Zasebnost

Strani: 1 2 3 4 5 6 7 8

najobj sporočil: 32.017
[#2818436] 24.02.20 12:33 · odgovor na: 1357 (#2818396)
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: najobj 24.02.2020 12:36
[1357]
Eni ste klele zagnal celo paniko. Dajte najprej pogledti nekaterim dejstvom v oči. Kdo so umrli? Ali izpostavljeni zdravstveni delavci ali pa tisti civili, ki so že po naravni poti z eno nogo v grobu, v 90% primerov smrti zaradi tega virusa. Edini, ki ma koristi od te panike in histerije je industrija potrošnega materijala za medicinsko higienske namene in nihče drug. Sam visrusa ne zanikam smao opzarjam da se ga prepoveličuje in se dela medijski balon iz vsega tega. Samo vsakoletna gripa je veliko bolj smrtna od tega virusa pa nihče ne počenja panike zaradi nje.
... ja, je pa tudi res, da je zaradi narave življenja z eno nogo v grobu vsak, ki se rodi, ampak si kljub temu svojo drugo nogo in ostalo telo razen samomorilcev vsak želi čimdalj časa ohraniti čim dalje od groba ...

P.S.: ob paničarjih res ni prijetno živeti, ampak verjamem, da imamo sicer zdravi ljudje (dovolj) dober imunski sistem, sploh ker smo ob nekaj tisoč(!) različnih virusov v naravi vsi ljudje virusom izpostavljeni celo življenje, pa vseeno živimo, dokler že od začetka sveta prej ali slej čisto vsi ne umremo ... no, se pa bojim, da toti virus ni nastal v naravi, ampak je nastal v laboratoriju in je ob virusom podobnem številu psihopatov v naravo poslan namerno ...
0513ANITO sporočil: 10.844
[#2818437] 24.02.20 12:36 · odgovor na: anon-61428 (#2818434)
Odgovori   +    2
[Inside]
> [Slesh]
> > [Inside]
> > Komu je cilj ustavit globalizacijo poleg trumpa. Vsi počasi vidijo da so bile selitve podjetij stran na dolgi rok napaka, tu so še zeleni...
>
> antiglobalizacija se dogaja že 10 let, odkar so plače kitajcev rasle po 10-20-30% na leto, v zahodu smo jih pa zniževali ali zamrznjevali. ni to nič novega. nekateri so se še precej pozno vsedli na ta vlak

Podjetja v Nemčiji in drugod vidijo da so njihovi izdelki izgubili na kvaliteti poleg tega je doma nastalo se več težav. Globalizacija je bilo pometanje pod preprogo dobiti več ceneje brez pomena kvalitete, kar pa pelje v onesnaževanje planeta za brez veze. Bolje doma narejeno dražje z daljšim rokom trajanja.
Čakam na računalnike iz domače proizvodnje....
najobj sporočil: 32.017
[#2818438] 24.02.20 12:40 · odgovor na: mimoidoci (#2818327)
Odgovori   +    1
[mimoidoci]
Mene resno skrbi, da se bo naše odlično javno zdravstvo zaradi koronavirusa grdo sprivatiziralo. Na infekcijski imamo celi dve sobi za izolacijo. Že danes pa zdravstveno ministrstvo svetuje, naj v primeru okužbe ostanemo raje kar doma. Ja kaj se pa to pravi? Kaj je to drugega kot privatizacija zdravstva? Naše odlično javno zdravstvo mora ostati javno.....in brezplačno. Kdo mi bo pa povrnil stroške, če ležim in okrevam doma? Kako naj te stroške uveljavljam? Nočem investirati v privat kliniko, pa še svojce ogrožam.

Jebemti neoliberalizem. Domačo oskrbo bi morali prepovedati z dekretom. Če ni postelj naj se umira na ulicah in v gozdovih, tako kot smo umirali med revolucijo in NOB. Javno mora imeti prednost pred privatnim. Tu gre za koncept našega zdravstva, progresivnosti in pravih vrednot. SFSN.
... čuj, ampak v gozdovih si pred toti kronanim virusom še najbolj na varnem, tako da ti za tvoje zdravje gozd toplo priporočam, sploh če imaš kje kakšno zemljanko nagledano ...
Micare sporočil: 1.582
[#2818450] 24.02.20 13:12 · odgovor na: najobj (#2818438)
Odgovori   +    2
Po komentarjih sodeč bi morale Finance postat sociološko, politiloško in narodno izpovedno glasilo.

V Italiji so odkrili 224 primerov.Od tega je hudo bolanih 24 ljudi. V primerjavi s kitajskimi podatki glede števila kritično bolanih in celotnega števila okuženih, bi bilo pričakovati 161 primerov. To lahko razumemo kot uspešno odkrivanje obolelih. Umrlih je 5. V kolikor je smrtnost 2% bi moralo biti okuženih 250 ljudi.
Torej iščejo še 25 primerov. Ti lahko okužjo še 50 ljudi. Ti potem okužijo.... Medtem se večina pozdravi. Dajmo ragazzi, tekma je na višku. Upam, da je temu tako in da se število okuženih začne zmajševati. Delnice padajo. Se bo ustavilo?
mimoidoci sporočil: 6.043
[#2818452] 24.02.20 13:13 · odgovor na: najobj (#2818438)
Odgovori   +    4
[najobj]
> [mimoidoci]
> Mene resno skrbi, da se bo naše odlično javno zdravstvo zaradi koronavirusa grdo sprivatiziralo. Na infekcijski imamo celi dve sobi za izolacijo. Že danes pa zdravstveno ministrstvo svetuje, naj v primeru okužbe ostanemo raje kar doma. Ja kaj se pa to pravi? Kaj je to drugega kot privatizacija zdravstva? Naše odlično javno zdravstvo mora ostati javno.....in brezplačno. Kdo mi bo pa povrnil stroške, če ležim in okrevam doma? Kako naj te stroške uveljavljam? Nočem investirati v privat kliniko, pa še svojce ogrožam.
>
> Jebemti neoliberalizem. Domačo oskrbo bi morali prepovedati z dekretom. Če ni postelj naj se umira na ulicah in v gozdovih, tako kot smo umirali med revolucijo in NOB. Javno mora imeti prednost pred privatnim. Tu gre za koncept našega zdravstva, progresivnosti in pravih vrednot. SFSN.

... čuj, ampak v gozdovih si pred toti kronanim virusom še najbolj na varnem, tako da ti za tvoje zdravje gozd toplo priporočam, sploh če imaš kje kakšno zemljanko nagledano ...

čuj, za edine zemljanke za katere sem v življenju slišal, so bile bojda izkopane na Pohorju pred cca 78 leti. Misliš da so še na razpolago, ali jih je kdo zasul?
anon-54454 sporočil: 4.098
[#2818458] 24.02.20 13:25 · odgovor na: Micare (#2818450)
Odgovori   +    1
Do zdaj stevilo obolelih dnevno narasca na drugo potenco in jih bo do konca dneva verjetno preko 300.
Tred se bo verjetno nadaljeval se vsaj do izteka inkubacijske dobe, ker toliko ljudi je ze danes okuzenih.
bc123a sporočil: 48.253
[#2818476] 24.02.20 14:09 · odgovor na: (#2818364)
Odgovori   +    1
[abohte]
Kako veš, da bo rezultat katastrofalen? Si naredil kakšen izračun? Na koliko si npr. ocenil škodo, če bi se večji del (tudi v Wuhanu niso zaprli vseh podjetij) SLO gospodarstva ustavil za 2 meseca?
Daj ne bluzi. twitter.com/gcarbonp...0364163072

Kitajska je prakticno se na dopustih kar se gospodarske aktivnosti tice.
1357 sporočil: 7.095
[#2818479] 24.02.20 14:16 · odgovor na: (#2818465)
Odgovori   +    0
WHO je parazit, ni gospodarska družba. Od gospodarskih družb in sektorjev pa profitirajo ravno ti, ki sem jih prej omenil ( zaščitna sredstva,....).
Micare sporočil: 1.582
[#2818481] 24.02.20 14:16 · odgovor na: anon-54454 (#2818458)
Odgovori   +    0
Upam, da se motite.Tole, iskanje okuženih, poteka že en čas. Tudi ljudje niso neumni in se ne izpostavljajo. Mrtvih 8. Bi moralo biti vseh primerov 400 in vsaj 40 kritično bolnih. Če se pa motim jaz, je prvh 100 okužilo še 200 in ti še štiristo itd. Verjamem, da ko človek obleži in pada v nezavest pokličejo rešilca.
0302TROBI sporočil: 70
[#2818489] 24.02.20 14:55 · odgovor na: (#2818475)
Odgovori   +    2
[rename]
Lahko navedeš vir?
ne, ne morem.
Ker pa te očitno vseeno zanima, lahko povem še to, da je v UKC LJ zaprt že cel oddelek torej vsi ki so prišli v stik s 4-imi študenti in en potrjen primer virusa.
anon-54454 sporočil: 4.098
[#2818497] 24.02.20 15:08 · odgovor na: Micare (#2818481)
Odgovori   +    2
2, 3, 6, 14, 31, 72, 155, bo danes 320?

Je pa res, da je baje italijanskim raziskovalcem ze pred tedni uspelo izolirati virus in so mogoce stevilke le rezultat kvalitetne analitike/testov.
Micare sporočil: 1.582
[#2818503] 24.02.20 15:19 · odgovor na: anon-54454 (#2818497)
Odgovori   +    0
Gre za načrtne ukrepe in nadzor. Sem mislil it v Indijo pa so meli malarjo in dengo.Sem pol bral kako in kaj. V 3 mesecih so zreducirali na 1 od 50.000 v rizičnem območju. Se mi zdi, da so meli tudi karanteno na domu. Je eden bil pred vrati. Tak, ki ve kaj se sme in kaj ne. Možnost, da zboliš podobna tomboli. Preprosto kot slovenski srbski pasul.
anon-54454 sporočil: 4.098
[#2818507] 24.02.20 15:38 · odgovor na: Micare (#2818503)
Odgovori   +    0
Majarija ni nalezljiva bolezen in pri njej je karantena bolj kot pasulj s kremsnito namesto klobase.
najobj sporočil: 32.017
[#2818508] 24.02.20 15:40 · odgovor na: mimoidoci (#2818452)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 24.02.2020 15:42
[mimoidoci]
> [najobj]
> > [mimoidoci]
> > Mene resno skrbi, da se bo naše odlično javno zdravstvo zaradi koronavirusa grdo sprivatiziralo. Na infekcijski imamo celi dve sobi za izolacijo. Že danes pa zdravstveno ministrstvo svetuje, naj v primeru okužbe ostanemo raje kar doma. Ja kaj se pa to pravi? Kaj je to drugega kot privatizacija zdravstva? Naše odlično javno zdravstvo mora ostati javno.....in brezplačno. Kdo mi bo pa povrnil stroške, če ležim in okrevam doma? Kako naj te stroške uveljavljam? Nočem investirati v privat kliniko, pa še svojce ogrožam.
> >
> > Jebemti neoliberalizem. Domačo oskrbo bi morali prepovedati z dekretom. Če ni postelj naj se umira na ulicah in v gozdovih, tako kot smo umirali med revolucijo in NOB. Javno mora imeti prednost pred privatnim. Tu gre za koncept našega zdravstva, progresivnosti in pravih vrednot. SFSN.
> ... čuj, ampak v gozdovih si pred toti kronanim virusom še najbolj na varnem, tako da ti za tvoje zdravje gozd toplo priporočam, sploh če imaš kje kakšno zemljanko nagledano ...
čuj, za edine zemljanke za katere sem v življenju slišal, so bile bojda izkopane na Pohorju pred cca 78 leti. Misliš da so še na razpolago, ali jih je kdo zasul?
... čuj, pojma nimam, ampak le pohiti, ker če kdo na Pohorju bere toti forum, zaradi panike tiste zemljanke ne bodo dolgo fraj ...

P.S.: žabarom je bližji Kočevski rog, kjer si pred totim virusom ziher na varnem, nisi pa na varnem pred volkovi in medvedi ... no, ampak volkove in medvede vidiš in se jim lahko umakneš, totega virusa pa ne vidiš, tako da bi jaz na tvojem mestu izbral Kočevski rog, Pohorje pa pustil Štajercem ... khmm, sploh ker na Štajerskem žabari očitno www.rtvslo.si/sport/...red/515198 niste glih najbolj priljubljeni ...
najobj sporočil: 32.017
[#2818510] 24.02.20 15:47 · odgovor na: jurijjurij (#2818269)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 24.02.2020 15:49
[jurijjurij]
>V pokrajini Furlanija - Julijska krajina, ki meji tudi na Slovenijo, so že včeraj razglasili izredne razmere, ki bodo veljale do konca julija.
To še ni nič resnega proti dejstvu, da če se okuži desettisoče (ali več?) migratov v Grčiji in Turčiji jih bosta državi (najbrž) pognali proti severu. In šli bodo v .... Kam že? To pa že zahteva (vojaško?) EU intervencijo.
... ja, to bo prava veselica, če so to zgodi in prav nobenega racionalnega razloga ni, da se ne zgodi ...

P.S.: če sem pred dnevi poveljnika Civilne zaščite Republike Slovenije Srečka Šestana prav slišal, je do (prvega) migrantskega vala leta 2015 za karanteno ob podobnih primerih Slovenija imela pripravljeno nekdanjo vojašnico JNA v Logatcu, ampak je danes tam azilni dom, jebiga ...
Micare sporočil: 1.582
[#2818521] 24.02.20 16:20 · odgovor na: anon-54454 (#2818507)
Odgovori   +    0
Okusi so različni. Me nič ne moti dokler s tem ne ponujate druge. Nisem zdravstvene stroke a vem, da so bolniki z malarijo vir okužbe za komarje ženskega spola. Potem pa gre sesat druzga pa ta mal zboli za malarijo.
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2818524] 24.02.20 16:28 · odgovor na: (#2818514)
Odgovori   +    2
[rename]
> [0302TROBI]
> > [rename]
> > Lahko navedeš vir?
>
> ne, ne morem.
> Ker pa te očitno vseeno zanima, lahko povem še to, da je v UKC LJ zaprt že cel oddelek torej vsi ki so prišli v stik s 4-imi študenti in en potrjen primer virusa.

Seveda me zanima, koga pa ne?

Na tiskovki SSNV so povedali, da doslej okužbe še ni v Sloveniji, da so testirali 13 ljudi, vsi testi so bili negativni.
Tiskovke pa res niso kraj za govoriti resnico.
anon-54454 sporočil: 4.098
[#2818525] 24.02.20 16:28 · odgovor na: (#2818514)
Odgovori   +    1
13?
Tiste 4 iz krizarke, te stiri studente in se 7 drugih?
Ob tem, da za gripo v slovenski bolnisnici oblezi nekje 2 osebi na dan in od katerih polovica umre?

S takim testiranjem izbruha se zelo dolgo ne bo.

BTW, pri coroni potrebuje intenzivno nego (je hospitaliziraih) 20% obolelih.
anon-184333 sporočil: 4.775
[#2818531] 24.02.20 17:00 · odgovor na: anon-154083 (#2818524)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-184333 24.02.2020 17:19
[jani1974]
Tiskovke pa res niso kraj za govoriti resnico.
Prvi v službi resnice so samo v OrbaNovi24tv kaj ne?
Baje pravijo, da za časa pusta vse do pepelnične srede ni panike, ker ljudje nosijo pustne maske ali pa imajo polna usta krofov. Najbolj pa so zaščiteni kurenti zato se predlaga podaljšanje pustovanja še za en mesec.

Krizni štab jajatole press
mimoidoci sporočil: 6.043
[#2818539] 24.02.20 18:07 · odgovor na: najobj (#2818508)
Odgovori   +    3
[najobj]
> [mimoidoci]
> > [najobj]
> > > [mimoidoci]
> > > Mene resno skrbi, da se bo naše odlično javno zdravstvo zaradi koronavirusa grdo sprivatiziralo. Na infekcijski imamo celi dve sobi za izolacijo. Že danes pa zdravstveno ministrstvo svetuje, naj v primeru okužbe ostanemo raje kar doma. Ja kaj se pa to pravi? Kaj je to drugega kot privatizacija zdravstva? Naše odlično javno zdravstvo mora ostati javno.....in brezplačno. Kdo mi bo pa povrnil stroške, če ležim in okrevam doma? Kako naj te stroške uveljavljam? Nočem investirati v privat kliniko, pa še svojce ogrožam.
> > >
> > > Jebemti neoliberalizem. Domačo oskrbo bi morali prepovedati z dekretom. Če ni postelj naj se umira na ulicah in v gozdovih, tako kot smo umirali med revolucijo in NOB. Javno mora imeti prednost pred privatnim. Tu gre za koncept našega zdravstva, progresivnosti in pravih vrednot. SFSN.

> > ... čuj, ampak v gozdovih si pred toti kronanim virusom še najbolj na varnem, tako da ti za tvoje zdravje gozd toplo priporočam, sploh če imaš kje kakšno zemljanko nagledano ...

> čuj, za edine zemljanke za katere sem v življenju slišal, so bile bojda izkopane na Pohorju pred cca 78 leti. Misliš da so še na razpolago, ali jih je kdo zasul?

... čuj, pojma nimam, ampak le pohiti, ker če kdo na Pohorju bere toti forum, zaradi panike tiste zemljanke ne bodo dolgo fraj ...

P.S.: žabarom je bližji Kočevski rog, kjer si pred totim virusom ziher na varnem, nisi pa na varnem pred volkovi in medvedi ... no, ampak volkove in medvede vidiš in se jim lahko umakneš, totega virusa pa ne vidiš, tako da bi jaz na tvojem mestu izbral Kočevski rog, Pohorje pa pustil Štajercem ... khmm, sploh ker na Štajerskem žabari očitno www.rtvslo.si/sport/...red/515198 niste glih najbolj priljubljeni ...

hehe, toti Viole in Green Dragons so še hujši od naju. Oni se fajtajo brez veze, midva pa zato, ker ti nea si normalen, čuj.
macon sporočil: 12.861
[#2818542] 24.02.20 18:23 · odgovor na: anon-184333 (#2818531)
Odgovori   +    6
[picikato]
> [jani1974]
> Tiskovke pa res niso kraj za govoriti resnico.

Prvi v službi resnice so samo v OrbaNovi24tv kaj ne?
Baje pravijo, da za časa pusta vse do pepelnične srede ni panike, ker ljudje nosijo pustne maske ali pa imajo polna usta krofov. Najbolj pa so zaščiteni kurenti zato se predlaga podaljšanje pustovanja še za en mesec.

Krizni štab jajatole press
Ti si hud primer okužbe z rdečim komunajzarovirusem.

Pritisne na možgane, poškodba je trajna.
najobj sporočil: 32.017
[#2818544] 24.02.20 18:40 · odgovor na: mimoidoci (#2818539)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 24.02.2020 18:41
[mimoidoci]
> [najobj]
> > [mimoidoci]
> > > [najobj]
> > > > [mimoidoci]
> > > > Mene resno skrbi, da se bo naše odlično javno zdravstvo zaradi koronavirusa grdo sprivatiziralo. Na infekcijski imamo celi dve sobi za izolacijo. Že danes pa zdravstveno ministrstvo svetuje, naj v primeru okužbe ostanemo raje kar doma. Ja kaj se pa to pravi? Kaj je to drugega kot privatizacija zdravstva? Naše odlično javno zdravstvo mora ostati javno.....in brezplačno. Kdo mi bo pa povrnil stroške, če ležim in okrevam doma? Kako naj te stroške uveljavljam? Nočem investirati v privat kliniko, pa še svojce ogrožam.
> > > >
> > > > Jebemti neoliberalizem. Domačo oskrbo bi morali prepovedati z dekretom. Če ni postelj naj se umira na ulicah in v gozdovih, tako kot smo umirali med revolucijo in NOB. Javno mora imeti prednost pred privatnim. Tu gre za koncept našega zdravstva, progresivnosti in pravih vrednot. SFSN.
> > > ... čuj, ampak v gozdovih si pred toti kronanim virusom še najbolj na varnem, tako da ti za tvoje zdravje gozd toplo priporočam, sploh če imaš kje kakšno zemljanko nagledano ...
>
> > čuj, za edine zemljanke za katere sem v življenju slišal, so bile bojda izkopane na Pohorju pred cca 78 leti. Misliš da so še na razpolago, ali jih je kdo zasul?
> ... čuj, pojma nimam, ampak le pohiti, ker če kdo na Pohorju bere toti forum, zaradi panike tiste zemljanke ne bodo dolgo fraj ...
>
> P.S.: žabarom je bližji Kočevski rog, kjer si pred totim virusom ziher na varnem, nisi pa na varnem pred volkovi in medvedi ... no, ampak volkove in medvede vidiš in se jim lahko umakneš, totega virusa pa ne vidiš, tako da bi jaz na tvojem mestu izbral Kočevski rog, Pohorje pa pustil Štajercem ... khmm, sploh ker na Štajerskem žabari očitno www.rtvslo.si/sport/...red/515198 niste glih najbolj priljubljeni ...
hehe, toti Viole in Green Dragons so še hujši od naju. Oni se fajtajo brez veze, midva pa zato, ker ti nea si normalen, čuj.
... čuj, nea ga serji s toto žabarsko mariborščino, ker žabaru v Mariboru čisto normalno rečemo, ti nisi normaln in če nea takoj razume, dobi še eno na gobec ...

P.S.: če imaš kakšne posebne želje, se javi, da ti dam inštrukcije - cijena sitnica - ker s toto žabarsko mariborščino bo v Mariboru fsak mislo, da ga zajebavaš in boš res najebo ...
anon-184333 sporočil: 4.775
[#2818547] 24.02.20 18:54 · odgovor na: macon (#2818542)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: anon-184333 24.02.2020 19:02
[macon]
Ti si hud primer okužbe z rdečim komunajzarovirusem.

Pritisne na možgane, poškodba je trajna.
Nič čudnega, da te jajotola že 30 let drži zaprtega v karanteni.

No brain no pain, press
macon sporočil: 12.861
[#2818550] 24.02.20 19:01 · odgovor na: anon-184333 (#2818547)
Odgovori   +    5
[picikato]
> [macon]
> Ti si hud primer okužbe z rdečim komunajzarovirusem.
>
> Pritisne na možgane, poškodba je trajna.

Nič čudnega, da te jajatola že 30 let drži zaprtega v karanteni.
No vidiš, kaj sem napisal.
bc123a sporočil: 48.253
[#2818556] 24.02.20 19:35 · odgovor na: (#2818520)
Odgovori   +    0
[abohte]
> [bc123a]
> Kitajska je prakticno se na dopustih kar se gospodarske aktivnosti tice.

"China’s economic growth in the first quarter could fall to as low as 3.5% if the spread of the virus outbreak is not contained fast enough for factory production to resume to normal levels, Morgan Stanley analysts wrote in a Wednesday report."

V tem četrletju delajo 3,5% več, kot lani v istem obdobju.
#brez muje se čevelj tudi obuje
#dopusti
Daj poglej graf.
sopranos sporočil: 11.406
[#2818559] 24.02.20 19:49 · odgovor na: (#2818428)
Odgovori   +    2
Pozabil sem dodati tole kar se Kitajske tiče:
33,7% kitajskih podjetij pravi, da jim bo zmanjkalo keša v roku 1 meseca
32,8% da jim ga bo zmanjkalo v roku 2 mesecev
19,7% da jim ga bo zmanjkalo v roku 3 mesecev.

Samo 9,9% podjetij je izjavilo, da bi lahko zdržalo 6 ali več mesecev.

Rezultati temeljijo na odgovorih več kot 6.400 podjetij.

Tako, da je zadeva kar kritična. Vsaj kar se Kitajske tiče. Konkretnih cifer oz. razpoloženja med slovenskimi podjetji pa nimam. Verjetno je sicer odstotek malo drugačen, ampak kot sem izpostavil, dvomim, da kar pokajo od keša. V Sloveniji je tudi več ovir kar se tiče odpuščanja, tako da kitajska podjetja zagotovo lahko hitreje nižajo stroške kot slovenska.

Prav tako vidiš, da še predvčerajšnjim je bila debata kar se virusa tiče bolj tako, debata entuziastov. Danes je že kar precej panike. Ugotavlja se, da mask ni, da nekih načrtov kako ukrepati ni. Skratka, da je vse bolj kot ne ena sama improvizacija in upanje, da ne bo problema. Resno se lahko na težave pripravljajo samo v podjetjih, ki so že tako kapitalsko močnejša. Firme, ki živijo z rok v usta, se s temi problemi sploh nimajo časa ukvarjati.
mimoidoci sporočil: 6.043
[#2818562] 24.02.20 20:44 · odgovor na: najobj (#2818544)
Odgovori   +    3
[najobj]
> [mimoidoci]
> > [najobj]
> > > [mimoidoci]
> > > > [najobj]
> > > > > [mimoidoci]
> > > > > Mene resno skrbi, da se bo naše odlično javno zdravstvo zaradi koronavirusa grdo sprivatiziralo. Na infekcijski imamo celi dve sobi za izolacijo. Že danes pa zdravstveno ministrstvo svetuje, naj v primeru okužbe ostanemo raje kar doma. Ja kaj se pa to pravi? Kaj je to drugega kot privatizacija zdravstva? Naše odlično javno zdravstvo mora ostati javno.....in brezplačno. Kdo mi bo pa povrnil stroške, če ležim in okrevam doma? Kako naj te stroške uveljavljam? Nočem investirati v privat kliniko, pa še svojce ogrožam.
> > > > >
> > > > > Jebemti neoliberalizem. Domačo oskrbo bi morali prepovedati z dekretom. Če ni postelj naj se umira na ulicah in v gozdovih, tako kot smo umirali med revolucijo in NOB. Javno mora imeti prednost pred privatnim. Tu gre za koncept našega zdravstva, progresivnosti in pravih vrednot. SFSN.

> > > > ... čuj, ampak v gozdovih si pred toti kronanim virusom še najbolj na varnem, tako da ti za tvoje zdravje gozd toplo priporočam, sploh če imaš kje kakšno zemljanko nagledano ...
> >
> > > čuj, za edine zemljanke za katere sem v življenju slišal, so bile bojda izkopane na Pohorju pred cca 78 leti. Misliš da so še na razpolago, ali jih je kdo zasul?

> > ... čuj, pojma nimam, ampak le pohiti, ker če kdo na Pohorju bere toti forum, zaradi panike tiste zemljanke ne bodo dolgo fraj ...
> >
> > P.S.: žabarom je bližji Kočevski rog, kjer si pred totim virusom ziher na varnem, nisi pa na varnem pred volkovi in medvedi ... no, ampak volkove in medvede vidiš in se jim lahko umakneš, totega virusa pa ne vidiš, tako da bi jaz na tvojem mestu izbral Kočevski rog, Pohorje pa pustil Štajercem ... khmm, sploh ker na Štajerskem žabari očitno www.rtvslo.si/sport/...red/515198 niste glih najbolj priljubljeni ...

> hehe, toti Viole in Green Dragons so še hujši od naju. Oni se fajtajo brez veze, midva pa zato, ker ti nea si normalen, čuj.

... čuj, nea ga serji s toto žabarsko mariborščino, ker žabaru v Mariboru čisto normalno rečemo, ti nisi normaln in če nea takoj razume, dobi še eno na gobec ...

P.S.: če imaš kakšne posebne želje, se javi, da ti dam inštrukcije - cijena sitnica - ker s toto žabarsko mariborščino bo v Mariboru fsak mislo, da ga zajebavaš in boš res najebo ...

Čuj, Ljubljančanom nam je že kar malo nerodno, da smo v Mariboru tako dobro sprejeti. Ker, če pride Mariborčan v Ljubljano, ga še pes ne povoha.
anon-61428 sporočil: 4.493
[#2818567] 24.02.20 21:44 · odgovor na: 0302TROBI (#2818420)
Odgovori   +    0
[0302TROBI]
!! NA ukc ENA OKUŽBA !!
Glede na pisanje na tw tudi v Celju. Ali lahko kdo potrdi?
anon-61428 sporočil: 4.493
[#2818569] 24.02.20 21:46 · odgovor na: 0513ANITO (#2818437)
Odgovori   +    0
[0513ANITO]
> [Inside]
> > [Slesh]
> > > [Inside]
> > > Komu je cilj ustavit globalizacijo poleg trumpa. Vsi počasi vidijo da so bile selitve podjetij stran na dolgi rok napaka, tu so še zeleni...
> >
> > antiglobalizacija se dogaja že 10 let, odkar so plače kitajcev rasle po 10-20-30% na leto, v zahodu smo jih pa zniževali ali zamrznjevali. ni to nič novega. nekateri so se še precej pozno vsedli na ta vlak
>
> Podjetja v Nemčiji in drugod vidijo da so njihovi izdelki izgubili na kvaliteti poleg tega je doma nastalo se več težav. Globalizacija je bilo pometanje pod preprogo dobiti več ceneje brez pomena kvalitete, kar pa pelje v onesnaževanje planeta za brez veze. Bolje doma narejeno dražje z daljšim rokom trajanja.

Čakam na računalnike iz domače proizvodnje....
Ne dokler slabo plačate delavce. Iskro so pa itak uničili.
sopranos sporočil: 11.406
[#2818570] 24.02.20 21:55 · odgovor na: (#2818568)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: sopranos 24.02.2020 22:01
[abohte]
> [sopranos]
> Pozabil sem dodati tole kar se Kitajske tiče:
> 33,7% kitajskih podjetij pravi, da jim bo zmanjkalo keša v roku 1 meseca
> 32,8% da jim ga bo zmanjkalo v roku 2 mesecev
> 19,7% da jim ga bo zmanjkalo v roku 3 mesecev.
>
> Samo 9,9% podjetij je izjavilo, da bi lahko zdržalo 6 ali več mesecev.
>
> Rezultati temeljijo na odgovorih več kot 6.400 podjetij.
>

Vir?! Jaz jih tudi ne navajam, ampak vsaj citiram besedila, da lahko vsak poišče!

Glede na Kitajskem nimajo bank, zna biti to res huda jeba. Aja čak mal, saj na Kitajskem so banke... A niso banke tiste, ki se ukvarjajo s posojanjem denarja podjetjem?
Sem ti ga poslal že prej, Bloomberg.

Ja, pojdi na banko v Sloveniji pa reči, da si ustavil poslovanje, da nimaš prilivov in da ne veš kdaj se bodo stvari spremenile. Kar čakale bodo v vrsti.

V tem pogledu je Kitajcem lažje, ker bo dala partija komando, da jim morajo banke pomagati. Kako bo pri nas, ko vlado vodijo vaški komedianti in za zdrastvo skrbijo šefi vrtnarij, pa si ne upam napovedati. Vsekakor ne prav organizirano.

Strani: 1 2 3 4 5 6 7 8