Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Moč ekonomske svobode

Strani: 1 2 3 4 5 6 7 8

anon-79735 sporočil: 16.531
[#2522125] 24.05.15 12:22 · odgovor na: najobj (#2522122)
Odgovori   +    0
[najobj]
> [rub15]
> > [depersin]
> > > [rub15]
> > > Zelo se motiš. Če kadilec ne kadi v prisotnosti nekadilca škoduje samo sebi, nekatere nekadilce tudi ne moti, če kdo kadi v njihovi prisotnosti.
> >
> > Nič se ne motim. Samo kadilci ste precej agresivni in dejansko izsilite, da se gre vedno v kadilski del - pa čeprav ste v manjšini. Prisila je v tem primeru nujna, zato jo izvajajo praktično vse države.
>
> Kako si pa ugotovil, da sem agresiven? Nisem agresiven niti ko kadim, niti ko ne kadim. Mimogrede, ni več kadilskih in nekadilskih delov v lokalih.
>
> > > Alkoholik pa dobesedno razjebe vse okoli sebe. Moraš prebrati kakšno Rugljevo knjigo...
> >
> > Ni vsak, ki pije alkohol, alkoholik. Alkoholikov je zelo zelo malo.
>
> Koliko je za tebe malo? 200? Rugelj pravi, da je v Sloveniji 200.000 (dvesto tisoč) alkoholikov. K temu dodaj še njihove družine v katerih so vsi moteni zaradi alkoholizma. In raje bom verjel njemu, ki se je praktično celo življenje ukvarjal s tem področjem, kot pa tebi.
>
> > Večina pije zmerno - morda se občasno napije - in to je to. Taki ne škodijo ostalim.
>
> Ja. Večina alkoholikov na dela pizdarij po lokalih, so lahko prav zabavni. Štalo pa delajo doma. Saj po svoje te razumem. Ti gledaš na alkohol samo v povezavi z lokali v katere zahajaš in so te bolj motili kadilci kot alkoholiki. Če pa bi pogledal širšo sliko bi ugotovil, da je alkohol v Sloveniji bistveno večji problem kot cigareti.
>
> Poleg tega pa si še ideološko obremenjen. Tisti, ki je 'prepovedal' cigarete je OK, ker je iz tvojega političnega kroga. Tisti, ki je 'prepovedal' alkohol - Keber, je pa zamočil.
>
> > Alkoholika pa niti Kebrov zakon ne ustavi.
>
> Seveda ne. Kebrov zakon je nastal kot posledica opijanja mladine zvečer. Če se ne motim je s tem zakonom prepovedano tudi točenje alkohola na športnih prireditvah, kot posledica pijanskih orgij v Planici.

... čuj, po Rugljevih kriterijih sem tudi jaz alkoholik, pa sem bil zadnjič pijan pred tremi leti, predzadnjič pa približno toliko pred tem ...

P.S.: po Rugljevih kriterijih je v Franciji kakšnih 60 milijonov alkoholikov, ker otroci pri kosilu pač ne pijejo vina ... alzo, na tvojem mestu jaz z Rugljevim razumevanjem alkoholizma (= redno pitje) ne bi pretiraval, če slučajno tudi ti spiješ kozarec vina ob kosilu, ki je običajno redno opravilo ... khmm, če pa ob kosilu kozarca vina ne spiješ, pa ne veš, kaj je dobro kosilo, jebiga ...
Če si župnik, ti je to dolžnost.
rub15 sporočil: 1.344
[#2522127] 24.05.15 12:25 · odgovor na: najobj (#2522122)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: rub15 24.05.2015 12:30
[najobj]
... čuj, po Rugljevih kriterijih sem tudi jaz alkoholik, pa sem bil zadnjič pijan pred tremi leti, predzadnjič pa približno toliko pred tem ...

P.S.: po Rugljevih kriterijih je v Franciji kakšnih 60 milijonov alkoholikov, ker otroci pri kosilu pač ne pijejo vina ... alzo, na tvojem mestu jaz z Rugljevim razumevanjem alkoholizma (= redno pitje) ne bi pretiraval, če slučajno tudi ti spiješ kozarec vina ob kosilu, ki je običajno redno opravilo ... khmm, če pa ob kosilu kozarca vina ne spiješ, pa ne veš, kaj je dobro kosilo, jebiga ...
Ne poznaš Rugljevega kriterija glede dovoljene konzumacije alkohola. On je mejo postavil pri dveh litrih vina na teden (če se prav spomnim, ne ljubi se mi brskati po njegovi knjigi), kar je več kot je priporočljivo po drugih kriterijih. www.nalijem.si/o-alkoholu/meje

Aja, kar se tiče vina pri kosilu. Žal se moram temu obredu odpovedati, ker sem cel dan zmešan, če pijem pred peto popoldne, pa čeprav samo deci vina.
anon-79735 sporočil: 16.531
[#2522130] 24.05.15 12:35 · odgovor na: rub15 (#2522127)
Odgovori   +    0
[rub15]
> [najobj]
> ... čuj, po Rugljevih kriterijih sem tudi jaz alkoholik, pa sem bil zadnjič pijan pred tremi leti, predzadnjič pa približno toliko pred tem ...
>
> P.S.: po Rugljevih kriterijih je v Franciji kakšnih 60 milijonov alkoholikov, ker otroci pri kosilu pač ne pijejo vina ... alzo, na tvojem mestu jaz z Rugljevim razumevanjem alkoholizma (= redno pitje) ne bi pretiraval, če slučajno tudi ti spiješ kozarec vina ob kosilu, ki je običajno redno opravilo ... khmm, če pa ob kosilu kozarca vina ne spiješ, pa ne veš, kaj je dobro kosilo, jebiga ...

Ne poznaš Rugljevega kriterija glede dovoljene konzumacije alkohola. On je mejo postavil pri dveh litrih vina na teden (če se prav spomnim, ne ljubi se mi brskati po njegovi knjigi), kar je več kot je priporočljivo po drugih kriterijih. www.nalijem.si/o-alkoholu/meje
Aja, kar se tiče vina pri kosilu. Žal se moram temu obredu odpovedati, ker sem cel dan zmešan, če pijem pred peto popoldne, pa čeprav samo deci vina.
Kako to, saj je šele opoldne;)
najobj sporočil: 31.920
[#2522131] 24.05.15 12:36 · odgovor na: rub15 (#2522127)
Odgovori   +    1
[rub15]
> [najobj]
> ... čuj, po Rugljevih kriterijih sem tudi jaz alkoholik, pa sem bil zadnjič pijan pred tremi leti, predzadnjič pa približno toliko pred tem ...
>
> P.S.: po Rugljevih kriterijih je v Franciji kakšnih 60 milijonov alkoholikov, ker otroci pri kosilu pač ne pijejo vina ... alzo, na tvojem mestu jaz z Rugljevim razumevanjem alkoholizma (= redno pitje) ne bi pretiraval, če slučajno tudi ti spiješ kozarec vina ob kosilu, ki je običajno redno opravilo ... khmm, če pa ob kosilu kozarca vina ne spiješ, pa ne veš, kaj je dobro kosilo, jebiga ...
Ne poznaš Rugljevega kriterija glede dovoljene konzumacije alkohola. On je mejo postavil pri dveh litrih vina na teden (če se prav spomnim, ne ljubi se mi brskati po njegovi knjigi), kar je več kot je priporočljivo po drugih kriterijih. www.nalijem.si/o-alkoholu/meje

Aja, kar se tiče vina pri kosilu. Žal se moram temu obredu odpovedati, ker sem cel dan zmešan, če pijem pred peto popoldne, pa čeprav samo deci vina.
... čuj, jaz sem Ruglja enkrat poslušal in mi je bilo dovolj, tako da se mi ga niti slučajno ne ljubi čitat ...

P.S.: probaj z vinom pri večerji, ker takrat tudi paše ...
najobj sporočil: 31.920
[#2522132] 24.05.15 12:41 · odgovor na: anon-79735 (#2522125)
Odgovori   +    0
[sstanislav]
> ... čuj, po Rugljevih kriterijih sem tudi jaz alkoholik, pa sem bil zadnjič pijan pred tremi leti, predzadnjič pa približno toliko pred tem ...
>
> P.S.: po Rugljevih kriterijih je v Franciji kakšnih 60 milijonov alkoholikov, ker otroci pri kosilu pač ne pijejo vina ... alzo, na tvojem mestu jaz z Rugljevim razumevanjem alkoholizma (= redno pitje) ne bi pretiraval, če slučajno tudi ti spiješ kozarec vina ob kosilu, ki je običajno redno opravilo ... khmm, če pa ob kosilu kozarca vina ne spiješ, pa ne veš, kaj je dobro kosilo, jebiga ...
Če si župnik, ti je to dolžnost.
... ja, ne pravijo zastonj "In vino veritas" ...

P.S.: zaradi tega pregovora je mogoče prav, da se nekateri vina niti ne dotaknejo, ker se ne znajo kontrolirat ...
rub15 sporočil: 1.344
[#2522133] 24.05.15 12:44 · odgovor na: anon-79735 (#2522130)
Odgovori   +    0
[sstanislav]
> [rub15]
> Aja, kar se tiče vina pri kosilu. Žal se moram temu obredu odpovedati, ker sem cel dan zmešan, če pijem pred peto popoldne, pa čeprav samo deci vina.

Kako to, saj je šele opoldne;)
Kaj sedaj ti izvajaš?:-)
rub15 sporočil: 1.344
[#2522136] 24.05.15 12:54 · odgovor na: najobj (#2522131)
Odgovori   +    0
[najobj]
... čuj, jaz sem Ruglja enkrat poslušal in mi je bilo dovolj, tako da se mi ga niti slučajno ne ljubi čitat ...
Mene možganologija na spločno zanima in sem zato prej ali slej moral naleteti na njegovo knjigo.

Drugače pa je Rugelj igral dvojno igro, v javnosti je bil cirkusantski provokator, v tej knjigi, ki sem jo skoraj že prebral pa je sicer še vedno provokativen vendar pa tudi strokovno prepričljiv. Je pa res, da ima knjiga več kot 1200 strani. Me je skoraj kap zadela, ko sem jo dvignil v knjižnici, poleg nje pa še en malo tanjši špeh, sem skenslal vse druge rezervacije knjig, da bom obe lahko prebral v roku izposoje.
P.S.: probaj z vinom pri večerji, ker takrat tudi paše ...
Po peti nimam problemov z alkoholom. Občasno pade tudi kaj več kot kozarec vina.
anon-187668 sporočil: 5.835
[#2522138] 24.05.15 12:58 · odgovor na: najobj (#2522132)
Odgovori   +    3
[najobj]
ne pravijo zastonj "In vino veritas" ...
Pravijo tudi: in libro veritas (v knjigah je resnica), pa vemo, da to ni vedno res.
anon-79735 sporočil: 16.531
[#2522143] 24.05.15 14:18 · odgovor na: rub15 (#2522133)
Odgovori   +    0
[rub15]
> [sstanislav]
> > [rub15]
> > Aja, kar se tiče vina pri kosilu. Žal se moram temu obredu odpovedati, ker sem cel dan zmešan, če pijem pred peto popoldne, pa čeprav samo deci vina.
>
> Kako to, saj je šele opoldne;)
Kaj sedaj ti izvajaš?:-)
Nič, gentleman pred mrakom ne pije ;)
anon-79735 sporočil: 16.531
[#2522144] 24.05.15 14:21 · odgovor na: najobj (#2522132)
Odgovori   +    1
[najobj]
> [sstanislav]

> > ... čuj, po Rugljevih kriterijih sem tudi jaz alkoholik, pa sem bil zadnjič pijan pred tremi leti, predzadnjič pa približno toliko pred tem ...
> >
> > P.S.: po Rugljevih kriterijih je v Franciji kakšnih 60 milijonov alkoholikov, ker otroci pri kosilu pač ne pijejo vina ... alzo, na tvojem mestu jaz z Rugljevim razumevanjem alkoholizma (= redno pitje) ne bi pretiraval, če slučajno tudi ti spiješ kozarec vina ob kosilu, ki je običajno redno opravilo ... khmm, če pa ob kosilu kozarca vina ne spiješ, pa ne veš, kaj je dobro kosilo, jebiga ...

> Če si župnik, ti je to dolžnost.
... ja, ne pravijo zastonj "In vino veritas" ...

P.S.: zaradi tega pregovora je mogoče prav, da se nekateri vina niti ne dotaknejo, ker se ne znajo kontrolirat ...
Ne vem, če drži, poglej kalifat, oni ne pijejo.
rub15 sporočil: 1.344
[#2522145] 24.05.15 14:25 · odgovor na: anon-79735 (#2522143)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: rub15 24.05.2015 14:38
[sstanislav]
> [rub15]
> > [sstanislav]
> > > [rub15]
> > > Aja, kar se tiče vina pri kosilu. Žal se moram temu obredu odpovedati, ker sem cel dan zmešan, če pijem pred peto popoldne, pa čeprav samo deci vina.
> >
> > Kako to, saj je šele opoldne;)
>

> Kaj sedaj ti izvajaš?:-)

Nič, gentleman pred mrakom ne pije ;)
Super. Samo jaz nisem gentleman, jebiga, pa si ga privoščim že po peti, na kakšnem gostinskem vrtu.:-)

Pozimi sem pa gentleman.:-)
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2522149] 24.05.15 15:23 · odgovor na: najobj (#2522131)
Odgovori   +    4
[najobj]
> [rub15]
> > [najobj]
> > ... čuj, po Rugljevih kriterijih sem tudi jaz alkoholik, pa sem bil zadnjič pijan pred tremi leti, predzadnjič pa približno toliko pred tem ...
> >
> > P.S.: po Rugljevih kriterijih je v Franciji kakšnih 60 milijonov alkoholikov, ker otroci pri kosilu pač ne pijejo vina ... alzo, na tvojem mestu jaz z Rugljevim razumevanjem alkoholizma (= redno pitje) ne bi pretiraval, če slučajno tudi ti spiješ kozarec vina ob kosilu, ki je običajno redno opravilo ... khmm, če pa ob kosilu kozarca vina ne spiješ, pa ne veš, kaj je dobro kosilo, jebiga ...

> Ne poznaš Rugljevega kriterija glede dovoljene konzumacije alkohola. On je mejo postavil pri dveh litrih vina na teden (če se prav spomnim, ne ljubi se mi brskati po njegovi knjigi), kar je več kot je priporočljivo po drugih kriterijih. www.nalijem.si/o-alkoholu/meje
>
> Aja, kar se tiče vina pri kosilu. Žal se moram temu obredu odpovedati, ker sem cel dan zmešan, če pijem pred peto popoldne, pa čeprav samo deci vina.

... čuj, jaz sem Ruglja enkrat poslušal in mi je bilo dovolj, tako da se mi ga niti slučajno ne ljubi čitat ...

P.S.: probaj z vinom pri večerji, ker takrat tudi paše ...
Rugelj je fundamentalist in moški šovinist. Idealen za falirance, kot jih sam imenuje, brez jajc, ki jih je treba odtrgat od mamine joške. Drugače pa mu zmanjka vsebine.
rub15 sporočil: 1.344
[#2522165] 24.05.15 16:07 · odgovor na: anon-204390 (#2522149)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: rub15 24.05.2015 16:10
[vickibedi]
Rugelj je fundamentalist
Super, da je bil to. Kako pa bi drugače lahko zdravil zavožene osebnosti brez vcepljenega Zakona očeta. Radikalne motnje osebnosti se zdravijo radikalno. Lahko pa jih nafilaš s psihofarmaki in jih pustiš, da vegetirajo, kar počne tradicionalna psihiatrija.
in moški šovinist.
Zakaj. A zato, ker je kurcal ženske ker se poročajo in pustijo oplajati motenim moškim in potem še desetletja vztrajajo z njimi. Ali pa ker je govoril da tri leta ne smejo zanosit s svojim moškim, da ga bodo dobro spoznale.
Idealen za falirance, kot jih sam imenuje, brez jajc,
Igral je radikalno vlogo avtoritativnega očeta. Kot praviš, idealen je bil za zdravljenje nacije v kateri je sindrom odsotnega očeta (po Mazziniju). Kaj češ lepšega pravi človek na pravem mestu, samo čas verjetno še ni bil pravi, če sploh kdaj bo.
ki jih je treba odtrgat od mamine joške.
Ni tako enostavno. Kot nasprotje svoje moške vloge je imel skupino, ki jo je vodila ženska, ki je skozi terapevtske tehnike vcepljala ljudem zaščitniško materino ljubezen. Nekateri so tako razjebani, da potrebujejo regresijo do stopnje dojenčka, kjer potem pridobijo to kar niso dobili od svoje matere.
Drugače pa mu zmanjka vsebine.
Prav nasprotno je res. Vsebine manjka klasični psihiatriji, ki nima učinkovite rešitve za zdravljenje motenj, ki jih je zdravil. Rugelj je zbral več kot tisoč zbornikov o svojem zdravljenju vsak ima 400 strani. Vsako najmanjšo stvar je arhiviral. Poleg tega pa je napisal kar nekaj knjig na to temo. Zaradi tega so ga tudi pustili na miru, so ga ignorirali, ker se jim ni ljubilo predelovati ogromno količino njegove dokumentacije in so samo čakali na njegov naravni konec.
rub15 sporočil: 1.344
[#2522174] 24.05.15 17:47 · odgovor na: (#2522167)
Odgovori   +    0
[denac]
> [rub15]
> A ni zanimivo, da v Sloveniji nimamo neke verodostojne politike na tem področju. Kot da bi bilo oblasti v interesu, da naokrog blodi četrtina alkoholičnih zombijev.

Še v socializmu se je moj sodelavec zdravil zaradi alkohola. Uspešno. Potem so ga pa šefi začeli šikanirati. Najbrž je podobnih primerov precej.
En del razlage je tudi v tem, da marsikateri šef tudi pije. In potem je podrejenemu nevoščljiv, ker ima toliko volje, da je nehal piti.
Na splošno smo Slovenci preveč fovšljivi, če komu kaj uspe. Kaj boš klinca fovšljiv, potrudi se na kakšnem drugem področju pa boš ti prehitel drugega.

Dejansko pa drži, da so alkoholiki občutljivi, če komu uspe zdravljenje. To ogroža njihovo alkoholno eksistenco, če drugega ne mu bo žena najedala, da se da pozdraviti, saj se je lahko pozdravil sosedov Francelj. To lepo opisuje Rugelj, ko pravi, da so alkoholiki najbolj srečni, če komu spodleti zdravljenje, češ saj se ne splača truditi.


V prejšnjem sistemu se je na veliko pilo po tovarnah. Znane so znamenite luknje v mrežastih ograjah okoli fabrik skozi katere se je hodilo po pijačo ali pa kar v bife. Tudi mi smo imeli kar hladilnik v tovarniški hali in v njem pivo v pločevinkah (ki smo ga kupovali v Avstriji). Ampak smo bli vsaj toliko civilizirani, da smo pili popoldne, ko so se delale nadure, pa še to samo pivo ali dve.
rub15 sporočil: 1.344
[#2522175] 24.05.15 18:06 · odgovor na: (#2522172)
Odgovori   +    0
[denac]
Rugelj med psihiatri ni kaj priljubljen. Bil sem pa zraven, ko je Rugelj zdaj že pokojnem dr. Jožetu Felcu rekel, da bi morali vse psihotike "pospraviti" iz bolnic. Po njegovem naj bi bile psihiatrične bolnice samo za zdravljenje alkoholikov.
Seveda ga niso marali, če jim je pa postavil ogledalo, da so lahko videli svojo nesposobnost. Tradicionalna psihiatrija je na področju zasvojenosti sposobna sproducirati samo tole:

"med pisanjem doktorata se je lotila problema izgorevanja terapevtov, ki pomagajo pri premagovanju odvisnosti. Do izgorevanja terapevtov na delovnem mestu prihaja zlasti v okoliščinah, ko terapevt v boj s pacientovo odvisnostjo vloži veliko energije, a se pacient kljub temu ponovno vrne na pot odvisnosti."
www.delo.si/zgodbe/s...avnik.html

To je njihov največji domet.

Kar pa se tiče psihiatrije na drugih področjih je pa tako, da se vedno več ljudi zatakne v vrtljivih vratih psihiatričnih ustanov:

"fenomenu »vrtljivih vrat«"

www.varuh-rs.si/o-in...c38f252ed0

Človek se mora režati na vsa usta, ko spremlja delovanje klasične psihiatrije, čeprav je zadeva zelo tragična.

Kar pa se tiče razpusta psihiatričnih bolnikov iz bolnic. Rugelj je poznal delo italijanskega psihiatra Basaglia, ki je razpustil bolnike v Furlaniji - Julijski krajini, in mu je bilo to všeč, češ bolje, da so norci na ulici kot v norišnici, čisto v njegovem stilu, je pa v tem njegovem stališču tudi zrno resnice, če se malo bolj podrobno pozna sceno klasične psihiatrije.
anon-209987 sporočil: 886
[#2522177] 24.05.15 18:29 · odgovor na: (#2522159)
Odgovori   +    1
Pri na je vse demokraticno, le ko bi moral kdo odstopiti, vrniti prevec izplacano placo, itd... se lahko vsak odloca samostojno.

Koga briga morala, pomembna je ekonomska svoboda.

-----------

Mali cigo vpraša očeta:

"Čale, kaj je to demokracija?"
"To je, da slovenci hodijo vsak dan delat, mi pa samo sedimo doma in jim krademo, pa še socialno podporo in otroške doklade dobivamo od njih"

"Kok pa, da jih to ne nervira?"

"Sej jih nervira, sam to je pa že diskriminacija."
najobj sporočil: 31.920
[#2522178] 24.05.15 18:39 · odgovor na: anon-187668 (#2522138)
Odgovori   +    0
[menim]
> [najobj]
> ne pravijo zastonj "In vino veritas" ...

Pravijo tudi: in libro veritas (v knjigah je resnica), pa vemo, da to ni vedno res.
... ja, zato pa imam jaz raje vino ...
rub15 sporočil: 1.344
[#2522184] 24.05.15 19:07 · odgovor na: najobj (#2522178)
Odgovori   +    1
[najobj]
> [menim]
> > [najobj]
> > ne pravijo zastonj "In vino veritas" ...
>
> Pravijo tudi: in libro veritas (v knjigah je resnica), pa vemo, da to ni vedno res.

... ja, zato pa imam jaz raje vino ...
Hehehehe,...jaz preferiram pivo.

A veš kaj je zajebano pri knjigah? Da ko prebereš eno veš vse, ko prebereš dve veš samo še polovico, ko prebereš tri veš samo še tretjino,...
(se zahvaljujem neznanemu avtorjum od katerega sem tole pobral na tem forumu)

Zato je verjetno najboljše, da se sploh ne lotiš branja knjig in ostaneš pri vinu, so samo satanovo delo.:-)
najobj sporočil: 31.920
[#2522185] 24.05.15 19:11 · odgovor na: rub15 (#2522184)
Odgovori   +    0
[rub15]
> [najobj]
> > [menim]
> > > [najobj]
> > > ne pravijo zastonj "In vino veritas" ...
> >
> > Pravijo tudi: in libro veritas (v knjigah je resnica), pa vemo, da to ni vedno res.
>
> ... ja, zato pa imam jaz raje vino ...
Hehehehe,...jaz preferiram pivo.

A veš kaj je zajebano pri knjigah? Da ko prebereš eno veš vse, ko prebereš dve veš samo še polovico, ko prebereš tri veš samo še tretjino,...
(se zahvaljujem neznanemu avtorjum od katerega sem tole pobral na tem forumu)

Zato je verjetno najboljše, da se sploh ne lotiš branja knjig in ostaneš pri vinu, so samo satanovo delo.:-)
... eh, jaz pivo pijem samo za žejo, za užitek pa vedno vino ...
rub15 sporočil: 1.344
[#2522187] 24.05.15 19:20 · odgovor na: najobj (#2522185)
Odgovori   +    0
[najobj]
... eh, jaz pivo pijem samo za žejo,
Zanimivo, zelo zanimivo, lahko poveste kaj več o tem, in kdaj pravite se je to začelo.:-)

Jaz za žejo pijem brezalkoholne pijače, ampak ti si iz totega konca, imate očitno drugačne navade.
za užitek pa vedno vino ...
Sto ljudi, sto okusov.
najobj sporočil: 31.920
[#2522190] 24.05.15 19:25 · odgovor na: rub15 (#2522187)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 24.05.2015 19:29
[rub15]
> [najobj]
> ... eh, jaz pivo pijem samo za žejo,

Zanimivo, zelo zanimivo, lahko poveste kaj več o tem, in kdaj pravite se je to začelo.:-)

Jaz za žejo pijem brezalkoholne pijače, ampak ti si iz totega konca, imate očitno drugačne navade.

> za užitek pa vedno vino ...

Sto ljudi, sto okusov.
... evo, vedno se začne s tenisom, potem se začne žeja in potem bi bilo kaj drugega kot mrzli pir pravzaprav greh nad mojim telesom ...

P.S.: boljše, da zdaj neham, ker me boš poleg onega Ruglja imel še ti za alkoholika, čeprav sem bil čisto zares zadnjič pijan pred tremi leti, predzadnjič pa še približno toliko nazaj ...
rub15 sporočil: 1.344
[#2522193] 24.05.15 19:35 · odgovor na: najobj (#2522190)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: rub15 24.05.2015 19:55
[najobj]
... evo, vedno se začne s tenisom, potem se začne žeja in potem bi bilo kaj drugega kot mrzli pir pravzaprav greh nad mojim telesom ...
Jaz že nekaj časa nisem športal, se pa mentalno pripravljam, jemljem zalet.:-) Nikoli pa nisem pil po fizičnem naporu alkohola za žejo. Enostavno mi ne potegne. Če že najprej pol litra brezalkohola potem pa počasi pivo čez.
P.S.: boljše, da zdaj neham, ker boš me poleg onega Ruglja imel še ti za alkoholika ...
Eh, Rugelj je bil že fajn dečko. Po lastni izbiri nerazumljen genij. Ne vem, če je še kakšen psihiater za zdravljenje alkoholizma izjavil, da je v naši civilizaciji nujen alkohol, ker smo tako zavrti, da rabimo mazivo drugače bi vse obstalo.
vrac sporočil: 11.068
[#2522195] 24.05.15 19:52 · odgovor na: depersin (#2521977)
Odgovori   +    0
[depersin]
> [vrac]
> Bistvo neoliberalizma je ravno popolna odsotnost logike in razuma, gre za ponavljanje enostavnih zgodbic za lahko noč, govorjenje brez teoretske podlage, računajoč na efekt pri ljudeh, ki se jim te pravljice sporočajo.

Torej si ti sam neoliberalec - po lastni definiciji.
Kaj ko bi ti zamenjal tablete, depersin očitno ne učinkuje več.
macon sporočil: 12.861
[#2522209] 24.05.15 21:37 · odgovor na: XMINI41 (#2521590)
Odgovori   +    1
[XMINI41]
No, ko primerjamo plače in BDP v ŠVI in SLO, je seveda koristno upoštevati tudi raven cen, ki je v ŠVI bistveno višja. Zato je veliko bolj smiselna primerjava BDP/capita v "purchasing power parity". Tu doseže ŠVI cca. 58.000 USD, SLO pa cca. 29.000 USD. tako razlika ni 4-kratna, temveč 2-kratna. Kar pa seveda še vedno pomeni, da za ŠVI zelo ne zaostajamo.
Zdaj, utemeljevati to zgolj z ekonomsko svobodo, je pa seveda precej neresno, ne da bi pri tem upošteval cel kup zgodovinskih in ostalih družbenih dejavnikov.
Da je večina držav V in JV Evrope v zadnjih 10 etih izkazovala hitrejšo gospodarsko rast, kot SLO, je seveda bilo povsem pričakovano predvsem zaradi dejstva, ker so štartali iz bistveno nižje osnove in je normalno, da lahko hitreje dohitevajo....bolj po se bodo začeli približevati povprečju razvitosti EU(kjer zdaj nekje že je SLO)težji bo ta končni priključek....
Ne bo držalo. Osnovnih zadev kot je hrana, tehnika, stanovanjske položnice nimajo veliko dražjih. Veliko dražje so najemnine in vse možne usluge, vendar pri nas ne uporabljamo marsičesa, kar je na zahodu normalno in sicer zato, ker si z našimi sramotnimi prihodki iz dela ne moremo privoščiti. Zato imamo seveda slab nivo uslug.

Kaj naj sicer pričakujemo v slabo urbanizirani vukojebini Sloveniji?

data.worldbank.org/i.../countries
Slovenija ina 50% urbane populacije, kar je afriški nivo, Švica 74%.
depersin sporočil: 10.224
[#2522222] 24.05.15 23:41 · odgovor na: rub15 (#2522109)
Odgovori   +    0
[rub15]
Tvoja logika je očitno zelo zabavna reč. Nisem (agresivni) abstinent,
Tvoje pisanje te postavlja na laž. Si aresiven abstinent.
Zato ker je bil en največjih humanistov svojega časa. Tako.
Ne pa ni bil.
> Svoj uspeh je gradil na selekciji ljudi
In kaj je narobe s selekcijo?
Z njegovo selekcijo - veliko. Če lahko zdraviš le peščico ljudi, ki ustreza njegovim pogojem, se ne moreš hvaliti z uspešnostjo. Po drugi strani je pa počel to, česar psihiater ali psiholog nikoli ne bi smel - žalil in poniževal je ljudi, ki niso ustrezali njegovim pogojem.
Tiste, ki se niso držali obljub, ki so jih sami dali na začetku zdravljenja je grobo soočal (pred skupino) z njihovo neresnostjo.
To ti je on opral možgane morda. Če bi bil on dober psiholog s kančkom empatije do soljudi, bi videl, bi videl, da njegov program ni idealen in da ni za vse. Tiste obljube, v katere je prisilil paciente, pa niso nič vredne.

On bi moral priznati, da ima en program, ki deluje za nekatere, za druge ne - predvsem pa ne žaliti in poniževati ljudi, ki ne ustrezajo njegovemu profilu.

Da ne govorimo o njegovih idiotizmih - po njegovo bi vsak študent moral v prvo narediti vse izpite z 10. Itak je poniževal vse ljudi, ki niso pasali v njegov zelo ozek repertoar ljudi, ki si po njegovo zaslužijo živeti na svetu.
In to je delal upravičeno, v Sloveniji smo v ogromni večini sami "pezdetki", samo poglej kaj smo naredili z državo od osamosvojitve...
Če imaš ti sam sebe za pezdetka, ti povem, da jaz nisem. Kljub temu pa ne ustrezam njegovemu kriteriju za nekoga, ki si po njegovo zasluži dihati.
Ne. Saj jim je prodal knjigo o alkoholizmu in jih s tem opozoril naj pazijo kaj delajo z alkoholom.
Bolnim ljudem, ki pa dejansko alkohola ne bi smeli niti poizkusiti, je ponujal ravno to - njih je peljal v alkoholizem, saj v tem primeru alkohol stanje še poslabša.
Nekateri psihofarmaki so bolj zajebani kot pa zmerno pitje alkohola. Človeku naredijo več škode kot alkohol.
S tem, da antidepresivi (ki jih je več in je treba ugotoviti, kateri je za katero osebo najbolje), pomagajo - alkohol pa ne. S tem, da ravno ti ljudje najbolj tvegajo, da postanejo alkoholiki - pa jim knjiga ne bo pomagala nič.

Vsakič, ko kaj novega izvem o Ruglju, izvem slabo stvar.
Druge države tudi nimajo takih problemom z alkoholizmom. Je vickibedi nalimal lep graf o tem kako se pije v Sloveniji.
Imajo, imajo... Samo se lotevajo na pravi način, pri nas pa ne. Pri nas pa vse, kar znajo je, represija.
Ne, po deveti se gre v lokal in se tam pije.
Torej gre za lobi oštirjev, ki je izsilil, da se ga nacukaš v lokalu, kjer zapraviš več.
Ja, če bi se hecali. "Manj obiskovalcev, manj pijancev". www.zurnal24.si/alko...nek-116242
Alkohol je vedno bil in bo spremljevalec planice in ostalih prireditev. Pri nas in v tujini. Sploh pa imajo Slovence po tujini radi zaradi tega, ker se ga le napijejo, pa ne povzročajo težav. Kakšni manj pivski narodi, se ga pa napijejo in delajo štalo.
depersin sporočil: 10.224
[#2522225] 24.05.15 23:45 · odgovor na: rub15 (#2522110)
Odgovori   +    0
[rub15]
Kakšne igrice?
Igrice pretiravanja in napihovanja.
Lahko ji rečeš represija, jaz temu pravim vzgoja skozi zakon - predvsem mladih.
Ti lahko represijo poimenuješ kakor koli hočeš. To ni vzgoja skozi zakon. Tudi mladi nič manj je pijejo zaradi tega.
Super, ne. Potomci alkoholikov postanejo nadpovprečno tudi sami alkoholiki.
Pa tudi potomci nealkoholikov in preveč represivnih staršev. Ponavadi se ga najbolj zapijajo tisti pridni otroci, ki jim starši prepovejo alkohol - in dejansko mislijo, da so uspešni.
Hočejo že hočejo, pa ne znajo.
Večinoma nočejo.
Samo Rugelj se je lahko pohvalil z uspehi na tem področju. Tradicionalni psihiatri na tem področju pa izgorevajo, ker nimajo nobenih rezultatov in se vrtijo v krogu.
To seveda ni res. Res je, da se je Rugelj hvalil s prirejenimi rezultati, ker je gledal le selekcioniranje.

Ostali, ki pa sprejmejo vse, pa imajo procentualno slabše rezultate - dejansko pa ozdravijo tudi tiste, ki jih je Rugelj zavračal, poniževal in žalil.
Nihče ne bo spremenil tega zakona, lahko bi ga že prva Janševa vlada, pa ga ni. Samo še zaostrila se bo protialkoholna zakonodaja.
To so tvoje mokre sanje. To omejitev do 9h bo moral slej ko prej nekdo ukiniti, ker je butasta.
depersin sporočil: 10.224
[#2522226] 24.05.15 23:48 · odgovor na: rub15 (#2522113)
Odgovori   +    0
[rub15]
Problem je v tem, ker nimaš širše slike. Pri Ruglju so se zdravili v poprečju ljudje z kar visoko izobrazbo.
Imam dosti široko sliko in vem, da odstotek študentov, ki kasneje ratajo alkoholiki ni nič večji kot drugje. Si pa upam trditi, da alkoholiki ratajo tisti, ki so najprej bili čisti abstinenti.
Ah,... moja intuicija še deluje.:-) Tole sem predvidel že v prejšnjem postu, ko tegale še niti nisem prabral.
Torej nimaš odgovora na dejansko resnico. To ni intuicija, ampak nekaj, kar si že prej vedel - pa nočeš vedeti zdaj.
depersin sporočil: 10.224
[#2522227] 24.05.15 23:49 · odgovor na: rub15 (#2522127)
Odgovori   +    0
[rub15]
Aja, kar se tiče vina pri kosilu. Žal se moram temu obredu odpovedati, ker sem cel dan zmešan, če pijem pred peto popoldne, pa čeprav samo deci vina.
Torej sodiš druge po sebi. In misliš, da mora zato država izvajati represijo nad vsemi ljudmi.
depersin sporočil: 10.224
[#2522228] 24.05.15 23:53 · odgovor na: rub15 (#2522136)
Odgovori   +    0
[rub15]
Drugače pa je Rugelj igral dvojno igro, v javnosti je bil cirkusantski provokator, v tej knjigi, ki sem jo skoraj že prebral pa je sicer še vedno provokativen vendar pa tudi strokovno prepričljiv.
Znaš pa plozati te kombinacije besed...

S tem pa kažeš, da si blefer.
depersin sporočil: 10.224
[#2522231] 25.05.15 00:08 · odgovor na: rub15 (#2522165)
Odgovori   +    0
[rub15]
Super, da je bil to. Kako pa bi drugače lahko zdravil zavožene osebnosti brez vcepljenega Zakona očeta.
Obstajajo druge metode, ki so enako učinkovite. Le nihče se ne hvali na tak način, da najprej izloči in ozmerja ljudi, ki ne ustrezajo tej terapji - razen Ruglja.
Radikalne motnje osebnosti se zdravijo radikalno.
Razen tega, da si dvakrat uporabil besedo radikalno - nisi nič pametnega povedal.
Lahko pa jih nafilaš s psihofarmaki in jih pustiš, da vegetirajo, kar počne tradicionalna psihiatrija.
Kar pa spet ni res.
Zakaj. A zato, ker je kurcal ženske ker se poročajo in pustijo oplajati motenim moškim in potem še desetletja vztrajajo z njimi.
Vidim, da si njegov dober učenec pri povzemanju njegovega mišljenja in retorkike.

Le, da še ne veš, da je on uporabljal to retoriko tudi s tem namenom, da je namerno otežil delo kasnejšim terapevtom, saj je paciente s tako retoriko še bolj potunkal.
Igral je radikalno vlogo avtoritativnega očeta.
Igral je vlogo pretirano avtoritativnega očeta - takega očeta, ki je otroke spravil v alkoholizem in v droge.
Prav nasprotno je res. Vsebine manjka klasični psihiatriji, ki nima učinkovite rešitve za zdravljenje motenj, ki jih je zdravil.
Tudi Rugelj ni imel čisto nič učinkovitejših rešitev kot ostali. Le, da je tiste, ki niso pasali v njegov model, ozmerjal in nagnal.

Rugelj je bil en narcis. Poleg tega je pri ljudeh zamenjal eno drogo z drugo - vsakodnevnim tekom več km.

To je problem marsikaterega ozdravljenega alkoholika - tudi Rugljevega - da potem najde drugo drogo. Rugelj jih je vpeljal v to drogo - tek.
Zaradi tega so ga tudi pustili na miru, so ga ignorirali, ker se jim ni ljubilo predelovati ogromno količino njegove dokumentacije in so samo čakali na njegov naravni konec.
Količina ne pomeni kvalitete.

Strani: 1 2 3 4 5 6 7 8