44
[rename]
Dober si, da prepoznaš reinkarnacije starih forumašev ;-)
... eh, ob istih zlajnanih parolah in isti reakciji na moje komentarje - dokler sem ga še lahko komentiral - to res ni težko ...
crt sporočil: 27.200
[#2828890] 24.03.20 15:43 · odgovor na: (#2828886)
Odgovori   +    2
[rename]
Dober si, da prepoznaš reinkarnacije starih forumašev ;-)
Jaz sem samo Enfriceja, pa še zanj nisem čisto prepričan, da je res UriahHeep :-P
vcasih res ni tezko, ko se pristop in vsebina pokrivata maksimalno.
crt sporočil: 27.200
[#2828892] 24.03.20 15:48 · odgovor na: (#2828891)
Odgovori   +    0
[rename]
> []
> > [rename]
> > Dober si, da prepoznaš reinkarnacije starih forumašev ;-)
> > Jaz sem samo Enfriceja, pa še zanj nisem čisto prepričan, da je res UriahHeep :-P
>
> vcasih res ni tezko, ko se pristop in vsebina pokrivata maksimalno.

Ja, ok so tudi takšni (Shaman, janezpizdek), ampak kren=republican pa nisem pomislil, pa že skoraj 20 let posedam v Gustlovem bifeju.
A ti morda kaj veš, kam je pa Bob poniknil? ;-)
kren je bil jasen zelo hitro.

za boba pa ne vem, zal. tudi ni imel tako zelo specificnega niti stila pisanja niti fiksnih idej, tako da lahko da je tu, pa se uspesno maskira.
anon-48899 sporočil: 1.153
[#2828896] 24.03.20 15:52
Odgovori   +    1
Admin, prosim zakleni vse teme za pisanje. Folku je prebilo plafon. Sicer pa idealen cas za referendum o evtanaziji ali " lomaci" po juznoslovansko.
anon-383066 sporočil: 68
[#2828910] 24.03.20 16:20 · odgovor na: anon-48899 (#2828896)
Odgovori   +    3
Kaj si nor?
Edina stvar, ki me drži tu, da tistih evrov naročnine ne namenim raje za šnopc.
anon-518732 sporočil: 934
[#2828913] 24.03.20 16:24 · odgovor na: (#2828882)
Odgovori   +    2
[Pokinimisi]
Tvoja hipoteza bi pila vodo, ce ne bi bilo poznano tole dejstvo:

Cloveski mozgani so se priceli zmanjsevati s pojavom poljedeljstva, pred tem je bil clovek cisti carnivore. Fora je v tem, da je potrebno gledati raziskave iz zelo razlicnih podrocij, vse je med seboj pomesano. Antropologijo pa redko kdo gleda v povezavi s to tematiko.
hm, recimo da sprejmem to kot dejstvo, se mi ne ljubi kopat, ampak...

ne moreš kar enačiti vpliva skozi evolucijo v xxx generacijah s tem, da te ista stvar poneumi znotraj enega življenja, gre za drugačne principe prilagajanja. (če pozabimo, da volumen možganov ni enako IQ itd itd itd)
maharaja sporočil: 276
[#2828918] 24.03.20 16:32 · odgovor na: (#2828902)
Odgovori   +    1
[kren]
> [FIN-527377]
> > [kren]
> > Da ne boš samo ti meni očital egoizem. Očitno vas je tukaj kar nekaj starejših od 65 (in/ali kroničnih bolnikov), ki se na smrt bojite koronavirusa in vas boli kurac za vse ostale in za kolaps gospodarstva.
>
> "Boli me kurac" (65? YES?) za ljudi, ki so tako zaverovani v svoje posle in svoje prilive, da bi zanje žrtvovali vse okrog sebe.

A ti res ni jasno, da bo zaradi kolapsa gospodarstva več žrtev (tudi mrtvih), kot zaradi koronavirusa? Pa zaradi kolapsa gospodarstva bo trpela in umirala predvsem aktivna populacija.
________________

A si morda pomislil, da ne gre le za nas, pač pa je vseskupaj posledica globalnih političnih in gospodarskih tektonskih premikov?

Center moči se nezadržno seli na vzhod oy. se najmanj izenačuje...logično, da dolar, v taki obliki kot ga poznamo danes, ne more obstati. Človek kar ne more verjeti, da bi svet zaradi par 1000 mrtvih naredil gospodarski samomor v obliki karantene, kot je ta planet še ni doživel.

Temeljne spremembe globalnega finančnega sistema, nikoli niso potekale v normalnih okoliščinah... morda bo ta le izvedena brez večjih vojn in na veliko bolj humanitaren način. Le 2 tedna je bilo recimo potrebno, da smo ljudje ostali doma in se prilagodili na pomanjkanje svobode, iydelkov, storitev, plač, osebnih stikov,... idealno za izpeljavo drastičnh sprememb, ki bi jih morda v normalnih razmerah težko pojasnili.. s padcem dolarja, se bodo v ZDA zgodile velike spremembe in zagotovo bo lažje nadzorovati spremembe, če bodo ljudje doma in ne na ulicah... do dolečene mere to velja tudi za preostali svet..
anon-301357 sporočil: 142
[#2828920] 24.03.20 16:35 · odgovor na: (#2828779)
Odgovori   +    5
Niti ne. Najbolj važna so življenja, pa če si priznaš ali ne. Na daleč je fino takole blebetati, ko pa zadene enega tvojih bližnjih... Ti ne privoščim kaj takega.
premza sporočil: 4.276
[#2828924] 24.03.20 16:39 · odgovor na: (#2828902)
Odgovori   +    4
[kren]
A ti res ni jasno, da bo zaradi kolapsa gospodarstva več žrtev (tudi mrtvih), kot zaradi koronavirusa? Pa zaradi kolapsa gospodarstva bo trpela in umirala predvsem aktivna populacija.
Ne moreš tega kar imamo kar primerjat s svetom brez virusa. Vprašanje je, kaj bi bilo, če bi virus pustili in bi okužil 70% ptebivalstva. Lahko da bi bil kolaps še večji. Ampak, kot je že nekdo napisal, ker paralelnega sveta nimamo, tega ne bomo nikoli vedeli.
premza sporočil: 4.276
[#2828944] 24.03.20 17:08 · odgovor na: (#2828936)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: premza 24.03.2020 17:09
[Pokinimisi]
Eeeem, pa saj v tem je poanta, da virus MORA okužiti 70% prebivalstva, šele potem se bo epidemija zaustavila. Pa jebala vas dejstva, no :) Daj si preberi dr. Ihana - "potrebna je 70% okuženost prebivalstva, da se bo epidemija zaustavila. To bi lahko dosegli v enem mesecu, s karanteno pa v 3 - 4 mesecih".
Pa si prepričan, da bi bil vpliv na gospodarstvo, če bi se vse zgodilo na hitro, manjši?
anon-54454 sporočil: 4.098
[#2828946] 24.03.20 17:11 · odgovor na: (#2828936)
Odgovori   +    10
Zdaj pa malo pretiravas.

Hoces reci, da bi se morali sprijazniti z dejstvom, da bi 1% ali dva populacije pustili umreti na ulici brez bolnisnic oskrbe?
Ker v italiji se je to se dva dni nazaj dogajalo pri dosti nkzjem procentu, kot je 70%
To je eno.
Drugo pa je, da se bo, ko stabilizirajo terapije, corona lahko res zreducirala na "avadno gripo", ampak ne vemo se, kdaj bo ta "ko".
Do takrat nam je podarjen vsak dan, ki ga lahko zavlecemo, brez da civilizacijo vrnemo v case carnivolov iz zacetka evolucije.

Tako da prekuzenost se zdalec ni edina resitev.
Je, za tiste brez empatije, domislije in, ce hoces, tudi inteligence.
premza sporočil: 4.276
[#2828950] 24.03.20 17:22 · odgovor na: (#2828949)
Odgovori   +    4
[Pokinimisi]
Pojma nimam, kaj si hotel povedati. Virologi trdijo, da mora priti (in tudi bo) do 70% okuženosti, da se epidemija zaustavi. Kako tvoj odgovor sodi v ta kontekst??
Si predstavljaš, da bi to rekli pri SARS-u, kjer je bila smrtnost mnogo višja.
So tudi druge poti.
FIN-527377 sporočil: 1.005
[#2828953] 24.03.20 17:27 · odgovor na: (#2828902)
Odgovori   +    5
Zadnja sprememba: FIN-527377 24.03.2020 17:29
[kren]
> [FIN-527377]
> > [kren]
> > Da ne boš samo ti meni očital egoizem. Očitno vas je tukaj kar nekaj starejših od 65 (in/ali kroničnih bolnikov), ki se na smrt bojite koronavirusa in vas boli kurac za vse ostale in za kolaps gospodarstva.
>
> "Boli me kurac" (65? YES?) za ljudi, ki so tako zaverovani v svoje posle in svoje prilive, da bi zanje žrtvovali vse okrog sebe.

A ti res ni jasno, da bo zaradi kolapsa gospodarstva več žrtev (tudi mrtvih), kot zaradi koronavirusa? Pa zaradi kolapsa gospodarstva bo trpela in umirala predvsem aktivna populacija.
Kamor prišteveš (če nikogar drugega) sebe, sebe in sebe. Se mi res smiliš in vidim, da večini drugih forumašev na tej temi tudi. Ustanovimo kak fond za grdo zlorabljenega posameznika z nickom "kren", da ti bo laže v tej krizi? Ker si pač kot kaže edini, ki so mu povsem jasni smisel in cilji gospodarstva za Človeka ter zlobni egoizem drugih, manjvrednih človečnjakov. Blagor ti, strokovnjak za epidemiologijo in ekonomijo.
anon-54454 sporočil: 4.098
[#2828960] 24.03.20 17:58 · odgovor na: (#2828949)
Odgovori   +    1
[Pokinimisi]
Pojma nimam, kaj si hotel povedati. Virologi trdijo, da mora priti (in tudi bo) do 70% okuženosti, da se epidemija zaustavi. Kako tvoj odgovor sodi v ta kontekst??
Daimajo virologi naceloma prav, vendar pa je homo sapiens presegel del evolucije, ko je bila to edina resitev.
ketika sporočil: 4.267
[#2828963] 24.03.20 18:02 · odgovor na: (#2828958)
Odgovori   +    4
Ojej, daj se malo umiri no. Vse te številke o prekuzenosti, koliko ljudi se bo v resnici okužilo v populaciji, ko bo konec, resnično nihče ne ve, tudi doktorji ne. Npr. Trumpov dr. Fauci je rekel da dvomi da bi bilo več kot 20% populacije v končni fazi okuženo, v tej prvi fazi. Problem je ravno v tem da ne vejo in ne morejo napovedati. V bistvu se strinjam s tabo, ampak ne strinjam se pa v tem, da mislim, da moramo počakati, vsaj kakšen mesec in videli bomo kako se bo stvar razvijala. Ne pozabimo, da je odvisno od virusa, ne samo od nas. Zadeve enostavno niso pod kontrolo in mislim, da je bolj to problem za nekatere. In to za tiste, ki so za ali proti ukrepom. Tudi jaz mislim, da ne bo tako hudo, kot so nekateri pesimistični, ampak vemo pa ne. Življenje je ena večna spremenba in vedno preseneča. Vzamimo to kot pozitivno. Čeprav pomeni manj varnosti in več negotovosti. Včasih pa celo astrologi vedo več od znanstvenikov. :)
anon-518732 sporočil: 934
[#2828966] 24.03.20 18:06 · odgovor na: (#2828922)
Odgovori   +    6
[Pokinimisi]
> ne moreš kar enačiti vpliva skozi evolucijo v xxx generacijah s tem, da te ista stvar poneumi znotraj enega življenja, gre za drugačne principe prilagajanja.

Morda da morda ne, ne vemo. Povsem možno, da imaš prav.


>če pozabimo, da volumen možganov ni enako IQ itd itd itd)

Tu pa se motiš. Dejansko je. Recimo mentalne bolezni, ki ti zmanjšujejo razsodnost (demenca, Alzheimer), ti dejansko in zelo skrčijo možgane, tako, fizično skrčijo, na oko vidno. Kaj se pa dogaja z možgani veganov, pa še ni poznano, ker so se vegani pojavili šele pred kratkim in bodo potrebna še dolga leta, da bomo to vedeli. In v resnici je tako, da večji volumen, kot imajo tvoji možgani, višji je tvoj IQ - človek ima največji volumen. In tudi pri živalih, višji kot je njihov volumen, bolj pametne so.
potem ne bi smelo biti dileme, da smo moški veliko pametnejši od žensk, ker imamo v povprečju večje možgane.
shevchenko sporočil: 21.898
[#2828967] 24.03.20 18:10 · odgovor na: anon-518732 (#2828966)
Odgovori   +    3
Tu dejansko ni dileme. Razlika je nekje 3 točke iqja
anon-54454 sporočil: 4.098
[#2828968] 24.03.20 18:11 · odgovor na: (#2828961)
Odgovori   +    1
> Daimajo virologi naceloma prav, vendar pa je homo sapiens presegel del evolucije, ko je bila to edina resitev.

Oprosti, kaj si hotel povedati?
Vprasal sem te nekaj.
Ce razumes IMT studije, lahko se tiste tri moje stavke.
Sam tvomi argumentio citno delujejo samo v eno smer, tako da imas cisto prav, danima smisla.
premza sporočil: 4.276
[#2828972] 24.03.20 18:26 · odgovor na: (#2828958)
Odgovori   +    6
Zadnja sprememba: premza 24.03.2020 18:34
[Pokinimisi]
Fantje, kaj ste lahko malo bolj precizni v svojih komentarjih? Jaz namreč nimam pojma, kaj govorite, ker kar nekaj mutite. Takoj, ko vas izzovem z dejstvi in argumenti, začnete premikati tarčo in se sprenevedati in svoje odgovore zavijati v meglo. Čemu ti zdaj zopet kontriraš? A temu, da je potrebna 70% okuženost z virusom, da bo epiemija mimo? Če kontriraš temu, potem se zmeni z virologi/s številkami, kajti to niso moje trditve, pač pa trditve virologov in številk. Torej?
Leta 2002/2003 se je pojavil podoben korona virus, ki je povzročal SARS. Tudi ta je izbruhnil na Kitajskem. Bil je manj nalezljiv kot corona, ampak mnogo nevarnejši (v cca. 10% se je končal s smrtjo). Bila je podobna panika kot danes. Tudi pri nas se je veliko govorilo o njem, čeprav do Evrope praktično ni prišel. So ga pravočasno izolirali in ustavili. Mislim, da je popolnoma izginil. Niti pod razno niso čakali 70% prekuženost, ker bi to pomenilo milijardo mrtvih.

Ko je izbruhnila corona, so najprej mislili, da se je vrnil SARS.
Potek bolezni je podoben. SARS (Severe Acute Respiratory Syndrome)

en.wikipedia.org/wik...y_syndrome

Tudi za preživele zadeva ni bila nedolžna...
"Several consequent reports from China on some recovered SARS patients showed severe long-time sequelae. The most typical diseases include, among other things, pulmonary fibrosis, osteoporosis, and femoral necrosis, which have led in some cases to the complete loss of working ability or even self-care ability of people who have recovered from SARS."
anon-488811 sporočil: 1.100
[#2829021] 24.03.20 20:12 · odgovor na: (#2828839)
Odgovori   +    2
Skratka: mislim da je študija zajela nekaj čez 800k ljudi, kar je ogromen vzorec. Vegani imajo daleč najnižji IQ, razlika je prav significant. In več kot poješ rastlinske hrane in manj kot poješ mesa, nižji je tvoj IQ. najvišji IQ imajo v Hongkongu, kjer pojedo največ mesa.
Berite statistike. So zelo krute. Res.
Komedija! Med vrsto prehrane in IQ ni vzročnosti. Povezava je zgolj v bujni domišljiji in napačni interpretaciji statističnih podatkov.

Morda imajo v Honkongu res najvišji IQ, a trditi, da zaradi mesa, je čista izmišljotina. Tekmovalnost je neizporsna, otroci in mladostniki se učijo, študirajo in memorizirajo cele dneve, logično, da je inteligenca višja kot pri intelektualnih lenuhih. Kitajci že tradicionalno jedo veliko svinjine, a iz tega potegniti sklep, da jim zaradi zaužitih prašičev možgani delujejo bolje, je čista neumnost.

Torej, če si bedak, si vegan, če ješ prasce, pa raketni znanstvenik?
rx170 sporočil: 6.403
[#2829045] 24.03.20 21:06
Odgovori   +    5
Ironija usode.

Leve vlade so prodajale podjetja, desna vlada pa uvaja UTD za samozaposlene.


:D
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2829048] 24.03.20 21:10 · odgovor na: (#2828772)
Odgovori   +    2
All we need is virus & Janez Jansa!
anon-20668 sporočil: 3.976
[#2829053] 24.03.20 21:30 · odgovor na: anon-488811 (#2829021)
Odgovori   +    4
[Copcop]
Torej, če si bedak, si vegan, če ješ prasce, pa raketni znanstvenik?
V bistvu... če zadevo skrajno poenostaviš in zapakiraš v catchy slogan, potem točno res.
anon-20668 sporočil: 3.976
[#2829056] 24.03.20 21:35 · odgovor na: (#2829013)
Odgovori   +    6
[rename]
Aja, se glede ihana.
Tiho je bil vec kot mesec dni, ko so kokodajsale tete iz NIJZ
Ja, to je pač sitno pri strokovnjakih, da si včasih vzamejo čas (si morš mislit!) da stvari najprej preštudirajo, opazujejo podatke in premislijo, preden kaj bleknejo.
Res neprikladno, ker tetke pa, v nasprotju s tem, zakokodajsajo taprvo sekundo, ko jih kdo hoče poslušat (pa tudi če jih noče).
anon-20668 sporočil: 3.976
[#2829058] 24.03.20 21:41 · odgovor na: (#2828929)
Odgovori   +    4
[kren]
> [premza]
> Ne moreš tega kar imamo kar primerjat s svetom brez virusa.

Res ne, ker svet še nikoli ni bil brez virusa.

Res pa je tudi, da še noben virus do zdaj ni bil deležen takšne pozornosti, predvsem po zaslugi interneta in družbenih omrežij.
Resnici na ljubo, je trenutna histerija v veliki meri zasluga klasičnih/tradicionalnih medijev, ki imajo (žal) še vedno preveč vpliva. Upam, da je tale kozlarija njihov labodji spev.

Recimo prej so v glavnem večernem dnevniku PopTV nekaj kazali nekaj ljudi iz Amerike ali kdovekje (nisem poslušal 100% pozorno), ki so govorili o tem kako so bili bolani yada yada, pa sem si mislil "matr, a zdaj bo pa na televiziji čisto vsak dripec, ki se je malo prehladil?"

Strani: 1 2 3 4