Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Odgovor: Je Rodetov umik povezan z razvratom?

Strani: 1 2 3 4 5 6 7 8

anon-202104 sporočil: 4.404
[#1053289] 08.01.11 05:41 · odgovor na: anon-7985 (#1053150)
Odgovori   +    15
[mikara]
> [rename]
> >
> Sicer pa je kardinal Rode preživel taborišče v Vetrinjah, skupaj z dr.Bajukom.

Jah vidiš, zato pa ne maram komunistov, nesposobni do amena ... še te golazni se niso znaliznebiti. Jebeni polovičarji, ničesar ne znajo/niso znali narediti temeljito in do konca.
kar neki vas je pritisnl temu pozivu na pobijanje plus...o avtorju,ki nima niti tolk človeške morale niti sočutja do nedolžno pobitih v raznoraznih komunističnih masovnih pobijanjih je brez veze izgubljat besedo,bolnik pač,tako kot ste bolniki VSI ki ste stisnl plus!golazen je še premila beseda za vas..
anon-202104 sporočil: 4.404
[#1053290] 08.01.11 05:49 · odgovor na: anon-97761 (#1053210)
Odgovori   +    11
[posavski]
> [motovilc]
> > [lzevnik]
> > Zakaj napad na Rodeta?
> > Mogoče se vrača v Slo. Eden najbolj izobraženih Slovencev z veliko moralno avtoriteto je še kako moteč za levičarje in njihovo kulturo smrti.
>
> vedno so se bali duhovščine
> proti pameti pač niso in tudi še sedaj ne znajo razen s silo
> v cerkveni hierarhiji so pač na vrhu najpametnejši
> tu ni negativne selekcije

rodeta se še chuck norris boji. :) chuck norris zna samo ejakulirati skozi jeklo. rode zna ejakulirati skozi chuck norrisa. :D

še boljši si ti,ejakuliraš prek tipkovnice,wau..

aja,tamle si pisal o 75 letnih potrebnežih..ok,tvoja pravica je da so ti všeč razni maršali(z desetarskim tečajem) ki so pofukal lih vse kar so jim pripeljal,a partnerji pofukanih pik so omedlevali od sreče...ahh..jebo mi ženu sam tito!.....sicer ne vem,a zarad napredovanja al iz fanatizma..
anon-184333 sporočil: 4.775
[#1053291] 08.01.11 06:13
Odgovori   +    6
Zadnja sprememba: anon-184333 08.01.2011 06:30
Papež pometa pred cerkvenim pragom in prah se dviguje daleč naokoli. Za tiste, ki spremljajo vatikanske zadeve je bolje da si pokrijejo usta, da ne vdihnejo preveč škodljivega prahu in ne trosijo bacilov naokoli. Če ne bi bilo Trubarja pred 500 leti, ki nas Slovence je pisati in brati učil in pred tako cerkvijo je branil bi še danes ždeli lačni in nevedni sredi polja.
anon-202104 sporočil: 4.404
[#1053296] 08.01.11 06:48 · odgovor na: novica (#1053225)
Odgovori   +    11
[novica]
o tehle legionarjih se da nekaj prebrat tudi tule: ncronline.org/news/a...ce-vatican

še kar zanimivo
novica
še bolj zanimivo..

www.camera.org/index...ticle=1518


www.rickross.com/ref.../loc5.html

eh,novinarji...
anon-202104 sporočil: 4.404
[#1053297] 08.01.11 07:05 · odgovor na: anon-76818 (#1053227)
Odgovori   +    14
[Miran77]
hehe... berem komentarje, pa se mi zdi, da sm na forumu Mladine ali Dnevnika :) Ja, če še sploh kaj lahko združi naše "libertarce" s komunajzarji, da si ga potem vzajemno mečejo na roke, je to lahko le skupno in neminljivo sovraštvo do RKC. Heh, dragi moji, vidite, to je recept, po katerem nam bodo komunajzarji še dolgo vladali, z ohranjanjem ravno tistih 10% prednosti, ki jo potrebujejo. Ko bo treba, bodo le ustrezno pritisnili na vgrajeni nam gumbek "cerkev je sovražnik ", pa bodo šle v rdečo maloro še ene volitve. Libertarci se bodo raje povezali s komunisti (farji nam pa že ne bojo vladali), pa bomo spet tam, kjer čepimo že 60 let. Škoda, da moji libertarni kolegi ne doumejo, da je manipuliranje z RKC zadnje in najmočnejše orožje, kar ga komunajzarji sploh še imajo na voljo. Ko se bo sovraštvo do cerkve, danes del moderne slovenske folklore, uneslo vsaj do nivoja neke nežolčne, nečustvene in predvsem objektivne kritike, bo s komunisti konec. Kot pa sodim po nekaterih tukajšnjih komentarjih in odzivih nanje (zelo toplo je bil spet pozdravljen recimo en "še-več-bi-jih-blo-treba" komentar) - se našim rdečkarjem za oblast ni treba bati. Imajo namreč ključ do srca slovenskega človeka. In na ključu piše - sovraštvo.
a veš da sem podobno razmišljal..in napisal tud..

npr,tule sta dva osebka katerih prispevke zelo cenim,ampak ko je beseda o cerkvi,jima udari pena nna usta..noro!in to izključno tisto kar sta bila naučena na šolanju,brez da bi vsaj malo preverila ozadje..

standarten repretoar: križarske vojne(400 let džihada po obalah sredozemlja,pha,to ni nič na kar bi bilo treba vojaško odgovoriti), sežiganje čarovnic(da je to odgovornost prdevsem posvetnih oblasti in da nikakor ni bila to samo katoliška praksa se zanemari,kot se zanemari da je zgorelo tudi veliko moških ker niso bili prave vere,ne glede na stran,medtem ko se ne primerja podobne in veliko hujše zadeve v istem času drugje po svetu )katari(da so katari užival mir lep čas ne šteje,šteje samo to da so jih razbil ker so prekomerno dolga leta izzival močnejše od sebe)

da s tem svojim takoimenovanim liberalizmom držijo štango zlu in odpirajo vrata še večjemu zlu jih niti ne zanima..
anon-202104 sporočil: 4.404
[#1053298] 08.01.11 07:16 · odgovor na: anon-184333 (#1053291)
Odgovori   +    11
[picikato]
Papež pometa pred cerkvenim pragom in prah se dviguje daleč naokoli. Za tiste, ki spremljajo vatikanske zadeve je bolje da si pokrijejo usta, da ne vdihnejo preveč škodljivega prahu in ne trosijo bacilov naokoli. Če ne bi bilo Trubarja pred 500 leti, ki nas Slovence je pisati in brati učil in pred tako cerkvijo je branil bi še danes ždeli lačni in nevedni sredi polja.
trubar je že res pisal kar je pisal,vendar je bilo to dostopno ozkemu krogu ljudi,vsak ki pa vsaj malo pozna zgodovino pa se zaveda da so slovence učili brat in pisat predvsem duhovniki od 18. stoletja naprej,brez teh bi nas v 19. stoletju germanizacija požrla,to agresivno(drugega nam ni ostalo kot agresivnost) slovenstvo med preprostimi ljudmi je pripeljalo do tega da so se nemško govoreči prebivalci slovenskih dežel iz same jeze na cerkev množično prepisovali v protenstatizem...verjetno je tu kal takoimenovanih liberalcev in njihovega sovraštva do RKC
anon-202104 sporočil: 4.404
[#1053301] 08.01.11 07:23 · odgovor na: anon-97761 (#1053280)
Odgovori   +    11
dve besedi katerih pravi pomen vam bo vedno neznan....

ne,ni ljubezen to kar ćutiš do psa in ni odpuščanje to kar se greste do žrtev komunizma..
anon-148454 sporočil: 1.272
[#1053302] 08.01.11 07:26
Odgovori   +    5
Že dolgo okušamo prijateljstvo Hrvatov, ki lažejo , kradejo . . .
anon-202104 sporočil: 4.404
[#1053305] 08.01.11 07:33 · odgovor na: anon-35515 (#1053285)
Odgovori   +    14
Rode je pa seveda v svojih izjavah nadvse strpen, kaj? Izjave, da je pravi Slovenec lahko le katolik, da je število zlorabljenih otrok v RKC zgolj statistično zanemarljiv pojav ali citiranje biblije na TV Slovenija v kateri je homoseksualnost označena kot "gnusoba", ki se kaznuje s smrtjo (čeprav sem prepričan, da je tudi sam homoseksualec), pa dišijo po čem? Najverjetneje po čisti božji ljubezni in milini, ne?

Sicer pa, liberalci so bili, pred "iznajdbo" komunizma, eni izmed glavnih "heretikov" na tapeti klera. Si to pozabil ali se tvoja zgodovina začne od trenutka, ko je Marx napisal Komunistični manifest?

Uvedite ponovno grmade in prepričan sem, da bi jih Rode z veseljem prižigal. Verjetno je precej nesrečen, ker v 21. stoletju ne more več vonjati zažganega človeškega mesa. Pa nikar mi zdaj ne začni opravičevati kurjenja ljudi z nekakšnimi povojnimi poboji, prosim. Dvigni se nad vse te delitve pa boš mogoče odkril, da je RKC v svojem bistvu popolnoma enako totalitarna kot vsak drug represivni sistem, ki temelji na članstvu oz. izrekanju pripadnosti.

Mahanje z biblijo ali s komunističnim manifestom je za svobodo in napredek človeštva popolnoma enako nevarno.

pa dejmo mahat s knjigami..da ti mal v nosnice udar vonj zažganega človeškega mesa iz 20. stoletja!

Ko smo stopili v taborišče , smo vsi trije osupnili: bilo je čisto podobno skrivnemu shajališču iz Bizetove opere Carmen. Vsepovsod so se pasli samotni konji , čudne ženske v širokih krilih so z razpuščenimi lasmi posedale po parobkih. Neka stara ženska je bila privezana na kol natanko tako , kakor poznamo grozljive jedkanice o mučenju čarovnic iz davnih vekov. Pod žensko je dogoreval ogenj. Bila je najbrž že mrtva. Duh po ožganem človeškem mesu me je silil na bruhanje. Na poseki v bližni ognjene martre je na konjski odeji ležal popolnoma nag človek. Dvigal je napol sivo glavo in hlipal in ječal in skušal izreči prošnje besede, a mu je zmanjkovalo moči. Glava mu je padla na odejo , a jo je spet onemoglo dvignil in spet hlipal kot riba na suhem. Z grozo v srcu sem ugotovil: suhorski župnik Janez Raztresen. Kaj počnejo z njim ? Ahac ( Dušan Pirjevec ) je stal ob nagem človeku z okrvavljeno črepinjo v rokah in nas srdito gledal. Začutil sem , da bi nas v hipu pobil, če bi imel v rokah orožje , a v rokah je imel samo ostro stekleno črepinjo. In spet se je zgodilo nekaj podobnega kot na Cinku: Brilej je potegnil Ahaca k sebi , ga prijel za roko in skupaj s Strmeckim so odšli kot zarotniki za grmovje".
- Jože Javoršek - Spomini na Slovence - 3.knjiga

btw, a si homoseksualec?ker po prepričanju mnogo ljudi se hitr povohate med sabo..
anon-202104 sporočil: 4.404
[#1053306] 08.01.11 07:35 · odgovor na: (#1053300)
Odgovori   +    8
[NavadniNimda]
> [Miran77]
> hehe... berem komentarje, pa se mi zdi, da sm na forumu Mladine ali Dnevnika :) Ja, če še sploh kaj lahko združi naše "libertarce" s komunajzarji, da si ga potem vzajemno mečejo na roke, je to lahko le skupno in neminljivo sovraštvo do RKC. Heh, dragi moji, vidite, to je recept, po katerem nam bodo komunajzarji še dolgo vladali, z ohranjanjem ravno tistih 10% prednosti, ki jo potrebujejo. Ko bo treba, bodo le ustrezno pritisnili na vgrajeni nam gumbek "cerkev je sovražnik ", pa bodo šle v rdečo maloro še ene volitve. Libertarci se bodo raje povezali s komunisti (farji nam pa že ne bojo vladali), pa bomo spet tam, kjer čepimo že 60 let. Škoda, da moji libertarni kolegi ne doumejo, da je manipuliranje z RKC zadnje in najmočnejše orožje, kar ga komunajzarji sploh še imajo na voljo. Ko se bo sovraštvo do cerkve, danes del moderne slovenske folklore, uneslo vsaj do nivoja neke nežolčne, nečustvene in predvsem objektivne kritike, bo s komunisti konec. Kot pa sodim po nekaterih tukajšnjih komentarjih in odzivih nanje (zelo toplo je bil spet pozdravljen recimo en "še-več-bi-jih-blo-treba" komentar) - se našim rdečkarjem za oblast ni treba bati. Imajo namreč ključ do srca slovenskega človeka. In na ključu piše - sovraštvo.

Motiš se! Jaz zase lahko povem, da sem 100% Libertarec, pa nisem še v življenju rekel grdega čez Cerkev. Heh, občasno celo nakažem kak prispevek za reveže Karitasu, ker je edina človekoljubna organizacija v Sloveniji, ki ji zaupam.

Pravi Libertarec bo šel na volitve s svojim programom in ne bo vnaprej nikoli razglašal s kom bo šel v koalicijo, ali pa koga drugega izključeval. Koncentriral se bo izključno na svoj program, ki ga bo nato s po-volilnimi koalicijskimi pogajanji probal v čimvečji meri udejaniti. Dobra primera sta Nemčija in Velika Britanija.

nimdek,priznam,res nis...ampak ti si kot otrok,izjema pač..
anon-202126 sporočil: 228
[#1053310] 08.01.11 07:58
Odgovori   +    10
Mogoče pa je avtor članka o g.Rodetu celo plačan iz Slovenske politike,ki je izrazito sovražna do cerkve in g,Rodeta.
anon-98210 sporočil: 421
[#1053322] 08.01.11 08:21
Odgovori   +    7
Who the fack is Rode. Človek, ki je hotel ljudi prisiliti, da hodijo v cerkev in da se te stvari učijo v šoli. Kot nekdo, ki je rekel na Štajerskem, naredite mi to deželo zopet Nemško. Ali ni vera svobodna izbira. Samo ne mi govoriti, da to ni res. Za te zasluge je bil celo nagrajen z nazivom kardinala. Kot v srednjem veku.
anon-204194 sporočil: 1.513
[#1053324] 08.01.11 08:29
Odgovori   +    15
Kaj je res, nam bo povedala Spomenka Hribar Diklić v naslednji kolumni. Nimamo mi kaj razmišljat s svojo glavo, počakati moramo nanjo!

Predvidevam, da je bralce Dnevnika že podučil Miheljak, sam tistega papirja ne berem, zato ne vem.
bozga sporočil: 6.303
[#1053342] 08.01.11 09:21
Odgovori   +    3
Pripadniki komunistične in cerkvene ideologije pa vseeno imajo nekaj skupnega: oboji verjamejo pravljicam!
anon-246897 sporočil: 1
[#1053354] 08.01.11 09:33
Odgovori   +    6
Če tu pa tam koga napolniš z vero, to še ni razvrat
anon-166232 sporočil: 3.600
[#1053355] 08.01.11 09:33 · odgovor na: anon-76818 (#1053227)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: anon-166232 08.01.2011 09:36
[Miran77]
hehe... berem komentarje, pa se mi zdi, da sm na forumu Mladine ali Dnevnika :) Ja, če še sploh kaj lahko združi naše "libertarce" s komunajzarji, da si ga potem vzajemno mečejo na roke, je to lahko le skupno in neminljivo sovraštvo do RKC. Heh, dragi moji, vidite, to je recept, po katerem nam bodo komunajzarji še dolgo vladali, z ohranjanjem ravno tistih 10% prednosti, ki jo potrebujejo. Ko bo treba, bodo le ustrezno pritisnili na vgrajeni nam gumbek "cerkev je sovražnik ", pa bodo šle v rdečo maloro še ene volitve. Libertarci se bodo raje povezali s komunisti (farji nam pa že ne bojo vladali), pa bomo spet tam, kjer čepimo že 60 let. Škoda, da moji libertarni kolegi ne doumejo, da je manipuliranje z RKC zadnje in najmočnejše orožje, kar ga komunajzarji sploh še imajo na voljo. Ko se bo sovraštvo do cerkve, danes del moderne slovenske folklore, uneslo vsaj do nivoja neke nežolčne, nečustvene in predvsem objektivne kritike, bo s komunisti konec. Kot pa sodim po nekaterih tukajšnjih komentarjih in odzivih nanje (zelo toplo je bil spet pozdravljen recimo en "še-več-bi-jih-blo-treba" komentar) - se našim rdečkarjem za oblast ni treba bati. Imajo namreč ključ do srca slovenskega človeka. In na ključu piše - sovraštvo.
Pohvalno. Dober prispevek k razpravi. Bom še sam dodal nekaj misli.

Sem bralec Mladine (mea culpa), in nisem bralec Ognjišča (še večja mea culpa). Kot namigujete v uvodu, si ga zato s komunisti vzajemno mečem na roke, v skupnem sovraštvu do RKC.

Tu moram apelirati, saj si ga kot bralec Mladine (mea culpa)in kot nebralec Ognjišča (grande mea culpa), nikoli, poudarjam, nikoli nisem vzajemno metal na roke s komunisti. Preverjeno. In bog ne daj, da bi bil sovražnik RKC. Namreč, RKC, ki ima tako zveste služabnike, kot sta gospod Rode in gospod p. Marciala Maciela, ne rabi še mene kot sovražnika.

Sem pa slišal, tu se pa oproščam, saj so ti prisluhi iz tretjih virov, da si ga nekateri bralci Ognjišča mečejo na roke. Zdaj, ali to počnejo sami, tako kot prakticiram tudi jaz, ali to počnejo vzajemno, naprimer v semeniščih, ali bog ne daj, s komunisti, vidite, v to se pa ne mislim spuščati, ker to je dejanje med odraslimi osebami in ga ne obsojam. Bom pa zagotovo obsodil, če si ga bo katerikoli bralec, katerega koli časopisa, metal na roke v prisotnosti mladoletnih oseb. Recimo kot gospod p. Marciala Maciela.
Maciel was a morphine addict who sexually abused at least 20 Legion seminarians from the 1940s to the '60s. Bishop John McGann of Rockville Centre, N.Y., sent a letter by a former Legion priest with detailed allegations to the Vatican in 1976, 1978 and 1989 through official channels. Nothing happened. ncronline.org/news/a...ce-vatican
Sem pa prepričan, tu se pa oproščam, saj to to zgolj in samo moja ugibanja, da gospod p. Marciala Maciela zagotovo ne sovraži RKC. Celo več, s svojimi darovi v obliki denarnih prispevkov za Vatikan, si je ljubezen in ugled znotraj RKC krogov le povečal.

Prav tako sem prepričan, da gospod kardinal Rode ni vedel ničesar o dogajanju znotraj kongregacije Legionarjev, tako kot ni vedel ničesar papež, kot je posebej poudarjeno. Nasprotno: papež Benedikt XVI. v svoji zadnji knjigi "Luč svetà" izrecno ugotavlja, da je "kongregacija Legionarjev zdrava". Menim, da bi vatikanski arhivi iz leta 1976, 1978 in 1989 dokazali, da pisem bishopa John McGanna ni, in če pisem ni, tega tudi papež, kaj šele kardinal, ne ve. Kaj ne?

Zato so vsa natolcevanja, ki vodijo v smer onečastitve RKC in kardinala Rodeta, zgolj in samo pokazatelj sovraštva na ključu do srca slovenskega človeka. Bog se jih usmili, nevernike.
anon-243752 sporočil: 951
[#1053356] 08.01.11 09:34
Odgovori   +    6
Zelo rad pouči svoje vernike o vrednotah skromnosti in ponižnosti... sam se vozi v avtu za samo 168.000€.
anon-222564 sporočil: 3.104
[#1053358] 08.01.11 09:36
Odgovori   +    2
a ni čudno ?
tovariši se bojijo cerkve
kot hudič križa
(ying in yang )
anon-128631 sporočil: 2.624
[#1053373] 08.01.11 09:49
Odgovori   +    9
Rode je z odstopom pokazal, da ni egoist in da mu je za reševanje problemov.

Ker je že starejši je mesto prepustil mlajšim. Prav nasprotno pa delajo morilci po drugi svetovni vojni. Ti pa še podpirajo pobijanje ljudi.

ZAto vsa pohvala dr. RODETU za njegove poteze.
anon-1670 sporočil: 14.712
[#1053374] 08.01.11 09:49
Odgovori   +    4
Vau kakšna novica.

Da je Rode videti tako kot tisti, ki ima rad mlade fantke sem napisal že ene sedem let nazaj.

Prekomerno bogatenje, razvrat in razuzdanost je pa značilnost cerkvenih šefov že od nastanka cerkve.

Grad Goričane naj pa namesto Rodetu, cerkev podari domu Malči Beličeve(narodni herojki, ki je delovala ravno v okolju okrog Goričan) in naj tam dobi prostor vsaj nekaj deset otrok brez staršev.
Rodetu naj se pa raje zagotovi souporaba kakšne mirne sobice na dolenjskem.
anon-111103 sporočil: 797
[#1053377] 08.01.11 09:51 · odgovor na: novica (#1053225)
Odgovori   +    3
[novica]
o tehle legionarjih se da nekaj prebrat tudi tule: ncronline.org/news/a...ce-vatican

še kar zanimivo
novica
ene par komentarjev pod tem prispevkom, ki si ga navedel:


And let's not forget CARDINAL RODE's own POUND OF LC PORK:
"Religious centers typically send gifts to church officials in Rome at Christmas, said Father Giovanni Adena, an inactive priest and editor of Adista, an independent religious news service in Rome.
Adena considers the Legion extreme in gift-giving, but he said it has been encouraged by Cardinal Franc Rode, the Vatican prefect in charge of religious orders. When Rodes congregation asks groups for gifts, those who want the support will send money and presents. Rode loves this kind of stuff, said Adena.
Rode has spoken glowingly of the Legion in speeches and sermons since Maciels dismissal. In 2007, according to a Legion insider, the cardinal was a guest at a Legion conference in Atlanta on family values, where Jeb Bush was keynote speaker. He said Rode went on to a Legion-paid vacation in Cancun."
ncronline.org/news/m...ter-storms
www.globalpost.com/d...igates-leg




Craig, you are absolutely correct in all that you wrote. I'd just like to add one item that you wrote about Cardinal Franc Rode and his love of gifts. Another one of the gifts that he accepted from the L.C. (in addition to the trip to Atlanta and vacation to Cancun), was a Mercedes. Hey, nothing but the best!
anon-1670 sporočil: 14.712
[#1053386] 08.01.11 10:03 · odgovor na: anon-217999 (#1053249)
Odgovori   +    4
[q7andy010]
Danes se je zaključila zadnja zapuščinska razprava po pokojnem zoofilu.
Bolje ljubiti psa, kot pa otroka-pes ti zna ljubezen tudi vrniti.
anon-1670 sporočil: 14.712
[#1053399] 08.01.11 10:19 · odgovor na: anon-202104 (#1053290)
Odgovori   +    3
[jani639]
aja,tamle si pisal o 75 letnih potrebnežih..ok,tvoja pravica je da so ti všeč razni maršali(z desetarskim tečajem) ki so pofukal lih vse kar so jim pripeljal
Pa ne moreš enačiti tistih, ki pofukajo vse 15+, s tistimi, ki to počnejo s 15-, še raje pa z 10-.
anon-1670 sporočil: 14.712
[#1053407] 08.01.11 10:25 · odgovor na: (#1053379)
Odgovori   +    2
[s69t]
> [Maj]
> ... podari domu Malči Beličeve(narodni herojki, ki je delovala ravno v okolju okrog Goričan)

zdaj mi je končno jasno, čemu komunisti tako očitno kot papige ena za drugo preferirajo to organizacijo, ko je govora o donacijah NGO ali pa odškodninah za težke duševne bolečine, ki naj bi bile nakazane v dobro tej organizaciji

check & bookmark, še en kriterij prepoznavanja verskih levičarjev in članov Udbomafije
Lepo, da sem te spet nekaj novega naučil.

A ne bi bilo lepo, če bi se tudi cerkev zgledovala po teh komunistih, ki pomagajo temu domu in podarila dvorec Goričane otrokom ter se s tem vsaj malo odkupila za vse grehe.
FIRA sporočil: 383
[#1053409] 08.01.11 10:28 · odgovor na: bc123a (#1053121)
Odgovori   +    3
[bc123a]
o pismenosti avtorja pa pove precej uporaba besede "skropucalo".

(skrpucalo, jebenti!)
Jaz bi najprej pometel pred svojim pragom. V tvojih dveh stavkih najdem vsaj dve napaki.
anon-189 sporočil: 25
[#1053419] 08.01.11 10:31
Odgovori   +    5
kongregacija Legionarjev zdrava? medtem ko je bil ustanovitelj reda Marciala Maciela škandalozno pokvarjen?? bil sem v mehiki v času tega škandala in na dan je prišlo toliko umazanije v zvezi z njim, da ni mogoče, da bi bila pa njegova organizacija zdrava.
anon-101299 sporočil: 9.501
[#1053426] 08.01.11 10:39
Odgovori   +    19
Iz neuradnih,a zanesljivih virov smo izvedeli,da bo kardinal Franc Rode jutri slavnostni govornik v Dražgošah. Procesija bo krenila s Pasje ravni danes zvečer,za 14 postaj križevega pota je tekst pripravla Svetlana Makarovič.Kadilnico z virhom bo nosil Janez Stanovnik-Pojoča žaga
anon-246169 sporočil: 27
[#1053429] 08.01.11 10:42
Odgovori   +    4
Samo izvedeti moramo še, da je ta Maciel kakšen pedofil..
anon-246169 sporočil: 27
[#1053430] 08.01.11 10:43
Odgovori   +    4
Samo izvedeti moramo še, da je ta Maciel kakšen pedofil, pa bo skleda polna..
anon-184333 sporočil: 4.775
[#1053431] 08.01.11 10:44 · odgovor na: anon-202104 (#1053298)
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: anon-184333 08.01.2011 10:58
[jani639]
> [picikato]
> Papež pometa pred cerkvenim pragom in prah se dviguje daleč naokoli. Za tiste, ki spremljajo vatikanske zadeve je bolje da si pokrijejo usta, da ne vdihnejo preveč škodljivega prahu in ne trosijo bacilov naokoli. Če ne bi bilo Trubarja pred 500 leti, ki nas Slovence je pisati in brati učil in pred tako cerkvijo je branil bi še danes ždeli lačni in nevedni sredi polja.

trubar je že res pisal kar je pisal,vendar je bilo to dostopno ozkemu krogu ljudi,vsak ki pa vsaj malo pozna zgodovino pa se zaveda da so slovence učili brat in pisat predvsem duhovniki od 18. stoletja naprej,brez teh bi nas v 19. stoletju germanizacija požrla,to agresivno(drugega nam ni ostalo kot agresivnost) slovenstvo med preprostimi ljudmi je pripeljalo do tega da so se nemško govoreči prebivalci slovenskih dežel iz same jeze na cerkev množično prepisovali v protenstatizem...verjetno je tu kal takoimenovanih liberalcev in njihovega sovraštva do RKC
Saj res, le od kod toliko sovraštva do Trubarja, da ga je RKC pregnala v svet in mu sežigala slovenske knjige z namenom, da bi bilo njegovo delo dostopno čim ožjemu krogu ljudi. Niso vsi duhovniki slepo sledili RKC in so brali Trubarja in posledice tega so njeni verniki zagotovo opazili.

Strani: 1 2 3 4 5 6 7 8