Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Slovenija, dežela šumnikov

Strani: 1 2

anon-197386 sporočil: 1.225
[#2053558] 19.03.13 15:55 · odgovor na: anon-19718 (#2053407)
Odgovori   +    0
[toka]
Mlajša generacija ni neka homogena gmota. Takšnih ustvarjalnih in praktičnih duš kot je avtor članka je v Sloveniji malo. Ogromna večina je zblojenih družboslovcev ( naj izvzamem ekonomijo ), ki vidijo ZDA kot kapitalističnega hudiča avtorja članka pa bi obrali do golega čim bi stopil čez mejo.

Mlajša generacija je zaradi intenzivnega pranja možganov Gabrovega šolstva del problema in ne rešitve.

Ljudje kot je ta mladi podjetniki niso determinirani po letih ampak po pogledu na življenje. In takšni se najdejo v čisto vseh starostnih skupinah.

Zato bi morali skupaj stopiti vsi, ki imajo podoben pogled in ustanoviti neko sodobno politično stranko in pač dolgoročno zagovarjati in predstavljati svoj program. Kdor misli, da je možno naše aktualne politike naučiti podjetniškega razmišljanja in sodobne ekonomije ni dojel situacije.

Podpiram tvoj predlog in predlagam gospoda Spetica za prezidenta stranke.
Ime stranke bi lahko bilo Startup Slovenija ozirom SS. Oh, ne bi slo, SS je ze rezerviran kot skrajsava SDS ....
bc123a sporočil: 48.253
[#2053572] 19.03.13 16:06 · odgovor na: anon-291451 (#2053423)
Odgovori   +    3
[1sandi2]
Sicer je najboljše za človeka, da izbere to, za kar se čuti sposobnega, da ima veselje, nekaj, kar bi mu lahko bilo kot hobi, recimo. Brez veze je siliti v tehniko nekoga, ki ima že v osnovi dve levi roki in malo, ali pa skoraj nič smisla za tovrstne zadeve.
Oprosti, tile izgovori so zelo slaba razlaga trenda, ki se dogaja. Naval na druzboslovje se je v casu, ko sem jaz zacel studirati, sele zacenjal, in takrat se skozi izredni (placljivi) studij za sicer redne studente (brez zaposlitve).

Najvecji sok zame je osebno bil, da so ljudje vpisovali kup smeri, za katere se jaz (pa sem bil v razredu med bolj razgledanimi) nisem imel pojma, na kaj tocno se nanasajo. Mi lahko se sedaj kdo razlozi, koliko dijakov razume, kaj se studira in kaj bos dejansko delal z diplomo iz antropologije, muzikologije, andragogike, pedagogike, medjezikovnega posredovanja, bohemistike, itd. In mislim, da se to dogaja se sedaj - ljudje se vpisujejo na razne eksoticne smeri in nimajo ne pojma, kaj se tam sploh studira, ne predstave o tem, kaj bodo sploh poceli z diplomo.
Neuvrscen sporočil: 1.779
[#2053597] 19.03.13 16:38 · odgovor na: bc123a (#2053572)
Odgovori   +    0
Andragogika = poučevanje odraslih, diplomanti, če ostanejo v fohu, poučujejo po raznih delavskih univerzah, ki izvajajo programe OŠ in SŠ za odrasle, ki zaradi različnih problemov v mladosti niso dokončali osnovne ali srednje šole.

Za pedagogiko verjetno veš, kaj pomeni. Hmm, a je poleg pedagoške fakultete to tudi kakšna smer na filofaksu?

Bohemistika: po mojem je to češčina + slovaščina. Pod KuK se je Češka (zahodna polovica današnje Češke) v nemščini imenovala Böhmen in ponekod za ta del še danes najdeš izraz Bohemija.

Kaj bi pa počenjal z diplomo iz kakšne muzikologije, mi pa res ni jasno.
bc123a sporočil: 48.253
[#2053609] 19.03.13 16:46 · odgovor na: Neuvrscen (#2053597)
Odgovori   +    0
[Neuvrscen]
Andragogika = poučevanje odraslih, diplomanti, če ostanejo v fohu, poučujejo po raznih delavskih univerzah, ki izvajajo programe OŠ in SŠ za odrasle, ki zaradi različnih problemov v mladosti niso dokončali osnovne ali srednje šole.

Za pedagogiko verjetno veš, kaj pomeni. Hmm, a je poleg pedagoške fakultete to tudi kakšna smer na filofaksu?

Bohemistika: po mojem je to češčina + slovaščina. Pod KuK se je Češka (zahodna polovica današnje Češke) v nemščini imenovala Böhmen in ponekod za ta del še danes najdeš izraz Bohemija.

Kaj bi pa počenjal z diplomo iz kakšne muzikologije, mi pa res ni jasno.
No, hvala za razlago, v bistvu sem falil Bohemistiko, verjetno je ocitno kako in zakaj :)

Moj point je - a se res farbamo, da nekdo gre studirat muzikologijo ali bohemistiko zato, ker si je celo zivljenje to zelel? Don't think so. Pravim, v moji generaciji je slo ze kar nekaj ljudi na taksne smeri (takrat je bila ze komunikologija eksotika) in noben od njih si ni bil niti priblizno na jasnem, kaj ti studiji pomenijo.
anon-230767 sporočil: 89
[#2053743] 19.03.13 18:38 · odgovor na: anon-292616 (#2052659)
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: anon-230767 19.03.2013 18:50
[spassvogel]
Bom malo oster, pa naj se ne razume narobe. Star-upi so lahko super stvar. Super donosna, z dobrim prispevkom civilizacijskemu napredku, razvoju novih poslov, itd. Lahko pa so tudi črna luknja, še manj ekonomsko smiselna in perspektivna kot Jadral Obrovac. In nevarno za tiste iz prve skupine je, če se množice iz druge skupine striktno ne filtrira s tržnimi mehanizmi stran in če se poskuša delati "start-up panogo".

>Hkrati @iAlja čivkne, da francoska vlada odpira inkubator za tisoč start-upov, ki bo podprt z vsem, kar potrebujejo, pa še kakšno naložbo bo dodala. Samo da bi podjetniki ostali v Franciji oziroma prišli vanjo. Francozi želijo zajeziti energijo, ki beži čez lužo.

Ko se starp-upe postavi v centralnoplansko okolje in ko je naenkrat bolj važno koliko kapitala si nabral na razpisih in pri VCjih in v katerem inkubatorju si, namesto kakšen produkt imaš in koliko z njim zaslužiš (večno se ne da prodajati potenciala, dokler pa se ga, je vedno dobro, da je čimjasneje predstavljeno, kje leži, ker je to precej bolj važno od fensi imena), se scena nevarno bliža temu, da začne občudovati svojo podobo v odsevu jezera in bolj kot o produktih, storitvah, prihodkih in dobičku, razmišlja o star-up hišah, pospeševalnikih, konferencah in novačenju vedno novih subvencij, spodbud in popstars publicitete.

Konkretno Francija bi lahko naredila ogromno sistemskim prilagoditev, da bi svoje poslovno okolje naredila prijaznejše, brez da centralnoplansko postavlja cigle in obljublja subvencije za tvegano podjetništvo.

In dajanje tega za zgled ni prava smer. Prej bi bila prava smer navijanje za odpravo dogovornega ekonomije in za deregulacijo poslovnega okolja, ki optimizem in razpoložljivo energijo in ustvarjalnost mladih in starejših podjetnikov najedata precej bolj kot pomanjkanje pospeševalnikov, subvencij in delavnic samooklicah star-up gurujev (in avtorja tega komentarja ne štejem med te; je pa tukaj objavljal en takšen kar pogosto).
Lepo povedano.

Zadnjič sem govoril z VCjem o enem od startupov v njegovem portfelju. Vprašal sem ga, kako jim gre, pa mi je odgovoril, da se zadnje čase strašno trudijo dobivati cel kup nagrad in da jim uspeva. Pa sem rekel, pa dobro nagrade, kaj pa produkti, stranke, prihodki, dobiček? Pa je odgovoril "exactly!" in sva prešla na drugo temo.

Če želijo Francozi res stimulirati startupe, naj znižajo davke in regulativo in nehajo podjetnikom metati polena pod noge. Državne subvencije in venture kapital ne le, da niso rešitev, so kontraproduktivni. Dobri podjetniki se sami znajdejo, če jim le država preveč ne nagaja, državne VC naložbe pa vedno finansirajo le slaba prijateljska podjetja. Francija je slab zgled.
anon-58010 sporočil: 1.849
[#2053819] 19.03.13 19:28
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-58010 19.03.2013 19:29
naša silicijeva dolina bo v Trbovljah kjer se guideki že zbirajo z a nov startup? www.youtube.com/watc...d6dObXVmFc
anon-20668 sporočil: 3.976
[#2053850] 19.03.13 19:49 · odgovor na: bc123a (#2053572)
Odgovori   +    1
[bc123a]
Mi lahko se sedaj kdo razlozi, koliko dijakov razume, kaj se studira in kaj bos dejansko delal z diplomo iz antropologije, muzikologije, andragogike, pedagogike, medjezikovnega posredovanja, bohemistike, itd.
Ti jaz lahko razložim, kaj lahko delaš po takem študiju: mečeš granitne kocke.
anon-25179 sporočil: 283
[#2055535] 20.03.13 22:34 · odgovor na: bc123a (#2053572)
Odgovori   +    0
[bc123a]
> [1sandi2]
> Sicer je najboljše za človeka, da izbere to, za kar se čuti sposobnega, da ima veselje, nekaj, kar bi mu lahko bilo kot hobi, recimo. Brez veze je siliti v tehniko nekoga, ki ima že v osnovi dve levi roki in malo, ali pa skoraj nič smisla za tovrstne zadeve.

Oprosti, tile izgovori so zelo slaba razlaga trenda, ki se dogaja. Naval na druzboslovje se je v casu, ko sem jaz zacel studirati, sele zacenjal, in takrat se skozi izredni (placljivi) studij za sicer redne studente (brez zaposlitve).

Najvecji sok zame je osebno bil, da so ljudje vpisovali kup smeri, za katere se jaz (pa sem bil v razredu med bolj razgledanimi) nisem imel pojma, na kaj tocno se nanasajo. Mi lahko se sedaj kdo razlozi, koliko dijakov razume, kaj se studira in kaj bos dejansko delal z diplomo iz antropologije, muzikologije, andragogike, pedagogike, medjezikovnega posredovanja, bohemistike, itd. In mislim, da se to dogaja se sedaj - ljudje se vpisujejo na razne eksoticne smeri in nimajo ne pojma, kaj se tam sploh studira, ne predstave o tem, kaj bodo sploh poceli z diplomo.
Medjezikovno posredovanje je neko new-age poimenovanje, v bistvu gre za študij prevajalstva :-).

LP

Strani: 1 2