Strani: 1 2

najobj sporočil: 31.922
[#2818915] 25.02.20 20:08 · odgovor na: 0513ANITO (#2818910)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 25.02.2020 20:10
[0513ANITO]
> [najobj]
> > [0513ANITO]
> > > [PyotrNovak]
> > > DOKAZ da je splošna volilna pravica VELIKA napaka. Polovica ljudi ki jih hormoni cel mesec vozijo rollercoaster up and down, se pač ne NE more logično odločati.
>
> > Sem že velikokrat napisal, da bi morala volilna pravica izhajati samo iz plačevanja davkov..
> >
> > Kdor je neto plačnik ima pravico volit, kdor ni, pa ne....
> >
> > Vsak ima pravico postati netto plačnik davkov.
> ... čuj, zdaj pa še povej, koliko časa bi toti volivci ostali neto plačniki, če bi izvoljeni sami sebi odrejali davke ? ... khmm, ker če sodim po totem forumu, bi neto plačniki bili natančno do prvih predčasnih(!) volitev, ker bi se še pred koncem mandata skregali, kdo plača preveč, komu bi davke znižali preveč ali komu jih sploh ni treba plačat ... alzo, če skrajšam, če vam gre posel, kot vam gre logika, ste po vaših predlaganih kriterijih danes pravzaprav srečni, da sploh lahko volite, ker ob vaši pametni logiki s svojim poslom ne zaslužite niti za pol pizde hladne vode ...
>
> P.S.: pojma nimam, kaj delaš, ampak ker praviš, da si podjetnik, se vprašaj, koliko bi prodal in kako bi živel, če bi tvoje izdelke kupila samo peščica - najbogatejši itak ne plačajo nič, ker se skrivajo v davčnih oazah in v Sloveniji brez trohice sramu izkoriščajo (= kradejo) z davki zgrajeno in vzdrževano infrastrukturo - ki bi kot neto plačniki po tvoje imela volilno pravico ...
Zdaj, ko ima lumpen proletariat in zbor vseh lenuhov in sicialnih kontrubitorjev volilno pravico je pa OK???

Osnova za moje izvajanje je precej staro dejstvo....Demokracije imaš lahko ravno toliko, kot si jo sposoben plačat. Oz...Nije đabe ni kot stare babe.
... OK, ker mi nisi odgovoril, od česa živiš oziroma kdo kupuje tvoje izdelke, upravičeno domnevam, da večino kupi glih lumpen proletariat, zbor vseh lenuhov in socialnih kontrubitorjev, ker ekonomija ni enosmerna, ampak je dvosmerna cesta ...

P.S.: če bi bil žleht, bi rekel, da po svojih besedah plačaš premalo davkov, ker imaš demokracije ravno toliko, kot si jo sposoben plačat, ti pa z našo demokracijo nisi zadovoljen ...
anon-518781 sporočil: 588
[#2818916] 25.02.20 20:26 · odgovor na: anon-317028 (#2818859)
Odgovori   +    3
[FIN-311684]
> [Zelenko1]
> Najprej naj jajo vrne 24 milijard paradržavnim podjetjem, ki si jih je sposodil 2004-2008.
>
> Predno mu dajo nove kredite. + tace stran od javne infrastrukture, ki jo želi prihvatizirati. Vem, da se mu sline cedijo, sam naj ga en zabremza psihiča kleptomanskega.

Jaz bi vse privatiziral, državno bi pustil vojsko, policijo in javno upravo, torej, v javnem sektorju bi imeli zaposlenih 40 tisoč pridnih, delovnih, najboljših ljudi. Zdravstvo bi bilo privatizirano, šolstvo prav tako
Boš srečen z zda cenami? Porod otroka 10k usd, prevoz z rešilcem 2,5k usd. Da o šolninah ne govorim.
anon-518781 sporočil: 588
[#2818917] 25.02.20 20:46 · odgovor na: macon (#2818849)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-518781 25.02.2020 20:46
[macon]
> [Zelenko1]
> Najprej naj jajo vrne 24 milijard paradržavnim podjetjem, ki si jih je sposodil 2004-2008.
>
> Predno mu dajo nove kredite. + tace stran od javne infrastrukture, ki jo želi prihvatizirati. Vem, da se mu sline cedijo, sam naj ga en zabremza psihiča kleptomanskega.

O kakih 24 milijardah bledeš? Dajmo še enkrat za vrtec, da vlada ne odgovarja za kredite, ki jih jemljejo firme.

Koliko poskusov bo še treba, da si boš to zabil v glavo?
Ti zabijaj kar svojo glavo, mojo pusti pri miru. Me briga: 1. ker je garant kreditov RS oz. posredno moji potomci, 2. ker se mi z jajotovimi posegi v privatni sektor vsakokrat znižuje dohodek in možnost preživetja v MOJI domovini.
macon sporočil: 12.861
[#2818935] 25.02.20 23:41 · odgovor na: anon-518781 (#2818917)
Odgovori   +    2
[Zelenko1]
> [macon]
> > [Zelenko1]
> > Najprej naj jajo vrne 24 milijard paradržavnim podjetjem, ki si jih je sposodil 2004-2008.
> >
> > Predno mu dajo nove kredite. + tace stran od javne infrastrukture, ki jo želi prihvatizirati. Vem, da se mu sline cedijo, sam naj ga en zabremza psihiča kleptomanskega.
>
> O kakih 24 milijardah bledeš? Dajmo še enkrat za vrtec, da vlada ne odgovarja za kredite, ki jih jemljejo firme.
>
> Koliko poskusov bo še treba, da si boš to zabil v glavo?

Ti zabijaj kar svojo glavo, mojo pusti pri miru. Me briga: 1. ker je garant kreditov RS oz. posredno moji potomci, 2. ker se mi z jajotovimi posegi v privatni sektor vsakokrat znižuje dohodek in možnost preživetja v MOJI domovini.
Malo si pobrkljal ampak smo pri tebi že navajeni.

Skrb za dohodek naslovi na levičarje, ki so dajatve na delo in kapital vseskozi samo zviševali poleg vsesplošnega nereda in korupcije. Jajo je bil edini, ki je obremenitve tudi nižal, red pa boljšal.
anon-518781 sporočil: 588
[#2818943] 26.02.20 04:40 · odgovor na: macon (#2818935)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-518781 26.02.2020 04:50
Za zviševanje davkov je kriva stara komunajzarska oligarhija (z jajotom vred), ki razen krasti drugega ne zna. Jajotova klapa je pomlajena z kleptomani mlajših generacij in je bolj inovativna glede metod vsesplošne kraje. Vržejo pa par kosti za medije, v ozadju pa preko davčnih oaz plenijo vsa paradržavna podjetja.

Trenutno imajo oči na privatnem lastništvu vodovodov, cest, komplet energetiki, šolstva in zdravstva... v praksi to pomeni, da kdor bo lastnik zgoraj omenjenega, bo dejansko kralj, glavni fevdalec, lastnik cele države. Cene bo pisal prosto. To bi oni, oz. vsi, vključno vsi tuji skladi.

Kako privat javna/skupna infrastruktura zgleda/deluje v praksi, ti zlahka nakažem z primerom opisanim v enem mojih prejšnjih postov.

forum.finance.si/?m=...385&single

Predlagam, da v praksi izkusiš čar privatne lastnine tako, da mi poveš naslov tvojega domovanja. Nato sprejmemo samo še zakonsko podlago o privatizaciji do sedaj javnih dobrin. Nato ti bom 10 t. m. ceste do tvoje hiše odparceliral in privatiziral na moje podjetje, ki se bo ukvarjalo z vzdrževanjem in oddajanjem cest. Vsak prehod oz. uporabo 10 t. m. ceste, ki jo vzdržujem, ti bom prosto tržno zaračunal 100,00 Eur.

Da te vidim čez 1 mesec.
anon-518781 sporočil: 588
[#2818944] 26.02.20 05:00 · odgovor na: anon-518781 (#2818943)
Odgovori   +    0
Pri tem je treba ločiti komuniste do leta '73... fejst fantje, delavni, pošteni, pridni

in komunajzarje post '73... mlajše generacije... kuchan, jajo... bejži stran, kakor te noge nesejo.
anon-518781 sporočil: 588
[#2818945] 26.02.20 05:30 · odgovor na: anon-518781 (#2818944)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-518781 26.02.2020 05:31
Pa še to: v slo je navada, da kdorkoli pred nastopom premierske funkcje, kušne smrdljive nožne prste stare garniture in v latinščini zaobljubi, da za nazaj ne bo preiskoval kriminala.

Tudi jajo in šareni to vesta. Nam lahko pa obljubljajo karkoli.
anon-61428 sporočil: 4.493
[#2818958] 26.02.20 07:57
Odgovori   +    2
Maškare so pregnale igralca. Upam da bo dogovor trden in razum močen da bo do volitev zdržalo.
macon sporočil: 12.861
[#2818964] 26.02.20 08:37 · odgovor na: anon-518781 (#2818943)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: macon 26.02.2020 08:41
[Zelenko1]
Za zviševanje davkov je kriva stara komunajzarska oligarhija (z jajotom vred), ki razen krasti drugega ne zna. Jajotova klapa je pomlajena z kleptomani mlajših generacij in je bolj inovativna glede metod vsesplošne kraje. Vržejo pa par kosti za medije, v ozadju pa preko davčnih oaz plenijo vsa paradržavna podjetja.

Trenutno imajo oči na privatnem lastništvu vodovodov, cest, komplet energetiki, šolstva in zdravstva... v praksi to pomeni, da kdor bo lastnik zgoraj omenjenega, bo dejansko kralj, glavni fevdalec, lastnik cele države. Cene bo pisal prosto. To bi oni, oz. vsi, vključno vsi tuji skladi.

Kako privat javna/skupna infrastruktura zgleda/deluje v praksi, ti zlahka nakažem z primerom opisanim v enem mojih prejšnjih postov.

forum.finance.si/?m=...385&single

Predlagam, da v praksi izkusiš čar privatne lastnine tako, da mi poveš naslov tvojega domovanja. Nato sprejmemo samo še zakonsko podlago o privatizaciji do sedaj javnih dobrin. Nato ti bom 10 t. m. ceste do tvoje hiše odparceliral in privatiziral na moje podjetje, ki se bo ukvarjalo z vzdrževanjem in oddajanjem cest. Vsak prehod oz. uporabo 10 t. m. ceste, ki jo vzdržujem, ti bom prosto tržno zaračunal 100,00 Eur.

Da te vidim čez 1 mesec.
Kakšne zmešane otročarije se greš, nič čudnega, saj si levičar.
anon-518781 sporočil: 588
[#2818969] 26.02.20 08:57 · odgovor na: macon (#2818964)
Odgovori   +    1
Ne razumeš napisanega, kajneda?

A sem levičar ali desničar se bom odločil sam. Tvoje nalepkanje spada v Nemčijo leta 1939.
crt sporočil: 27.204
[#2818972] 26.02.20 09:04 · odgovor na: (#2818970)
Odgovori   +    1
[rename]
Če odmislimo navijanje za pikčaste in progaste, pa ne drži tvoja trditev, da je JJ dvigoval davke. Ravno nasprotno - zniževal jih je.
ta trditev drzi za prvo vlado v casu konjunkture, vendar ne tudi za drugo vlado v casu krize.

(fajn bi sicer bilo obratno ampak jebiga, takega filma doslej nismo videli ne od pikcastih ne od progastih)
crt sporočil: 27.204
[#2818975] 26.02.20 09:05 · odgovor na: anon-518781 (#2818969)
Odgovori   +    4
[Zelenko1]
A sem levičar ali desničar se bom odločil sam. Tvoje nalepkanje spada v Nemčijo leta 1939.
midva se o kaksni zadevi zelo ne strinjava, kar osebno resujem tako, da sem tiho :) zdajle pa se oglasam, da se ti zahvalim za omembo nemcije 193x, ki je po moje v teh casih zalostno umestna.
anon-518781 sporočil: 588
[#2818985] 26.02.20 09:18 · odgovor na: (#2818976)
Odgovori   +    0
[abohte]
> [Zelenko1]
> Predlagam, da v praksi izkusiš čar privatne lastnine tako, da mi poveš naslov tvojega domovanja. Nato sprejmemo samo še zakonsko podlago o privatizaciji do sedaj javnih dobrin. Nato ti bom 10 t. m. ceste do tvoje hiše odparceliral in privatiziral na moje podjetje, ki se bo ukvarjalo z vzdrževanjem in oddajanjem cest. Vsak prehod oz. uporabo 10 t. m. ceste, ki jo vzdržujem, ti bom prosto tržno zaračunal 100,00 Eur.

Sta samo črna in bela? Sive ni? Kaj pa če se cesta privatizira, država je pa tista, ki poskrbi za regulativo trga, npr. tako da določi max. nadomestilo?
Regulatorja bom podmazal in si bomo skupaj delili plen. Tako, kot je pri nas že ustaljena praksa.
crt sporočil: 27.204
[#2818988] 26.02.20 09:21 · odgovor na: (#2818979)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: crt 26.02.2020 09:22
[rename]
> []
> > [rename]
> > Če odmislimo navijanje za pikčaste in progaste, pa ne drži tvoja trditev, da je JJ dvigoval davke. Ravno nasprotno - zniževal jih je.
>
> ta trditev drzi za prvo vlado v casu konjunkture, vendar ne tudi za drugo vlado v casu krize.
>

Ali ni šel DDPO šel navzdol proti 15% v času druge vlade, Šarčeva je pa to zaustavila in fiksirala nazaj na 19%? Pa Šarec je dvignil kapitalske na 27,5% in še časovne intervale podaljšal.
ja, drzi glede ddpo, imas prav.

druga vlada jj je dvignila zacetno stopnjo davka od kapitalskih dobickov ter celotno od dividend z 20 na 25.

prva je glede tega sla efektivno v obratni smeri s tem, ko je vzela kapitalce ven iz dohodnine in jih obdavcila pavsalno.

(kar je bila res salomonska poteza, vsak je dobil, kar je zelel - "kapitalisti" enotno davcno stopnjo, "delavci" pa se naprej progresivno obdavcitev dela :)
anon-518781 sporočil: 588
[#2818991] 26.02.20 09:25 · odgovor na: crt (#2818975)
Odgovori   +    0
[]
> [Zelenko1]
> A sem levičar ali desničar se bom odločil sam. Tvoje nalepkanje spada v Nemčijo leta 1939.

midva se o kaksni zadevi zelo ne strinjava, kar osebno resujem tako, da sem tiho :) zdajle pa se oglasam, da se ti zahvalim za omembo nemcije 193x, ki je po moje v teh casih zalostno umestna.
In še pravilno si umestil x v 1939, ker bi za točno letnico bi moral poguglati.

Bistvo sporočila je, da z nalepko se dialog in razmišljanje konča. Nalepka najavlja mojo dehumanizacijo v moteč predmet, ki nima človeških pravic.

Simpl rešitev in nasprotni osebi ni treba več misliti. Kar očitno povzroča napor.
anon-518781 sporočil: 588
[#2818997] 26.02.20 09:33 · odgovor na: (#2818989)
Odgovori   +    0
[abohte]
> [Zelenko1]
> Regulatorja bom podmazal in si bomo skupaj delili plen. Tako, kot je pri nas že ustaljena praksa.

Pri nas natanko takšne prakse ni, ker ceste v glavnem niso privatne. Se pa podmazuje kljub temu, to je pa res.
izvozniki.finance.si/8333892
Cesto sem dal le za primer. Zaenkrat je še javna. Ti pa lahko naštejem realne primere zlorabe javnih storitev, samo bi mi vzelo veliko časa.
macon sporočil: 12.861
[#2819056] 26.02.20 12:06 · odgovor na: anon-518781 (#2818969)
Odgovori   +    0
[Zelenko1]
Ne razumeš napisanega, kajneda?

A sem levičar ali desničar se bom odločil sam. Tvoje nalepkanje spada v Nemčijo leta 1939.
Razumem, da si otročji. Letnica 1939 paše tvojim možganskim vijugam, ker pišeš kot da si direkt iz takrat samo ne iz Nemčije temveč iz sibirskega kolhoza.

Grozni Jajo bo penzionistom vzel penzije, otroci bodo morali v šoli na obveznem verouku moliti in klečati pred farji, vse bodo pokupile ameriške korporacije in žreti bomo morali pop corn s sladkimi prelivi ter vsak dan gledati ameriški fuzbal.

Lepo je, da cvilite.
macon sporočil: 12.861
[#2819058] 26.02.20 12:13 · odgovor na: anon-518781 (#2818991)
Odgovori   +    2
[Zelenko1]
> []
> > [Zelenko1]
> > A sem levičar ali desničar se bom odločil sam. Tvoje nalepkanje spada v Nemčijo leta 1939.
>
> midva se o kaksni zadevi zelo ne strinjava, kar osebno resujem tako, da sem tiho :) zdajle pa se oglasam, da se ti zahvalim za omembo nemcije 193x, ki je po moje v teh casih zalostno umestna.

In še pravilno si umestil x v 1939, ker bi za točno letnico bi moral poguglati.

Bistvo sporočila je, da z nalepko se dialog in razmišljanje konča. Nalepka najavlja mojo dehumanizacijo v moteč predmet, ki nima človeških pravic.

Simpl rešitev in nasprotni osebi ni treba več misliti. Kar očitno povzroča napor.
Nalepkanje mi lima izrazit levičar, ker levičarji naravnost slovite po kulturi dialoga, po individualnem razmišljanju in nelimanju nalepk.

Za vas smo vse drugo, samo ljudje ne. Od tega, da smo izmeček, do jam, kjer je spet dovolj prostora in jih je treba ponovno nafilati. Poleg tega ste popolnoma neobčutljivi na kriminalne rabote vaših levih velelopovov, dovolite in odpuščate jim vse.

Na 3% takega početja iz strani SDS ga nikoli ne bi volil, hkrati pa ne verjamem bednim izmislekom levih, ker sem ravno tisti individualist, ki ti nikoli ne boš.
najobj sporočil: 31.922
[#2819060] 26.02.20 12:26 · odgovor na: (#2818979)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 26.02.2020 12:27
[rename]
> []
> > [rename]
> > Če odmislimo navijanje za pikčaste in progaste, pa ne drži tvoja trditev, da je JJ dvigoval davke. Ravno nasprotno - zniževal jih je.
>
> ta trditev drzi za prvo vlado v casu konjunkture, vendar ne tudi za drugo vlado v casu krize.
>

Ali ni šel DDPO šel navzdol proti 15% v času druge vlade, Šarčeva je pa to zaustavila in fiksirala nazaj na 19%? In pri tem so sprva hoteli še povišati na 20ali 22%?! Pa Šarec je dvignil kapitalske na 27,5% in še časovne intervale podaljšal.
V prvi vladi so pa znižali nekaj pri plačah, ampak sem že pozabil detajle, se mi ne da iskati.
(pa tudi penzije so zelo povišali v času prve vlade.)

> (fajn bi sicer bilo obratno ampak jebiga, takega filma doslej nismo videli ne od pikcastih ne od progastih)

Komentiral sem pavšalno trditev, da so vse vlade samo dvigovale davke.
Računam pa, da bo sedanja vlada vzpostavila kakšne ugodnosti za podjetja, zmanjšala DDV in ukinila RTV ;-)
... evo, če povem takoj na začetku, sem jaz kot forumski komunajzar - je to progasto ali pikčasto ? - zelo zadovoljen, da je Janša končno dobil priložnost, da se s tviterja v svoji pisarni premakne v vladno pisarno in začne - ker se čudno sliši, ne bom napisal vladat - vodit vlado, rahlo pa dvomim, da bo kar tako spreminjal davčne stopnje ... khmm, sploh pa nehajte že enkrat s totimi kapitalskimi dobički, ker je ob "dobičkih" za proračun in za "kapitalske dobičkarje" isti kurac, če bi bil davek nič ali pa sto procentov ... aja, sicer nimam pojma, kako močno bo na Janšatovo vlado vplival kronani virus, je pa kot vedno vsako zlo za nekaj dobro, ker je vsaj tista švedska smrklja izginila z naslovnic ...

P.S.: verjetno si mislil na ukinitev 12,75 evra, ne pa na ukinitev RTV, me pa zelo zanima, kako bi ti financiral RTV, če je seveda res ne bi ukinil in pustil, da bo raja še bolj bebava, kot je že ...
anon-518781 sporočil: 588
[#2819073] 26.02.20 13:00 · odgovor na: macon (#2819058)
Odgovori   +    0
[macon]
> [Zelenko1]
> > []
> > > [Zelenko1]
> > > A sem levičar ali desničar se bom odločil sam. Tvoje nalepkanje spada v Nemčijo leta 1939.
> >
> > midva se o kaksni zadevi zelo ne strinjava, kar osebno resujem tako, da sem tiho :) zdajle pa se oglasam, da se ti zahvalim za omembo nemcije 193x, ki je po moje v teh casih zalostno umestna.
>
> In še pravilno si umestil x v 1939, ker bi za točno letnico bi moral poguglati.
>
> Bistvo sporočila je, da z nalepko se dialog in razmišljanje konča. Nalepka najavlja mojo dehumanizacijo v moteč predmet, ki nima človeških pravic.
>
> Simpl rešitev in nasprotni osebi ni treba več misliti. Kar očitno povzroča napor.

Nalepkanje mi lima izrazit levičar, ker levičarji naravnost slovite po kulturi dialoga, po individualnem razmišljanju in nelimanju nalepk.

Za vas smo vse drugo, samo ljudje ne. Od tega, da smo izmeček, do jam, kjer je spet dovolj prostora in jih je treba ponovno nafilati. Poleg tega ste popolnoma neobčutljivi na kriminalne rabote vaših levih velelopovov, dovolite in odpuščate jim vse.

Na 3% takega početja iz strani SDS ga nikoli ne bi volil, hkrati pa ne verjamem bednim izmislekom levih, ker sem ravno tisti individualist, ki ti nikoli ne boš.
Dihaj vmes, dihaj :)
anon-518781 sporočil: 588
[#2819079] 26.02.20 13:10 · odgovor na: (#2818976)
Odgovori   +    0
[abohte]
> [Zelenko1]
> Predlagam, da v praksi izkusiš čar privatne lastnine tako, da mi poveš naslov tvojega domovanja. Nato sprejmemo samo še zakonsko podlago o privatizaciji do sedaj javnih dobrin. Nato ti bom 10 t. m. ceste do tvoje hiše odparceliral in privatiziral na moje podjetje, ki se bo ukvarjalo z vzdrževanjem in oddajanjem cest. Vsak prehod oz. uporabo 10 t. m. ceste, ki jo vzdržujem, ti bom prosto tržno zaračunal 100,00 Eur.

Sta samo črna in bela? Sive ni? Kaj pa če se cesta privatizira, država je pa tista, ki poskrbi za regulativo trga, npr. tako da določi max. nadomestilo?
Skoraj pravilo je, da če daš karkoli birokraciji v določanje > korupcija. Sploh balkan.
mimoidoci sporočil: 6.001
[#2819082] 26.02.20 13:33 · odgovor na: najobj (#2819060)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: mimoidoci 26.02.2020 13:39
[najobj]
> [rename]
> > []
> > > [rename]
> > > Če odmislimo navijanje za pikčaste in progaste, pa ne drži tvoja trditev, da je JJ dvigoval davke. Ravno nasprotno - zniževal jih je.
> >
> > ta trditev drzi za prvo vlado v casu konjunkture, vendar ne tudi za drugo vlado v casu krize.
> >
>
> Ali ni šel DDPO šel navzdol proti 15% v času druge vlade, Šarčeva je pa to zaustavila in fiksirala nazaj na 19%? In pri tem so sprva hoteli še povišati na 20ali 22%?! Pa Šarec je dvignil kapitalske na 27,5% in še časovne intervale podaljšal.
> V prvi vladi so pa znižali nekaj pri plačah, ampak sem že pozabil detajle, se mi ne da iskati.
> (pa tudi penzije so zelo povišali v času prve vlade.)
>
> > (fajn bi sicer bilo obratno ampak jebiga, takega filma doslej nismo videli ne od pikcastih ne od progastih)
>
> Komentiral sem pavšalno trditev, da so vse vlade samo dvigovale davke.
> Računam pa, da bo sedanja vlada vzpostavila kakšne ugodnosti za podjetja, zmanjšala DDV in ukinila RTV ;-)

... evo, če povem takoj na začetku, sem jaz kot forumski komunajzar - je to progasto ali pikčasto ? - zelo zadovoljen, da je Janša končno dobil priložnost, da se s tviterja v svoji pisarni premakne v vladno pisarno in začne - ker se čudno sliši, ne bom napisal vladat - vodit vlado, rahlo pa dvomim, da bo kar tako spreminjal davčne stopnje ... khmm, sploh pa nehajte že enkrat s totimi kapitalskimi dobički, ker je ob "dobičkih" za proračun in za "kapitalske dobičkarje" isti kurac, če bi bil davek nič ali pa sto procentov ... aja, sicer nimam pojma, kako močno bo na Janšatovo vlado vplival kronani virus, je pa kot vedno vsako zlo za nekaj dobro, ker je vsaj tista švedska smrklja izginila z naslovnic ...

P.S.: verjetno si mislil na ukinitev 12,75 evra, ne pa na ukinitev RTV, me pa zelo zanima, kako bi ti financiral RTV, če je seveda res ne bi ukinil in pustil, da bo raja še bolj bebava, kot je že ...

čuj, med ukinitvijo RTV in pobebavljenjem raje ter med optimizacijo njenega delovanja (optimizacija je npr., da vse tam zaposlene miše molk pridejo in oddelajo v službi v povprečju 8 ur dnevno), je velikanska razlika. Finančna.

forumski komunajzar si ravno zato, ker take preproste distinkcije ne znaš narediti sam (nisi edini forumski komunajzar, si pa med onimi z najmanj volje za kakršenkoli razmislek).
anon-514918 sporočil: 2.327
[#2819096] 26.02.20 14:14 · odgovor na: PyotrNovak (#2818906)
Odgovori   +    3
čas vnosa: 26.02.20 09:44
Največji problem, ki se JJ obeta, je uveljavljanje postulata delovanja nevidne roke. Polje njenega delovanja se je v zadnjih 20 letih v svetu zelo spremenilo, Slovenija pa je postala imuna nanj. Tja, kjer je delovanje nevidne roke še v veljavi, mi ne sežemo več, če po letu 1972 sploh kdaj smo.

Uriah Heep.
linaprin sporočil: 771
[#2819099] 26.02.20 14:15 · odgovor na: shevchenko (#2818745)
Odgovori   +    1
čas vnosa: 25.02.20 18:34
[shevchenko]
a glede plena ste se ze uskladili?
Vi ste ga že ukradli...
anon-514918 sporočil: 2.327
[#2819100] 26.02.20 14:15 · odgovor na: anon-317028 (#2818787)
Odgovori   +    4
čas vnosa: 25.02.20 17:41
Taki, kot je Rizman, so že pred petdesetimi leti normalne ljudi obsojali, da so shizofreniki, danes pa je vsakomur jasno, da je Rizman že ves čas shizofrenik sam.

Ves čas pa je tudi jasno, da gre takim, kot je Rizman, samo za izplen. Sami pri sebi vedo, da so bebci, zato skušajo osnovne pogoje v družbi zakoličiti tako, da lahko v miru kradejo tiste, ki znajo in delajo.

Razumljivo, da jim je potem dlaka zrasla samo v eni smeri in zato vsako roko, ki jih pogladi v nasprotni, tisočkrat bolj obučutijo. Naloga družbe pa je, da tako mentalno deformacijo, kot jo v Sloveniji Rizman predstavlja, odstrani z mest odločanja in jo, če je potrebno, spravi v umobolnico.


Uriah Heep.
najobj sporočil: 31.922
[#2819156] 26.02.20 15:57 · odgovor na: (#2819075)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 26.02.2020 16:01
[rename]
Ja, v mislih sem imel ukinitev obveznega plačevanja naročnine na RTV.
Naj plačujejo tisti, ki gledajo. Zakaj bi morali plačevati davek na RTV tisti, ki njihovih programov ne gledamo?
Tudi Telekom plačujejo samo uporabniki, ne obstaja "davek", kajne?
Nobena TV hiša ni takšna javna in splošno potrebna dobrina, da bi bil v primeru propada kdorkoli bolj ali manj poneumljen.
(kvečjemu manj, xexe)
... eh, saj vem, kaj hočeš povedat, ampak v Evropi poleg RTV Slovenije obstajajo ORF, RAI, ARD, ZDF, BBC, RTS, RTVE, FRANCETV, SVT, NRK, HTV in verjetno še kakšna javna z davkoplačevalskim denarjem financirana RTV, ki mi jih na hitro ni ratalo zguglat, tako da midva s totim "davkom" nisva čisto nič posebnega, jebiga ...
najobj sporočil: 31.922
[#2819165] 26.02.20 16:08 · odgovor na: mimoidoci (#2819082)
Odgovori   +    0
> P.S.: verjetno si mislil na ukinitev 12,75 evra, ne pa na ukinitev RTV, me pa zelo zanima, kako bi ti financiral RTV, če je seveda res ne bi ukinil in pustil, da bo raja še bolj bebava, kot je že ...
čuj, med ukinitvijo RTV in pobebavljenjem raje ter med optimizacijo njenega delovanja (optimizacija je npr., da vse tam zaposlene miše molk pridejo in oddelajo v službi v povprečju 8 ur dnevno), je velikanska razlika. Finančna.

forumski komunajzar si ravno zato, ker take preproste distinkcije ne znaš narediti sam (nisi edini forumski komunajzar, si pa med onimi z najmanj volje za kakršenkoli razmislek).
... čuj, kaj tebi je dolgcajt, pa bi se spet rad malo prcal z mano ? ... khmm, samo vprašam ...

P.S.: tebi je kakšna Kmetija ziher ljubša od Miše, ampak na svetu nisi samo ti in na RTV Slovenija ni samo Miša, čeprav je bila Miša na RTV Sloveniji verjetno prej, preden je RTV Slovenija nastala ... no, ampak če jaz zdaj tebe prav razumem, bi ti za svoj denar rad še več Miše ... eh, jebiga ...
najobj sporočil: 31.922
[#2819167] 26.02.20 16:20 · odgovor na: (#2819160)
Odgovori   +    0
[rename]
> [najobj]
> > [rename]
> > Ja, v mislih sem imel ukinitev obveznega plačevanja naročnine na RTV.
> > Naj plačujejo tisti, ki gledajo. Zakaj bi morali plačevati davek na RTV tisti, ki njihovih programov ne gledamo?
> > Tudi Telekom plačujejo samo uporabniki, ne obstaja "davek", kajne?
> > Nobena TV hiša ni takšna javna in splošno potrebna dobrina, da bi bil v primeru propada kdorkoli bolj ali manj poneumljen.
> > (kvečjemu manj, xexe)
> ... eh, saj vem, kaj hočeš povedat, ampak v Evropi poleg RTV Slovenije obstajajo ORF, RAI, ARD, ZDF, BBC, RTS, RTVE, FRANCETV, SVT, NRK, HTV in verjetno še kakšna javna z davkoplačevalskim denarjem financirana RTV, ki mi jih na hitro ni ratalo zguglat, tako da midva nisva čisto nič posebnega, jebiga ...
Bom drugače povedal.
Kako ti zapravljaš svoj denar, je povsem tvoja stvar.
Jaz se brigam za svojo denarnico... in mi davek za RTVSLO ni všeč.
Če je všeč Francozom ali Avstrijcem, mi je pa vseeno... vem pa ne, ali tudi oni plačujejo za nacionalno tv na osnovi električnega priključka.
... čuj, pojma nimam, kako svojo javno RTV plačujejo Avstrijci, Nemci, Angleži, Francozi, Italijani, Španci, Švedi, Norvežani, Hrvati in še kdo, ampak kot je povedal Đorđe Balašević www.youtube.com/watc...kY7Dmxecpg , princip je isti, sve su ostalo nijanse ...

Strani: 1 2