Zasebnost

Strani: 1 2 3 4 5 6 7 8

linaprin sporočil: 771
[#2818582] 25.02.20 06:30 · odgovor na: (#2818330)
Odgovori   +    2
čas vnosa: 24.02.20 16:47
[rename]
> [Slesh]
> > [deficit]
> > Vpašanje je, sicer me je strah odgovora, glede na nikakršno pripravljenost na zdravstvenem področju, kakšni so načrti države ob morebitnih izrednih razmerah za gospodarstvo?
>
> verjetno bo treba plačevat vsaj bolniško ker če ne bo plač tudi nakazil v proračun ne bo. država bolj kot ne živi iz rok v usta (izravnan proračun), na bankah sicer ima nekaj milijardic v rezervi, ampak ne pričakuj objave v smislu "podjetjem ni potrebno izpalčevati plač če so delavci v karanteni"
>
> če jih bo 10 v celi državi ja, če jih bo nekaj 10 tisoč pa država bankrotira :)

Bolniska do 30 dni = v breme delodajalca....posledicno v stecajno maso.
Koliko podjetij ima dovolj likvidnih sredstev, da bodo preziveli 2,3 mesece izpada proizvodnje?
30 DELOVNIH dni v breme delodajalca!
crt sporočil: 27.264
[#2818585] 25.02.20 06:50 · odgovor na: sopranos (#2818570)
Odgovori   +    5
[sopranos]
V tem pogledu je Kitajcem lažje, ker bo dala partija komando, da jim morajo banke pomagati. Kako bo pri nas, ko vlado vodijo vaški komedianti in za zdrastvo skrbijo šefi vrtnarij, pa si ne upam napovedati. Vsekakor ne prav organizirano.
ane, kje je partija ko jo rabis :))
philips sporočil: 6.715
[#2818589] 25.02.20 07:14 · odgovor na: crt (#2818585)
Odgovori   +    1
[]
> [sopranos]
> V tem pogledu je Kitajcem lažje, ker bo dala partija komando, da jim morajo banke pomagati. Kako bo pri nas, ko vlado vodijo vaški komedianti in za zdrastvo skrbijo šefi vrtnarij, pa si ne upam napovedati. Vsekakor ne prav organizirano.

ane, kje je partija ko jo rabis :))
Pa saj bomo imeli kmalu okorelega partijca na čelu vlade...
philips sporočil: 6.715
[#2818595] 25.02.20 08:03 · odgovor na: (#2818590)
Odgovori   +    0
[kren]
> [philips]
> Pa saj bomo imeli kmalu okorelega partijca na čelu vlade...

Zakaj te potem to tako moti? A ne maraš okorelih partijcev?
Ne, nobenih okorelih karkoli
sopranos sporočil: 11.405
[#2818597] 25.02.20 08:07 · odgovor na: crt (#2818585)
Odgovori   +    5
No, partije nihče normalen ne pogreša. In osebno imam raje malo več kaosa in svobodo, kot pa več reda in biti brez svobode. Vseeno pa je v Sloveniji kaosa preveč, polje svobode se pa vseeno vedno bolj krči.
bc123a sporočil: 48.253
[#2818599] 25.02.20 08:09 · odgovor na: (#2818566)
Odgovori   +    1
[abohte]
Daj poglej napis pod njim in napis nad njim. Za začetek. Potem se vprašaj, kaj bi še lahko vplivalo na porabo premoga. Nadalje kolikšen del kitajskega gospodarstva temelji na premogu. Jaz ti lahko tudi dam graf padca letošnjega zaslužka slovenskih žičničarjev glede na lansko leto in te prepričujem, kako je stanje v SLO gospodarstvu katastrofalno. Ker žičničarji ful trpijo...
Ja, ker se je situacija od lani na letos tako radikalno spremenila? Seveda vem, kaj pise na grafu! imas tudi primerjavo s prejsnjimi leti.

Se tole glede problematike virusa. V italiji je od 200 okuzenih 100 v bolnisnici, od tega 25 na intenzivni negi.

Umrlo jih je pa 6, od tega tudi ljudje mlajsi od 40 let.
crt sporočil: 27.264
[#2818600] 25.02.20 08:19 · odgovor na: sopranos (#2818597)
Odgovori   +    3
[sopranos]
No, partije nihče normalen ne pogreša. In osebno imam raje malo več kaosa in svobodo, kot pa več reda in biti brez svobode.
mhm.

- a bi sli z mano za milijon dolarjev?
- hja.... najbz pa bi...
- kaj pa za 100 dolarjev?
- KAAAAJ, saj nisem kurba
- to sva ze ugotovila, zdaj se pogajava o ceni
aimon sporočil: 1.924
[#2818636] 25.02.20 09:47
Odgovori   +    2
"Iz študije, objavljene v kitajski strokovni reviji za Epidemiologijo ter opravljene za 72,613 zabeleženih primerov.

Pod 50 let je tako smrtnost manjša od 1 %, naraste pa pri 70 letih. ... Za virusom umre 1,1 % več moških kot žensk. ... Najbolj na udaru so bolniki s kardiovaskularnimi boleznimi, kjer je umrljivost kar 10,5 %, naslednja v tabeli je sladkorna bolezen, na tretjem mestu pa bolniki s pljučnimi boleznimi." www.domovina.je/kako...tatistika/
bc123a sporočil: 48.253
[#2818656] 25.02.20 10:26 · odgovor na: (#2818607)
Odgovori   +    1
[abohte]
> [bc123a]
> Ja, ker se je situacija od lani na letos tako radikalno spremenila? Seveda vem, kaj pise na grafu! imas tudi primerjavo s prejsnjimi leti.

Ali midva govoriva o istem grafu (twitter)? Ker če imaš v mislih graf, ki ga imam jaz, potem tega grafa, ko bi prebral kaj piše nad grafom in kaj piše pod grafom, sploh ne bi porajtal - zaradi nekredibilnosti/nereprezentativnosti.
Graf porabe premoga. Vir je FT. Tu imas cel clanek in se vec grafov. Vsi kazejo, kako grobo je coronavirus zaustavil kitajsko.

www.ft.com/content/4...2eed0038b1
sopranos sporočil: 11.405
[#2818658] 25.02.20 10:26 · odgovor na: crt (#2818600)
Odgovori   +    1
Ja, kot da je svet črno-bel. Pomembne so nianse.

Seveda je logično in pričakovano, da če je kaosa preveč, da postane varnost in močna roka bolj cenjena.
sopranos sporočil: 11.405
[#2818664] 25.02.20 10:39 · odgovor na: (#2818610)
Odgovori   +    1
[abohte]
> [sopranos]
> > [abohte]
> > > [sopranos]
> > > Pozabil sem dodati tole kar se Kitajske tiče:
> > > 33,7% kitajskih podjetij pravi, da jim bo zmanjkalo keša v roku 1 meseca
> > > 32,8% da jim ga bo zmanjkalo v roku 2 mesecev
> > > 19,7% da jim ga bo zmanjkalo v roku 3 mesecev.
> > >
> > > Samo 9,9% podjetij je izjavilo, da bi lahko zdržalo 6 ali več mesecev.
> > >
> > > Rezultati temeljijo na odgovorih več kot 6.400 podjetij.
> > >
> >
> > Vir?! Jaz jih tudi ne navajam, ampak vsaj citiram besedila, da lahko vsak poišče!
> >
> > Glede na Kitajskem nimajo bank, zna biti to res huda jeba. Aja čak mal, saj na Kitajskem so banke... A niso banke tiste, ki se ukvarjajo s posojanjem denarja podjetjem?
>
> Sem ti ga poslal že prej, Bloomberg.

Na tistem linku, jaz teh cifer ne najdem. Korektno bi bilo, da bi napisal pravilen vir.
Ja, sem šel pogledat, sem napisal pod to temo, a ne tebi direktno. Se opravičujem. Evo, link: www.bloomberg.com/ne...ium-europe
> Ja, pojdi na banko v Sloveniji pa reči, da si ustavil poslovanje, da nimaš prilivov in da ne veš kdaj se bodo stvari spremenile. Kar čakale bodo v vrsti.

Bomo videli. Če me misliš prepričevati s pavšalnimi izjavami, ne boš daleč prišel. Koliko imaš pa stroškov, če ustaviš poslovanje? In od kje ti ideja, da je finančna situacija slovenskih podjetij enaka kitajskim? Kje so cifre?
Nisem rekel, da je enaka, še več rekel sem, da teh podatkov nimam. Vseeno pa bi bilo malo preveč samovšečno trditi, da so Kitajci takoj v riti, če se zadeve ustavijo, Slovenci pa ne. A koliko imaš stroškov, če ustaviš poslovanje? Vsaj plače, najemnine in s tem povezanimi stroški in še bi se našlo. Ampak ostalo se pa precej spreminja, odvisno od dejavnosti firme. Odvisno tudi kakšne pogodbe so sklenjene s partnerji itd.
sopranos sporočil: 11.405
[#2818672] 25.02.20 10:49 · odgovor na: (#2818671)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: sopranos 25.02.2020 10:50
Nad posamični stolpec moraš iti z miško in ti pokaže konkretne procente.
najobj sporočil: 31.972
[#2818719] 25.02.20 12:07 · odgovor na: mimoidoci (#2818562)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 25.02.2020 12:08
> > hehe, toti Viole in Green Dragons so še hujši od naju. Oni se fajtajo brez veze, midva pa zato, ker ti nea si normalen, čuj.
> ... čuj, nea ga serji s toto žabarsko mariborščino, ker žabaru v Mariboru čisto normalno rečemo, ti nisi normaln in če nea takoj razume, dobi še eno na gobec ...
>
> P.S.: če imaš kakšne posebne želje, se javi, da ti dam inštrukcije - cijena sitnica - ker s toto žabarsko mariborščino bo v Mariboru fsak mislo, da ga zajebavaš in boš res najebo ...
Čuj, Ljubljančanom nam je že kar malo nerodno, da smo v Mariboru tako dobro sprejeti. Ker, če pride Mariborčan v Ljubljano, ga še pes ne povoha.
... čuj, če bova midva tukaj še dolgo prcala drug drugega, bo zmanjkalo placa v Kočevski rogu in na Pohorju ... khmm, ker zaščitnih mask je menda že zmanjkalo ...

P.S.: ker si sicer ob nekaterih odklonih ampak z dobrim okusom za muziko pravzaprav kar normalno bitje, imam za tebe eno čisto resno vprašanje, ker sem kar malo zmeden ... evo, včeraj sem gledal zaradi totega virusa napete Odmeve s praznimi mesti in odpovedanimi športnimi dogodki v Italiji, potem pa sem prešaltal in pogledal napeto končnico fuzbala v Angliji, kjer moj Liverpool pred polnim stadionom podira vse rekorde in so enako polni vsi stadioni po celi Angliji ... pizda, zdaj pa ne vem, če so z brexitom Britanci nehali potovati po svetu in so iz sveta ljudje nehali potovati v Veliko Britanijo, ker je od izbruha na Kitajskem minilo že dva meseca in smo se prvič v zgodovini totega foruma progasti, pikčasti in vsegliharji poenotili, da je toti kronani virus zelo nalezljiv, inkubacijska doba je po novem že več kot dva tedna, nekateri okuženi pa sploh ne kažejo znakov bolezni ...
anon-182066 sporočil: 11.068
[#2818732] 25.02.20 12:31 · odgovor na: anon-514918 (#2818401)
Odgovori   +    0
Pozabil si na tuje turiste v blindiranih terencih, ki bodo za zabavo streljali domorodce v rezervatu Sloveniji. LOL
najobj sporočil: 31.972
[#2818736] 25.02.20 12:37 · odgovor na: (#2818722)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 25.02.2020 12:39
[rename]
Tudi Anglija bo kmalu odpovedala fuzbal tekme, samo počakaj, da se jim zgodi to, kar se je v (severni) Italiji. Prv dan samo nekaj okuženih, čez dva dni pa več kot 200 in 7 mrtvih.
V dveh dneh.
Zdaj pa samo pomisli: Kitajska 70.000 v dveh mesecih, Italija več kot 200 v dveh dneh.
To pomeni, da Kitajska prikriva podatke... in zdaj sklepaj dalje.
(Ali pa tudi ne in se norčuj iz tistih, ki smo zaskrbljeni, kot še nikoli doslej.)
... čuj, ne vem, na osnovi česa si zgruntal, da jaz nisem zaskrbljen ...

P.S.: če pozabim na Kitajce in njihove sosede v Južni Koreji in pomislim na od celega sveta izolirani Iran, kjer ljudje - BTW, kako so se okužili, če so izolirani - cepajo kot muhe in če se ob tem spomnim na celo zahodno Evropo, kjer ljudje masovno potujejo noč in dan, pa se je v dveh meseceh okužilo le nekaj posameznikov, razen v Italiji pa ni škripnil menda še noben, meni toti kronani virus zelo smrdi ... evo, zdaj mi lahko rečeš, da nisem normalen, ne moreš pa mi reči, da se norčujem ...
anon-182066 sporočil: 11.068
[#2818740] 25.02.20 12:42 · odgovor na: mimoidoci (#2818452)
Odgovori   +    1
[mimoidoci]
> [najobj]
> > [mimoidoci]
> > Mene resno skrbi, da se bo naše odlično javno zdravstvo zaradi koronavirusa grdo sprivatiziralo. Na infekcijski imamo celi dve sobi za izolacijo. Že danes pa zdravstveno ministrstvo svetuje, naj v primeru okužbe ostanemo raje kar doma. Ja kaj se pa to pravi? Kaj je to drugega kot privatizacija zdravstva? Naše odlično javno zdravstvo mora ostati javno.....in brezplačno. Kdo mi bo pa povrnil stroške, če ležim in okrevam doma? Kako naj te stroške uveljavljam? Nočem investirati v privat kliniko, pa še svojce ogrožam.
> >
> > Jebemti neoliberalizem. Domačo oskrbo bi morali prepovedati z dekretom. Če ni postelj naj se umira na ulicah in v gozdovih, tako kot smo umirali med revolucijo in NOB. Javno mora imeti prednost pred privatnim. Tu gre za koncept našega zdravstva, progresivnosti in pravih vrednot. SFSN.
>
> ... čuj, ampak v gozdovih si pred toti kronanim virusom še najbolj na varnem, tako da ti za tvoje zdravje gozd toplo priporočam, sploh če imaš kje kakšno zemljanko nagledano ...


čuj, za edine zemljanke za katere sem v življenju slišal, so bile bojda izkopane na Pohorju pred cca 78 leti. Misliš da so še na razpolago, ali jih je kdo zasul?
So jih takoj po vojni, po celi Sloveniji, tudi na celjskem in mariborskem koncu; kar precej izkopali, pa jih po uporabi takoj tudi zasuli. Včasih so izkopali preplitko ali pa so "zemljanke" preveč napolnili, pa je kakšna glava, noga ali roka še kar gledala ven. Za fojbe ne vem, če bi jih lahko prištel med zemljanke. Ta rdeči so bili pravi mojstri. Slava in čast njihovemu spominu. :)
pirdih sporočil: 210
[#2818802] 25.02.20 14:01
Odgovori   +    0
Asterix bo že vedel, kako se ukrepa proti Coronavirusu. Požirek čarobnega napoja in malo zvitosti, pa bo.

www.rtvslo.si/kultur...iji/435700
Glede na tradicijo se v vsakem stripu pojavi nov negativnež, tokrat bo to skrivnostni zamaskirani udeleženec dirk z vozovi Coronavirus, ki ga na poti do zmage ni sram uporabiti najpodlejše trike.
PyotrNovak sporočil: 5.775
[#2818861] 25.02.20 16:36 · odgovor na: bc123a (#2818656)
Odgovori   +    1
Glede na vse skupaj bo cena kolapsa chinkov zelo nizka. Poleg prvega šoka z veliko škode, bo še veliko večja na dolgi rok, saj so prehitro pokazali kakšni fašisti bi bile na vodilnem mestu. Kdor ni hotel videti pomena prilaščanja ozemlja z gradnjo umetnih otokov 1700km južno od njihove južne meje je butec. (Tibet je že malo pozabljen) Pa v Sri Lanki in ostalih ki so jim zaplenili pristanišča bi tudi znali kaj povedati.
Glede na probleme v kmetijstvu, bod lahko zadovoljni da ne bodo lačni.

Dejstvo da je G.Trump sprejet kot Raja v Indiji, je šlo mimo večine, je pa to strateški dogodek desetletja. Rusom so vzeli nafto, chinkom bodo pa proizvodnjo. Pa se kurčite, ce se lahko.


www.wfp.org/countries/china cca2018
However, large pockets of poverty still exist – especially in remote, mountainous areas – and there are large income disparities and gaps in nutritional status between rural and urban areas. Almost 150.8 million people are malnourished.

Coronavirus disrupts China meat imports, food supply ...
[Search domain www.cnbc.com/2020/02/06/reuters-america-coronaviru s-disrupts-china-meat-imports-food-supply-during-p ork-shortage.html] www.cnbc.com/2020/02...rtage.html
Feb 6, 2020CHICAGO, Feb 6- Coronavirus is disrupting meat shipments to China as the country faces a shortage due to an outbreak of a fatal pig disease, Tyson Foods Inc and U.S. agricultural groups said on ...

Coronavirus shutdown leads to mass chicken slaughter in ...
[Search domain strangesounds.org/2020/02/coronavirus-shutdown-mas s-chicken-slaughter-china-food-shortage-meat-price -increase.html] strangesounds.org/20...rease.html
Coronavirus fears force China into mass chicken cull Beijing to import US birds as traffic shutdown leads to poultry feed shortages. Farmers have already slaughtered at least 100 million young chickens because travel restrictions imposed to control the spread of the coronavirus have blocked shipments of animal feed.
crt sporočil: 27.264
[#2819046] 26.02.20 11:05 · odgovor na: crt (#2818335)
Odgovori   +    0
"California, Nebraska and Illinois are the only U.S. states that can currently test for coronavirus, the Association of Public Health Laboratories (APHL) told Reuters on Friday.

The U.S. Centers for Disease Control and Prevention (CDC) last week said some of the testing kits sent to U.S. states and at least 30 countries produced “inconclusive” results due to a flawed component."

zakaj je to aktualno - zato, ker je virus aktiven v juzni koreji, kjer so ameriske vojaske baze, kjer so poleg redne vojske zaposleni domacini; in vojaki, kakor berem, ves zadnji mesec mirno letijo na liniji sk - usa.
U.S. soldier tests positive to coronavirus in South Korea
www.axios.com/us-sol...6b227.html
bigl sporočil: 18.363
[#2819047] 26.02.20 11:17
Odgovori   +    1
Po cnn alkohol uničuje ta virus. ....Lep dan.
najobj sporočil: 31.972
[#2819059] 26.02.20 12:13 · odgovor na: bigl (#2819047)
Odgovori   +    0
[bigl]
Po cnn alkohol uničuje ta virus. ....Lep dan.
... ja, kakšna dva deci metilnega na eks, pa ziher ne boš zbolel ...
PyotrNovak sporočil: 5.775
[#2819189] 26.02.20 18:47 · odgovor na: bigl (#2819047)
Odgovori   +    5
To je že dolgo znano pri nas. Kakšne 0,4l šnopsa pa spat in virusi so adijo. Ker so generacije klenih Slovencev žrtvovale življenje za naravni izbor, imamo jetra 1A klase.
Tudi nesemo ga veliko. Nekoč me je moja prva stranka v DE poskušala napit; alpska kombinacija: pir + šnops. V "finalu" sem ga vprašal za vse cene in ker je bil že na avtopilotu mi jih je povedal, drugi dan pa sem mu jih med pogajanji povedal ko je hotel višje.
Hja, kaj se pa spravlja na mojstre, če je vajenc. ;)))))
anon-61428 sporočil: 4.493
[#2819216] 26.02.20 21:05 · odgovor na: (#2818722)
Odgovori   +    1
www.dailystar.co.uk/...s-21579183

Samo toliko kaj je črn scenarij. Za kitajsko itak pišejo da ima vsa 1 do 2 Mio okuženih. Celo pri nas je ukc dobil stroga navodila in ne izdaja skrivnosti, da že imamo okužene.
anon-61428 sporočil: 4.493
[#2819219] 26.02.20 21:15 · odgovor na: aimon (#2818636)
Odgovori   +    2
[aimon]
"Iz študije, objavljene v kitajski strokovni reviji za Epidemiologijo ter opravljene za 72,613 zabeleženih primerov.

Pod 50 let je tako smrtnost manjša od 1 %, naraste pa pri 70 letih. ... Za virusom umre 1,1 % več moških kot žensk. ... Najbolj na udaru so bolniki s kardiovaskularnimi boleznimi, kjer je umrljivost kar 10,5 %, naslednja v tabeli je sladkorna bolezen, na tretjem mestu pa bolniki s pljučnimi boleznimi." www.domovina.je/kako...tatistika/
Ni toliko problem smrtnost kot pa potreba po bolnišnični oskrbi na oddelku za intenzivno nego in karantena. Poglej kako na Kitajskem razkužijo prazna mesta in koliko je inkubacijska doba. Pa v Italiji z vojsko ljudem prepovedujejo gibanje.
Nam so prepovedali vsa službena potovanja v tujino in organizacijo mednarodnih sestankov. Očitno je stvar zelo resna in vprašanje do kam bo vse skupaj šlo.
anon-198677 sporočil: 345
[#2819404] 27.02.20 16:22
Odgovori   +    0
Če te Kitajec grdo pogleda, čez en teden prav gotovo umreš. Če Kitajec zakašlja, umreš v pičlih 3 dneh. Ko pa Kitajec kihne, v premeru 3 metrov vsi takoj pocrkajo.

P.S.
Vsa svetovna javnost nam tako sporoča, da je Kitajec najbolj kužna snov na planetu. V primerjavi z njim je še Cigan čist kot solza. In Ljudje umirajo maskam navkljub.
anon-61428 sporočil: 4.493
[#2819417] 27.02.20 17:24 · odgovor na: anon-61428 (#2819216)
Odgovori   +    2
www.portalplus.si/36...?desktop=1

Zdravnik priznan piše o heca ju nekaterih z virusom. Ali dela paniko, mislim da samo hoče večjo resnost in pripravljenost države na virus. Japonska je zaprla vse šole do konca april in pol eni pišejo da je stvar nedolžna. Ne bi rekel.
Micare sporočil: 1.582
[#2819521] 28.02.20 10:52 · odgovor na: anon-61428 (#2819417)
Odgovori   +    4
Verjetnost, da je v Sloveniji večje število okuženih z coronavirusom je majhna, a še ta je zelo velika.

Ko se bodo pojavili prvi domači primeri bo okuženih že veliko. Prvi hud primer bo pomenil, da he verjetno okuženih vsaj še deset ljudi. V Južni Koreji pride na enega hudo bolnega 200 odkritih primerov.

Najslabši scenarij je, da se epidemiji Svet ne bo izognil. Pri 2% smrtnosti, bi pri nas bilo 40.000 smrtnih primerov in 3x toliko bolnikov,ki bi preživeli hudo obliko, ki zahteva hospitalizacijo in vrhunsko medicinsko oskrbo. Gre za tekmovanje z okužbo. V najboljšem primeru se bo vsak primer okužbe pravočasno odkril in vir okužbe preprečil. Veliko vlogo ima izvajanje preventivnih ukrepov in spoštovanje karantene. Tudi sume na okužbo, bi morali izolirati (doma) in oskrbovati in nadzirati tam, kjer se odkrije. Za to je potrbno usposobiti in optrmiti domače ali usposobiti potrebno število ljudi. Ne da iščejo pomoč v zdravstvenih ustanovah in tako s svojo prisotnostjo širijo okužno. Zagotoviti je potrebno potrebno opremo in usposobiti zdravstene delavce za opravljanje teh nalog. V kolikor okuženi prebolijo in ni nevarnosti, da ponovno zbolijo jih je treba mobilizirati za nego obolelih. Tako je že nekoč bilo. Tifus.
Bonišnice za intenzivno nego obolelih je potrebno izprazniti in zagotoviti vse potrebno. Tudi osebje ne sme zapuščati bolišnice, da ob morebitni okužbi ne okuži svojih najbližjih. Otrok, življenskega tovariša, babic in dedkov, sosedov ... Zagotoviti je potrebno za njihovo bivanje v bolnišnic. Vsi, ki zapustijo bolnišnico morajo v karanteno, saj prihajajo s kužnega območja.

Ura tika taka. Še imamo čas, da omilimo posledice, preprečimo naglo epidemijo in zagotovimo pogoje za ustrezno pomoč obolelim.
crt sporočil: 27.264
[#2819688] 29.02.20 07:54 · odgovor na: (#2819525)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: crt 29.02.2020 07:58
[rename]
Dodajmo k temu se informacijo, da so ze primeri, ko so zboleli in preboleli, nato pa se ponovno okuzili.
glede tega...

Follow up tests can turn positive after a few negative tests, e.g. because sampling was better. Also, and this is a very important point, just because somebody still tests positive in a nucleic acid based test, does not mean they are still shedding infectious virus.

E.g. Measles RNA can be detected for months in patients, long after infectious virus shedding has stopped. This is also the case for other viruses. And I think this is the most likely scenario here.

twitter.com/florian_...6789036032

(Florian Krammer - Professor at the Department of Microbiology, Icahn School of Medicine at Mount Sinai - hocem povedati samo, da ni sosedov joze)

glej tudi:

Recovered coronavirus patients who were discharged from hospitalization but later tested positive again have been found not to be infectious, an official at China’s National Health Commission (NHC) said on Friday.

www.reuters.com/arti...SKCN20M0XX
sopranos sporočil: 11.405
[#2822560] 10.03.20 18:45 · odgovor na: (#2822428)
Odgovori   +    1
[abohte]
> [sopranos]
> Ja, pojdi na banko v Sloveniji pa reči, da si ustavil poslovanje, da nimaš prilivov in da ne veš kdaj se bodo stvari spremenile. Kar čakale bodo v vrsti.
>
> V tem pogledu je Kitajcem lažje, ker bo dala partija komando, da jim morajo banke pomagati. Kako bo pri nas, ko vlado vodijo vaški komedianti in za zdrastvo skrbijo šefi vrtnarij, pa si ne upam napovedati. Vsekakor ne prav organizirano.

Kakšen je sedaj tvoj komentar na poteze Ministrstva za gospodarstvo in razmišljanja o odlogu plačila davčnih obveznosti?
Pravo malo pozitivno presenečenje. Hudič je v podrobnostih, upam, da bo shema delovala in da bo zadostna. A prvi vtis je pozitiven. In to je tisto kar v resnici najbolj šteje. Da se panika ne razrašča. Najslebše je, če se čaka in čaka ter nič ne naredi.
Kakšen bo po tvoje delež podjetij, ki bodo končala v stečaju zaradi virusa in s tem povezane nelikvidnosti?
Vse je odvisno od tega kako se bodo zadeve odvijale tako pri nas kot drugje. Če bo tako kot piše Simona, da bo trajalo še pol leta oz. da se bo vse skupaj celo zavleklo v 2021, potem bo pizdarija.

Saj vem, da velikokrat pametujem, ampak ta zadeva ima toliko raznih spremenljivk, da je težko dati neko oceno. Saj vidiš tudi kako hitro se spreminjajo odzivi držav in ljudi. Danes je to malo večji prehlad, jutri pa pod karanteno cela Italija.

Moja ocena je, da je vsaj 60% slovenskih firm takih, da nimajo dovolj likvidnosti, da bi zdržale 3 mesečni izpad dohodkov ob nespremenjenih stroških. Potem je pa odvisno tudi od panoge, ker ene bodo bolj, druge manj prizadete. Odvisno je od ukrepov naše države in ukrepov držav naših največjih trgov. Odvisno je ECB in FED. Še največ je pa od tega virusa in vremena odvisno, se pravi izven naših sposobnosti in zmožnosti ukrepanja. Aja, dodaten problem lahko povzročijo tudi bolj zdrave firme, ki rečejo fak, pizdarija je. Ne vemo kaj bo. Dajmo nehati plačevati obveznosti do dobaviteljev. Tako, da je dobro, da ne ministrstvu vsaj nekaj delajo in malo mirijo strahove.
sopranos sporočil: 11.405
[#2822934] 11.03.20 17:05 · odgovor na: (#2822614)
Odgovori   +    0
[abohte]
> [sopranos]
> > [abohte]
> > > [sopranos]
> > > Ja, pojdi na banko v Sloveniji pa reči, da si ustavil poslovanje, da nimaš prilivov in da ne veš kdaj se bodo stvari spremenile. Kar čakale bodo v vrsti.
> > >
> > > V tem pogledu je Kitajcem lažje, ker bo dala partija komando, da jim morajo banke pomagati. Kako bo pri nas, ko vlado vodijo vaški komedianti in za zdrastvo skrbijo šefi vrtnarij, pa si ne upam napovedati. Vsekakor ne prav organizirano.
> >
> > Kakšen je sedaj tvoj komentar na poteze Ministrstva za gospodarstvo in razmišljanja o odlogu plačila davčnih obveznosti?
> >
>
> Pravo malo pozitivno presenečenje. Hudič je v podrobnostih, upam, da bo shema delovala in da bo zadostna. A prvi vtis je pozitiven. In to je tisto kar v resnici najbolj šteje. Da se panika ne razrašča. Najslebše je, če se čaka in čaka ter nič ne naredi.

No vidiš, zame so bili pa takšni ukrepi nadvse pričakovani.
No ja, ob zadnji krizi je bilo tudi očitno, da je treba zadeve z bankami presekati. Pa je trajalo 5 let, da so kaj ukrenili. Posledice so znane.
> > Kakšen bo po tvoje delež podjetij, ki bodo končala v stečaju zaradi virusa in s tem povezane nelikvidnosti?
>
> Vse je odvisno od tega kako se bodo zadeve odvijale tako pri nas kot drugje. Če bo tako kot piše Simona, da bo trajalo še pol leta oz. da se bo vse skupaj celo zavleklo v 2021, potem bo pizdarija.

No, napovedujem še to. Ne bo pizdarije. Kolega mi je sporocil, da ima KIMI Trzin proizvodnjo razkuzil in so zaloge na voljo stalno.
Je pa treba tja v trgocini, ker nimajo spletne trgovine. V stečaj ne bo šlo 60% podjetij. Ker bo družba prej sprejela za 2leti krajšo življenjsko dobo 60+letnikov, kot stečaj 60% podjetij.
Pizdarija je ponekod že sedaj. Pogovarjamo se samo o tem kdo vse bo prizadet in koliko časa. In to, če napišem, da 60% podjetij nima denarja za 3 mesece izplačevati plače, ne pomeni, da sem napisal, da bo 60% podjetij propadlo.
> Moja ocena je, da je vsaj 60% slovenskih firm takih, da nimajo dovolj likvidnosti, da bi zdržale 3 mesečni izpad dohodkov ob nespremenjenih stroških.

Jaz pa pravim, da teh ni 60%. Morda jih je v normalnem delujočem, likvidnem gospodarstvu. Govorimo pa o stanju nelikvidnega gospodarstva, ko se krvni obtok upočasni za vse. Že iz tega razloga stroški ne morejo biti nespremenjeni. Poleg tega obstaja finančni sistem za premostitev likvidnosti, državne sheme, odlogi plačila stroškov.
Seveda jih je tam okoli. Ampak kot sem že sam omenil in kot omenjaš ti - sprejeli se bodo številni ukrepi, ki bodo preprečili totalni kolaps. Tako na ravni države, kot na ravni podjetij. Kar je prav. Jaz sem samo opozarjal do česa lahko pride, če se ne bi ukrepalo. Pomembno je tudi, da se ukrepa takoj. Ker to lahko naredi razliko ali bo propadlo recimo 0,1%, 1%, 5% ali 10% podjetij. Ker ko se začnejo domine podirati, je to pač težje ustaviti. In predvsem dražje.

Saj si recimo bral kako so v Union Hotelih ukrepali - zaprli so Hotel Lev, odpovedali sodelovanje s študenti, pogodb za določen čas niso podaljšali. To da so zaprli hotel verjetno tudi pomeni, da so zmanjšali obseg posla s podizvajalci ter nekaj problemov prevalili tudi na njih. To je konkreten primer kako se znižuje stroške.

Dobro stoječa podjetja imajo lahko na papirju dovolj denarja, pa jih lahko zjeba likvidnost. Zato so nekatera podjetja že začela kopičiti keš. Kako? Tako, da so preprosto zamaknila izplačila dobaviteljem.

Zato lahko samo pozdravljam, da se sprejema ukrepe, ki bodo blažili likvidnostne probleme.

Strani: 1 2 3 4 5 6 7 8