Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Dela je dovolj za vse

Strani: 1 2 3

anon-69279 sporočil: 2.669
[#1986602] 30.01.13 09:49 · odgovor na: kmetovalec (#1986506)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: anon-69279 30.01.2013 09:53
[kmetovalec]
> [jobaa]
> > [Tejči.]
> > > [shevchenko]
> > > Ali ste kdaj poskusili delati zastonj? Ste se kdaj preizkušali kot prostovoljec?
> > >
> > > tu sem nehal brati.
> > >
> > > next!
> >
> >
> >
> > Jaz sem to preizkusila....delala zastonj kot prostovoljec......malico, ki so mi jo dali (hvala bogu) sem prihranila za otroka doma.........in ko berem članke osebkov, ki tega niso sprobali mi gre na bruh.......
>
> men pa ne.
> nekatrim nam prostovoljstvo ne plača položnic, stanovanja, in vsega ostalega.
>
> če je tebi prostovoljstvo zneslo, po tem, ali si delala en dan, ali pa si živela še v hotelu doma.
> poskusi vse plačati sama.... , pa da te vidim kje bo nota prostovoljstva.
>
> PS- meni gredo na bruhanje osebki, ki bi radi npr. od nekoga, ki mora pridobiti znanje/licenco/skills, da njim to da zastonj.
> jaz sem imel veliko takšnih primerov, ko so hoteli da delam zastonj, oni so pa svoje delo kasirali. :-))))

A oni pa bi ti morali dati znanje/licenco/skills zastonj. Meni se ta sistem zdi čisto pošten: blagovna menjava ti njem(u) roko (delo) on(i) tebi znanje. Ko imaš znanje pa lahko greš na trg oz. se s tistim, kjer si delal prostovoljno začneš pogajati za ceno tvojega dela.
Da je dela veliko, samo volje ni, vidim tudi v kmetijstvu. Znanec je pred časom iskal nekoga, ki bi mu molzel, ker sam ni zmogel. Ponujal je dobrih 1000 € na mesec za 2x2 uri dela na dan, pa ga ni našel. Pa je v naši občini skoraj 15% prijavljenih na Zavodu.
Drug primer so hmeljarji, ki bodo sedaj spet zastonj iskali domače pomočnike za spomladanska dela v hmeljiščih. Ponujajo pa hrano in 3-4 € na uro. Slovencev (razen prijateljev in sorodnikov), ki bi bili pripravljeni to delati praktično ni, pomagati si morajo z Romuni. Podobno je v jeseni za obiralce sadja. Po drugi strani pa nas po medijih pitajo o ljudeh, ki stradajo. Vsak tak, ki bi šel pomagat na bližnjo kmetijo, bi tam vsaj hrano brez skrbi dobil. Očitno je bolje biti na Zavodu, jokati pred kamerami in čakati na pomoč. Dokler bo takšno stanje o krizi pri nas ne moremo govoriti. Izgleda imamo še vsega polno rit.
preberi še 1x, licenco si plačaš sam, učiš se sam, znanje pridobivaš sam, ..., ka si res tak retard, da ti ni jasno, plačam si licence, izobraževanja sam, po tem pa naj bi to delil zastonj.

iz česa si sploh zaključil,da ti licence, znanje, skills da/plača delodajalec?

PS- so nekateri, ki ne jočejo, ki ne dobijo nič od države, ampak vseeno ne bodo delali za 2€/h.
anon-257936 sporočil: 1.306
[#1986657] 30.01.13 10:27 · odgovor na: anon-247964 (#1986407)
Odgovori   +    13
Vsak izgovor je dober, če ga pes na repu prinese, ali ne?

Saj avtor ni napisal, da moraš popravljati pralne stroje, če jih ne znaš. Napisal je, da si delo iščeš v okviru svojih znanj in sposobnosti. Če rabiš za opravljanje nekega dela certifikat (sicer pa to delo obvladaš in ti je všeč), ga boš pa pridobil, ane?

Sploh so pa že en cajt ne velja več, da boš vse življenje opravljal delo, za katerega si se "uradno" šolal. Spet od tebe odvisno: če gre za dejavnost, ki je na trgu iskana in si ti dober v tej dejavnosti, bo pač tako. Če pa ne, se boš pa "prekvalificiral" - jaz sem se ene 3x. Učiti se moraš tudi vse življenje, ker ga ni poklica, ki ga boš obvladal z osnovnim izobraževanjem, ki ti ga da šola.

Kar se tiče diplomantov, ki po bifejih kofe kuhajo, je pa to spet njihova stvar. Bi se pač skupaj s starši že v osnovni šoli malo pozanimali, kje so možnosti. Noben človek nima samo enega talenta in tejle mladeži bo pač treba privzgojiti, da si je šiht treba priboriti. Veliko mladih poznam in precej je med njimi takih, ki se kar dobro znajdejo. Upam si trditi, da jamrajo samo scrkljančki, ki so jim starši vbili v glavo, da je za njihovo udobje dolžna poskrbeti "država". K takemu razmišljanju jih zelo vzopodbujajo tudi mediji in sindikati.

Zgoraj eden omenja pest riža - ko komentira ceno dela. Dragec, to je realnost. Podjetniki se s ponudbo in povpraševanjem srečujemo vsak dan, ostali se boste pa morali navaditi. Moraš pač biti boljši od drugih, pa ni treba delati za pest riža.

Tisto o slabem vodstvi, ki je za vse krivo, pa itak velja samo za firme, ki so v državni lasti ali pa visijo na proračunskem denarju. Slab podjetnik hitro propade.Tako, da je tole spet en iz7govor, da ni treba biti prizadeven in inovativen.
anon-247964 sporočil: 6.948
[#1986688] 30.01.13 10:56 · odgovor na: anon-257936 (#1986657)
Odgovori   +    9
Spretno si se izognil problemu našega šolstva, ki proizvaja invalidni trg delovne sile. Seveda se vsak lahko prekvalificira. Plačaš šolnino in dobiš spričevalo, toda glej problem, še vedno ne znaš popravit pralnega stroja. Sploh pa je za družbo tak sistem odločno predrag.
O tistem, da boš v delovni dobi nekajkrat menjal poklic pa raje ne bi. Lahko menjaš delovno mesto, le v skrajnih primerih poklic, ker je to odločno predrago. Sam sem žal večkrat menjal oboje in moram reči, da ni prav poceni in prijetno.
kmetovalec sporočil: 681
[#1986726] 30.01.13 11:10 · odgovor na: anon-69279 (#1986602)
Odgovori   +    8
saj ni treba takoj zmerjat. jaz pač prostovoljstvo razumem, kot pridobivanje znanja v podjetju. In z "vajencem" se mora tudi nekdo ukvarjati, tako za podjetje to prostovoljstvo tudi ni takšen profit, kot nekateri mislite. Če pa si ti svoje znanje in licence pridobil že prej sam, pa sedaj ne dobiš dela je mogoče samo dvoje: ali je nekaj narobe s tabo (glede na odziv lahko sklepam, da si konfliktna osebnost) ali pač tisto tvoje znanje za delodajalca ni dovolj vredno, da bi te zaposlil. Trg velja za obe strani:kot tebe ni možno prisilit, da bi delal za manj kot misliš, da si vreden, tudi delodajalca ni moč prisilit, da bi zaposlil nekoga, če mu drug enako ali več znanja ponuja za nižjo plačo.
anon-149438 sporočil: 3
[#1986829] 30.01.13 12:05
Odgovori   +    6
> Paradoks je tudi v tem, da je danes umetnost prodati, in ne narediti izdelek.
Če avtor prisluhne samemu sebi, nobena umetnost ni prodati, vprašanje je le za kakšno ceno. Če ne moreš prodati, zakaj pa ne bi delil zastonj? Če boš dovolj dolgo delil zastonj bodo pa morda drugi videli, da je to kar deliš tako dobro, da bodo pripravljeni za to tudi kaj plačati? Meni se zdi, da se takšna formula ne izide.
anon-274903 sporočil: 216
[#1986836] 30.01.13 12:10
Odgovori   +    2
po predvidevanjih se bodo plače kitajcev izenačevale z evropejci

KATERE SE BODO PRIBLIŽEVALE KATERIM !?
anon-257936 sporočil: 1.306
[#1986846] 30.01.13 12:16 · odgovor na: anon-247964 (#1986688)
Odgovori   +    6
O našem šolstvu sicer nimam dobrega mnenja - preveč teorije in premalo prakse. Pa vendar: dobiš neko osnovo, na katero lahko naprej gradiš. Pridni dijaki in študentje se ne piflajo, ampak sproti preverjajo, kako bi lahko šolsko znanje uporabili v praksi, in "na svojo roko" to znanje tudi nadgrajujejo. Če uporabim tvoj primer: nekdo se šola za "popravljalca pralnih strojev" in ker ve, da se v šoli tega ne bo naučil, naveže v prostem času stik s kakšnim mojstrom, mu malo (zastonj) pomaga - pa se bo naučil, če mu je to interes. Ali pa si pripelje na dvorišče kakšen star pralni stroj z odpada in probava.

Kako se je pa, misliš, moj nečak naučil opravljati delo radijskega tehnika? Tako, da se je v srednji šoli "vštulil" neki radijski ekipi, tam delal 8 mesecev (!) zastonj (največ ob sobotah, nedeljah in praznikih) - namesto da bi pohajkoval po mestu - in si je pridobil veliko praktičnega znanja. Zdaj dela sicer nekaj povsem drugega, a znanje mu je ostalo in ga je tudi že znal vnovčiti na kakšnih prireditvah. Pa ni edini, precej podobnih primerov poznam.

Dragi moj, brez muje se še čevelj ne obuje. Menjava poklica ni zastonj in ni brez naporov, to je res. Tudi se ne boš lotil nečesa, ki ti absolutno ne leži (meni komerciala, n.pr. Sem probala, in obupala po pol leta). Si pač poiščeš kaj, za kar imaš talent. V vmesnem času (dokler ti ne uspe na področju, ki si ga izbral) pa lahko tudi kozarce pomivaš ali v trgovini police filaš, da imaš za položnice.
anon-285442 sporočil: 40
[#1986850] 30.01.13 12:18
Odgovori   +    9
Avtorju tegale članka ponujam delo zastonj.... imam ga kolikor želi... za 40 ur na dan... prosim da me kontaktirate...
anon-69279 sporočil: 2.669
[#1986880] 30.01.13 12:38 · odgovor na: kmetovalec (#1986726)
Odgovori   +    5
[kmetovalec]
saj ni treba takoj zmerjat. jaz pač prostovoljstvo razumem, kot pridobivanje znanja v podjetju. In z "vajencem" se mora tudi nekdo ukvarjati, tako za podjetje to prostovoljstvo tudi ni takšen profit, kot nekateri mislite. Če pa si ti svoje znanje in licence pridobil že prej sam, pa sedaj ne dobiš dela je mogoče samo dvoje: ali je nekaj narobe s tabo (glede na odziv lahko sklepam, da si konfliktna osebnost) ali pač tisto tvoje znanje za delodajalca ni dovolj vredno, da bi te zaposlil. Trg velja za obe strani:kot tebe ni možno prisilit, da bi delal za manj kot misliš, da si vreden, tudi delodajalca ni moč prisilit, da bi zaposlil nekoga, če mu drug enako ali več znanja ponuja za nižjo plačo.
ok, my bad, nisem imel namet žaliti. se opravičujem.

popolnoma razumem o čemu govoriš in se tudi strinjam glede prostovoljstva.
enako vajenec, vem, da ko zaposliš vajenca, začetnika, dejansko ti delaš zanj dokler ne začne prinašati € v hišo.

ja, konflikten sem, za dobro jutro se kregam sam s sabo. :-)))
če je zate konflikten nekdo, ki je pripravljen delati 25h/dan, vlagati v sebe, ki si predvsem ne dovoli srati na glavo in ljudem jasno pove da naj si najdejo drugo žrtev, po tem ja, po tem sem konfliktna osebnost.

glede licenc, skills, raje mi naštej kateri delodajlaci v slo se sploh še ukvarjajo s tem, razen redkih izjem.

dela na iščem, ko sem ga pa iskal, sem bil dosti mlajši in naivno neumen. verjel sem, če se pripravim 110% na vse, delam na sebi, rezultati ne bodo izostali. kakšna iluzija.

glede licenc, znanja, skills, hehe, zakaj bi prinašal dodano vrednost delodajalcu, če jo lahko sam sebi.
anon-124848 sporočil: 1.700
[#1986884] 30.01.13 12:41
Odgovori   +    1
Samo, bravo! lp
anon-24983 sporočil: 7.885
[#1986897] 30.01.13 12:48 · odgovor na: 1banka1 (#1986238)
Odgovori   +    5
[1banka1]
imajo možnost delati zastonj in se učiti skozi delo.....ma od kje pa tole.Če hočeš delati zastonj,moraš najprej plačati vse prispevke.Torej tudi delo zastonj je pri nas potrebno plačevati.
E vidiš potem res drži ono, da je dela vedno dovolj, samo denarja ni. Enako velja tudi za kurbe. Tudi teh je vedno dovolj, samo denarja ni dovolj. :)

Sedaj še logičen zaključek: Delo je kurba. :)
nikolajcek sporočil: 106
[#1986906] 30.01.13 12:52 · odgovor na: anon-124848 (#1986884)
Odgovori   +    6
Kot delodajalcu mi ne pride na kraj pameti, da bi kdo pri meni zastonj delal.
Lahko je plačan simbolično, vsekakor pa mora ta simbolika še vedno odražati predvsem delavčev vloženi trud.
Za to, da se njegovo delo izplača sem odgovoren izključno jaz (če se ne izplača v trenutku dela se mora izplačati v prihodnosti, pa čeprav samo kot dobra reklama).

V bistvu je potrebno priti do spoznanja, da je namen dela to, da je opravljeno. Plačilo mora biti samoumevno (res da na Balkanu to še ne funkcionira vedno, ampak ponovno, za to je odgovoren vodja, ne delavec).
anon-309880 sporočil: 1.729
[#1986920] 30.01.13 13:02
Odgovori   +    2
»saj so prodajni cikli veliko daljši od prodaje zelenjave in vina na tržnici (to mi je namreč predlagal moj oče).« Oče je že vedel, na tržnici si je mogoče pridobiti dovolj izkušenj za prodajo in tudi temelje mešetarjenja, ki so nujno potrebni,če hoče nekdo kasneje prodajati kašne drugorazredne coachinge.

Delat zastonj najbrž ne bo šlo na daljši rok, ponudit nekaj zastonj pa lahko zna biti dobra rešitev, še posebej, če se nato prodaja: izobraževanja, coachinge, računalniško opremo (strojno in programsko), inovativne trženjske rešitve, kadrovske storitve, storitev certificiranja, …

Eden od najbolj pomembnih elementov je najti pot, kako postati osredotočen na druge in njihove potrebe, želje, sanje. Tako se laho ponuja reševanje problemov drugih in dodajanja nove vrednosti na trgu.
13121 sporočil: 933
[#1986922] 30.01.13 13:03 · odgovor na: anon-106853 (#1986326)
Odgovori   +    10
tud jaz sem delal zastonj neda bi to hotel niti vedel, dokler nismo šli v stečaj. moje "prostovoljstvo" me je "koštalo" cirka 5600 ojrov, ki so shranjeni v stečajni mini masi do svetega nikoli dne.kdo jih lahko dvigne mu dam zelo lepo nagrado...
macon sporočil: 12.861
[#1986931] 30.01.13 13:08 · odgovor na: shevchenko (#1986321)
Odgovori   +    6
[shevchenko]
Ali ste kdaj poskusili delati zastonj? Ste se kdaj preizkušali kot prostovoljec?

tu sem nehal brati.

next!
Pravilno. Majmuni propagirajo prostovoljno suženjstvo.

ps: Delal sem in še delam zastonj v par društvih ampak to je drugo.
anon-247964 sporočil: 6.948
[#1986932] 30.01.13 13:09 · odgovor na: anon-257936 (#1986846)
Odgovori   +    7
No, vidiš pa sva spet na začetku. Propaganda za delo na črno!
Z našim šolstvom je,žal, še vse kaj drugega narobe, kot dejstvo, da je preveč teorije in premalo prakse. O tem raje kdaj drugič.
Strinjava se o tem, da bi morali ljudje več vložiti v iskanje sebi primernega dela, več vlagati v svoj razvoj in da bo v prihodnosti to nuja. Vse ostalo pa se bojim, da ni ravno po mojem okusu. Delo na črno (8 mescev tvojega nečaka, danes pa "tezgarjenje" na prireditvah) in delo preko študentskih napotnic (fiktivni vpis v tisoče), pač ne bo rešilo ne posameznikov (ne bo pokojnine!), ne države.
7175S sporočil: 2.561
[#1986967] 30.01.13 13:27
Odgovori   +    8
Mislili smo, da smo pobegnili iz države, kjer je veljalo pravilo, da ji 7 filozofira, radi jedan (SFRJ) in si ustanovili samostojno državo Slovenijo, ki naj bi bila bolj človeku prijazna, a smo se zeloooo ušteli. V novi državi Sloveniji se je 20 let nadaljeval praksa kumrovške kamarile iz SFRJ, sedaj pa tistih 7, ki so prej samo filozofirali in še dodatnih 7 parazitov vseh vrst, nič več ne filozofira, ampak že skoraj s pištolo in granitnimi kockami zahtevajo in hodijo na "vseslovenske" parazitske proteste in razna sindikalna razgrajanja po državi, ker niso zadovoljni z brutoproduktom tistega enega reveža, ki je prej delal za 7 filozofov, sedaj bi moral delati pa že kar za 14 lezilebovičev, ki so se namnožili, ko je kamarila F21 in YES-LDS uničevala eno podjetje za drugim v hlepenju za bogastvom in brezobzirni kraji družbenega premoženja.
hostamox sporočil: 8.460
[#1986984] 30.01.13 13:33 · odgovor na: kmetovalec (#1986506)
Odgovori   +    2
[kmetovalec]
> [jobaa]
> > [Tejči.]
> > > [shevchenko]
> > > Ali ste kdaj poskusili delati zastonj? Ste se kdaj preizkušali kot prostovoljec?
> > >
> > > tu sem nehal brati.
> > >
> > > next!
> >
> >
> >
> > Jaz sem to preizkusila....delala zastonj kot prostovoljec......malico, ki so mi jo dali (hvala bogu) sem prihranila za otroka doma.........in ko berem članke osebkov, ki tega niso sprobali mi gre na bruh.......
>
> men pa ne.
> nekatrim nam prostovoljstvo ne plača položnic, stanovanja, in vsega ostalega.
>
> če je tebi prostovoljstvo zneslo, po tem, ali si delala en dan, ali pa si živela še v hotelu doma.
> poskusi vse plačati sama.... , pa da te vidim kje bo nota prostovoljstva.
>
> PS- meni gredo na bruhanje osebki, ki bi radi npr. od nekoga, ki mora pridobiti znanje/licenco/skills, da njim to da zastonj.
> jaz sem imel veliko takšnih primerov, ko so hoteli da delam zastonj, oni so pa svoje delo kasirali. :-))))

A oni pa bi ti morali dati znanje/licenco/skills zastonj. Meni se ta sistem zdi čisto pošten: blagovna menjava ti njem(u) roko (delo) on(i) tebi znanje. Ko imaš znanje pa lahko greš na trg oz. se s tistim, kjer si delal prostovoljno začneš pogajati za ceno tvojega dela.
Da je dela veliko, samo volje ni, vidim tudi v kmetijstvu. Znanec je pred časom iskal nekoga, ki bi mu molzel, ker sam ni zmogel. Ponujal je dobrih 1000 € na mesec za 2x2 uri dela na dan, pa ga ni našel. Pa je v naši občini skoraj 15% prijavljenih na Zavodu.
Drug primer so hmeljarji, ki bodo sedaj spet zastonj iskali domače pomočnike za spomladanska dela v hmeljiščih. Ponujajo pa hrano in 3-4 € na uro. Slovencev (razen prijateljev in sorodnikov), ki bi bili pripravljeni to delati praktično ni, pomagati si morajo z Romuni. Podobno je v jeseni za obiralce sadja. Po drugi strani pa nas po medijih pitajo o ljudeh, ki stradajo. Vsak tak, ki bi šel pomagat na bližnjo kmetijo, bi tam vsaj hrano brez skrbi dobil. Očitno je bolje biti na Zavodu, jokati pred kamerami in čakati na pomoč. Dokler bo takšno stanje o krizi pri nas ne moremo govoriti. Izgleda imamo še vsega polno rit.
A lahko kak naslov od tehle hmeljarjev, da se zmenim za delo, če je res 3-4€/h
Lahko na zasebna sporočila.

LP
anon-257936 sporočil: 1.306
[#1986993] 30.01.13 13:37 · odgovor na: anon-247964 (#1986932)
Odgovori   +    10
Ni bilo ravno delo na črno. Je imel pogodbo o brezplačnem priučevanju in plačali so mu prispevek za nesrečo pri delu, kasneje je nekih 6 let pri njih delal preko študenta.

Vsi ste strašno proti študentskemu delu. Sama pa sem bila vesela, da je moj sin ves čas študija lahko delal preko napotnic in tako sploh ne vem, koliko stane vzdrževanje enega študenta (stanovanje, hrana, knjige, prosti čas...)Diplomiral je, ko mu je bilo 22 let in pol (da ne bo pripomb glede časa študija). Da ne bo zgledalo, da se hvalim: poleg ožje žlahte poznam vsaj še 7 mladih ljudi, ki so uspeli. Kdor hoče, ta zmore.

Poanta mojega pisanja je naslednja: Avtor članka ima prav.Svoboden človek si sam kroji svojo usodo. Če mu paše jamrati, tudi prav (enim se obnese).
Konec debate z moje strani. Ker me jamranje spravlja v depresijo. Pika.
anon-128734 sporočil: 57
[#1987011] 30.01.13 13:45
Odgovori   +    3
Dela ni dovolj za vse, ker teorija pravi, da obstaja neki nivo brezposelnosti, kjer je doseženo ravnotežje ponudbe in povrpaševanja delovne sile. Idelna stopnja brezposelnosti je večja od 0%. Brezposelnost je torej vgrajena v sistem in trditev, da je dela dovolj za vse, je posledica nepoznavanja makroekonomije. Drži pa, da bodo delo dobili tisti, ki se bodo bolje znašli. Vendar, če se bo nekdo znašel še bolje od njih, so takoj na cesti.

en.wikipedia.org/wik...employment
anon-247964 sporočil: 6.948
[#1987044] 30.01.13 14:04 · odgovor na: anon-257936 (#1986993)
Odgovori   +    1
Ja, pol pa ne jamraj!
anon-15715 sporočil: 6.084
[#1987057] 30.01.13 14:09 · odgovor na: anon-257936 (#1986993)
Odgovori   +    3
[FIN-216611]
Ni bilo ravno delo na črno. Je imel pogodbo o brezplačnem priučevanju in plačali so mu prispevek za nesrečo pri delu, kasneje je nekih 6 let pri njih delal preko študenta.

Vsi ste strašno proti študentskemu delu. Sama pa sem bila vesela, da je moj sin ves čas študija lahko delal preko napotnic in tako sploh ne vem, koliko stane vzdrževanje enega študenta (stanovanje, hrana, knjige, prosti čas...)Diplomiral je, ko mu je bilo 22 let in pol (da ne bo pripomb glede časa študija). Da ne bo zgledalo, da se hvalim: poleg ožje žlahte poznam vsaj še 7 mladih ljudi, ki so uspeli. Kdor hoče, ta zmore.
Lahko, oziroma precej verjetno, da je istočasno kakšna mama in še 7 drugih mam bilo žaslotnih, ker otrok ni dobil dela, pogosto iz banalnega razloga, da so ga dobivali njegovi vrstniki, ki so imeli napotnico. Tiste mame so verjetno zelo dobro vedele koliko stane vzdrževanje nezaposlenega (ne)študenta.

Nekoč je veljalo, da s(m)o z napotnicami dobivali dela, za katera je bilo težko najti in zaposliti ljudi brez napotnice. Danes velja, da delo dobiš le, če zanj ne dobijo nekoga z napotnico. Sicer se mi zdi da je trenutno le nekoliko bolje, pred tem je skoraj 20 let to področje bilo porazno urejeno.
anon-263608 sporočil: 2.327
[#1987061] 30.01.13 14:13
Odgovori   +    4
da da malo prevec nakladanja pa bi slo .res je da se delo se dobi ,ali je kup hakeljckov .pri nas sodelodajalci ze tako stekleni -pokvarjeni - da ne locojo vec kaj je delo in kaj je dobro opravljeno delo .po mojih izkusnjah smo dobri vestni natancni marljivi delavci prej ovira kot dobrodosli .samo ritolizniki stremuhi skodljivci ki so sefom vsecni dobro pridejo skozi . dobro delo pa je v tej bedni dezeli prej kaznovano kot nagrajeno . naslednji moj delodajalec bo sigurno tujec ki vidi dobrega delavca in ga spostuje placa in nagradi ker mu prinasa dobicek .pri nas so pa zazeljeni samo hinavci -pizde -ki sefu zlezejo v lopovsko rit in vem spegajo .taka je nasa delavna politika in takim delomrznezem gre zelo dobro .sluzbo imajo samo da prezivijo in po njej delajo na crno za svojo pokvarjeno rit v sluzbi se nazrejo ,spocijejo .popoldne pa fusajoin zasluzijo neobdavceno . tako deluje vecina nasih firm .od javnega sektorja do tovarn in se cesa. samo v moji firmi .je kar veliko tega sranja in lastnico prav malo brika da ji firma propada .in tisti ki zaradi svoje vesti se delamo smo zelo moteci .no nas pa je vedno manj .tudi sam sem ze v odhodu .in to je resnica te lopovske pokvarjene skorumpirane zlocinske zjebane druzbe zzzte bedne dezele .kdor ima moznost ven naj se resi pa ceprav bo zacel iz nic ima vsaj moznost ce se izkaze z delom uspeti .pri nas te pa ze sodelavci zatolcejo in delodajalec ti dobesedno zarije sekiro v hrbet ker se dobremu delavcu ne upa pogledati v obraz .bi navedel tudi imena in kraje pa bi mi potem kdo se poslal iztrebljevalca NA DOM TAKO DALEC SMO ZE . DEZELA KJER JE ZLOCIN VRLINA .
anon-202104 sporočil: 4.404
[#1987066] 30.01.13 14:15 · odgovor na: anon-257936 (#1986993)
Odgovori   +    7
[FIN-216611]
Ni bilo ravno delo na črno. Je imel pogodbo o brezplačnem priučevanju in plačali so mu prispevek za nesrečo pri delu, kasneje je nekih 6 let pri njih delal preko študenta.

Vsi ste strašno proti študentskemu delu. Sama pa sem bila vesela, da je moj sin ves čas študija lahko delal preko napotnic in tako sploh ne vem, koliko stane vzdrževanje enega študenta (stanovanje, hrana, knjige, prosti čas...)Diplomiral je, ko mu je bilo 22 let in pol (da ne bo pripomb glede časa študija). Da ne bo zgledalo, da se hvalim: poleg ožje žlahte poznam vsaj še 7 mladih ljudi, ki so uspeli. Kdor hoče, ta zmore.

Poanta mojega pisanja je naslednja: Avtor članka ima prav.Svoboden človek si sam kroji svojo usodo. Če mu paše jamrati, tudi prav (enim se obnese).
Konec debate z moje strani. Ker me jamranje spravlja v depresijo. Pika.

da ne boš presenečena..na zahodu študenti tudi delajo...brez napotnic in z odvajanjem dajatev..in GLEJ,zadeva špila
anon-248322 sporočil: 1.501
[#1987162] 30.01.13 15:01 · odgovor na: anon-247964 (#1986688)
Odgovori   +    8
[kugy]
Spretno si se izognil problemu našega šolstva, ki proizvaja invalidni trg delovne sile. Seveda se vsak lahko prekvalificira. Plačaš šolnino in dobiš spričevalo, toda glej problem, še vedno ne znaš popravit pralnega stroja. Sploh pa je za družbo tak sistem odločno predrag.
O tistem, da boš v delovni dobi nekajkrat menjal poklic pa raje ne bi. Lahko menjaš delovno mesto, le v skrajnih primerih poklic, ker je to odločno predrago. Sam sem žal večkrat menjal oboje in moram reči, da ni prav poceni in prijetno.
Meni je popravljanje pralnega stroja v izziv. Sem menjal že ležaj, popravljal grelec, skoraj bi zamenjal motor.

Takšnih in večino del se priučiš s prakso. Prav tako je z razvojnim, raziskovalnim in inovacijskim delom. V resnici za razvoj in inovacije ne potrebujemo profesorjev in fakultet. Sej so dobrodošli za kakšne hudo kunštne teorije, sam načeloma pa je mesto za razvoj firma.

Potrebno je formirati zdravo jedro, kjer bodo mini podjetja lahko izvajala razvoj. Ideje pa niso vezane na stopnjo formalne izobrazbe.

In ja. Sam sem bil izpostavljen slovenskemu invalidnemu šolstvu do akademskega naziva. Najbolj invaliden v šolstvu, ki celotni naciji dela največjo škodo pa je Štrukelj, ker preko medijev sporoča kako je našo šolstvo kvalitetno.
vrac sporočil: 11.068
[#1987202] 30.01.13 15:23 · odgovor na: kmetovalec (#1986726)
Odgovori   +    3
[kmetovalec]
saj ni treba takoj zmerjat. jaz pač prostovoljstvo razumem, kot pridobivanje znanja v podjetju. In z "vajencem" se mora tudi nekdo ukvarjati, tako za podjetje to prostovoljstvo tudi ni takšen profit, kot nekateri mislite. Če pa si ti svoje znanje in licence pridobil že prej sam, pa sedaj ne dobiš dela je mogoče samo dvoje: ali je nekaj narobe s tabo (glede na odziv lahko sklepam, da si konfliktna osebnost) ali pač tisto tvoje znanje za delodajalca ni dovolj vredno, da bi te zaposlil. Trg velja za obe strani:kot tebe ni možno prisilit, da bi delal za manj kot misliš, da si vreden, tudi delodajalca ni moč prisilit, da bi zaposlil nekoga, če mu drug enako ali več znanja ponuja za nižjo plačo.
Poglej, jaz teh problemov nimam, sam sem delodajalec, se pa strinjam s tistimi, ki nočejo delati zastonj. Podjetje, ki zaposli novega delavca, uvajanje in učenje za delo pač vkalkulira v svoje stroške in računa, da bo ta isti delavec kasneje to zobraževanje povrnil z uspešnim delom. Pa tudi pri nas ni dovoljeno po zakonu nekoga imeti na delovnem mestu brez plačila. V tujini se pa to kaznuje rigorozno, da kaj takšnega nobenemu delodajalcu ne pride niti na pamet. kdor ne more plačati zaposlenih je pač zgrešil svoje poslanstvo, ne more biti delodajalec pač pa se mora sam nekje drugje zaposliti. Tako pač je.
anon-124848 sporočil: 1.700
[#1987255] 30.01.13 15:45 · odgovor na: nikolajcek (#1986906)
Odgovori   +    1
Se strinjam. In če je neko delo slabo plačano, potem je tega vredno. V Sloveniji je pravzaprav problem, de je veliko ljudi pripravljenih (ali pa tudi zmožnih) delati za malo denarja, samo da pridejo do penzije. Komot do konca. In vse je že tako okuženo, da vsi hodijo okoli kot, da so brez glave. Uspešno na vaši poti še naprej. lp
anon-120103 sporočil: 1.128
[#1987289] 30.01.13 16:07
Odgovori   +    3
Dela je vedno dovolj,
denarja pa vedno (običajno) premalo.
anon-128962 sporočil: 1.072
[#1987527] 30.01.13 19:29 · odgovor na: anon-35163 (#1986289)
Odgovori   +    0
[mataj]
> Ali ste kdaj poskusili delati zastonj?

Kdo pa bo plačal kredite in položnice?

> Zaznavam tudi kar precej povpraševanja po programerjih

Ja kaj ne poveš. Kdaj pa ni povpraševanja po programerjih? Povpraševanje je vedno, samo denarja ni.

Ko običajno jamranje o pomanjkanju IKT kadra (in tehničnega kadra na splošno) postane dovolj glasno, da pride v medije, se splača šortat delnice. Podjetja to vedno počnejo, kadar so v težavah.

> Samo Kraker je samostojni podjetnik in svetovalec.

Jebeš take nasvete. Tipa ne bi najel za svetovalca tudi če mi plačajo.
Takoj, ko komunajzar (lenuh) sliši za delo, dobi ošpice.
anon-228757 sporočil: 2.790
[#1987551] 30.01.13 19:43
Odgovori   +    4
Dober članek, žal pa človek ne dojema realnosti pomananjkanja kapitala.

Zastonj ne bo delal nihče.

Strani: 1 2 3