Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek SPREMEMBA - odslej 5 člankov brezplačnih

Strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Gustl sporočil: 13.631
[#2607034] 11.07.16 15:04 · odgovor na: anon-154083 (#2607032)
Odgovori   +    0
[jani1974]
> [Gustl]
> > [jani1974]
> > Že to vztrajno zanikanje težav s kvaliteto vsebin se ne more dobro končati.
>
> Nikjer nisem zanikal izzivov in težav tu, samo nisem sprejel vaše različice opisa problema in rešitve. To ni isto.

Mislim, da sem našel odgovor: forumaši bi radi resen poglobljen časopis z gospodarskimi in finančnimi vsebinami,..
Ne, že ves čas probam razložit, da ne obstaja skupina "forumaši" (ali bralci, ali naročniki), ki bi si homogeno želela isto.

Več: forum.finance.si/?m=...004&single :)
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2607038] 11.07.16 15:08 · odgovor na: Gustl (#2607034)
Odgovori   +    1
[Gustl]
Ne, že ves čas probam razložit, da ne obstaja skupina "forumaši" (ali bralci, ali naročniki), ki bi si homogeno želela isto.
Mislil sem tole:
Nikjer nisem zanikal izzivov in težav tu, samo nisem sprejel vaše različice opisa problema in rešitve.
in predpostavil, da me ne vikaš. In sem zaključil, da pod "vas" misliš vse forumaše, ki smo se oglasili v tej temi. In v en glas zahtevali še kaj na nivoju TadejaK.
Gustl sporočil: 13.631
[#2607043] 11.07.16 15:19 · odgovor na: anon-154083 (#2607038)
Odgovori   +    1
[jani1974]
> [Gustl]
> Ne, že ves čas probam razložit, da ne obstaja skupina "forumaši" (ali bralci, ali naročniki), ki bi si homogeno želela isto.

Mislil sem tole:

> Nikjer nisem zanikal izzivov in težav tu, samo nisem sprejel vaše različice opisa problema in rešitve.

in predpostavil, da me ne vikaš. In sem zaključil, da pod "vas" misliš vse forumaše, ki smo se oglasili v tej temi. In v en glas zahtevali še kaj na nivoju TadejaK.

Kot "vas" nisem mislil vseh forumašev, ampak vas tri ali štiri, ki ste sodelovali v debati.

Nikakor vas nimam za glasnogovornike ostalih forumašev, čeprav vem, da jih pri Tadeju mnogo deli vaše mnenje (imam celo kar nekaj podatkov o tem, koliko) in s tem delom se strinjam - ja, več vsebine, kot jo producira Tadej. Ta del se povsem strinjamo.

Ker če bi želel zajeti večji del forumašev (če bi menil, da je to homogen in poslovno ključen segment), potem je škoda delati vsebino tipa Tadej, ampak delaš vsebino tipa "Janša/Kučan". Ampak s tem smo že razčistili in tudi zato imamo danes 200 in ne 2.000 sporočil na dan, kot smo jih imeli nekoč.

Ker tu se že na vzorcu dveh sogovornikov vidi razlikovanje v pojmovanju kvalitete - ti bi recimo več Tadeja, rename bi, glede na naštete avtorje, več Kučan/Janše.

In to krasno pokaže naš celoten izziv :)
Vinci sporočil: 5.933
[#2607070] 11.07.16 16:54 · odgovor na: Gustl (#2607043)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: Vinci 11.07.2016 16:57
[Gustl]
> [jani1974]
> > [Gustl]
> > Ne, že ves čas probam razložit, da ne obstaja skupina "forumaši" (ali bralci, ali naročniki), ki bi si homogeno želela isto.
>
> Mislil sem tole:
>
> > Nikjer nisem zanikal izzivov in težav tu, samo nisem sprejel vaše različice opisa problema in rešitve.
>
> in predpostavil, da me ne vikaš. In sem zaključil, da pod "vas" misliš vse forumaše, ki smo se oglasili v tej temi. In v en glas zahtevali še kaj na nivoju TadejaK.


Kot "vas" nisem mislil vseh forumašev, ampak vas tri ali štiri, ki ste sodelovali v debati.

Nikakor vas nimam za glasnogovornike ostalih forumašev, čeprav vem, da jih pri Tadeju mnogo deli vaše mnenje (imam celo kar nekaj podatkov o tem, koliko) in s tem delom se strinjam - ja, več vsebine, kot jo producira Tadej. Ta del se povsem strinjamo.

Ker če bi želel zajeti večji del forumašev (če bi menil, da je to homogen in poslovno ključen segment), potem je škoda delati vsebino tipa Tadej, ampak delaš vsebino tipa "Janša/Kučan". Ampak s tem smo že razčistili in tudi zato imamo danes 200 in ne 2.000 sporočil na dan, kot smo jih imeli nekoč.

Ker tu se že na vzorcu dveh sogovornikov vidi razlikovanje v pojmovanju kvalitete - ti bi recimo več Tadeja, rename bi, glede na naštete avtorje, več Kučan/Janše.

In to krasno pokaže naš celoten izziv :)
Ne vem, da nisi naredil napačnega sklepa o Kučan/Janša? Prej ste pisali o Kučan/Janša in je bilo 2.000 sporočil na dan, še vedno pišete o Kučan/Janša in edini efekt je manj sporočil, naročnikov pa nič več. Očitno Kučan/Janša ne pali pri naročnikih in lahko mirne vesti pišete manj o Kučan/Janša in več o stvareh, ki generirajo prihodke.

Kakšna je ta vsebina, pa ne vem. Nisem strokovnjak za to. Vem, kaj me zanima in vem, da me Kučan/Janša ne zanima in mi gre celo na kurac, ko odprem forum z 200 sporočil na dan in je potem 150 sporočil v Kučan/Janša članku.

Pri forumu bi pa razmislil, kako ga unovčiti. Razmislil bi o tem, da iz njega naredim produkt. Nekaj v smislu Reddit, ampak boljše in lepše, pa po možnosti na ravni celotnega Bonnierja. V Sloveniji imate neko podlago in zvestobo forumašev, zato bi bila primeren poligon za začetek. Investicija je pa itak skromna. Tri do šest mesecev razvoja in 30-50k evrov investicije. Drobiž za Bonnier.
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2607071] 11.07.16 17:00 · odgovor na: Gustl (#2607043)
Odgovori   +    0
[Gustl]
In to krasno pokaže naš celoten izziv :)
Sem razmišljal o tem, kako različne bralce imate (v in izven naročnikov in forumašev).
Ali jih res nimate na noben način popredalčkanih?
Gustl sporočil: 13.631
[#2607085] 11.07.16 18:35 · odgovor na: anon-154083 (#2607071)
Odgovori   +    0
[jani1974]
> [Gustl]
> In to krasno pokaže naš celoten izziv :)

Sem razmišljal o tem, kako različne bralce imate (v in izven naročnikov in forumašev).
Ali jih res nimate na noben način popredalčkanih?
Imamo. Do te mere in koristnosti tega, da to sedaj vpeljujemo v Nemciji in na Poljskem, potem pa naprej.
Gustl sporočil: 13.631
[#2607087] 11.07.16 18:41 · odgovor na: Vinci (#2607070)
Odgovori   +    0
[Vinci]


Ne vem, da nisi naredil napačnega sklepa o Kučan/Janša? Prej ste pisali o Kučan/Janša in je bilo 2.000 sporočil na dan, še vedno pišete o Kučan/Janša in edini efekt je manj sporočil, naročnikov pa nič več.
To ni res. Se nikoli ni bilo toliko narocnikov online (digital only narocnikov in print z digital dostopom) kot je sedaj.



Očitno Kučan/Janša ne pali pri naročnikih in lahko mirne vesti pišete manj o Kučan/Janša in več o stvareh, ki generirajo prihodke.
Ce nisi opazil, da manj pisemo o tem, je najbrz stvar tvojega fokusa. Oziroma ce ocenujes po forumu, je to pac res slabo zrcalo vsebine.
Pri forumu bi pa razmislil, kako ga unovčiti. Razmislil bi o tem, da iz njega naredim produkt. Nekaj v smislu Reddit, ampak boljše in lepše, pa po možnosti na ravni celotnega Bonnierja. V Sloveniji imate neko podlago in zvestobo forumašev, zato bi bila primeren poligon za začetek. Investicija je pa itak skromna. Tri do šest mesecev razvoja in 30-50k evrov investicije. Drobiž za Bonnier.
Nimamo v planu. Vsaj ne da bi jaz vedel. Niti ne bi v casu social media zelel sodelovati pri tem.
najobj sporočil: 31.971
[#2607092] 11.07.16 18:56 · odgovor na: Gustl (#2607043)
Odgovori   +    1
[Gustl]
> [jani1974]
> > [Gustl]
> > Ne, že ves čas probam razložit, da ne obstaja skupina "forumaši" (ali bralci, ali naročniki), ki bi si homogeno želela isto.
>
> Mislil sem tole:
>
> > Nikjer nisem zanikal izzivov in težav tu, samo nisem sprejel vaše različice opisa problema in rešitve.
>
> in predpostavil, da me ne vikaš. In sem zaključil, da pod "vas" misliš vse forumaše, ki smo se oglasili v tej temi. In v en glas zahtevali še kaj na nivoju TadejaK.


Kot "vas" nisem mislil vseh forumašev, ampak vas tri ali štiri, ki ste sodelovali v debati.

Nikakor vas nimam za glasnogovornike ostalih forumašev, čeprav vem, da jih pri Tadeju mnogo deli vaše mnenje (imam celo kar nekaj podatkov o tem, koliko) in s tem delom se strinjam - ja, več vsebine, kot jo producira Tadej. Ta del se povsem strinjamo.

Ker če bi želel zajeti večji del forumašev (če bi menil, da je to homogen in poslovno ključen segment), potem je škoda delati vsebino tipa Tadej, ampak delaš vsebino tipa "Janša/Kučan". Ampak s tem smo že razčistili in tudi zato imamo danes 200 in ne 2.000 sporočil na dan, kot smo jih imeli nekoč.

Ker tu se že na vzorcu dveh sogovornikov vidi razlikovanje v pojmovanju kvalitete - ti bi recimo več Tadeja, rename bi, glede na naštete avtorje, več Kučan/Janše.

In to krasno pokaže naš celoten izziv :)
... čuj, Tadej naj piše o Kučanu in Janši, pa bo mir ...
anon-186196 sporočil: 2.052
[#2607095] 11.07.16 19:06 · odgovor na: Gustl (#2606123)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-186196 11.07.2016 19:11
sori za pozen odgovor, sem spregledal tvojega. to, kar praviš, plus črtovih 10%, meni se zdi tako od daleč kar zdravo stanje foruma. recimo da ste po trenutnem stanju 90% biznis in 10% dobrodelno vlagate v izobraževanje bralnega občestva, kar se vam v določeni meri tudi pozitivno vrača. to se mi zdi kar fajn razmerje, glede na to, da na trgu nimate glih neke hude konkurence. ampak, ne poznam pa številk in kako imate to interno zrihtano, tako da ne bom še naprej pametoval.

imam pa en predlog - preden se odločite dokončno ukiniti žetone - dajte za foro za 2-3 mesece tadejeve kolumne samo za plačnike, politiko žetonov pa v tem času ohranite - samo da lahko preverite številke. saj v tej smeri se je tu že pisalo, takle pa bi bil empirični test.

aja, pa še en predlog. za boga milega, še ene 2-3 resne kolumniste rabite, hardcore finančno pismene, s kromiranimi jajci, magari začetnike gor sfurajte. pa da ne bojo vsi od njih ideološko isti odtenek! rabite infuzijo sveže krvi, imo. pa vso srečo.
Gustl sporočil: 13.631
[#2607100] 11.07.16 20:07 · odgovor na: anon-186196 (#2607095)
Odgovori   +    0
[mrkolice]

imam pa en predlog - preden se odločite dokončno ukiniti žetone - dajte za foro za 2-3 mesece tadejeve kolumne samo za plačnike, politiko žetonov pa v tem času ohranite - samo da lahko preverite številke. saj v tej smeri se je tu že pisalo, takle pa bi bil empirični test.
Torej Tadejev clanek samo za hard paywall, ni ga mozno z zetonom prebrat ostale pa lahko. Kaj bi s tem testirali?
aja, pa še en predlog. za boga milega, še ene 2-3 resne kolumniste rabite, hardcore finančno pismene, s kromiranimi jajci, magari začetnike gor sfurajte. pa da ne bojo vsi od njih ideološko isti odtenek! rabite infuzijo sveže krvi, imo. pa vso srečo.
Ja. Vem. Z veseljem. Kaksen predlog?
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2607102] 11.07.16 20:14 · odgovor na: Gustl (#2607100)
Odgovori   +    1
[Gustl]
> [mrkolice]
> aja, pa še en predlog. za boga milega, še ene 2-3 resne kolumniste rabite, hardcore finančno pismene, s kromiranimi jajci, magari začetnike gor sfurajte. pa da ne bojo vsi od njih ideološko isti odtenek! rabite infuzijo sveže krvi, imo. pa vso srečo.

Ja. Vem. Z veseljem. Kaksen predlog?
Natečaj.

(prva nagrada večerja s šefico ;-)
anon-186196 sporočil: 2.052
[#2607104] 11.07.16 20:42 · odgovor na: Gustl (#2607100)
Odgovori   +    1
[Gustl]
Torej Tadejev clanek samo za hard paywall, ni ga mozno z zetonom prebrat ostale pa lahko. Kaj bi s tem testirali?
tako dobite dober približek situacije kako bo s forumom po totalni ukinitvi žetonov. tadej vam je paradni konj in trenutno nenadomestljiv.
Kaksen predlog?
niti ne, razen teh že prej podanih. če povzamem: fajn bi se mi zdelo, da forum ostane živ. ostalo prepuščam vaši ustvarjalnosati.
Vinci sporočil: 5.933
[#2607109] 11.07.16 21:22 · odgovor na: Gustl (#2607087)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: Vinci 11.07.2016 21:22
[Gustl]
> [Vinci]
>
> Ne vem, da nisi naredil napačnega sklepa o Kučan/Janša? Prej ste pisali o Kučan/Janša in je bilo 2.000 sporočil na dan, še vedno pišete o Kučan/Janša in edini efekt je manj sporočil, naročnikov pa nič več.

To ni res. Se nikoli ni bilo toliko narocnikov online (digital only narocnikov in print z digital dostopom) kot je sedaj.

> Očitno Kučan/Janša ne pali pri naročnikih in lahko mirne vesti pišete manj o Kučan/Janša in več o stvareh, ki generirajo prihodke.

Ce nisi opazil, da manj pisemo o tem, je najbrz stvar tvojega fokusa. Oziroma ce ocenujes po forumu, je to pac res slabo zrcalo vsebine.
Ne vem, če sem to napisal. Seveda je število digitalnih naročnikov več, če to forsirate, je ceneje in ljudje smo vsak dan bolj elektronski. Napisal sem, da Kučan/Janša nima vpliva na število naročnikov, sicer bi morali zdaj, ko pišete manj o Kučan/Janša, imeti manj naročnikov.

Kučan/Janša forumaši pa so prišli zato, ker je politična usmeritev Financ bila svoj čas najbližje Janši in se je na forumu ustvaril poligon za izživljanje političnih frustracij. Mislim, da nam je vsem forumašem, ki smo aktivni že dlje kot deset let, žal, da forum ni več takšno intelektualno stičišče, kot je bilo včasih. Nostalgija - dobri stari časi.

Kar se pa tiče fokusa. Vaši uredniki še vedno radi pišejo o Kučan/Janša. Kar poglej njihove kolumne v zadnjih dveh tednih. Za Petra se ne spomnim, kdaj je nazadnje napisal kaj, kar ni nek gostilniški komentar o politiki. Ok. Dovolj o tem, ker Kučan/Janša nima veze, razen na forumu.

Na firmi, kjerkoli sem bil, smo zmeraj imeli naročene Finance, kljub temu, da jih večinoma ni noben niti odprl, kaj šele bral in to je problem, ki ga morate rešiti - ljudem morate dati razlog, da Finance odprejo in jih preberejo. Pa za firme morate urediti online naročniški dostop, ker ljudem v firmi ne moreš dati vsem istega uporabniškega accounta, ker se zmeraj najte kdo, ki potem dela na forumu pizdarije, ali je to že rešeno?
Gustl sporočil: 13.631
[#2607115] 11.07.16 21:55 · odgovor na: anon-186196 (#2607104)
Odgovori   +    1
[mrkolice]
> [Gustl]
> Torej Tadejev clanek samo za hard paywall, ni ga mozno z zetonom prebrat ostale pa lahko. Kaj bi s tem testirali?

tako dobite dober približek situacije kako bo s forumom po totalni ukinitvi žetonov. tadej vam je paradni konj in trenutno nenadomestljiv.
Ko bo enkrat nazaj hard paywall (ni se cas, se nekaj casa ne bo), bo skoraj zagotovo tudi moznost nakupov zetonov.
Gustl sporočil: 13.631
[#2607116] 11.07.16 21:59 · odgovor na: Vinci (#2607109)
Odgovori   +    0
[Vinci]
Pa za firme morate urediti online naročniški dostop, ker ljudem v firmi ne moreš dati vsem istega uporabniškega accounta, ker se zmeraj najte kdo, ki potem dela na forumu pizdarije, ali je to že rešeno?
Ravno eden glavnih projektov, skupinske narocnine, firmam urejanje dodatnih narocniskih dostopov, da se ne delijo gesla. Ker to smo zaceli pocas onemogocati...mehko se zaenkrat.
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2607137] 12.07.16 06:54 · odgovor na: Vinci (#2607109)
Odgovori   +    0
[Vinci]
Na firmi, kjerkoli sem bil, smo zmeraj imeli naročene Finance, kljub temu, da jih večinoma ni noben niti odprl, kaj šele bral in to je problem, ki ga morate rešiti - ljudem morate dati razlog, da Finance odprejo in jih preberejo.
Točno. Tako da imajo vsaj pol naročnikov, ki bodo nehali biti naročniki ob prvi priliki.
crt sporočil: 27.264
[#2607139] 12.07.16 07:00 · odgovor na: anon-154083 (#2607137)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: crt 12.07.2016 07:06
[jani1974]
> [Vinci]
> Na firmi, kjerkoli sem bil, smo zmeraj imeli naročene Finance, kljub temu, da jih večinoma ni noben niti odprl, kaj šele bral in to je problem, ki ga morate rešiti - ljudem morate dati razlog, da Finance odprejo in jih preberejo.

Točno. Tako da imajo vsaj pol naročnikov, ki bodo nehali biti naročniki ob prvi priliki.
no, prilike so kar naprej. biti narocnik ni ravno nekaj, v kar si hoces noces dolgorocno zaklenjen.

(mogoce bi lahko slightly tongue in cheek celo govorili o tem, da je akutni del ze prebroden, glede na priljubljeni pristop, da se v recesiji bilanco resuje tako, da odpoves casopise in racioniras kopirni papir. nisem pa pogledal cifer, bo ze gustl nadaljeval.)

kolkor je meni z osmozo prislo v glavo, je pri narocninah se najvecji posamezni problem to, da so bile v preteklosti prevec agresivno prodajane - prevec uspesen telemarketing, kar je privedlo do narocnikov, ki res ze iz prve niso imeli kaj poceti s casopisom, samo hipnotizirala jih je prodajna magija, in potem so res ob prvi priliki prisli k sebi in odsli.
anon-184116 sporočil: 255
[#2607141] 12.07.16 07:44 · odgovor na: Vinci (#2607109)
Odgovori   +    0
> > [Vinci]
Na firmi, kjerkoli sem bil, smo zmeraj imeli naročene Finance, kljub temu, da jih večinoma ni noben niti odprl, kaj šele bral in to je problem, ki ga morate rešiti - ljudem morate dati razlog, da Finance odprejo in jih preberejo.
50 ljudi. Navadno jih sam lahko preberem šele po peti uri. Že tri leta ugotavljam, da jih ne bere prav nihče. Vedno ostanejo nedotaknjene. Morda jih kdo vzame v roke in pogleda naslov, to pa je tudi vse. Če vam to kaj pove.
Gustl sporočil: 13.631
[#2607144] 12.07.16 08:19 · odgovor na: anon-184116 (#2607141)
Odgovori   +    0
[pregreha]
> > > [Vinci]
> Na firmi, kjerkoli sem bil, smo zmeraj imeli naročene Finance, kljub temu, da jih večinoma ni noben niti odprl, kaj šele bral in to je problem, ki ga morate rešiti - ljudem morate dati razlog, da Finance odprejo in jih preberejo.
Moj problem je podoben. Finance kupim vsak dan, ker enostavno nočem biti naročnik. Vsakodnevno jih zjutraj položim na mizo, da jih lahko prebere okoli
50 ljudi. Navadno jih sam lahko preberem šele po peti uri. Že tri leta ugotavljam, da jih ne bere prav nihče. Vedno ostanejo nedotaknjene. Morda jih kdo vzame v roke in pogleda naslov, to pa je tudi vse. Če vam to kaj pove.
Pove. Poznamo. Zato ze sedanjost vidimo bolj v digital, kaj sele prihodnost. Ker nekdo v vasi firmi verjetno vseeno uporablja digital narocniski dostop. Lahko bi vas vec v okviru skupinske narocnine.

Kontaktirajte nas, lahko kar mene pa povezem naprej : jure.gostisa@finance.si
shevchenko sporočil: 21.898
[#2607146] 12.07.16 08:23 · odgovor na: crt (#2607139)
Odgovori   +    0
čas vnosa: 12.07.16 07:49
je pri narocninah se najvecji posamezni problem to, da so bile v preteklosti prevec agresivno prodajane - prevec uspesen telemarketing
ko je debata o prodaji, se pogosto izpostavi, da slovenci ne znamo dovolj prodajati. pa dandanes, da je najvecji problem produkt prodati. zdaj pa tu berem ravno nasprotno, prevec dobro prodajamo... (ehmmm..what?)

menim, da je to zgornje samo poskus opravicevanja nekvalitete lastnega produkta. ce folk produkt odpoveduje, je seveda najlazje krivdo zvrniti na nekoga drugega. telemarketerji pac nikoli niso bili del core teama, ki ustvarja finance.

ps. do danes sem mislil, da je pri narocninah najvecji problem splosen trend padca prodaje casopisov...
shevchenko sporočil: 21.898
[#2607147] 12.07.16 08:23 · odgovor na: anon-184116 (#2607141)
Odgovori   +    1
čas vnosa: 12.07.16 07:52
50 ljudi. Navadno jih sam lahko preberem šele po peti uri. Že tri leta ugotavljam, da jih ne bere prav nihče. Vedno ostanejo nedotaknjene. Morda jih kdo vzame v roke in pogleda naslov, to pa je tudi vse. Če vam to kaj pove.
ne briga jih. finance imajo tudi ze 20 let istega sefa. kaj naj se potem spremeni?
crt sporočil: 27.264
[#2607149] 12.07.16 08:30 · odgovor na: shevchenko (#2607146)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: crt 12.07.2016 08:31
[shevchenko]
ko je debata o prodaji, se pogosto izpostavi, da slovenci ne znamo dovolj prodajati. pa dandanes, da je najvecji problem produkt prodati. zdaj pa tu berem ravno nasprotno, prevec dobro prodajamo... (ehmmm..what?)
menim, da je to zgornje samo poskus opravicevanja nekvalitete lastnega produkta. ce folk produkt odpoveduje, je seveda najlazje krivdo zvrniti na nekoga drugega. telemarketerji pac nikoli niso bili del core teama, ki ustvarja finance.
kaj naj ti recem, imam nefer prednost v tem pogovoru.

to seveda ne pomeni, da produkt je pa super. ceprav glede tega to, kaj jaz osebno mislim, verjetno ni relevantno, glede na nekoliko svojski okus, kaj me zanima, kako berem in kaj se mi zdi dobro.

kar se tice splosno vprasanja premalo/prevec uspesne prodaje -- recimo klasicen primer so razni financni produkti, se zlasti zavarovanja - ki so tipicno roba, ki se ne kupuje (ti tuhtas, izbiras, se odlocas, potem gres in kupis), temvec se prodaja (nekdo pride in ti to uvali). mogoce bi lahko s kapljico nesramnosti celo rekli, da je ljudem bistveno lazje prodati nekaj, cesar ne rabijo, kot nekaj, kar ja :)
ps. do danes sem mislil, da je pri narocninah najvecji problem splosen trend padca prodaje casopisov...
papirja se vsekakor proda manj, se pa proda veliko online narocnin, kolikor mi je znano, so finance glede rasti teh celo izrazito dobre znotraj skupine.
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2607153] 12.07.16 08:53 · odgovor na: crt (#2607139)
Odgovori   +    1
[crt]
kolkor je meni z osmozo prislo v glavo, je pri narocninah se najvecji posamezni problem to, da so bile v preteklosti prevec agresivno prodajane - prevec uspesen telemarketing, kar je privedlo do narocnikov, ki res ze iz prve niso imeli kaj poceti s casopisom, samo hipnotizirala jih je prodajna magija, in potem so res ob prvi priliki prisli k sebi in odsli.
Na koncu bom namesto šefice in Gustla hotel na večerjo s Črtom. Neskončno bolj zabavno bo, očitno.
Gustl sporočil: 13.631
[#2607156] 12.07.16 09:02 · odgovor na: crt (#2607139)
Odgovori   +    0
[crt]
kolkor je meni z osmozo prislo v glavo, je pri narocninah se najvecji posamezni problem to, da so bile v preteklosti prevec agresivno prodajane - prevec uspesen telemarketing, kar je privedlo do narocnikov, ki res ze iz prve niso imeli kaj poceti s casopisom, samo hipnotizirala jih je prodajna magija, in potem so res ob prvi priliki prisli k sebi in odsli.
Da, o tem sem pisal tukaj: forum.finance.si/?m=...453&single

In to sploh ni posebnost Financ. Posebej bi opozoril na The Economist primer na zgornjem linku. V času print oglasov smo naredili vse, da je čim več ljudi prejemalo časopis.

In ne, ni to opravičevanje, da je sicer z vsebino vse OK, za marsikoga ni (in za marsikoga je, kar tisti, ki mu ni, seveda težko verjame).

In še enkrat - sem že omenil, da se sploh ne pogovarjamo o osredenjem problemu. Iztržek naročnin je OK, tu pa se sedaj "rešuje" ravno to. Ima kdo idejo glede prodaje tiskanih oglasov, ki so se zmanjšali že za blizu 80%? :)

Ravno zato vsa ta debata, vedno manj vsebine bo zastonj, ker brezplačnega branja (torej plačevanja s pozornostjo) ne moremo več dovolj dobro iztržit. In še enkrat - to ni posebnost Financ ali Slovenije.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2607159] 12.07.16 09:18 · odgovor na: anon-184116 (#2607141)
Odgovori   +    0
[pregreha]
> > > [Vinci]
> Na firmi, kjerkoli sem bil, smo zmeraj imeli naročene Finance, kljub temu, da jih večinoma ni noben niti odprl, kaj šele bral in to je problem, ki ga morate rešiti - ljudem morate dati razlog, da Finance odprejo in jih preberejo.
Moj problem je podoben. Finance kupim vsak dan, ker enostavno nočem biti naročnik. Vsakodnevno jih zjutraj položim na mizo, da jih lahko prebere okoli
50 ljudi. Navadno jih sam lahko preberem šele po peti uri. Že tri leta ugotavljam, da jih ne bere prav nihče. Vedno ostanejo nedotaknjene. Morda jih kdo vzame v roke in pogleda naslov, to pa je tudi vse. Če vam to kaj pove.

Načeloma se v firmi naj ne bi brali časopisi, ampak naj bi se delalo, ane ?
crt sporočil: 27.264
[#2607160] 12.07.16 09:19 · odgovor na: anon-154083 (#2607153)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: crt 12.07.2016 09:24
[jani1974]
> [crt]
> kolkor je meni z osmozo prislo v glavo, je pri narocninah se najvecji posamezni problem to, da so bile v preteklosti prevec agresivno prodajane - prevec uspesen telemarketing, kar je privedlo do narocnikov, ki res ze iz prve niso imeli kaj poceti s casopisom, samo hipnotizirala jih je prodajna magija, in potem so res ob prvi priliki prisli k sebi in odsli.

Na koncu bom namesto šefice in Gustla hotel na večerjo s Črtom. Neskončno bolj zabavno bo, očitno.
:) lej, recimo da je to bilo tako kot tisti, ki so mu prodali tri nalozbena zavarovanja, sesalec za psa in bugi ribo, in potem se je en dan usedel in rekel sta mi to treba u zivotu. s tem da pri zavarovanjih se je zavezal za 7 let, sesalec in ribo bo mogoce lahko prodal na bolhi, ce je po poti fasal se kaksno narocnino, jo bo pa uspel odpovedati.

sicer nimam nic kategoricnega proti vecerji, razen da imam v splosnem rajsi rastline in zivali kot ljudi.

p: imam bugi ribo - amerisko, kupil sem jo na lastno pobudo, recimo da spada pod rastline in zivali :)
Gustl sporočil: 13.631
[#2607161] 12.07.16 09:21 · odgovor na: anon-204390 (#2607159)
Odgovori   +    1
[vickibedi]
> [pregreha]
> > > > [Vinci]
> > Na firmi, kjerkoli sem bil, smo zmeraj imeli naročene Finance, kljub temu, da jih večinoma ni noben niti odprl, kaj šele bral in to je problem, ki ga morate rešiti - ljudem morate dati razlog, da Finance odprejo in jih preberejo.
> Moj problem je podoben. Finance kupim vsak dan, ker enostavno nočem biti naročnik. Vsakodnevno jih zjutraj položim na mizo, da jih lahko prebere okoli
> 50 ljudi. Navadno jih sam lahko preberem šele po peti uri. Že tri leta ugotavljam, da jih ne bere prav nihče. Vedno ostanejo nedotaknjene. Morda jih kdo vzame v roke in pogleda naslov, to pa je tudi vse. Če vam to kaj pove.


Načeloma se v firmi naj ne bi brali časopisi, ampak naj bi se delalo, ane ?
Odvisno, kaj delaš in kaj bereš. Moje delo recimo zajema kakšnih 30% branja raznih člankov, gledanja videov, prezentacij, soial media.

Če bi delal za tekočim trankom, potem od branja res nimam kakšnih večjih koristi.
shevchenko sporočil: 21.898
[#2607163] 12.07.16 09:31 · odgovor na: crt (#2607149)
Odgovori   +    0
čas vnosa: 12.07.16 09:29
[crt]
to seveda ne pomeni, da produkt je pa super. ceprav glede tega to, kaj jaz osebno mislim, verjetno ni relevantno, glede na nekoliko svojski okus, kaj me zanima, kako berem in kaj se mi zdi dobro.
kot pravi schroedingerjev macek v smislu, da si hkrati zunaj in znotraj financ, si najbrz dovolj informiran, hkrati pa najbrz dovolj neodvisen, da imas lahko najbrz najbolj izdelano mnenje ne glede na svojski okus, kar je najbrz kar tavtologija...
kar se tice splosno vprasanja premalo/prevec uspesne prodaje -- recimo klasicen primer so razni financni produkti, se zlasti zavarovanja - ki so tipicno roba, ki se ne kupuje (ti tuhtas, izbiras, se odlocas, potem gres in kupis), temvec se prodaja (nekdo pride in ti to uvali). mogoce bi lahko s kapljico nesramnosti celo rekli, da je ljudem bistveno lazje prodati nekaj, cesar ne rabijo, kot nekaj, kar ja :)
ocitno ljudje mislijo, da finacne produkte potrebujejo. ze arsene wenger je lepo rekel, da je (katoliska) religija uspela, ker so ljudje pogruntali, da lahko clovek uziva sedanjost samo, ce se nauci preteklost pozabljati in biti miren, kar se tice prihodnosti. tako da financni produkti niso nic kaj posebej novega izumili...
papirja se vsekakor proda manj, se pa proda veliko online narocnin, kolikor mi je znano, so finance glede rasti teh celo izrazito dobre znotraj skupine.
telemarketing team torej se vedno dela dobro?
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2607166] 12.07.16 09:36 · odgovor na: Gustl (#2607161)
Odgovori   +    1
[Gustl]
> [vickibedi]
> > [pregreha]
> > > > > [Vinci]
> > > Na firmi, kjerkoli sem bil, smo zmeraj imeli naročene Finance, kljub temu, da jih večinoma ni noben niti odprl, kaj šele bral in to je problem, ki ga morate rešiti - ljudem morate dati razlog, da Finance odprejo in jih preberejo.
> > Moj problem je podoben. Finance kupim vsak dan, ker enostavno nočem biti naročnik. Vsakodnevno jih zjutraj položim na mizo, da jih lahko prebere okoli
> > 50 ljudi. Navadno jih sam lahko preberem šele po peti uri. Že tri leta ugotavljam, da jih ne bere prav nihče. Vedno ostanejo nedotaknjene. Morda jih kdo vzame v roke in pogleda naslov, to pa je tudi vse. Če vam to kaj pove.
>
>
> Načeloma se v firmi naj ne bi brali časopisi, ampak naj bi se delalo, ane ?

Odvisno, kaj delaš in kaj bereš. Moje delo recimo zajema kakšnih 30% branja raznih člankov, gledanja videov, prezentacij, soial media.

Če bi delal za tekočim trankom, potem od branja res nimam kakšnih večjih koristi.
Itak, ampak hočem reči, da en (neprebran) prosti izvod časopisa pri vratarju v eni firmi še ne pomeni veliko o (ne)branosti tega časopisa. Nihče od zaposlenih namreč ne bo na očeh javnosti vsak dan 1/2 ure bral časopis, podobno velja za pisarno. Za te namene je digitalna edicija časopisa bolj primerna, je pa težava, če je na razpolago samo en dostop, ker ves čas nekaj jamra... ;)
Gustl sporočil: 13.631
[#2607167] 12.07.16 09:38 · odgovor na: anon-204390 (#2607166)
Odgovori   +    0
[vickibedi]
Itak, ampak hočem reči, da en (neprebran) prosti izvod časopisa pri vratarju v eni firmi še ne pomeni veliko o (ne)branosti tega časopisa. Nihče od zaposlenih namreč ne bo na očeh javnosti vsak dan 1/2 ure bral časopis, podobno velja za pisarno. Za te namene je digitalna edicija časopisa bolj primerna, je pa težava, če je na razpolago samo en dostop, ker ves čas nekaj jamra... ;)
Ja, branje časopisa ob kavici in čiku prvo uro šihta, je passe :)

To, da je naročnikom na voljo samo en digitalni dostop, je rešljivo. Naročniki, pišite na jure.gostisa@finance.si

Strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10