Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Miha ob morju kupuje hišo za 25 tisočakov

Strani: 1 2 3 4

anon-25179 sporočil: 283
[#2090861] 18.04.13 20:12 · odgovor na: (#2090854)
Odgovori   +    3
[kajulci]
> Jaz sem živel že v ZDA, Aziji, trenutno daaaaaleč na jugu Evrope (freelance, jupijej), ogromno potujem, pa vedno ko se vrnem v Slovenijo, imam občutek, da dobim najmanj za svoj denar.
>
> Azija je super, ljudje svetove drugačni od tipične slovenske zategnjenosti, če si pameten, se teh "turističnih" pasti zlahka izogneš, naš balkanski "snađi se" pa tudi pride prav praktično vsepovsod :).
>
> Trenutno najemam 3-sobno stanovanje 2 minuti stran od plaže, hiter ADSL, sveža hrana iz trgovine (vi kar imejte svoje vrtičke, jaz sem raje kreativen, pa kupujem napol zastonj zdravo zelenjavo od tistih, ki se s tem profesionalno ubadajo), pa življenjski stroški ne presegajo 600 € na mesec. V Ljubljani je bila ta številka skoraj trikrat višja. Hvala lepa, Slovenija.
>
> LP


Hm, zelo splošno si tole napisal, skoraj tako kot da si si tole zmislil. Daj malo bolj konkretno napiši kje je to, kjer zdaj živiš. Ker tkole na splošne se lahko tudi jaz malo poduvam :)
Eh, taki egotripi so primerni za 13-letnike :-).

Bencin je cca. 1 euro/liter. Pa zguglaj sam lokacijo :-).

LP
anon-266439 sporočil: 775
[#2090885] 18.04.13 20:48
Odgovori   +    5
Čakam samo še na članek:Mihova Filipinka zanosila!!
anon-191162 sporočil: 182
[#2090886] 18.04.13 20:53
Odgovori   +    4
Ta računica drži, če se ne vračaš domov, niti enkrat na leto...sicer stroški letalske karte požrejo nižje stroške bivanja.
bc123a sporočil: 48.253
[#2090896] 18.04.13 21:00 · odgovor na: anon-238577 (#2090826)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: bc123a 18.04.2013 21:01
[fibonaci]
> [bc123a]
> > [fibonaci]
> > si lahko predstavljaš, da se penzionisti na veliko začnejo seliti v cenejše države (kar pomeni že Bolgarija, Makedonija...), država jim nakazuje penzije oni pa to trošijo povsod drugod, samo doma ne... to bi šele bila kriza, propade država in njeno gospodarstvo!
>
> Bo pac to treba pozreti, zaradi tega bodo lahko tudi penzije nizje. Ne more drzava futrati potrosnje v tako veliki meri, kot to trenutno pocne v sloveniji.

ne ga srat, to se ne izide niti slučajno, 1 penzionist na enega zaposlenega, potem pa da še pol penzionistov ta denar troši v tujini.... no way!

pa saj ravno zaradi potrošnje gospodarstvo sploh živi, od česa pa misliš?
Slovenija pri svoji mikro velikosti ne bo normalno gospodarstvo, ce bo permanentno tako mocno odvisno od notranje potrosnje. Mimogrede, anglija nima teh vprasanj, penzionisti od tam so preplavili recimo juzno evropo (tudi slovenijo, ce se spomnis).

Zal seveda ta scenarij niti ni verjeten, kot je gsavli razlozil.
anon-238577 sporočil: 14.015
[#2090910] 18.04.13 21:15 · odgovor na: bc123a (#2090896)
Odgovori   +    9
[bc123a]

Zal seveda ta scenarij niti ni verjeten, kot je gsavli razlozil.
Sem jih videl tudi naših kar nekaj po tropskih državah, najprej so zelo navdušeni, po par letih pa večino mine veselje, ko so stari in bolani pa sploh, zdravstvo pri nas je še vedno nekaj drugega kot pa v kakih liberalno-tržnih državah :)

da ne govorimo o tistih 20 letnih lepoticah, ki so čez par let stare babe, ki potem naše penzioniste preganjajo zaradi ločitve in preživnine za njih in otroke...
13121 sporočil: 933
[#2090913] 18.04.13 21:19
Odgovori   +    7
miha pričakuj pošto iz DURS-a .sedaj ko vedo kje si jim ne uideš.do takrat pa izmeri kvadraturo bodoče hiše (skupno in pa uporabno kvadraturo) ter zemljišče na katerem stoji.pride tudi položnica za doplačilo dohodnine. lep pozdrav iz SLO
anon-111880 sporočil: 639
[#2090917] 18.04.13 21:29 · odgovor na: anon-238577 (#2090910)
Odgovori   +    3
[fibonaci]
> [bc123a]
>
> Zal seveda ta scenarij niti ni verjeten, kot je gsavli razlozil.

Sem jih videl tudi naših kar nekaj po tropskih državah, najprej so zelo navdušeni, po par letih pa večino mine veselje, ko so stari in bolani pa sploh, zdravstvo pri nas je še vedno nekaj drugega kot pa v kakih liberalno-tržnih državah :)

da ne govorimo o tistih 20 letnih lepoticah, ki so čez par let stare babe, ki potem naše penzioniste preganjajo zaradi ločitve in preživnine za njih in otroke...
lol ti maš pa res dobro mnenje o slovenskem zdravstvu. Večina stroška zdravstva so plače in ziher je zdravstvo (z izjemo kakšne terciarne stvari) čisto na nivoju in super cheap. Pač tip zdej do ene 70 najbrž ne rabi posebej veliko zdravstva anyway, tako da se bo vsaj 20 let zabaval.

Glede preživnine in tega pač super cinično bi imel pa par komentarjev:
1. Vasectomy?
2. Resno misliš da bo ene filipinka imela sredstva da bo zvozila izterjavo če tip zgine nazaj v evropo in stvar zavleče kolikor se da? Po moje se tega ona zaveda.
anon-25179 sporočil: 283
[#2090925] 18.04.13 21:39 · odgovor na: (#2090854)
Odgovori   +    1
[kajulci]
> Jaz sem živel že v ZDA, Aziji, trenutno daaaaaleč na jugu Evrope (freelance, jupijej), ogromno potujem, pa vedno ko se vrnem v Slovenijo, imam občutek, da dobim najmanj za svoj denar.
>
> Azija je super, ljudje svetove drugačni od tipične slovenske zategnjenosti, če si pameten, se teh "turističnih" pasti zlahka izogneš, naš balkanski "snađi se" pa tudi pride prav praktično vsepovsod :).
>
> Trenutno najemam 3-sobno stanovanje 2 minuti stran od plaže, hiter ADSL, sveža hrana iz trgovine (vi kar imejte svoje vrtičke, jaz sem raje kreativen, pa kupujem napol zastonj zdravo zelenjavo od tistih, ki se s tem profesionalno ubadajo), pa življenjski stroški ne presegajo 600 € na mesec. V Ljubljani je bila ta številka skoraj trikrat višja. Hvala lepa, Slovenija.
>
> LP


Hm, zelo splošno si tole napisal, skoraj tako kot da si si tole zmislil. Daj malo bolj konkretno napiši kje je to, kjer zdaj živiš. Ker tkole na splošne se lahko tudi jaz malo poduvam :)
Eh, taki egotripi so primerni za 13-letnike :-).

Bencin je cca. 1 euro/liter. Pa zguglaj sam lokacijo :-).

LP
anon-238577 sporočil: 14.015
[#2090931] 18.04.13 21:50 · odgovor na: anon-111880 (#2090917)
Odgovori   +    5
Zadnja sprememba: anon-238577 18.04.2013 21:58
xexe, Miha je še mlad, za njega ni problema, prej smo govorili o penzionistih.

javno zdravstvo pa je v mnogih tropskih državah tak poden, da si tega ne moreš niti misliti...

kar se pa tiče "revnih" domačink: ti boš vedno tujec, gringo, in ko gre za denar bo takoj za njimi stala njihova država in policija in vsi, "bogat" tujec pa v revni državi ni nič drugega kot samohodni bankomat :)

ko rata vroče izgine marsikdo, pa se malo potuhne in pride kdo čez nekaj časa nazaj, potem pa takoj na letališču lisice na roke in je konec heca...
anon-111880 sporočil: 639
[#2090935] 18.04.13 21:58 · odgovor na: anon-238577 (#2090931)
Odgovori   +    1
[fibonaci]
xexe, Miha je še mlad, za njega ni problema, prej smo govorili o penzionistih.

javno zdravstvo pa je v mnogih tropskih državah tak poden, da si tega ne moreš niti misliti...
Ne govorim o javnem zdravstvu, doh da je poden. Pravim samo da so pač privatne storitve poceni, če so plače nizke.
kar se pa tiče "revnih" domačink: ti boš vedno tujec, gringo, in ko gre za denar bo takoj za njimi stala njihova država in policija in vsi, "bogat" tujec pa v revni državi ni nič drugega kot samohodni bankomat :)
Ja doh, samo sej lahko tujec vedno zgine z države, če ni več zabavno. Dolgovi so itak civilno pravo in če niso res solidni ne bo nihče te preganjal na drugi strani sveta.
anon-238577 sporočil: 14.015
[#2090938] 18.04.13 22:04 · odgovor na: anon-111880 (#2090935)
Odgovori   +    1
[AnonimniPingvin]

Ja doh, samo sej lahko tujec vedno zgine z države, če ni več zabavno.
Ko imaš enkrat lastno hišo, ženo in otroke ni več tako enostavno. Dokler si pa kje kot turist, v najetem stanovanju, pa imaš omejeno bivanje, ponavadi 3+3 mesece.
bc123a sporočil: 48.253
[#2090939] 18.04.13 22:06 · odgovor na: anon-238577 (#2090910)
Odgovori   +    4
[fibonaci]
> [bc123a]
>
> Zal seveda ta scenarij niti ni verjeten, kot je gsavli razlozil.

Sem jih videl tudi naših kar nekaj po tropskih državah, najprej so zelo navdušeni, po par letih pa večino mine veselje, ko so stari in bolani pa sploh, zdravstvo pri nas je še vedno nekaj drugega kot pa v kakih liberalno-tržnih državah :)
S slovensko penzijo pride tudi zastonj slovensko zdravstvo, si pozabil?

Manjse storitve so v teh drzavah itak poceni, za vse drazje zadeve pa je tu avion do Brnika.
anon-25179 sporočil: 283
[#2090943] 18.04.13 22:09 · odgovor na: bc123a (#2090939)
Odgovori   +    12
Zadnja sprememba: anon-25179 18.04.2013 22:13
[bc123a]
> [fibonaci]
> > [bc123a]
> >
> > Zal seveda ta scenarij niti ni verjeten, kot je gsavli razlozil.
>
> Sem jih videl tudi naših kar nekaj po tropskih državah, najprej so zelo navdušeni, po par letih pa večino mine veselje, ko so stari in bolani pa sploh, zdravstvo pri nas je še vedno nekaj drugega kot pa v kakih liberalno-tržnih državah :)

S slovensko penzijo pride tudi zastonj slovensko zdravstvo, si pozabil?

Manjse storitve so v teh drzavah itak poceni, za vse drazje zadeve pa je tu avion do Brnika.
Fibonaci seveda se ni videl recimo ultra modernih bolnic na Tajskem (Hua Hin, da ne bom napisal Bangkok, ker potem bo vsak rekel "ja itak, glavno mesto, tam je), proti katerim UKC Ljubljana izpade kot Metelkova.

Seveda glasno zmerjanje kralja sredi Bangkoka ne bo izpadlo ravno dobro, ampak saj kulta Titeja smo Slovenci navajeni, ane?

Sicer pa, si kakšen javni podjetnik/visok funkcionar v JU upa javno zmerjati Jankoviča? :-) adijokariera.press

LP
bc123a sporočil: 48.253
[#2090945] 18.04.13 22:11 · odgovor na: anon-25179 (#2090943)
Odgovori   +    3
[PIC2]
Fibonaci seveda se ni videl recimo ultra modernih bolnic na Tajskem (Hua Hin, da ne bom napisal Bangkok, ker potem bo vsak rekel "ja itak, glavno mesto, tam je), proti katerim UKC Ljubljana izpade kot Metelkova.
No, Hua Hin je tajski Portoroz in tam je kraljeva poletna rezidenca, si pozabil povedati :)

Sicer pa drzi, zdravstvo tam je poceni, tujci hodijo tja celo na dolocene samoplacniske posege (ki pa so po moje izven dosega enega slovenskega penzionista). Ampak za drago zdravljenje se vedno ostane slovenija. Za razliko od Mihe (ki ni v penziji) penzionisti ne izgubijo pravico do slovenskega zdravstva.
anon-25179 sporočil: 283
[#2090955] 18.04.13 22:19 · odgovor na: bc123a (#2090945)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-25179 18.04.2013 22:20
[bc123a]
> [PIC2]
> Fibonaci seveda se ni videl recimo ultra modernih bolnic na Tajskem (Hua Hin, da ne bom napisal Bangkok, ker potem bo vsak rekel "ja itak, glavno mesto, tam je), proti katerim UKC Ljubljana izpade kot Metelkova.

No, Hua Hin je tajski Portoroz in tam je kraljeva poletna rezidenca, si pozabil povedati :)

Sicer pa drzi, zdravstvo tam je poceni, tujci hodijo tja celo na dolocene samoplacniske posege (ki pa so po moje izven dosega enega slovenskega penzionista). Ampak za drago zdravljenje se vedno ostane slovenija. Za razliko od Mihe (ki ni v penziji) penzionisti ne izgubijo pravico do slovenskega zdravstva.
Že že, ampak 20 minut vožnje s skuterjem stran sem recimo imel ultra moderen apartma 10 m od morja, nobenega masovnega turizma, čista uživancija, lokalna hrana ipd., seveda sem si mapiral bolnico v Hua Hin, če bi bila kaka pizdarija in to je to.

It živet 12 ur vožnje s čolnom po reki do prve bolnice pa pomoje res ni najboljša ideja :-).

LP
macon sporočil: 12.861
[#2090957] 18.04.13 22:21 · odgovor na: anon-25179 (#2090925)
Odgovori   +    3
[PIC2]
> [kajulci]
> > Jaz sem živel že v ZDA, Aziji, trenutno daaaaaleč na jugu Evrope (freelance, jupijej), ogromno potujem, pa vedno ko se vrnem v Slovenijo, imam občutek, da dobim najmanj za svoj denar.
> >
> > Azija je super, ljudje svetove drugačni od tipične slovenske zategnjenosti, če si pameten, se teh "turističnih" pasti zlahka izogneš, naš balkanski "snađi se" pa tudi pride prav praktično vsepovsod :).
> >
> > Trenutno najemam 3-sobno stanovanje 2 minuti stran od plaže, hiter ADSL, sveža hrana iz trgovine (vi kar imejte svoje vrtičke, jaz sem raje kreativen, pa kupujem napol zastonj zdravo zelenjavo od tistih, ki se s tem profesionalno ubadajo), pa življenjski stroški ne presegajo 600 € na mesec. V Ljubljani je bila ta številka skoraj trikrat višja. Hvala lepa, Slovenija.
> >
> > LP
>
>
> Hm, zelo splošno si tole napisal, skoraj tako kot da si si tole zmislil. Daj malo bolj konkretno napiši kje je to, kjer zdaj živiš. Ker tkole na splošne se lahko tudi jaz malo poduvam :)

Eh, taki egotripi so primerni za 13-letnike :-).

Bencin je cca. 1 euro/liter. Pa zguglaj sam lokacijo :-).

LP
Hmm, Ukrajina? Moldavija (nimajo ravno morja)? :)

www.fuel-prices-europe.info/
Tole sem gledal. A kaj manjka? :)
anon-238577 sporočil: 14.015
[#2090963] 18.04.13 22:36 · odgovor na: (#2090958)
Odgovori   +    0
[gsavli]

vsekakor ni lih opcija za slovenskega penzionerja, ki bi za zdravstvo odrinil max 50 EUR mesečno in imel vse, kar potrebuje. :)
evo, zdaj bomo pa mi z našimi penzionisti res postali svetilnik sveta, tudi Kalifornija gre za nami www.zerohedge.com/ne...sion-costs
anon-25179 sporočil: 283
[#2090965] 18.04.13 22:38 · odgovor na: (#2090958)
Odgovori   +    5
[gsavli]
> [PIC2]
>
>
> Fibonaci seveda se ni videl recimo ultra modernih bolnic na Tajskem (Hua Hin, da ne bom napisal Bangkok, ker potem bo vsak rekel "ja itak, glavno mesto, tam je), proti katerim UKC Ljubljana izpade kot Metelkova.
>

tisto se tudi plača malo drugače, kot če zaideš v našga klinca.

vsekakor ni lih opcija za slovenskega penzionerja, ki bi za zdravstvo odrinil max 50 EUR mesečno in imel vse, kar potrebuje. :)
Previsokim penzijam, praktično podarjenim nepremičninam seveda pritiče free zdravstvo, nego? :)

LP
kixs sporočil: 1.232
[#2091022] 19.04.13 00:46
Odgovori   +    12
Zadnja sprememba: kixs 19.04.2013 00:48
Filipini so lepi. Tropi imajo svoj car in seveda tudi svoje nevsecnosti. Ce bi sel zivet tam, je pa veliko vprasanje. Po eni strani je to kar razvita drzava, po drugi strani, pa zelo zaostajajo za "nasim" standardom. Cene se zelo razlikujejo glede na lokacijo. Se vedno imajo razne redukcije elektrike (brownouts), ko za par ur ali vec zmanjka elektrike. Dol je to nekaj obicajnega.

Otoki so zelo lepi in tisti najlepsi, imajo zelo skromno infrastrukturo. Obicajno je, da cez noc elektrike sploh ni.

Od mojega potepanja tam je minilo nekaj let, a spomini so precej zivi. Najbolj gre na zivce vrocina + vlaga, pa ceprav sem bil dol v susnem obdobju - ne vem kako je sele v dezevnem.

Clovek se mora kar precej spremeniti, da lahko tam normalno funkcionira na daljsi rok (guzva, smrad v naseljih, vlaga, vrocina, komarji...). Kot turist tole vse preneses, tistih nekaj tednov hitro mine. Ce pa hoces imeti standard kot pri nas ali bog ne daj, luksus... potem kar pozabi na "poceni".

PS:
Sicer pa so pametni penzionisti povsod... npr. americani se radi preselijo na Yucatan (Cancun), Mehika.

PSS:
Sam sem tudi razmisljal o Turciji, Alanya. Meni je vsec, ceprav poleti je tudi za pop!zdit prevroce. Kompromis ali pa pristanes na ene treh lokacijah, ki jih kolobaris na cca 4 mesece.

PSSS:
Karta do Filipinov ni tako zelo draga. Povratna se dobi tudi kaksnih 700€. Bolj mucna je sama pot. Samo na letalu si cca 15-17 neto ur. S prestopi pa lahko to naraste tudi na bruto 24 ur. Je pa zdaj boljse, ker leti Qatar Airways iz Benetk/Zagreba.

PSSSS:
Filipinke niti niso tako lustne. Mislim, da mi je bila vsec samo ena!

lp
Kanzon sporočil: 2.392
[#2091030] 19.04.13 05:01 · odgovor na: (#2090487)
Odgovori   +    5
[FesjtCook]
> [bc123a]
> > [infa02]
> > Kaj ste pametni, naj živi kako mu paše!!!!!
>
> Tocno. Koliko od VAS bo pri 50tih lahko porivalo 20letnico?

Koliko od nas bo pri petdesetih sploh še porivalo...;)
Po novem gre do 65-tega.
anon-110766 sporočil: 252
[#2091089] 19.04.13 07:51 · odgovor na: bc123a (#2090564)
Odgovori   +    4
Bisi, še enkrat te mal špiknem. Bil si že po svetu, a večino po hotelih. Kdaj ti ni uspelo;-) Kako potem veš,da se drugi težko prilagodijo? In še pomembneje. S takim življenskim stilom mi je nekako logično,da se ti ne moreš prilagoditi,da so ti nepremičnine pri nas predrage(če pa ne prihraniš dovolj)..Ne vem kaj počneš v lajfu. Ampak vem,da znižanje penzij,plač v JS itd. ne bo rešilo tvojih problemov.
Pa,da ne bom fasal minusov;-) seveda je treba znižat plače,cene nepremičnin...samo bisiju ne bo pomagal.:-) lp,coach
bc123a sporočil: 48.253
[#2091134] 19.04.13 08:34 · odgovor na: anon-110766 (#2091089)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: bc123a 19.04.2013 08:36
[coach80]
Bisi, še enkrat te mal špiknem. Bil si že po svetu, a večino po hotelih. Kdaj ti ni uspelo;-) Kako potem veš,da se drugi težko prilagodijo?
Bil sem recimo v tuniziji. Dovolj "bliznja" destinacija, da je bilo na letalu tudi precej "navadnih" slovencev, ki niso navajeni nekih potovanj. Da slisis, kaj vse je bilo problem ... od "cudne" hrane naprej. Mislim, cudna hrana je kitajska, ne pa tunizijska, for crying out loud.
In še pomembneje. S takim življenskim stilom mi je nekako logično,da se ti ne moreš prilagoditi,da so ti nepremičnine pri nas predrage
Jaz nimam problema s tem, bom pa zapisal se enkrat: 50 let zgodovine bancnistva po WW2 je rodilo nekaj zeleznih pravil za zadolzevanje za nepremicnine, in ti dve pravili sta:

- max obrok je 1/3 place/mesecnih prihodkov
- max cena nepremicnine je 3x letnih prihodkov

Z drugimi besedami, ce ima par recimo 3000 EUR skupnih prihodkov, je max anuiteta 500 EUR na mesec za vsakega. Za preostanek pa se splaca iti na Sejsele vsako leto.

Vem, da je to slovencem izjemno tezko zastopiti, ampak ce malo pomislis je stvar krvavo preprosta. Ce pride kriza in prihodki upadejo (recimo en izgubi sluzbo ali pa mora sprejeti precej nizje placilo) in ostane samo se 1500 EUR prihodkov, bosta lahko z 1500 prihodkov in 1000 anuitete glih se nekako furala (ceprav zelo tezko, zato je tista 1/3 res zgornja meja), seveda brez sejselov in z dopustom v lavorju. Kaj hocem povedati - dolocen del trosenja mora biti "discretionary" (ne poznam dobro slovenskega izraza) - torej taksen, ki je po tvoj izbiri, ne po nuji - ce ni, prosis za probleme, ne glede na to koliko zasluzis!
(če pa ne prihraniš dovolj)..Ne vem kaj počneš v lajfu. Ampak vem,da znižanje penzij,plač v JS itd. ne bo rešilo tvojih problemov.
Prihranki so seveda druga pesem, ampak ce bi v sloveniji ljudje nepremicnine v norih letih kupovali s prihranki bi bile ene 3x cenejse, to verjetno tudi razumes?
Pa,da ne bom fasal minusov;-) seveda je treba znižat plače,cene nepremičnin...samo bisiju ne bo pomagal.:-) lp,coach
Bisiju ni treba pomagati - place v JS, penzije in minimalc pa bodo morale iti navzdol zato, ker drugace jih ne bo sploh (poglej clanek o grozljivem upadu prihodkov v slovenski proracun, ce ti se ni jasno - ravno danes je objavljen).

PS. Hoteli v tujini niso tako dragi, kot se ti zdi. Na tajskem dobis pocitnice v 5* hotelu ze zelo poceni - pretezni del cene vseh aranzmajev je pac cena letalske karte, zato se s hotelom ne splaca sparati, ce ne gres za daljsi cas.
bc123a sporočil: 48.253
[#2091173] 19.04.13 09:04 · odgovor na: bc123a (#2091134)
Odgovori   +    7
Zadnja sprememba: bc123a 19.04.2013 09:05
[bc123a]
Vem, da je to slovencem izjemno tezko zastopiti, ampak ce malo pomislis je stvar krvavo preprosta. Ce pride kriza in prihodki upadejo (recimo en izgubi sluzbo ali pa mora sprejeti precej nizje placilo)
Aja, zakaj to pisem - ker sem sam bil v situaciji, ko se je trebalo mocno prilagoditi. Dobra stvar tega je, da ti navade ostanejo. Jaz s hvaleznostjo gledam na tuje diskonte, ki so se pojavili v sloveniji priblizno takrat, ko sem se jaz moral zelo na trdo prilagoditi bistvenemu znizanju prihodkov. In ne razumem folka, ki simfa recimo Eurospin. Fantje, fantje, morali bi kdaj ostati nekaj mesecev brez dohodkov, pa bi bil tudi Eurospin zlata vreden. Celo vec, vsakemu bi koristila taksna izkusnja v lajfu (tako kot vojska nekdaj, ceprav sam v vojski nisem bil).
anon-70346 sporočil: 134
[#2091180] 19.04.13 09:09 · odgovor na: bc123a (#2091173)
Odgovori   +    0
[bc123a]
In ne razumem folka, ki simfa recimo Eurospin. Fantje, fantje, morali bi kdaj ostati nekaj mesecev brez dohodkov, pa bi bil tudi Eurospin zlata vreden. Celo vec, vsakemu bi koristila taksna izkusnja v lajfu (tako kot vojska nekdaj, ceprav sam v vojski nisem bil).
Daj mi nekaj povej, kaj vse kupuješ v teh diskontih. Resno sprašujem. Midva sva nekajkrat kupila fasngo v Hoferju, pa je hitro postalo jasno, da ima določena hrana enak okus in se tega naveličaš. Tudi sadje in zelenjava se zdita zelo vodena. OK, sladkarije so super:) Ko je bilo treba prilagoditi potrošnjo zmanjšanju cca polovice prihodkov, sva delala na tem, da zreducirava vse ostalo in ne toliko kvalitete (in količine:) hrane.

PS: počitnice v lavorju:))))
Sicer je to furalo veliko Slovencev že pred krizo, stene so le stene:)
bc123a sporočil: 48.253
[#2091189] 19.04.13 09:17 · odgovor na: anon-70346 (#2091180)
Odgovori   +    3
[shark.]
> [bc123a]
>In ne razumem folka, ki simfa recimo Eurospin. Fantje, fantje, morali bi kdaj ostati nekaj mesecev brez dohodkov, pa bi bil tudi Eurospin zlata vreden. Celo vec, vsakemu bi koristila taksna izkusnja v lajfu (tako kot vojska nekdaj, ceprav sam v vojski nisem bil).

Daj mi nekaj povej, kaj vse kupuješ v teh diskontih.
Ha, smo ze imeli debato na to temo. Seveda imajo svoje posebnosti in nekaterih stvari tudi v Eurospinu recimo ne kupujem, ker imajo italijani svoj pogled na recepture nekaterih stvari (po moje ne gre za ceno, ampak za enostavne prioritete managementa :)

Torej, kaj kupujem(o) smo debatirali tule:

forum.finance.si/?m=...39#1808239
forum.finance.si/?m=...44#1642644
forum.finance.si/?m=...71#1642371

Sicer je mogoce komu smesno, da kupujem v diskontih, potem pa spokam poleti na medcelinske pocitnice (odkar imam denar za to, prej lavor), ampak meni je to optimalno. Ko ne bo denarja, pac ne bom spokal na medcelinske pocitnice.
anon-70346 sporočil: 134
[#2091199] 19.04.13 09:24 · odgovor na: bc123a (#2091189)
Odgovori   +    1
tnx.

Meni je kvečjemu tvoja logika všeč. Lavor te bo vedno počakal:)
anon-25179 sporočil: 283
[#2091302] 19.04.13 10:25 · odgovor na: bc123a (#2091173)
Odgovori   +    2
[bc123a]
> [bc123a]
> Vem, da je to slovencem izjemno tezko zastopiti, ampak ce malo pomislis je stvar krvavo preprosta. Ce pride kriza in prihodki upadejo (recimo en izgubi sluzbo ali pa mora sprejeti precej nizje placilo)

Aja, zakaj to pisem - ker sem sam bil v situaciji, ko se je trebalo mocno prilagoditi. Dobra stvar tega je, da ti navade ostanejo. Jaz s hvaleznostjo gledam na tuje diskonte, ki so se pojavili v sloveniji priblizno takrat, ko sem se jaz moral zelo na trdo prilagoditi bistvenemu znizanju prihodkov. In ne razumem folka, ki simfa recimo Eurospin. Fantje, fantje, morali bi kdaj ostati nekaj mesecev brez dohodkov, pa bi bil tudi Eurospin zlata vreden. Celo vec, vsakemu bi koristila taksna izkusnja v lajfu (tako kot vojska nekdaj, ceprav sam v vojski nisem bil).
Vidis, meni so tudi pred kratkim prihodki upadli, ampak mi na sreco delo dopusca toliko fleksibilnosti, da sparam z zacasno selitvijo v drugo drzavo, preferably nekje ob morju z lepimi temperaturami :-).

LP
najobj sporočil: 31.920
[#2091305] 19.04.13 10:25 · odgovor na: (#2090843)
Odgovori   +    1
[gsavli]
> [fibonaci]
> > [bc123a]
> > > [fibonaci]
> > > si lahko predstavljaš, da se penzionisti na veliko začnejo seliti v cenejše države (kar pomeni že Bolgarija, Makedonija...), država jim nakazuje penzije oni pa to trošijo povsod drugod, samo doma ne... to bi šele bila kriza, propade država in njeno gospodarstvo!
> >
> > Bo pac to treba pozreti, zaradi tega bodo lahko tudi penzije nizje. Ne more drzava futrati potrosnje v tako veliki meri, kot to trenutno pocne v sloveniji.
>
> ne ga srat, to se ne izide niti slučajno, 1 penzionist na enega zaposlenega, potem pa da še pol penzionistov ta denar troši v tujini.... no way!
>
> pa saj ravno zaradi potrošnje gospodarstvo sploh živi, od česa pa misliš?
naši penzionerji ne bodo nikamor odhajali. vsi imajo svojo nepremičnino(e), na katero so zelo navezani - tudi do te mere, da je nočejo prodati in z izkupičkom kupiti manjše stanovanje, it v najem, it še s kom v skupno gospodinjstvo ali v DSO. ne poznam mobilnih upokojencev (ajde, eno pacientko sem enkrat imel, ki je bila take sorte, ni lih neki strašen procent, a ne).
... khmm, naši penzionerji bodo prodajali svoje nepremičnine, na katere so zelo navezani in bodo odhajali širom naše Zemlje, ker bo v kratkem edina alternativa odhod dva metra pod zemljo ...

P.S.: ko bo penzija 350 evrov, bo razmerje en penzionist na enega zaposlenega v finančnem smislu avtomatsko narastlo na sprejemljivih dva do tri penzioniste na enega zaposlenega ...
anon-217218 sporočil: 74
[#2091308] 19.04.13 10:26
Odgovori   +    0
Jaz bi se preselil v Kenijo. Na Diani beach ali pa v Kilifi. Pod pogojem da bi našel eno belo, ki bi šla z mano. Črne me ne zanimajo, življenje v Keniji pa je za 500€ + na mesec nepredstavljivo kvalitetnejše kot v Sloveniji.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2091351] 19.04.13 11:01 · odgovor na: anon-266439 (#2090885)
Odgovori   +    4
[1malamut]
Čakam samo še na članek:Mihova Filipinka zanosila!!
Ja, in prišla rodit in porodniško preživet v Slovenijo...

Strani: 1 2 3 4