Strani: 1 2 3 4

anon-207617 sporočil: 6.899
[#2396918] 25.05.14 17:45 · odgovor na: XTAXA (#2396893)
Odgovori   +    2
[XTAXA]
Ena čistilka naredi mnogo več, kot 10 zaposlenih na agenciji, ki proučuje vpliv peloda na razvoj žuželk rdečega škržada. Tako da, problem ni v čistilkah!!! Pravi problem v Sloveniji je ta, da večina izobraženega kadra ni sposobna narediti absolutno nič, kar bi prineslo neko dodano vrednost. Vsa čast izjemam.

lp
Robert
Žalostno, da me ne razumeš.

Vse to so iste čistilke, samo da so si kupile en papirček, na katerem piše diplomirani to in to.

Vsi zaposleni z resno dodano vrednostjo ne plačujejo samo velikega davka na plačo. Plačujejo še plačo dvema sodelavcema. En dober učitelj in dva slaba. En dober zdravnik in dva slaba. En dober prodajalec in dva slaba.

Učenci, bolniki in firma bi imeli isto znanja, zdravja in prodaje, če onih dveh slabih ne bi bilo - ampak sta, in domov odneseta skoraj isto plačo kot tisti, ki je dober. Večja in bolj paradržavna ko je firma, več je tega.

To je strašna cena demokratičnega socializma v sloveniji. Malokdo od dobrih jo sploh opazi - stokajo zgolj nad drakonsko obdavčitvijo.
bc123a sporočil: 48.253
[#2396920] 25.05.14 17:46 · odgovor na: XTAXA (#2396908)
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: bc123a 25.05.2014 17:47
[XTAXA]
Glavni problem je definitivno prevelika slovenska obdavčitev vključno z vsemi "prispevki" oz paradavki. Prav zaradi tega se nobenemu v tej deželi "ne splača" nič delat.
Se enkrat, stevilke kazejo, da pri minimalcih to ne drzi. Razen ce je zate normalno, da minimalci ne placajo nic davka, in da se malo tega, kar placajo, odpade na druge.
bc123a sporočil: 48.253
[#2396921] 25.05.14 17:50 · odgovor na: crt (#2396909)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: bc123a 25.05.2014 18:03
[crt]
> [bc123a]
> V preteklih letih sem kar nekajkrat bil v murskosoboskem eurospinu, hoferju in sparu. Vem, kaj sem videl. Vem tudi, kje je bila najvecja gneca na parkiriscu.

jaz sem v ms tretjino do polovico vsakega leta zadnjih 5 let. vsi nasteti so videti zelo polni. v bistvu se cudim, kako malo - ce sploh - manj so polni glede na letnico zacetka tega obdobja. je pa za kontrast mercator ghost town (kadar ni ravno malica), vsaj tak je moj vtis, ker tam nimam ravno gostega vzorca.
Kje pa je sploh Mercator v MS? Sicer pa jaz primerjam Lidl, Hofer, Eurospin in Spar, ki so na kupu oziroma ravno dovolj dalec, da imajo razlicna parkirisca.

Eurospin je bil nekaj casa tam nasproti Mure in not dejansko ni bilo drugega kot pajcevin. In to v casu, ko smo ljubljancani ze na veliko kupovali v eurospinu, Prekmurje je pa ze takrat imelo 30% nizje povprecne dohodke od povprecja slovenije (po podatkih DURSa).

PS. Spraseval sem se sicer, zakaj so ga postavili tja (tam okrog ni nobene trgovine), ampak ce pomislis, kdo bo pa stranka za diskontno trgovino ce ne 2500 zaposlenih na minimalcih? Zal so se krepo zajebali, ocitno Muralisti niso bili ravno navduseni nad diskonti.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2396922] 25.05.14 17:51 · odgovor na: XTAXA (#2396908)
Odgovori   +    5
[XTAXA]
Glavni problem je definitivno prevelika slovenska obdavčitev vključno z vsemi "prispevki" oz paradavki. Prav zaradi tega se nobenemu v tej deželi "ne splača" nič delat. Vse ostale anomalije so le posledice.

lp
Robert
Ne. Visoko obdavčitev imajo tudi italijani in avstrijci in nemci in skandinavci - v bistvu skoraj vsa zahodna evropa. Glavni problem je državno lastništvo gospodarstva, kar ima za posledico kadrovanje po politični liniji, kar ima za posledico iskanje "sedme stopnje" namesto iskanja znanja.

Glavni problem ob ohranitvi državnega lastništva pa je neobstoj profesionalne birokracije - profesionalnega državnega aparata, ki ne bi bil podaljšek za politično obračunavanje, ampak bi bil servis državljanom. Česa takega plemenska skupnost ne more imeti, to imajo samo razviti narodi z dolgo tradicijo.

Zato je za nas edina rešitev privatizacija. Kar na kratko pomeni, da nam ni rešitve :-)

Kar na daljši rok pomeni, da bomo aneksirani oziroma upravljani iz severa, ali pa bomo ostali na nivoju južno slovanksih plemen s krvno osveto in mitološkimi obredi iniciacije :-)

Evo, zdaj pa res pivo :-)
bc123a sporočil: 48.253
[#2396926] 25.05.14 18:01 · odgovor na: anon-207617 (#2396922)
Odgovori   +    1
[NemirniTujec]
> [XTAXA]
> Glavni problem je definitivno prevelika slovenska obdavčitev vključno z vsemi "prispevki" oz paradavki. Prav zaradi tega se nobenemu v tej deželi "ne splača" nič delat. Vse ostale anomalije so le posledice.
>
> lp
> Robert

Ne. Visoko obdavčitev imajo tudi italijani in avstrijci in nemci in skandinavci - v bistvu skoraj vsa zahodna evropa. Glavni problem je državno lastništvo gospodarstva, kar ima za posledico kadrovanje po politični liniji, kar ima za posledico iskanje "sedme stopnje" namesto iskanja znanja.
Tudi izobrazevalni sistem v teh drzavah je boljsi, predvsem pa je bolj neusmiljen in ima bolj realisticno selekcijo. Dosti srece, ce mislis v nemciji z osnovnosolskimi trojkami priplozati do diplome / magisterija / doktorata zenskih studij, in to za drzavni denar. Ne bo slo. Ti bodo lepo prijazno pojasnili, da je zate najbolje da gres za frizerko, trgovko, kuharico, natakarico, itd.

Pojdi malo po nemciji ali skandinaviji po industrijskih obratih in ti zagotavljam da tam delovne sile, kot so pri nas murine delavke , ne najdes, ker industrija, ki je prezivela konkurenco kitajske jo je prezivela zato, ker ima precej bolj fleksibilno in usposobljeno (ne bom rekel izobrazeno) delovno silo.

Slovenski izobrazevalni sistem sicer sam po sebi ni slab, ga pa je prakticno unicilo to, da je bil v socializmu dejansko nadomestek meritokracije (drzava je na izobrazevalni sistem prenesla odlocanje o tem, kdo je slab in kdo dober, od tega je bila seveda odvisna "sedma stopnja" ali pa samo "peta stopnja"). Ko je socializem propadel, se je tak izobrazevalni sistem znasel na prepihu "trga izobrazevalnih storitev" in seveda zacel izpolnjevati mokre zelje vseh, ki so jim starsi zabicali "pojdi v solo, da ti ne bo treba delati".
pcs sporočil: 5.462
[#2396939] 25.05.14 18:26 · odgovor na: bc123a (#2396901)
Odgovori   +    0
[bc123a]
Tako da preden nakladas, poglej v stevilke. Slovenska obdavcitev je tako hudo progresivna da zal pri minimalni placi pridemo do tega, da je neto pac previsok in konec.

Zaposlene na institutih za gubljenje casa pa financirajo tisti zaposleni z visjimi prihodki, ne pa minimalc.
Točno tako, tudi na tisti forbesovi tax misery lestvici se odrežemo tako slabo zato, ker gledajo za nas visoke plače, ki so pri nas obdavčene bizarno visoko.

Pri minimalcih niso problem davki, ki so morda celo premajhni, ampak je previsoko postavljen tudi neto.

Lp,
M
pcs sporočil: 5.462
[#2396942] 25.05.14 18:40 · odgovor na: crt (#2396909)
Odgovori   +    0
[crt]
jaz sem v ms tretjino do polovico vsakega leta zadnjih 5 let. vsi nasteti so videti zelo polni. v bistvu se cudim, kako malo - ce sploh - manj so polni glede na letnico zacetka tega obdobja. je pa za kontrast mercator ghost town (kadar ni ravno malica), vsaj tak je moj vtis, ker tam nimam ravno gostega vzorca.
So v MS res višje cene v Hoferju kot v Lj? Dva dni nazaj me je nekdo tukaj prepričeval, da je temu tako. Najbrž je bil BS.

Lp,
M
bc123a sporočil: 48.253
[#2396952] 25.05.14 19:15 · odgovor na: pcs (#2396942)
Odgovori   +    1
[pcs]
> [crt]
> jaz sem v ms tretjino do polovico vsakega leta zadnjih 5 let. vsi nasteti so videti zelo polni. v bistvu se cudim, kako malo - ce sploh - manj so polni glede na letnico zacetka tega obdobja. je pa za kontrast mercator ghost town (kadar ni ravno malica), vsaj tak je moj vtis, ker tam nimam ravno gostega vzorca.

So v MS res višje cene v Hoferju kot v Lj? Dva dni nazaj me je nekdo tukaj prepričeval, da je temu tako. Najbrž je bil BS.

to je totalen BS. A vidis kje na netu poseben letak za LJ ali MS?

www.hofer.si

So pa cene razlicne med .at in .si, kar je jasno zaradi a) razlicnih stopenj davka, in predvsem b) razlicno konkurencnega okolja med slovenijo in avstrijo.
anon-202357 sporočil: 1.374
[#2397071] 25.05.14 20:35 · odgovor na: anon-294564 (#2396297)
Odgovori   +    0
[renault3]
> [0611ISKRA]
> > [renault3]
> > Mura bi lahko preživela le z managerjem tipa Bojan Starman. Vse ostalo so sanje.
>
> Predvsem si ti sanjač...".ebote Starman".Tu ne gre za problem vodenja ampak za vsebino...Če pa zamenjaš vsebino, moraš tudi delavce, ker šivilje pač ne bodo kar naenkrat "kreatorke"...

Ne vem o kakšni vsebini govoriš. Očitno jo imaš v glavi tako kot denar, zato izvoli. Lahko gobcaš o vsebini. Tudi Mura bi lahko preživela, vendar s pravim vodenjem, ki ga je pokazal Starman. Starman je delal dobiček, sicer ne velik, ampak vendarle. Ti boš pa s 1200 ljudmi brez izobrazbe, delal vsebino. Nakladač.
Ne, jaz bi jih ( no ne jaz, trg jih je) ukinil že pred več kot dvajsetimi leti. Če ti ne bi "sveta jeza" zameglila funkcionalno pismenost, bi to morda spoznal že iz prejšnjega posta.
P.s. Si sposoben napisati svoje mnenje( pa če je še tako slabo) brez ( gobcanja, nakladanja,žaljenja)??
crt sporočil: 27.208
[#2397110] 25.05.14 21:11 · odgovor na: bc123a (#2396921)
Odgovori   +    1
[bc123a]
Kje pa je sploh Mercator v MS?
tam okoli mure, tista ulica onstran zeleznice, mislim, da se imenuje industrijska. tako da ga po vsej verjetnosti predvsem zvije lokacija, ker je drugje kot vsa ostala trgovinska druscina.
crt sporočil: 27.208
[#2397111] 25.05.14 21:12 · odgovor na: pcs (#2396942)
Odgovori   +    0
[pcs]
So v MS res višje cene v Hoferju kot v Lj? Dva dni nazaj me je nekdo tukaj prepričeval, da je temu tako. Najbrž je bil BS.
no clue. se bom v doglednem casu poglobil ekstra zate :)
pcs sporočil: 5.462
[#2397360] 26.05.14 01:04 · odgovor na: crt (#2397111)
Odgovori   +    1
[crt]
> [pcs]
> So v MS res višje cene v Hoferju kot v Lj? Dva dni nazaj me je nekdo tukaj prepričeval, da je temu tako. Najbrž je bil BS.

no clue. se bom v doglednem casu poglobil ekstra zate :)
Eh, da bi v tole vlagal poseben napor, tudi, če boš gledal kako trava raste, bo čas porabljen bolj koristno :)

Lp,
M
anon-171153 sporočil: 4.257
[#2397452] 26.05.14 08:15 · odgovor na: anon-95330 (#2396489)
Odgovori   +    0
[Funke]
Slovenija ni izgubila 1.200 mest, ampak 2.000 delovnih mest, ker gre celotna skupina AHA v stečaj s stečajem Mure. Ga. Lukančičeva je namreč z namenom, da bi zagotovila financiranje Muri zastavila celotno podjetje skupine in tudi svoje lastno zasebno premoženje.
Si prepričan, da je zastavila celotno privatno premoženje?
Jaz v to močno dvomim!
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2398330] 26.05.14 21:55 · odgovor na: (#2397752)
Odgovori   +    2
[snowdonia]

Tega levičarji nikdar ne pokapirate.
Take majhne pozornosti političnih vernikov so tisti dodaten ptičji drekec z neba na že sicer precej gnilo realnost. Najlepša hvala, in jebi se tudi ti.

Kar se tiče pragov obdavčitve - penzije in socialna država (prva in druga vrednota slovenstva) nekje morajo dobiti denar.

Levji delež je ddv, drugi zelo velik delež pa so davki in prispevki. Obdavčujemo tiste plače, ki jih je dovolj velika vsota - torej normalne, povprečne plače. Od obdavčevanja desetih colaričev se penzijske blagajne ne napolni. Zmeni se to z "desničarji" v pokoju.
macon sporočil: 12.861
[#2398347] 26.05.14 22:23 · odgovor na: anon-317028 (#2396129)
Odgovori   +    3
[FIN-311684]
Prekmurje, Mura in delavke Mure so še ena žrtev Pahorjevega nepremišljenega in z ničemer podkrepljenega 25% dviga minimalne plače. Danes je minimalna plača 800 evrov bruto in podjetniki vemo, da moramo plačati prispevke delodajalcev na to plačo (zdravstvenega bi lahko takoj ukinili!), plačati moramo še regres za dopust, pol ure za malico, pa še malico moramo plačati, prevozne stroške na delo in iz dela, najmanj en mesec plačanega dopusta, odsotnost zaradi bolniške npr. zaradi nege otroka ali poškodbe doma (!), izredni plačani dopust zaradi poroke delavca (!) ali rojstva otroka (!)....in če vse seštejemo pridemo do številke 1.300 evrov. Torej, povprečno 1.300 evrov je podjetje stala šivilja, ki je lohn posle šivala. Tega nobena kalkulacija ne prenese. In kje je rešitev? Zmanjšati minimalno plačo za 25%. Če bi minimalna plača bila 600 evrov bruto, če se malica ne bi štela v delovni čas, če podjetje ne bi moralo plačati malico, stroške za prevoz na delo in iz dela, če bi za prve 3 dni bolniške delodajalec plačal le prispevke...bi delavke Mure zagotovo imele delo.
Minimalna plača lahko ostane neto ista. Ukiniti je treba dodatek za vožnjo, znižati prispevke in dvigniti dohodninske pragove.
crt sporočil: 27.208
[#2398495] 27.05.14 07:38 · odgovor na: pcs (#2397360)
Odgovori   +    1
[pcs]
Eh, da bi v tole vlagal poseben napor, tudi, če boš gledal kako trava raste, bo čas porabljen bolj koristno :)
res je in to itak bom :) pa se prve maline so bile letos ze nekaj dni nazaj.

takole iz rokava pa bi rekel, da so ti napletli nekaj kar tako na oko. kar je skladno s tem, da ima populacija sila vroce obcutke o tematiki, kje kupovati in zakaj ne, in pri tem nastajajo razne lukave zgodbice. meni je ta zagrizenost dokaj nejasna, ampak jebiga, obstajajo, kot pravilno ugotavljas, tudi pametnejse zanimacije.
bobek13 sporočil: 4.301
[#2398565] 27.05.14 08:53
Odgovori   +    4
zanimiva debata... moram priznat, da se v večini strinjam z izvajanji bisija, pcsja, endimiona... samo mi vseeno ostaja grenak priokus na celotni zadevi, ker tako zagrete debate ne vem če sem že kje zasledil, ko se je šlo za druge industrije po drugih krajih v lasti "pravovernih"... in sicer, kako si naj razlagamo pretekle dokapitalizacije vseh naših bank - nisem nikjer zasledil, da bi kdo "besno" zagovarjal tezo, da je produktivnost zaposlenih v NLB/Abanki/NKBM nezadostna, da bi pokrila njihove plače kamoli dala dobiček lastniku in da jih je anjbolje poslat v stečaj??? pravtako noben ni zagovarjal teze, da je produktivnost zaposlenih v Autocommercu/Adriamobilu ali pa v Trimu, pa v DZSju nezadostna in podjetja neperspektivna, tako da ni noben velik problem če tam država (sicer preko obvoda bank, ki sem jih malo prej naštel) pomaga, prestrukturira/reprogramira dolgove, čeprav so ta podjetja zapufana beyond any chance of recovery...

Je*at ga, sem pač prekmurec katerih starša sta praktično celo življenje preživela v Muri in mi je žal za Muro... ampak dejstvo je, da bi Mura že pred 20 leti morala drastično spremeniti poslovni model, kar pa itak da ni bilo možno, dokler je bilo še kaj denarja za posesat iz podjetja, pred 10 leti, ko denarja za sesat več ni bilo, je pa itak bilo že prepozno za rešit Muro in je bil vsak cent iz države v to smer izgubljen denar...

lpA
anon-127452 sporočil: 2.567
[#2399036] 27.05.14 17:48 · odgovor na: bc123a (#2396873)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-127452 27.05.2014 17:48
[bc123a]

Sicer pa si vabljen da se odpeljes kdaj v Prekmurje in stopis v diskonte. V katerih bos videl precej manj ljudi kot v trgovskih megacentrih, sparu, mercatorju, in tako naprej. Tako da naj verjamemo da "v prekmurju ima malokdo vec kot 570 EUR place in malokje je zaposlen vec kot eden", populacija pa veselo sopingira po dragih nakupovalnih srediscih.

Ali omenjeni funke debelo laze, ali pa je prebivalstvo res samo krivo za to, da ocitno nakupi potrebscine v Intersparu, potem gre pa na rdeci kriz po hrano? ALi kako?
Vsi sposobni Prekmurci že zdavnaj delajo v Avstriji. Dnevni migranti.
bc123a sporočil: 48.253
[#2399127] 27.05.14 21:18 · odgovor na: bobek13 (#2398565)
Odgovori   +    2
[bobek13]
in sicer, kako si naj razlagamo pretekle dokapitalizacije vseh naših bank - nisem nikjer zasledil, da bi kdo "besno" zagovarjal tezo, da je produktivnost zaposlenih v NLB/Abanki/NKBM nezadostna, da bi pokrila njihove plače kamoli dala dobiček lastniku
Banke so kapitalsko intenzivni posel. Sivanje oblek je delovno intenzivni posel. Sicer pa imas prav, in dejansko ni nobenega razloga, da ne bi NLB in NKBM ze zdavnaj prodali, novi lastnik pa bi tudi glede zaposlenih naredil red. Imam izkusnje iz prve in druge roke recimo s tem, kako odpres online banking pri NLB in kako pri Banki koper. Pri prvi traja dva tedna in dva sestanka z odgovorno osebo, pri drugi pa pet minut.
in da jih je anjbolje poslat v stečaj??? pravtako noben ni zagovarjal teze, da je produktivnost zaposlenih v Autocommercu/Adriamobilu ali pa v Trimu,
Razlika med Trimom, Adriamobilom (pa se nekaj firmami ki zivijo) je dejansko dodana vrednost, ki se pac odraza v tem, kako "hightech" ali "lowtech" je produkt.

Minimalna placa se ni zrasla tako visoko, da bi unicila ekonomsko racunico pri proizvodnji gradbenih panelov ali pocitniskih prikolic. Ni pa izkljuceno da bodo nori levicarji ob glasnem vzklikanju in odobravanju naroda prej ali slej zvisali minimalca tako visoko, da bo tudi to pocrkalo.
Je*at ga, sem pač prekmurec katerih starša sta praktično celo življenje preživela v Muri in mi je žal za Muro... ampak dejstvo je, da bi Mura že pred 20 leti morala drastično spremeniti poslovni model, kar pa itak da ni bilo možno, dokler je bilo še kaj denarja za posesat iz podjetja, pred 10 leti, ko denarja za sesat več ni bilo, je pa itak bilo že prepozno za rešit Muro in je bil vsak cent iz države v to smer izgubljen denar...
Osebno mi je zal, da minimalna placa ni precej manjsa, oziroma da sploh je - rajsi bi videl Muro z 6000 zaposlenimi, ki bi sicer za nizko placo, se vedno imeli delo. Namesto da se svaljkajo v obupu brez upanja, da bodo se kadarkoli dobili sluzbo.
bobek13 sporočil: 4.301
[#2399271] 28.05.14 08:59 · odgovor na: bc123a (#2399127)
Odgovori   +    1
[bc123a]
Banke so kapitalsko intenzivni posel. Sivanje oblek je delovno intenzivni posel. Sicer pa imas prav, in dejansko ni nobenega razloga, da ne bi NLB in NKBM ze zdavnaj prodali, novi lastnik pa bi tudi glede zaposlenih naredil red. Imam izkusnje iz prve in druge roke recimo s tem, kako odpres online banking pri NLB in kako pri Banki koper. Pri prvi traja dva tedna in dva sestanka z odgovorno osebo, pri drugi pa pet minut.
intenziven ali ne, glede na lanske dokapitalizacije zaposleni v teh banka ne "proizvajajo" dovolj velike dodane vrednosti, če bi bil žleht bi rekel ,da sploh ne delajo dodane vrednosti ampak vrednost odvzemajo... :)
Razlika med Trimom, Adriamobilom (pa se nekaj firmami ki zivijo) je dejansko dodana vrednost, ki se pac odraza v tem, kako "hightech" ali "lowtech" je produkt.
Minimalna placa se ni zrasla tako visoko, da bi unicila ekonomsko racunico pri proizvodnji gradbenih panelov ali pocitniskih prikolic. Ni pa izkljuceno da bodo nori levicarji ob glasnem vzklikanju in odobravanju naroda prej ali slej zvisali minimalca tako visoko, da bo tudi to pocrkalo.
ja že spet, očitno ne delajo dovoljšnje dodane vrednosti, glede na to, kako neizhodno zapufana so - a jim vseeno pomagamo in nikjer nihče ne kriči, da jih je treba poslati v stečaj... ;)
Osebno mi je zal, da minimalna placa ni precej manjsa, oziroma da sploh je - rajsi bi videl Muro z 6000 zaposlenimi, ki bi sicer za nizko placo, se vedno imeli delo. Namesto da se svaljkajo v obupu brez upanja, da bodo se kadarkoli dobili sluzbo.
jaz bi pa vseeno raje videl, da bi v Muri imelo delo par sto ljudi in ti dobre plače, ampak kot sem že prej napisal, zato bi se moral že pred 20timi leti spremenit poslovni model - v sam dizajn, šivanje pa outsourse-at, mogoče res obdržat še kakšen manjši del produkcije za kakšno premium linijo, ki bi bila rentabilna - lahko povem, da so še par let nazaj Boss-ovci svoje posle preselili v Bosno in Makedonijo, nato pa so zaradi za en ku*ac kvalitetnega dela, vse kar so tam doli naredili pripeljali nazaj v Muro na popravila... :)

lpA
bc123a sporočil: 48.253
[#2399317] 28.05.14 10:03 · odgovor na: bobek13 (#2399271)
Odgovori   +    2
[bobek13]
intenziven ali ne, glede na lanske dokapitalizacije zaposleni v teh banka ne "proizvajajo" dovolj velike dodane vrednosti, če bi bil žleht bi rekel ,da sploh ne delajo dodane vrednosti ampak vrednost odvzemajo... :)
Se enkrat. Kapitalsko intenzivna industrija pomeni, da je glavni strosek kapital, delovno intenzivna pa, da je glavni strosek delo. Pri bankah, sploh pri nasih nacionalnointeresnih, stroski dela sploh ne spilajo kaksnega resnega faktorja ob njihovi izgubi.

Zakaj jih ne zapremo? Zato ker varcevalci z vlogami nad 100.000 EUR pac ne bi bili veseli in bi bil ljudski revolt.
ja že spet, očitno ne delajo dovoljšnje dodane vrednosti, glede na to, kako neizhodno zapufana so - a jim vseeno pomagamo in nikjer nihče ne kriči, da jih je treba poslati v stečaj... ;)
Glej zgoraj.

jaz bi pa vseeno raje videl, da bi v Muri imelo delo par sto ljudi in ti dobre plače, ampak kot sem že prej napisal, zato bi se moral že pred 20timi leti spremenit poslovni model - v sam dizajn, šivanje pa
Kam bi pa dal ostalih 2000-3000 ljudi, ki niso sposobni visokozahtevnih del? Na zavod do penzije?
bobek13 sporočil: 4.301
[#2399330] 28.05.14 10:14 · odgovor na: bc123a (#2399317)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: bobek13 28.05.2014 10:15
[bc123a]
> [bobek13]
> intenziven ali ne, glede na lanske dokapitalizacije zaposleni v teh banka ne "proizvajajo" dovolj velike dodane vrednosti, če bi bil žleht bi rekel ,da sploh ne delajo dodane vrednosti ampak vrednost odvzemajo... :)

Se enkrat. Kapitalsko intenzivna industrija pomeni, da je glavni strosek kapital, delovno intenzivna pa, da je glavni strosek delo. Pri bankah, sploh pri nasih nacionalnointeresnih, stroski dela sploh ne spilajo kaksnega resnega faktorja ob njihovi izgubi.

Zakaj jih ne zapremo? Zato ker varcevalci z vlogami nad 100.000 EUR pac ne bi bili veseli in bi bil ljudski revolt.

> ja že spet, očitno ne delajo dovoljšnje dodane vrednosti, glede na to, kako neizhodno zapufana so - a jim vseeno pomagamo in nikjer nihče ne kriči, da jih je treba poslati v stečaj... ;)

Glej zgoraj.


> jaz bi pa vseeno raje videl, da bi v Muri imelo delo par sto ljudi in ti dobre plače, ampak kot sem že prej napisal, zato bi se moral že pred 20timi leti spremenit poslovni model - v sam dizajn, šivanje pa

Kam bi pa dal ostalih 2000-3000 ljudi, ki niso sposobni visokozahtevnih del? Na zavod do penzije?
saj vem, da je brezplodna ta najina debata, sploh ko se v glavnem strinjava, jaz sem samo želel poudariti smešnost te naše kokoške, kjer se za določene primere najde tisoč in en izgovor zakaj je tako prav, za druge pa tisoč in en izgovor zakaj je prav ravno obratno...

moram pa samo nekaj še vprašat - a je tistih, ki imajo >100K na NLB/NKMB/ABanki več, kot je bilo zaposlenih v Muri? a tam nas skrbi ljudski revolt tu pa ne, hočeš rečt, da tisti ki so "bogati" štejejo več kot siromaki iz Mure?

In ja, prej ko bi Muro popucali bolje za celo regijo bi bilo, seveda, če bi živeli v normalnem tržnem gospodarstvu s pravno državo, v našem primeru pa lahko samo filozofirava kaj bi ali ne bi bilo bolje... ;)

lpA

Strani: 1 2 3 4