Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Majhni spomenički vztrajnosti

Strani: 1 2 3 4 5 6

rub15 sporočil: 1.344
[#2502523] 24.02.15 17:46 · odgovor na: FIN-454644 (#2502491)
Odgovori   +    13
[FIN-454644]
Gospoda Kotnika ni treba vprasati, ali je investiral. Je. Kupil je, ko je bilo naprodaj. Vprasati ga je treba takole: ali je kupil zato, da bi reseval banko pred stecajem ali pa je morda podpisal, da se zaveda, da bo v primeru stecaja banke izgubil. To je bistvo.
Kot ti je že fibonaci napisal to ni bistveno.

Demokracija je, med drugim, tudi vztrajanje na dogovorjenih/uzakonjenih procedurah. In pravilna procedura v tem primeru bi bila, da bi morale iti banke najprej v stečaj, šele potem bi bi lahko izbrisali podrejence. Vsako drugačno tolnačenje je nedemokratično, fibonaci bi verjetno rekel fašizem. Tko je, jebiga.
FIN-454644 sporočil: 10.899
[#2502525] 24.02.15 17:47 · odgovor na: anon-238577 (#2502522)
Odgovori   +    10
Vcasih je bila vsega urzah Juga, potem JJ, zdaj pa EU. S prstom je treba zmeraj kazat bodisi na notranjega ali zunanjega sovraznika.
anon-350183 sporočil: 144
[#2502527] 24.02.15 18:02 · odgovor na: anon-15342 (#2502516)
Odgovori   +    38
Moj osebni pogled na zgodbo subordinirancev:
L. 2010 sem kupil za 20.000 EUR NLB26. Zase lahko trdim, da sem bil poučeni investitor in da sem že ob vpisu lahko z veliko verjetnostjo predvideval, da bo NLB pred zapadlostjo te obveznice potrebovala nekakšno državno pomoč. A pravilno sem tudi predvideval, da NLB država Slovenija ne more in ne sme pustiti v stečaj (niti pod razno ga. Bratušek). In edino stečaj je bil relevantno dejstvo v prospektu. Če bi kjerkoli v najbolj drobnem tisku pisalo, da je še kakšna druga možnost neplačila (npr. državna pomoč), obveznice zagotovo ne bi vpisal (ali bi pa zahteval bistveno višjo obrestno mero).
FIN-454644 sporočil: 10.899
[#2502529] 24.02.15 18:08 · odgovor na: (#2502528)
Odgovori   +    14
A je naloga drzave da sciti drzavljane ali da jih nateguje?
pobalin sporočil: 14.456
[#2502530] 24.02.15 18:09 · odgovor na: anon-327067 (#2502436)
Odgovori   +    15
Zadnja sprememba: pobalin 24.02.2015 18:12
[FIN0007]
Te spomeničke si je Mramor izmislil.
Morda. Morda si je pa izmislil neimenovanega EUrokrata. :-)

Saj tudi tistega svojega odločnega in pokončnega stališča v Bruslju očitno ni povedal Grkom v obraz ali med skupnim zasedanjem, temveč v mikrofon RTV Slovenija, kar so šentflorjancem prikazali kot epski nastop Dušana Bravehearta Silnega.
tvnewsroom.consilium...-si-mramor

P.S.: Je pa najmehkejši del izjave preko Slovenija Times vseeno zašel na tuje (tretji okvir od zgoraj):
tvnewsroom.consilium...-si-mramor
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2502531] 24.02.15 18:14
Odgovori   +    11
Jazbečeva BS je postala črna luknja našega bančnega sistema, ki požira vse, na da bi kaj prišlo iz nje, in v tej totalni entropiji, bo požrla samo sebe.
anon-238577 sporočil: 14.015
[#2502533] 24.02.15 18:18 · odgovor na: FIN-454644 (#2502529)
Odgovori   +    7
[FIN-454644]
A je naloga drzave da sciti drzavljane ali da jih nateguje?
Naloga države je vedno bila in bo, da ščiti tiste na oblasti, njihov plen, njihov mir, njihov lik in dobro ime. (oblastniki niso samo trenutni upravniki, ampak predvsem njihovi Gospodarji)
anon-299030 sporočil: 1.227
[#2502537] 24.02.15 18:25 · odgovor na: anon-218201 (#2502503)
Odgovori   +    28
svetujem, da si ogledate film "Kill the Messanger" o resničnih dogodkih. Tudi sam imam podobne izkušnje, zato želim Tadeju Kotniku, da mu bo vse to prihranjeno ter da od sebe ne da nikakršnega originalnega dokumenta, kvečjemu kopijo, vse ostalo pa shrani na varnem (pa ne doma ali v službi). Ko pridejo preiskovalci, odvzamejo tisto dokumentacijo, ki je obremenilna za oblast, potem pa .........
anon-218201 sporočil: 1.447
[#2502539] 24.02.15 18:28 · odgovor na: tasilo (#2502408)
Odgovori   +    1
[tasilo]
Pa saj je Caprirolo izdavila češ, "da gredo pa res lahko vsi v zapor, če v celoti razkrijejo vse dokumente" (ki so po naravi stvari dokumenti javnega značaja!).

Ta izjava je definitivno še večji zadetek od tiste znamenite izjave Mame Cerar, da "vsaka svinjarija še ni kaznivo dejanje".


Mater ... tem pokvarjenim babam se v politiki čist' zmeša. Ampak res ... čist'!
Bančna tajnost ni stvar javnega značaja. Si res na glavo padel?
simona2 sporočil: 2.204
[#2502545] 24.02.15 18:55 · odgovor na: tasilo (#2502541)
Odgovori   +    2
o mrtvih vse dobro - definitivno - tudi this time; a ti jest dam ven zaslužni mrlič, a boš dal sam - ker takole ne bo! bom zbrisala cel komentar; sorry, ne moreš v moji gostilni prodajati svojega sladoleda.. my rules - dej ven! in če lahko še nekaj povem - povsem je nepotrebno, ne spremeni bistva niti ne sporočila... v bistvu je mrhovinarsko :) zakaj že?
anon-276502 sporočil: 11
[#2502546] 24.02.15 18:56 · odgovor na: anon-15342 (#2502516)
Odgovori   +    20
Tadej, vidim, da si "obljubil", da te tematike ne bos vec odpiral do poletja. Vseeno te naprosam, pa verjetno nisem edini, da pokomentiras se Mastenov izpad (celo v angleski verziji, kjer se je neposredno spravil nate). Clovek skoraj ne more verjet, kaksnih metod se zdaj ze posluzujejo na BS. V ogenj oz. resevanje ugleda posiljajo profesorje, ...

Ta napad nate nedvomno zasluzi tvoj odgovor, pa ne zgolj tu na forumu, ampak v obliki clanka. Upam, da ne bo kaksna Simonca tega preprecila (po njenih komentarjih ji tvoje pisanje gre ze mocno na zivce, ker verjetno ne razume vsega?).
tasilo sporočil: 9.830
[#2502548] 24.02.15 19:00 · odgovor na: anon-238577 (#2502453)
Odgovori   +    5
[fibonaci]
> [tasilo]
> Dragi moji srčeki šikani, z vsem tem uvodom želim pripeljati do predloga -- kaj predloga! zahteve! --, da moramo nujno postaviti spomenik ko' dodo mrtvi Mami Cerar za izjavo, da "VSAKA SVINJARIJA ŠE NI KAZNIVO DEJANJE."

Tu nimaš prav. Tu gre za temeljna načela kazenskega prava in v današnji situaciji so ta načela in varstvo človekovih pravic še edino, kar te lahko varuje.
Ha?? -- Ali imam prav ali ne, sploh ni predmet tvoje ali moje presoje. Govoril sem o spomeniku, katerega da bi morala dobiti ona, se pravi Ona [mašalah].

Avtor izjave, da "VSAKA SVINJARIJA ŠE NI KAZNIVO DEJANJE", nisem jaz. Res ne, majkemisudija. Kot verjetno že veš, je avtor Zdenka Cerar, zato lahko o "temeljnih načelih kazenskega prava in varstvu človekovih pravic" z vidika te izjave -- ter ali ima ONA [mašalah] prav ali ne -- razpravljaš kvečjemu z njo.
anon-218201 sporočil: 1.447
[#2502550] 24.02.15 19:11 · odgovor na: FIN-454644 (#2502525)
Odgovori   +    1
[FIN-454644]
Vcasih je bila vsega urzah Juga, potem JJ, zdaj pa EU. S prstom je treba zmeraj kazat bodisi na notranjega ali zunanjega sovraznika.
No ja nekateri pravijo, da je za vse kriv Kučan.
anon-218201 sporočil: 1.447
[#2502551] 24.02.15 19:13 · odgovor na: pobalin (#2502530)
Odgovori   +    0
[pobalin]
> [FIN0007]
> Te spomeničke si je Mramor izmislil.

Morda. Morda si je pa izmislil neimenovanega EUrokrata. :-)

Saj tudi tistega svojega odločnega in pokončnega stališča v Bruslju očitno ni povedal Grkom v obraz ali med skupnim zasedanjem, temveč v mikrofon RTV Slovenija, kar so šentflorjancem prikazali kot epski nastop Dušana Bravehearta Silnega.
tvnewsroom.consilium...-si-mramor

P.S.: Je pa najmehkejši del izjave preko Slovenija Times vseeno zašel na tuje (tretji okvir od zgoraj):
tvnewsroom.consilium...-si-mramor
Si bil na zasedanju ECOFIN, da veš kaj je Mramor dejal na zasedanju?
anon-218201 sporočil: 1.447
[#2502552] 24.02.15 19:15 · odgovor na: anon-276502 (#2502546)
Odgovori   +    0
[1209NLBXd]
Tadej, vidim, da si "obljubil", da te tematike ne bos vec odpiral do poletja. Vseeno te naprosam, pa verjetno nisem edini, da pokomentiras se Mastenov izpad (celo v angleski verziji, kjer se je neposredno spravil nate). Clovek skoraj ne more verjet, kaksnih metod se zdaj ze posluzujejo na BS. V ogenj oz. resevanje ugleda posiljajo profesorje, ...

Ta napad nate nedvomno zasluzi tvoj odgovor, pa ne zgolj tu na forumu, ampak v obliki clanka. Upam, da ne bo kaksna Simonca tega preprecila (po njenih komentarjih ji tvoje pisanje gre ze mocno na zivce, ker verjetno ne razume vsega?).
Ker Tadej pa ni profesor?
pobalin sporočil: 14.456
[#2502553] 24.02.15 19:16 · odgovor na: anon-218201 (#2502539)
Odgovori   +    27
[lukey90]
Bančna tajnost ni stvar javnega značaja. Si res na glavo padel?
Bančna tajnost? Kakšna bančna tajnost neki? Saj ne gre za imena in zneske komitentov ampak za poslovne številke bank. Bank, ki jih po trditvah oblastnikov v bistvu ne bi bilo več, če ne bi razlastili delničarjev, obvezničarjev in potem preko zadolžitve države še davkoplačevalcev. Tako so te banke menda ostale pri življenju in so 100% državne, to je 100% naše!

Zdaj mi pa razloži, najpametnejši Lukec, zakaj naj ravno mi, ki smo prisilni lastniki (čeprav enako na puf kot tajkuni) in za povrh še komitenti teh bank, ki smo jih rešili, ne bi smeli vedeti ničesar o njihovem finančnem in poslovnem stanju. Zakaj lahko o "naših" bankah vse ve vsak j€b€ni svetovalski vajenec, vsak ekajevski pod-birokrat, ki je šaril po tej kloaki, potem pa vsak pol-bankir ali pol-finančnik kakšnega sklada, ki bi/bo pokazal interes za nakup in lahko pregledal črevesje vsake od teh podivjanih zveri? Zakaj za to žogo ne tečejo združeni levičarji Mesec & Co., saj je to zanje sanjska podaja - če so res tako levi in neodvisni in resni in razumejo kaj več o državi kot nekaj prevedenih pamfletov. Zakaj? Zakaj? Zakaj?
pobalin sporočil: 14.456
[#2502554] 24.02.15 19:24 · odgovor na: anon-218201 (#2502551)
Odgovori   +    15
[lukey90]
Si bil na zasedanju ECOFIN, da veš kaj je Mramor dejal na zasedanju?
Si bil ti? Veš? Boš napisal? Da bo vedel tudi navaden plebs tega popka sveta, izbranega naroda z najbolj herojsko zgodovino in najmodrejšim vodstvom, z najbolj daljnovidnimi vizijami.

Jaz sem samo razjasnil, od kod ta odločna izjava, ki je bila v stari maniri vaških medijatikov in drugih majhnih veličin namenoma predstavljena zavajajoče:
Finančni minister Dušan Mramor je bil ob prihodu na sestanek evroskupine zelo oster do Grčije. "Slovenija bo vztrajala, da Grčija poravna svoje obveznosti in nadaljuje reforme."
FIN-454644 sporočil: 10.899
[#2502556] 24.02.15 19:28 · odgovor na: anon-218201 (#2502550)
Odgovori   +    6
Imam nekaj denarja v visku, pa mi frend, ki zida hiso rece: meni bi pa prav prislo. No ti posodim. Kaj pa ce ne bom umrl, zena ti ne bo mogla vrniti. No ja, potem pa bogpomagaj. Saj ne bos umrl. Pa gresta frenda okrog sveta, to kosta, in receta: ves kaj, ampak ne bova mogla vrniti. Kako da ne? Saj sva rekla: vrnes, razen ce bi umrl. No vidis, saj ce bi jaz umrl tudi nic ne bi dobil.
anon-218201 sporočil: 1.447
[#2502557] 24.02.15 19:31 · odgovor na: pobalin (#2502554)
Odgovori   +    3
[pobalin]
> [lukey90]
> Si bil na zasedanju ECOFIN, da veš kaj je Mramor dejal na zasedanju?

Si bil ti? Veš? Boš napisal? Da bo vedel tudi navaden plebs tega popka sveta, izbranega naroda z najbolj herojsko zgodovino in najmodrejšim vodstvom, z najbolj daljnovidnimi vizijami.

Jaz sem samo razjasnil, od kod ta odločna izjava, ki je bila v stari maniri vaških medijatikov in drugih majhnih veličin namenoma predstavljena zavajajoče:

> Finančni minister Dušan Mramor je bil ob prihodu na sestanek evroskupine zelo oster do Grčije. "Slovenija bo vztrajala, da Grčija poravna svoje obveznosti in nadaljuje reforme."
Saj tudi tistega svojega odločnega in pokončnega stališča v Bruslju očitno ni povedal Grkom v obraz ali med skupnim zasedanjem, temveč v mikrofon RTV Slovenija, kar so šentflorjancem prikazali kot epski nastop Dušana Bravehearta Silnega.

Takoj jaz kot ti pojma nimava kaj je Mramor povedal na zasedanju ECOFIN, đabe govort stvari o katerih ne veš nič.
anon-276502 sporočil: 11
[#2502558] 24.02.15 19:35 · odgovor na: pobalin (#2502553)
Odgovori   +    0
Profesorje ekonomije s katedre za deanr in finance.
pobalin sporočil: 14.456
[#2502561] 24.02.15 19:46 · odgovor na: (#2502555)
Odgovori   +    16
[finingi]
(* gore-tex je iznašel Al Gore, baje da on, in je bil razvit prvotno za pridelavo sladke vode iz morske, kasneje pa uporabljen tudi v oblačilih, mimogrede; prepušča paro, vode pa ne)
Ne, ni res.

Iznašel ga je Bob Dole. Ta je potem z Alom Gorom in Georgom Voinovichem ustanovil firmo za trženje svojega izuma. Ker se je kmalu pokazal velik tržni potencial, je Voinovich partnerjema razložil, kaj v srbščini pomeni dole in kaj gore. Pragmatični trije Ameri so se takoj zmenili, da denar od patenta pripada Dolu, ime pa bo dal Gore. In od tedaj je šlo samo še navzgor. V Sloveniji bi se še zdaj prepirali oz. tožarili.

en.wikipedia.org/wiki/Gore-Tex
www.gore.com/en_xx/a...index.html
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2502562] 24.02.15 19:51
Odgovori   +    21
Jasno in čudovito.

In kar je žal najpomembnejše in najbolj značilno: not a fuck is given.

Vse nas boli kurac. Celo visoko leteče novinarje, ki nas radi fopajo z vzvišenimi standardi pravne države in liberalizma in pro-biznis usmerjenosti in kar je še krilatic.

Vsak se briga za svoj vrtiček, v sloveniji ni prostora za lokalne snowdene. Bolj ko je človek, ki se briga suho in ozko za svoj interes, izobražen, razgledan, obveščen... boljše izgovore ima za ta svoj pritlehni suhi stav.
anon-238577 sporočil: 14.015
[#2502564] 24.02.15 19:57 · odgovor na: tasilo (#2502548)
Odgovori   +    0
[tasilo]
> [fibonaci]

Avtor izjave, da "VSAKA SVINJARIJA ŠE NI KAZNIVO DEJANJE", nisem jaz. Res ne, majkemisudija. Kot verjetno že veš, je avtor Zdenka Cerar, zato lahko o "temeljnih načelih kazenskega prava in varstvu človekovih pravic" z vidika te izjave -- ter ali ima ONA [mašalah] prav ali ne -- razpravljaš kvečjemu z njo.
Ko boš organiziral spiritistično seanso in priklical njen duh, da obračunamo z njim in njenimi izjavami ... :)
pobalin sporočil: 14.456
[#2502566] 24.02.15 20:02 · odgovor na: anon-218201 (#2502557)
Odgovori   +    8
[lukey90]
Takoj jaz kot ti pojma nimava kaj je Mramor povedal na zasedanju ECOFIN, đabe govort stvari o katerih ne veš nič.
Domišljam si, da imam pobalinsko razvit nos za razne medijske evfemizme, šlamparije, spine, rdeče slanike ipd. In tale ertevejevska je iz klasičnega repertoarja.
anon-49022 sporočil: 830
[#2502570] 24.02.15 20:07 · odgovor na: simona2 (#2502460)
Odgovori   +    14
[simona2]
.. glavno vprašanje je samo, ali bi v stečaju dobil več kot nič in ali lahko to dokaže in ali mu je dovoljeno dokazovati
No, tudi če pritrdimo, da je to "glavno vprašanje" ... po tem sodeč sami vidite, da so metodologija in vhodni podatki takega izračuna še kako pomembni. Takega "virtualnega stečaja" ni tako enostavno pošteno oceniti. Ker če rečemo - te banke so v stečaju (sicer je bistveno, da niso bile! in da je prejšnji guverner čisto do konca mandata zatrjeval, da so vse banke likvidne in kapitalsko ustrezne! Ne sprenevedajte se zdaj, da je bilo jasno, da so bile vse te banke itak "v stečaju" in z negativnim kapitalom), - torej če rečemo da so v stečaju, potem lahko delamo z njimi kar koli. Kar koli! Ker če so te banke v "na sumu stečaja", ki ga bomo sedaj virtualno testirali, lepo ocenimo vse njene terjatve (ki niso 100% zavarovane z depozitom) na npr. 80% vrednosti, torej z 20% diskontom, potem vam mora biti jasno, da ima na tak način *vsaka* banka negativen kapital! In gremo potem vse lastnike kapitalskih instrumentov razlastniniti??? Verjamite, to potem lahko naredimo vsaki banki, ki jo "vzamemo na pik". Razmislite malo, ko z lahkoto trdite, da so te banke itak bile v stečaju. Želimo takega regulatorja, ki ima vso moč v bilo kateri banki razlastiti imetnike, če se ji le zazdi, da bi rada malo udarila po mizi in trenirala strogost?! Kaj je to, Texas ali kaj? Onim tujim cenilcem je bilo dosti lažje poharati po aktivi in vsako malo sumljivo zavarovanje oceniti z nulo, kot pa delati poglobljene cenitve, za katere niti časa niso imele, verjemite. In taka prek palca, da ne rečem kaj drugega, cenitev se zdaj imenuje ultra super duper bottom-up pristop. Ma nemoj! Le zakaj jih ne razkrijejo... Mislim da je čas, da tudi ti neodvisni tuji cenilci malo spregovorijo...
FIN-454644 sporočil: 10.899
[#2502571] 24.02.15 20:15 · odgovor na: anon-49022 (#2502570)
Odgovori   +    21
V vsaki zakotni stacuni mora biti zvecer blagajna tocna, pa ce najprej stejes kovance in potem bankovce ali pa ce zacnes z bankovci in zakljucis s kovanci. To ve vsaka stacunarka, to bi vedel inspektor, to bi vedel racunovodja, to bi vedelo racunsko sodisce, to bi vedeli kriminalisti. Da pa dve oceni strizeta za miljardo in pol. Halo?
anon-15342 sporočil: 8.014
[#2502574] 24.02.15 20:27 · odgovor na: anon-9292 (#2502441)
Odgovori   +    64
Zadnja sprememba: anon-15342 24.02.2015 20:34
[DREJC]
Ce lahko Tadej Kotnik komentira tale zapis (danes zaposlenega na BS), bi bil hvalezen:
www.siol.net/priloge..._bank.aspx
[1209NLBXd]
Tadej, naprosam, pa verjetno nisem edini, da pokomentiras se Mastenov izpad (celo v angleski verziji, kjer se je neposredno spravil nate).
Ta napad nate nedvomno zasluzi tvoj odgovor, pa ne zgolj tu na forumu, ampak v obliki clanka.
Pozivov, da moram odgovoriti na to Mastenovo pisanje, sem danes prejel zelo veliko. Prvega že ob 02:12, nazadnje mi je še oče pisal, ves zaskrbljen, da ... ja, na to pa res moram odogovoriti. Zakaj? Ja no, ker to je pa ja Masten ...

Zato sem pač prebral, kaj je napisal Masten; pljuva po moji personi, vsevprek, sem "vitez podrejencev", mrhovinar, ultimativni spinster in kaj vem kaj še. Na tak nivo se ne bom spuščal, ker ne vidim smisla.

Toliko glede osebnega. Glede vsebine pa bi rade volje odgovoril, če bi imel vtis, da Masten dejansko razpravlja, a nimam tega vtisa. Bom prikazal na primeru. Masten napiše:
Za leto 2014 so bili obremenitveni scenariji za Slovenijo podpovprečno strogi. To pomeni, da je imela večina držav evroobmočja strožje predpostavke. Razlika med gospodarsko rastjo v osnovnem scenariju in obremenitvenem scenariju za Nemčijo, na primer, je strožja kot za Slovenijo.
Zdaj pa prosim, vsaj tisti ki ste me prosili za odgovor, sledite korak za korakom.

1. Najprej za okus. Tukaj: www.ecb.europa.eu/pu...410.en.pdf poglejte sliko na str. 6. Če bi bili za Slovenijo obremenitveni scenariji "podpovprečno strogi", kot trdi Masten, kako bi potem lahko privedli do tako kataklizmične napovedi spremembe kapitalske ustreznosti naših bank? Portfelji naših bank so po tej oceni ekstremno slabši od čisto vseh v evrskem območju, celo od grških so ekstremno slabši, pa od ciprskih (kjer ima BoC v portfelju že več kot 60% terjatev slabih, pa le tretjinsko so pokrite z oslabitvami!).

2. OK, boste rekli, to je bilo komplicirano, dajmo tako, da bomo vsi razumeli. OK, dajmo, in čisto ekzaktno. Tukaj: www.eba.europa.eu/do...ersion.pdf poglejte tabelo 9 na strani 13. Zdaj pa (prosim, računajte sami, da ne bo izpadlo, da jaz koga kaj zavajam) si izpišite baseline growth 2014, pa adverse growth 2014 za vse države.

3. To so bile predpostavke ECB, zdaj pa gremo na dejanske številke. Tukaj: ec.europa.eu/economy...ee1_en.pdf poglejte tabelo 1 na strani 1 glavnega teksta (str. 13 PDF-a) in si izpišite real GDP growth 2014.

4. In zdaj odštejte. Pri kom so bile predpostavke stresnega testa ECB najbolj stroge? So bile res pri Sloveniji "podpovprečno stroge", kot trdi Masten (ki ne navede nobene številke, samo pavšalne trditve)?

(Če se komu prav res ne da, sem primerjavo predpostavk ECB z jesensko napovedjo narisal prejšnji teden v kolumni, tukaj: beta1.finance.si//pi....600px.png ; pa še, čeprav sem tudi to že dvakrat razložil - tako pri Bank of Ireland kot pri Allied Irish in Bank of Cyprus je ECB namesto "statične" napovedi, ki jo obravnava graf, vzela posodobljeno in izboljšano "dinamično" napoved, za naše banke pa je BS vztrajala, da takšne posodobitve noče)

5. In zdaj višek spina, ko Masten nestrogost do Slovenije "dokaže" s trditvijo, da je bila "razlika med gospodarsko rastjo v osnovnem scenariju in obremenitvenem scenariju za Nemčijo strožja kot za Slovenijo".
Ja, ampak pojdite še enkrat v tisto tabelo iz točke 2:

- za Slovenijo bo dejanska rast BDP 2014 po zadnji oceni EK (točka 3) +2.6%, ECB pa ji je za stresni test kot osnovni scenarij predpostavila -0.1% (torej je bila ECB preveč pesimistična za 2.7 o.t.) in kot negativni scenarij -1.8% (torej je bila ECB ***preveč pesimistična za 4.4 o.t.***);

- za Nemčijo bo dejanska rast BDP 2014 po zadnji oceni EK (točka 2) +1.5%, ECB pa ji je za stresni test kot osnovni scenarij predpostavila 1.8% (torej je bila ECB preveč OPTIMISTIČNA za 0.3 o.t.) in kot negativni scenarij -0.9% (torej je bila ECB ***preveč pesimistična za 2.4 o.t.***).

---------------

In zdaj prosim vsakega za iskreno mnenje: če je nekdo tukaj ultimativni spinster, sem to res jaz?
sopranos sporočil: 11.405
[#2502575] 24.02.15 20:29 · odgovor na: anon-238577 (#2502506)
Odgovori   +    20
[fibonaci]
> [FIN-454644]
> Kateri zakon in pod kaksnimi pogoji? Podpisnika pogodbe sta dva. Vazno je, kaj podpiseta. Ce pogodbe tajno razveljavis, so to mutna posla.

ZBan-1, malo se pozanimaj, kaj je to!
Misliš zakon, ki ga je Banka Slovenije napisala v sodelovanju z ministrstvom za finance, da so za nazaj spreminjali zadeve? Pri tem pa zakon napisala tako, da je kupcem podrejenih obveznic onemogočila pravno varstvo.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2502577] 24.02.15 20:39 · odgovor na: anon-15342 (#2502574)
Odgovori   +    23
Zadnja sprememba: anon-207617 24.02.2015 20:40
Človek bi se vprašal, kako je en tak poceni spinner lahko nek spoštovani član akademske ekonomske skupnosti...

Ampak človek se tega ne rabi vprašat, saj nam je vendar mramor minister, Juncker pa EU - mislec.

Jaz menim, da nikoli ni bilo kaj drugače. Samo gladina vode je nižja, in se psi bolj trgajo za preostalo meso na kosteh. Pa medijska krajina je bolj interaktivna in user generated.
bobek13 sporočil: 4.301
[#2502578] 24.02.15 20:44 · odgovor na: anon-15342 (#2502574)
Odgovori   +    52
Hvala za tole Tadej... saj ne da bi dvomil v tvojo zgodbo, ma je Masten(bil) eden dveh iz EF o katerih sem se imel dobro mnenje... zgleda, da je se eden "mladoekonomist" ugotovil, da je bolje biti placan, kot nacelen...

LpA

Strani: 1 2 3 4 5 6