Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Maribor na 'kantu'?

Strani: 1 2 3

anon-306927 sporočil: 206
[#2480735] 05.12.14 21:05 · odgovor na: anon-258837 (#2480561)
Odgovori   +    10
[MF-542584]
> [bc123a]
> No, ampak delovanje Mariborskega pohorja bodo pa financirali....
>
> (volilci pa naj se zamislijo, kaj je bolj pomembna funkcija mesta, vrtci ali vzpenjaca)

Če tega ne bi financirali, potem bi bila finančna slika mesta še slabša, saj bi polovica gostincev v okolici pocrkala, manj bi bilo potrošnje, tako tujcev, kot domačinov... Pohorski center je zanimiv tudi poleti za bajkerje, tako da ne gre samo za smučarsko sezono. A naj bi pustili vse zagniti tako kot v Bovcu? Naj raje naredijo čistko na občini, nekaj fikusov postavijo pred vrata, začenši s svetovalci. Je pa dober, da krivi pa Kanglerja - še dobro, da ne JJ. Zanimivo, da je s čistim vinom prišel po volitvah.

Sicer pa poznate tisti vic, ko stari direktor predaja novemu posle in mu da zraven 3 pisma ter mu pove, da naj jih odpre šele, ko bo nujno potreboval njegov nasvet. Tako odpre prvo, ko ga NS stiska za rezultate. V pismu piše stari direktor: "Zvali krivdo na mene, ni še preteklo dovolj časa, da bi lahko zadeve uredil." To tudi stori in NS mu da še nekaj časa, potem pa ga znova stisne. Takrat novi direktor odpre drugo pismo, ki pravi: "Znova zvali krivdo name. Reči, da je bilo vse tako zafurano, da niti genij ne bi mogel tega tako hitro rešiti." Tudi tokrat se reši in NS mu da še nekaj časa, potem pa ga ponovno stisne za rezultate. Ta novi direkor hitro odpre še tretje pismo, ki je zelo kratko: "Začni pisat 3 pisma..."
Ni naloga občine, da z javnim denarjem rešuje dolgove zasebnikov.
ŠCP je verjetno spet ena tipična zgodba poslovanja po Slovensko - nekaj "poslovnežev" (in zanimivo to so vedno eni in isti osebki) se zaredi v podjetju, ga finančno izčrpa (s pomočjo razno raznih satelitskih, slamnatih podjetij, ki jih obvladujejo - včasih znanih kot "by pass" podjetja - včasih so nanje prenašali posle, dobavitelje in prodajo, sedaj pa s pomočjo razno raznih "svetovalnih pogodb" tja selijo kapital), začne se najemat "tovariške kredite" (ki jih verjetno odobrijo druge skupine kolegov iz bank - NKBM npr. še en tak biser), ko še to več ne gre nehajo plačevat delavcem za delo in državi za prispevke.... Da upniki ne bi nadlegovali odgovornih je sedaj v igro (z javnim denarjem he he) vskočila občina. Verjetno je njena naloga igranje "tamponske cone" med upniki in bivšim vodstvom.... Čez čas, ko se prah poleže in ko bodo na zahtevo občine dolgovi na DUTB, bodo na občini ugotovili, da so stroški preveliki, ali kaj jaz vem in naprave bodo prodane (verjetno pod ceno). Ni mi treba 3x ugibat, kdo bodo kupci; ki jih bodo neumni slovenski "novinarji" verjetno predstavljali kot rešitelje...
Trenutno jim sicer nekaj v zelje hodi stečajni, ampak verjetno on samo zastopa nek drug krog "poslovnežev"...
Če se želi v Mariboru kaj res dolgoročno rešiti je potrebno ugotoviti, zakaj je podjetje sploh postalo tako zadolženo, kdo je za to odgovoren ali celo kriv, nato pa naj zasebniki vložijo svoj kapital in zadevo kupijo. Izgubila se bo 1 sezona, bodo pa zato temelji čisti.
mutla sporočil: 602
[#2480739] 05.12.14 21:19 · odgovor na: najobj (#2480649)
Odgovori   +    22
In kaj imamo od Maistrove in Titove Slovenije sedaj? En kup brona nastlanega po raznih trgih po državi, balkansko miselnost, da nam vse pripada po "defaultu" ter milijon in pol med sabo sprtih državljanov. In kako je pri naših severnih sosedih, ki niso imeli svojega Maistra in ne Tita in jim je od mogočne K und K monarhije ostala le Avstrija? Mislim, da so se slovenski Korošci presneto prav odločili. Škoda, da se drugi niso - bi danes Maribor zgledal povsem drugače.
anon-127452 sporočil: 2.567
[#2480750] 05.12.14 21:54
Odgovori   +    7
Maribor bo pač očitno prvi plačal zapitek zaradi nepremišljenih projektov in kanglerovanja.

Postavlja se vprašanje, kdaj čaka Ljubljano ista situacija..
anon-127452 sporočil: 2.567
[#2480751] 05.12.14 22:03 · odgovor na: 0709FRASX (#2480631)
Odgovori   +    12
[0709FRASX]
Kako zelo bi privoščil Ljubljančanom vsaj polovico toliko težav kot jih imajo v Mariboru s krpanjem enega dneva z drugim. Potem bi v tej butalski deželici takoj šlo na boljše. Do takrat pa Ljubljani 'dol visi' za Maribor in mu ne nakloni drugega kot 'mejte se!'.
Tudi jaz. Želim jim vsaj 20% mariborskih težav. od te ljubljanske vehemence mi gre na kozlanje.
anon-327192 sporočil: 1.234
[#2480887] 06.12.14 18:28
Odgovori   +    8
čas vnosa: 06.12.14 11:58
Maribboru bi lahko šel Cerar za botra saj bo cela država kmalu na podnu kot je maribor
anon-149637 sporočil: 3.223
[#2480936] 07.12.14 07:15
Odgovori   +    3
Za začetek naj izstavijo položnico - račun ga bivanje in gretje tistemu šiptarju,ki se je v času uličnih kravalov hodil gret na občino.
anon-351597 sporočil: 1
[#2480953] 07.12.14 10:33 · odgovor na: anon-127452 (#2480751)
Odgovori   +    4
čas vnosa: 07.12.14 02:56
Kdo si drzne omenjati Maistra in titeja v istem stavku ?????
anon-263019 sporočil: 509
[#2480974] 07.12.14 12:08 · odgovor na: anon-171153 (#2480584)
Odgovori   +    3
[jazorit]
> [Primi1106]
> Kriva je pa verjetno Ljubljana!

Žabarji smo vedno krivi!
Čist nedolžni pa že niste.
anon-263019 sporočil: 509
[#2480979] 07.12.14 12:12 · odgovor na: 0709FRASX (#2480631)
Odgovori   +    0
[0709FRASX]
Kako zelo bi privoščil Ljubljančanom vsaj polovico toliko težav kot jih imajo v Mariboru s krpanjem enega dneva z drugim. Potem bi v tej butalski deželici takoj šlo na boljše. Do takrat pa Ljubljani 'dol visi' za Maribor in mu ne nakloni drugega kot 'mejte se!'.

Ljubljančani nosijo do Maribora dvojno krivdo:
1. S povsem zgrešenim iz Ljubljane dirigiranim ekonomskim razvojem so brez trohice premisleka pustili propasti vso mariborsko industrijo (kolikor je niso prej pokupili in pred propadom rešili tujci - Henkel, Palfinger...), in vse zato, ker iz svojih toplih ljubljanskih pisarn v javnem sektorju niso imeli nobene predstave, kaj naj z njo sploh počno.
2. Čeprav se Ljubljančani zavedajo, da jim vlada mafija, proti temu nič ne storijo. Celo vedno znova jo izvolijo, ob izpuhtevanju proračunskih milijard pa zgolj skomigajo z rameni. Ne le, da niso sposobni posnemati Mariborčanov v želji po spremembah, celo posmehujejo se jim kot nekakšnim dežurnim slovenskim 'bebčkom', ki so preneumni, da bi znali bolje; kajti kdor je v Ljubljani, je fin, kdor pa v Mariboru, pa vsaj 'hecen'.

Ne, ni Maribor center slovenskih Butal, temveč Ljubljana. V Ljubljani je namreč osrednji butalski trg in hiša butalskega župana.
Ja sam, da ne samo do Maribora ampak tudi do vseh ostalih ljubljanskih 'provinc'.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2481001] 07.12.14 13:23
Odgovori   +    10
::To pa pomeni, da je ogroženo delovanje socialne kuhinje, materinskega doma, varne hiše, letovanje otrok z zdravstvenimi indikacijami, programi enkratne socialne pomoči, Glazerjeve nagrade, prispevek za Borštnikovo srečanje, javna dela, denarja ni niti za programe nevladnih organizacij.

OMG! Niti za programe nevladnih organizacij! Si misli! "Pa saj to ne moreš verjet!"

Kako so mi smešne te nevladne provladne organizacije, ki veselo tuhtajo s prisilno pobranimi davki.
najobj sporočil: 31.922
[#2481002] 07.12.14 13:27 · odgovor na: mutla (#2480739)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 07.12.2014 13:30
[mutla]
In kaj imamo od Maistrove in Titove Slovenije sedaj? En kup brona nastlanega po raznih trgih po državi, balkansko miselnost, da nam vse pripada po "defaultu" ter milijon in pol med sabo sprtih državljanov. In kako je pri naših severnih sosedih, ki niso imeli svojega Maistra in ne Tita in jim je od mogočne K und K monarhije ostala le Avstrija? Mislim, da so se slovenski Korošci presneto prav odločili. Škoda, da se drugi niso - bi danes Maribor zgledal povsem drugače.
... čuj, to se moraš ti s Čehi, Slovaki in Poljaki zmenit, zakaj so oni ob prvi priliki spizdili in se odpovedali silnemu blagostanju, ki jim ga je zagotavljala mogočna Avstro-ogrska monarhija ...

P.S.: kot si opazil, balkanskih slovanskih pritepencev v Avstro-ogrski monarhiji nisem niti omenil, ker oni itak vedno samo drek mešajo ... aja, in tistih nekaj kilometrov res ni problem, da ne jebeš niti Maistra niti Titeja in čez mejo sam poskusiš srečo, ker so brez milijona in pol med sabo sprtih državljanov tvoje možnosti dosti večje, sploh ker za razliko od Slovenije v novi mogočni EU Avstrija ni tretjerazredna vukojebina ...
najobj sporočil: 31.922
[#2481004] 07.12.14 13:40 · odgovor na: anon-351597 (#2480953)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: najobj 07.12.2014 13:51
[bazilika60]
Kdo si drzne omenjati Maistra in titeja v istem stavku ?????
... čuj, jaz ...

P.S.: kar je Maister za Štajersko, je Tito za Primorsko, blesavi žabari pa seveda verjemejo, da sta jim Slovenijo v sedanjih mejah Bavčar in Janša prinesla, ker bi bila Slovenija leta 1991 brez Maistra in Titeja točno takšna, kot je bila, če že ne bi bila glih do Tokija ... aja, in seveda te moram pohvalit, da si vstal ob treh zjutraj in se na toti forumu prijavil samo zato, da sem ti zdaj jaz lahko povedal, da si s svojim vprašanjem duplo sfalil, ker namreč oni Valuk z mojim postom nima nič ...
shevchenko sporočil: 21.898
[#2481011] 07.12.14 14:13 · odgovor na: najobj (#2481004)
Odgovori   +    2
P.S.: kar je Maister za Štajersko, je Tito za Primorsko, blesavi žabari pa seveda verjemejo, da sta jim Slovenijo v sedanjih mejah Bavčar in Janša prinesla, ker bi bila Slovenija leta 1991 brez Maistra in Titeja točno takšna, kot je bila, če že ne bi bila glih do Tokija ... aja, in seveda te moram pohvalit, da si vstal ob treh zjutraj in se na toti forumu prijavil samo zato, da sem ti zdaj jaz lahko povedal, da si s svojim vprašanjem duplo sfalil, ker namreč oni Valuk z mojim postom nima nič ...
ma folk danes nima najmanjsega pojma, kako je bilo med italijansko okupacijo na primorskem. tisti, ki vsaj priblizno vemo, kako je zadeva izgledala, nimamo prav nobenih iluzij, kaksne namene ima evropa v resnici z nami.

vcasih v soli nisi smel pisniti slovensko, danes je pac tako, da se cedalje vec ucimo tujih jezikov, kar nam to v zivljenju kao koristi. ok, to je seveda res, a zakaj se moram jaz z italijanom (tudi mladim) pogovarjati italijansko (jasno, vedno obstajajo izjeme)? zadnjic poberem stoparja, oce italijan, mati slovenka. ja, saj je nekaj poskusal v slovenscini, ampak je hitro obupal in potem sva naprej komunicirala v italijanscini, ki jo jaz za silo znam kljub temu da nimam niti slucajno nobenega italijana za sorodnika.

ce bi bila vsaj eu intelektualno postena in rekla, jebat ga, naj bo anglescina uradni jezik in naj se ga lepo nauci cela evropa pa mirna bosna, ampak ne, uradni jeziki so kao vsi, posledicno imas milijon prevajalcev (duh!) za vse mozne jezike, mi se kao kurcimo, da nasa slovenscina nekaj velja. ja kaj ti velja v bruslju, mene zanima, kaj mi pomaga na ulici. tam je pa druga pesem...
FIN-466864 sporočil: 3.316
[#2481015] 07.12.14 14:18 · odgovor na: anon-154207 (#2480591)
Odgovori   +    0
čas vnosa: 07.12.14 12:14
[shampion]
> [jazorit]
> > [Primi1106]
> > Kriva je pa verjetno Ljubljana!
>
> Žabarji smo vedno krivi!

Tudi to ne bo čisto držalo.
Vedno in povsod je v udbofevdu kriv lahko le JJ.
Tudi, če ni dokazov in je vse skupaj le ena megla, je krivec v naprej znan in po potrebi tudi pravnomočno obsojen.
Nasprotno pa, kdor pljuva po njem in ga brez stvarnih dokazov obtožuje..., ta uživa popolno imuniteto.
in kje si se ti zdej najdu...., aja sam da si lahko vpletu v zgodbo velikega vodjo-brezmadežnega...

kaj ma duhovni velik vodja zdej veze z MB...
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2481016] 07.12.14 14:20 · odgovor na: bc123a (#2480511)
Odgovori   +    0
[bc123a]
No, ampak delovanje Mariborskega pohorja bodo pa financirali....

(volilci pa naj se zamislijo, kaj je bolj pomembna funkcija mesta, vrtci ali vzpenjaca)
Vzpenjača seveda, ker brez nje se lahko obrišejo še za tisto malo denarja od turizma.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2481017] 07.12.14 14:23 · odgovor na: (#2480726)
Odgovori   +    1
[Inside]
Mariborcani sedaj govorijo, da se je pod Kanglerjem vsaj nekaj premikalo, delalo sedaj je pa baje cista tema, nic samo neko filozofiranje. Edino igre ste dobili, kruh so vam davno vzeli. Graz se vam smeje bolnicarke placa 1500 in so srecne ko radio.
..ko klavir. Ma jim pošljemo Zokija, da naredi red, bojo še štajerci enako veseli ko mi.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2481019] 07.12.14 14:31 · odgovor na: najobj (#2480649)
Odgovori   +    5
[najobj]
> [0329Softb]
> > [Primi1106]
> > Kriva je pa verjetno Ljubljana!

> Kriv je Maister.

... ja, in brez Maistra in Titeja bi žabari z okolico živeli srečni do konca svojih dni ... khmm, ker res ne vem, kaj bi brez obeh od Slovenije sploh ostalo ...
Jebo te Tito, brez njega bi bili po Churchillovi doktrini fifty-fifty v boljši polovici Evrope.
bc123a sporočil: 48.253
[#2481020] 07.12.14 14:34 · odgovor na: anon-204390 (#2481016)
Odgovori   +    1
[vickibedi]
> [bc123a]
> No, ampak delovanje Mariborskega pohorja bodo pa financirali....
>
> (volilci pa naj se zamislijo, kaj je bolj pomembna funkcija mesta, vrtci ali vzpenjaca)

Vzpenjača seveda, ker brez nje se lahko obrišejo še za tisto malo denarja od turizma.
Vzpenjaca bi naj, ce je res rentabilna, ne bi imela problemov dobiti zasebnega lastnika, saj ce je skupen izplen iz obratovanja (+turizem + hoteli +lokali) pozitiven, se bodo investitorjev kar trlo.

Ampak verjetno je tudi v sestevku minus, zato pa majo probleme...
anon-127452 sporočil: 2.567
[#2481037] 07.12.14 17:32 · odgovor na: anon-351597 (#2480953)
Odgovori   +    2
[bazilika60]
Kdo si drzne omenjati Maistra in titeja v istem stavku ?????
Maister je neki Gorenjec, ki nas je priključil balkanu.
anon-127452 sporočil: 2.567
[#2481038] 07.12.14 17:35 · odgovor na: (#2480726)
Odgovori   +    4
[Inside]
Mariborcani sedaj govorijo, da se je pod Kanglerjem vsaj nekaj premikalo, delalo sedaj je pa baje cista tema, nic samo neko filozofiranje.
Ne razumeš ravno situacije. Kangler s eje lahko preseraval, ker mu je Sovič pustil polno blagajno.

Fištravca je pričakala prazna blagajna in posledica 6-ih let kanglovanja. Ne more zdaj dec čudežev delat.

Mariborčani smo se poskušali delati, da smo Ljubljana, to nas bo zdaj teplo po glavi.
najobj sporočil: 31.922
[#2481053] 07.12.14 18:59 · odgovor na: shevchenko (#2481011)
Odgovori   +    1
[shevchenko]
> P.S.: kar je Maister za Štajersko, je Tito za Primorsko, blesavi žabari pa seveda verjemejo, da sta jim Slovenijo v sedanjih mejah Bavčar in Janša prinesla, ker bi bila Slovenija leta 1991 brez Maistra in Titeja točno takšna, kot je bila, če že ne bi bila glih do Tokija ... aja, in seveda te moram pohvalit, da si vstal ob treh zjutraj in se na toti forumu prijavil samo zato, da sem ti zdaj jaz lahko povedal, da si s svojim vprašanjem duplo sfalil, ker namreč oni Valuk z mojim postom nima nič ...
ma folk danes nima najmanjsega pojma, kako je bilo med italijansko okupacijo na primorskem. tisti, ki vsaj priblizno vemo, kako je zadeva izgledala, nimamo prav nobenih iluzij, kaksne namene ima evropa v resnici z nami.

vcasih v soli nisi smel pisniti slovensko, danes je pac tako, da se cedalje vec ucimo tujih jezikov, kar nam to v zivljenju kao koristi. ok, to je seveda res, a zakaj se moram jaz z italijanom (tudi mladim) pogovarjati italijansko (jasno, vedno obstajajo izjeme)? zadnjic poberem stoparja, oce italijan, mati slovenka. ja, saj je nekaj poskusal v slovenscini, ampak je hitro obupal in potem sva naprej komunicirala v italijanscini, ki jo jaz za silo znam kljub temu da nimam niti slucajno nobenega italijana za sorodnika.

ce bi bila vsaj eu intelektualno postena in rekla, jebat ga, naj bo anglescina uradni jezik in naj se ga lepo nauci cela evropa pa mirna bosna, ampak ne, uradni jeziki so kao vsi, posledicno imas milijon prevajalcev (duh!) za vse mozne jezike, mi se kao kurcimo, da nasa slovenscina nekaj velja. ja kaj ti velja v bruslju, mene zanima, kaj mi pomaga na ulici. tam je pa druga pesem...
... eh, butasta raja bi kot razvajena deca od vsake stvari rada pobrala samo dobro, slabo pa bi pustila drugim ...
najobj sporočil: 31.922
[#2481064] 07.12.14 20:04 · odgovor na: anon-204390 (#2481019)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: najobj 07.12.2014 20:08
[vickibedi]
> [najobj]
> > [0329Softb]
> > > [Primi1106]
> > > Kriva je pa verjetno Ljubljana!
>
> > Kriv je Maister.
>
> ... ja, in brez Maistra in Titeja bi žabari z okolico živeli srečni do konca svojih dni ... khmm, ker res ne vem, kaj bi brez obeh od Slovenije sploh ostalo ...
Jebo te Tito, brez njega bi bili po Churchillovi doktrini fifty-fifty v boljši polovici Evrope.
... čuj, pusti ti zdaj jebačino, pa mi rajši povej, koji kurac so se takrat sploh tepli med sabo, če je bilo po Churchillovi fifty-fifty doktrini itak takoj vse jasno ... khmm, oziroma mi povej en sam razlog, zakaj bi kdo Kraljevini Italiji odvzel del njenega ozemlja in ga pripojil Kraljevini Jugoslaviji, če bi pri nas vsi samo gledali in čakali in če jugoslovanski partizani tega ozemlja ne bi - ja, prav si prebral - z vojaško silo okupirali in ga na mirovnih pogajanjih po vojni tudi zadržali ...

P.S.: danes so gospodarji Evrope dosti bolj pametni, ker so z EU po mirni poti dosegli čisto vse, kar jim takrat ni ratalo, ker je Hitler soliral ... OK, pa z Židi je Hitler takrat tudi malo pretiraval, da je potem še Američane razpizdil in se je še bolj zajebal ...
najobj sporočil: 31.922
[#2481066] 07.12.14 20:15 · odgovor na: bc123a (#2481020)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: najobj 07.12.2014 20:22
[bc123a]
> [vickibedi]
> > [bc123a]
> > No, ampak delovanje Mariborskega pohorja bodo pa financirali....
> >
> > (volilci pa naj se zamislijo, kaj je bolj pomembna funkcija mesta, vrtci ali vzpenjaca)
>
> Vzpenjača seveda, ker brez nje se lahko obrišejo še za tisto malo denarja od turizma.
Vzpenjaca bi naj, ce je res rentabilna, ne bi imela problemov dobiti zasebnega lastnika, saj ce je skupen izplen iz obratovanja (+turizem + hoteli +lokali) pozitiven, se bodo investitorjev kar trlo.

Ampak verjetno je tudi v sestevku minus, zato pa majo probleme...
... čuj, če bi bil v seštevku minus, vsega skupaj sploh ne bi bilo in noben ne bi rabil nič seštevat ...

P.S.: Ratajevi lopovi so ŠC Pohorje najprej izropali in ga potem še zapufali za sto let vnaprej in ker ŠC Pohorje pač ni Slovenija ali katerakoli druga država, da bi se lahko pufala v neskončnost, so nastali problemi, ker iz tekočega poslovanja pufov pač ni mogoče več odplačevati ... evo, in zdaj se je Fištravec očitno zdilal z DUTB, da bi z žičniško infrastrukturo, ki mariborski turizem povezuje in drži skupaj, probali čez to zimo ohraniti pri življenju in si ob tem kupiti nekaj časa za kakšno pametno rešitev, ker smo v Bovcu lepo videli, kaj se zgodi, če glavnega povezovalnega elementa v turizmu ni več, ampak vse skupaj pustiš in čakaš na ugodnega investitorja ...
bobek13 sporočil: 4.301
[#2481068] 07.12.14 20:21 · odgovor na: anon-207617 (#2481001)
Odgovori   +    3
[NemirniTujec]
::To pa pomeni, da je ogroženo delovanje socialne kuhinje, materinskega doma, varne hiše, letovanje otrok z zdravstvenimi indikacijami, programi enkratne socialne pomoči, Glazerjeve nagrade, prispevek za Borštnikovo srečanje, javna dela, denarja ni niti za programe nevladnih organizacij.

OMG! Niti za programe nevladnih organizacij! Si misli! "Pa saj to ne moreš verjet!"

Kako so mi smešne te nevladne provladne organizacije, ki veselo tuhtajo s prisilno pobranimi davki.
zanimivo, da na spisku ni zastonj nadomestno mleko za nedoječe mamice, se je v MB že tak fajn kšeft razrasel, pravi kapitalizem vam povem, ko MB mamice, tiste ki dojijo, vseeno težijo ginekologom za naročilnice za novalace/aptamile/itd jih na račun MB občine dvigajo v lekarnah in prodajajo po "diskontiranih" cenah onim dvojno nesrečnim mamicam, ki pod a)res nimajo svojga mleka in b)nimajo prijavljenega prebivališča v občini MB...

dajmo vsi skupaj, trikrat hura za MB socialo... hiphip...

;)

lpA
Micare sporočil: 1.582
[#2481069] 07.12.14 20:26 · odgovor na: najobj (#2481064)
Odgovori   +    0
Tito in Churchill sta menda vlekla mejo na Primorskem v Bariju leta 1944. Tako, da so Britanci verjetno na podlagi tega dali ultimat za umik iz Trsta. Mamo pa je imel slovenko. Briga velike za male narode - ljudi. Narod pa si bo sobo pleskal sam?

Mene zanima ali niso javna podjetja nekaj takega, kot javni zavodi, ki ne smejo ustvarjati profita? Zdaj so zgleda lekarne, komunalna podjetja in vodovodarji molzni stroji za denar, ki molzejo - prizadenejo najbolj občutljive (Z nizkimi dohodki, samohranilce ali enohranilce, invalide, brezposelne, upokojence - penzioni so se, po moji oceni, v dvajsetih letih znižali za vsaj 30 %. Gledano na povprečni penzion in ceno doma upokojencev.) sloje prebivalstva, ki drugače sploh ne pridejo v poštev, da jih opalijo z dohodnino na že tako mizerno plačo, če jo sploh imajo.
anon-306927 sporočil: 206
[#2481077] 07.12.14 21:29 · odgovor na: najobj (#2481066)
Odgovori   +    3
[najobj]
> [bc123a]
> > [vickibedi]
> > > [bc123a]
> > > No, ampak delovanje Mariborskega pohorja bodo pa financirali....
> > >
> > > (volilci pa naj se zamislijo, kaj je bolj pomembna funkcija mesta, vrtci ali vzpenjaca)
> >
> > Vzpenjača seveda, ker brez nje se lahko obrišejo še za tisto malo denarja od turizma.

> Vzpenjaca bi naj, ce je res rentabilna, ne bi imela problemov dobiti zasebnega lastnika, saj ce je skupen izplen iz obratovanja (+turizem + hoteli +lokali) pozitiven, se bodo investitorjev kar trlo.
>
> Ampak verjetno je tudi v sestevku minus, zato pa majo probleme...

... čuj, če bi bil v seštevku minus, vsega skupaj sploh ne bi bilo in noben ne bi rabil nič seštevat ...

P.S.: Ratajevi lopovi so ŠC Pohorje najprej izropali in ga potem še zapufali za sto let vnaprej in ker ŠC Pohorje pač ni Slovenija ali katerakoli druga država, da bi se lahko pufala v neskončnost, so nastali problemi, ker iz tekočega poslovanja pufov pač ni mogoče več odplačevati ... evo, in zdaj se je Fištravec očitno zdilal z DUTB, da bi z žičniško infrastrukturo, ki mariborski turizem povezuje in drži skupaj, probali čez to zimo ohraniti pri življenju in si ob tem kupiti nekaj časa za kakšno pametno rešitev, ker smo v Bovcu lepo videli, kaj se zgodi, če glavnega povezovalnega elementa v turizmu ni več, ampak vse skupaj pustiš in čakaš na ugodnega investitorja ...
Ja ja "pametna rešitev" je ravno to na kar ti tvoji Ratajevi lopovi in njihove mreže menda računajo. Občina bo vstopila v finančno izčrpano firmo, nosila bremena, obnavljala žičnice, hotele, pritiskala na državo za bančne garancije, premostitvene kredite, s končnim rezultatom prenosom dolgov ŠCP na DUTB.
Sledile bodo verjetno dražbe, kjer izklicne cene seveda ne bodo nikoli dosežene, bodo pa ratajevci tako poceni prišli do (sedaj) povsem njihovega ŠCP. Dolgovi pa bodo ostali davkoplačevalcem (DUTB) ali pa Mariborčanom (preko občine) - to je vsaj moje mnenje.

In večina Mariborčanov bo celo vesela in ponosna, "da se je fsaj nekaj rešlo f totem Maribori"...

Maribor ni mesto - Maribor je diagnoza!
najobj sporočil: 31.922
[#2481145] 08.12.14 09:53 · odgovor na: anon-306927 (#2481077)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 08.12.2014 09:56
[deficit]
> [najobj]
> > [bc123a]
> > > [vickibedi]
> > > > [bc123a]
> > > > No, ampak delovanje Mariborskega pohorja bodo pa financirali....
> > > >
> > > > (volilci pa naj se zamislijo, kaj je bolj pomembna funkcija mesta, vrtci ali vzpenjaca)
> > >
> > > Vzpenjača seveda, ker brez nje se lahko obrišejo še za tisto malo denarja od turizma.
>
> > Vzpenjaca bi naj, ce je res rentabilna, ne bi imela problemov dobiti zasebnega lastnika, saj ce je skupen izplen iz obratovanja (+turizem + hoteli +lokali) pozitiven, se bodo investitorjev kar trlo.
> >
> > Ampak verjetno je tudi v sestevku minus, zato pa majo probleme...
> ... čuj, če bi bil v seštevku minus, vsega skupaj sploh ne bi bilo in noben ne bi rabil nič seštevat ...
>
> P.S.: Ratajevi lopovi so ŠC Pohorje najprej izropali in ga potem še zapufali za sto let vnaprej in ker ŠC Pohorje pač ni Slovenija ali katerakoli druga država, da bi se lahko pufala v neskončnost, so nastali problemi, ker iz tekočega poslovanja pufov pač ni mogoče več odplačevati ... evo, in zdaj se je Fištravec očitno zdilal z DUTB, da bi z žičniško infrastrukturo, ki mariborski turizem povezuje in drži skupaj, probali čez to zimo ohraniti pri življenju in si ob tem kupiti nekaj časa za kakšno pametno rešitev, ker smo v Bovcu lepo videli, kaj se zgodi, če glavnega povezovalnega elementa v turizmu ni več, ampak vse skupaj pustiš in čakaš na ugodnega investitorja ...
Ja ja "pametna rešitev" je ravno to na kar ti tvoji Ratajevi lopovi in njihove mreže menda računajo. Občina bo vstopila v finančno izčrpano firmo, nosila bremena, obnavljala žičnice, hotele, pritiskala na državo za bančne garancije, premostitvene kredite, s končnim rezultatom prenosom dolgov ŠCP na DUTB.
Sledile bodo verjetno dražbe, kjer izklicne cene seveda ne bodo nikoli dosežene, bodo pa ratajevci tako poceni prišli do (sedaj) povsem njihovega ŠCP. Dolgovi pa bodo ostali davkoplačevalcem (DUTB) ali pa Mariborčanom (preko občine) - to je vsaj moje mnenje.

In večina Mariborčanov bo celo vesela in ponosna, "da se je fsaj nekaj rešlo f totem Maribori"...

Maribor ni mesto - Maribor je diagnoza!
... ja, lahko pa pustiš vse skupaj in kot v Bovcu crkne še tisto, kar bi lahko živelo ...

P.S.: Fištravec se je z DUTB zdilal za najem žičnic, kar pomeni, da ŠC Pohorje ne bo, ampak je že na DUTB ...
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2481200] 08.12.14 12:59 · odgovor na: bc123a (#2481020)
Odgovori   +    0
[bc123a]
> [vickibedi]
> > [bc123a]
> > No, ampak delovanje Mariborskega pohorja bodo pa financirali....
> >
> > (volilci pa naj se zamislijo, kaj je bolj pomembna funkcija mesta, vrtci ali vzpenjaca)
>
> Vzpenjača seveda, ker brez nje se lahko obrišejo še za tisto malo denarja od turizma.

Vzpenjaca bi naj, ce je res rentabilna, ne bi imela problemov dobiti zasebnega lastnika, saj ce je skupen izplen iz obratovanja (+turizem + hoteli +lokali) pozitiven, se bodo investitorjev kar trlo.

Ampak verjetno je tudi v sestevku minus, zato pa majo probleme...
Sama vzpenjača in žičnice so težko rentabilne, morda teoretično, če bi bile vse sezone dobre, kar pa na dolgi rok ne zdrži. Zato bo za tak model težko najti investitorja. Mislim da imajo v Italiji in Avstriji ta problem rešen tako, da žičnice pokriva zainteresirana lokalna skupnost, ki živi od turizma. Drugače pač ne gre, ne vem pa, kako imajo to lastniško urejeno...
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2481213] 08.12.14 13:41 · odgovor na: najobj (#2481064)
Odgovori   +    2
[najobj]
> [vickibedi]
> > [najobj]
> > > [0329Softb]
> > > > [Primi1106]
> > > > Kriva je pa verjetno Ljubljana!
> >
> > > Kriv je Maister.
> >
> > ... ja, in brez Maistra in Titeja bi žabari z okolico živeli srečni do konca svojih dni ... khmm, ker res ne vem, kaj bi brez obeh od Slovenije sploh ostalo ...

> Jebo te Tito, brez njega bi bili po Churchillovi doktrini fifty-fifty v boljši polovici Evrope.

... čuj, pusti ti zdaj jebačino, pa mi rajši povej, koji kurac so se takrat sploh tepli med sabo, če je bilo po Churchillovi fifty-fifty doktrini itak takoj vse jasno ... khmm, oziroma mi povej en sam razlog, zakaj bi kdo Kraljevini Italiji odvzel del njenega ozemlja in ga pripojil Kraljevini Jugoslaviji, če bi pri nas vsi samo gledali in čakali in če jugoslovanski partizani tega ozemlja ne bi - ja, prav si prebral - z vojaško silo okupirali in ga na mirovnih pogajanjih po vojni tudi zadržali ...
...in del vrnili nazaj Italiji. Pa izpušili referendum za Koroško v Avstriji, tobože zaradi močne sovražne propagande in pritiskov nad ubogimi Slovenci v Avtsriji, ki so se le odločili, da ostanejo raje v napol naci-kvizlinški Avstriji, kot pa da se priključijo zvezdi svobode in prosperitete materi Sloveniji v Jugoslaviji... Zvit šahist je bil tale naš Joža - malo povuci, malo potegni. ( Ob tem sem se spomnil tistega prastarega vica o tem kako je nastal Igmanski marš :) A je pridobil nekaj ozemlja Sloviniji ? Najbrž da je. A bi ga lahko še več ? Najbrž tudi. Pa ozemlje samo po sebi tudi ne pomeni kaj dosti.

Zdaj pa "čuj", imam za tebe nagradno pitanje: Ali ti je kdaj prišlo na misel, da pa bi bilo za nas sedaj bolje, če bi se takrat Jožetu za njegovo pomoč zahvalili in se priključili eni C ali D coni in bi, najbrž v neki združbi skupaj s Hrvati, izglasovali neko zahodnemu svetu pridruženo kvazi samostojno tvorbo, ki bi sedaj bila itak del EU, mimo vseh bakanalij, ki so sledile v desetletjih po vojni do zdaj ?
P.S.: danes so gospodarji Evrope dosti bolj pametni, ker so z EU po mirni poti dosegli čisto vse, kar jim takrat ni ratalo, ker je Hitler soliral ... OK, pa z Židi je Hitler takrat tudi malo pretiraval, da je potem še Američane razpizdil in se je še bolj zajebal ...
Ja, hudič je, kot vedno, v detajlih, še stari okoreli naciji so potem, ko so jih pripeljali pred roko pravice, ugotavljali to isto.
najobj sporočil: 31.922
[#2481237] 08.12.14 14:47 · odgovor na: anon-204390 (#2481213)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 08.12.2014 14:50
[vickibedi]
> [najobj]
> > [vickibedi]
> > > [najobj]
> > > > [0329Softb]
> > > > > [Primi1106]
> > > > > Kriva je pa verjetno Ljubljana!
> > >
> > > > Kriv je Maister.
> > >
> > > ... ja, in brez Maistra in Titeja bi žabari z okolico živeli srečni do konca svojih dni ... khmm, ker res ne vem, kaj bi brez obeh od Slovenije sploh ostalo ...
> > Jebo te Tito, brez njega bi bili po Churchillovi doktrini fifty-fifty v boljši polovici Evrope.
>
> ... čuj, pusti ti zdaj jebačino, pa mi rajši povej, koji kurac so se takrat sploh tepli med sabo, če je bilo po Churchillovi fifty-fifty doktrini itak takoj vse jasno ... khmm, oziroma mi povej en sam razlog, zakaj bi kdo Kraljevini Italiji odvzel del njenega ozemlja in ga pripojil Kraljevini Jugoslaviji, če bi pri nas vsi samo gledali in čakali in če jugoslovanski partizani tega ozemlja ne bi - ja, prav si prebral - z vojaško silo okupirali in ga na mirovnih pogajanjih po vojni tudi zadržali ...
...in del vrnili nazaj Italiji. Pa izpušili referendum za Koroško v Avstriji, tobože zaradi močne sovražne propagande in pritiskov nad ubogimi Slovenci v Avtsriji, ki so se le odločili, da ostanejo raje v napol naci-kvizlinški Avstriji, kot pa da se priključijo zvezdi svobode in prosperitete materi Sloveniji v Jugoslaviji... Zvit šahist je bil tale naš Joža - malo povuci, malo potegni. ( Ob tem sem se spomnil tistega prastarega vica o tem kako je nastal Igmanski marš :) A je pridobil nekaj ozemlja Sloviniji ? Najbrž da je. A bi ga lahko še več ? Najbrž tudi. Pa ozemlje samo po sebi tudi ne pomeni kaj dosti.
... čuj, če je tako, koji kurac se potem Ukrajinci pizdijo zaradi Rusov, pa Židi zaradi Palestincev oziroma obratno, če ostanem samo pri dveh najbolj aktualnih vojnah ? ... khmm, če zdaj na Slovence na Primorskem pozabim, kot bi ti na njih pozabil v Kraljevini Italiji ...
Zdaj pa "čuj", imam za tebe nagradno pitanje: Ali ti je kdaj prišlo na misel, da pa bi bilo za nas sedaj bolje, če bi se takrat Jožetu za njegovo pomoč zahvalili in se priključili eni C ali D coni in bi, najbrž v neki združbi skupaj s Hrvati, izglasovali neko zahodnemu svetu pridruženo kvazi samostojno tvorbo, ki bi sedaj bila itak del EU, mimo vseh bakanalij, ki so sledile v desetletjih po vojni do zdaj ?
... ne, ker nič od tega ne bi bilo na voljo, ker brez Titejovih partizanov ne bi bilo nobenega razloga za toto tvojo Churchillovo doktrino fifty-fifty za delitev Kraljevine Jugoslavije, kjer bi po tvojem morali vsi sedeti križem rok za pečjo in čakati na zaveznike ...
> P.S.: danes so gospodarji Evrope dosti bolj pametni, ker so z EU po mirni poti dosegli čisto vse, kar jim takrat ni ratalo, ker je Hitler soliral ... OK, pa z Židi je Hitler takrat tudi malo pretiraval, da je potem še Američane razpizdil in se je še bolj zajebal ...

Ja, hudič je, kot vedno, v detajlih, še stari okoreli naciji so potem, ko so jih pripeljali pred roko pravice, ugotavljali to isto.
... evo, to je edino, kar ne rabim komentirat, ker ne vem, kaj si hotel povedat ...

P.S.: ti bi komot lahko začel pisat kolumne www.finance.si/88141...h-financah za Finance, ker ti logika špila tako dobro kot onemu majstru kemija...

Strani: 1 2 3