Strani: 1 2 3 4 5 6 7

anon-24983 sporočil: 7.885
[#959079] 16.10.10 13:02 · odgovor na: anon-19054 (#959059)
Odgovori   +    0
[0124Pa2]
> [fiston]
> > [0124Pa2]
> > > [otac]
> > > Pelikan trenutno nese zlata jajca. Dajte, izcuzajte to temo do tardečga.
> >
> > Grožnja s smrtjo je kaznivo dejanje, ki se mora preganjati po uradni dolžnosti. Tu opravičilo ne zaleže.
>
> Ja spet narobe. Grožnja s smrtjo ni kaznivo dejanje, ki se mora preganjati po uradni dolžnosti, ampak se preganja na predlog oškodovanca, se pravi onega, ki so mu grozili.

Policija mora po uradni dolžnosti to zastrahovanje preiskati.
A je preganjati in preiskati enako ?

A potem hočeš reči, da je dovolj da so objavili članek, pa bi morala policija preiskovati ?
A potem hočeš reči, da Elikan in oni na Finacah nimajo pojma, ker so šli to potem brez veze prijavljat na policijo ?

Veš kaj se preganja po uradni dolžnosti. To je ono ko je Janša na TV kao izdal državno ali kakšno skrivnost že. Pa so policaji kar samo preiskovali, ker so baje videli na TV.
Ono se preganja po uradni dolžnosti, se pravi da se preganja brez da kdo prijavi.

Če pa ti kdo grozi, pa se ne preganja ali preiskuje po uradni dolžnosti, ampak moraš prijaviti, da so ti grozili.

Meni je to logično. Kaj če bi preiskovali po uradni dolžnosti, kar bi resimo slišali da kdo komu pravi ubil te bom, vrat ti bom zavil, da ti ne bom eno primazal, te bom v rit sunil....
Pač oni ki se počuti ogrožen, naj gre sam prijavit.
Kaj če se dva zajebavata, pa eden pravi drugemu ne zajebavaj me, ker ti bom vrat zavil. In policaj to slučajno sliši in mora že preiskovati po uradni dolžnosti ali kaj. Ali je bolj logično, da oni če misli da mu bo drugi res zavil vrat prijavi to sam ?
anon-24983 sporočil: 7.885
[#959088] 16.10.10 13:17 · odgovor na: anon-86509 (#958608)
Odgovori   +    5
[otac]
Pelikan trenutno nese zlata jajca. Dajte, izcuzajte to temo do tardečga.
Ej, Jankoviću še bolj paše P spredaj, Pjanković. :)
anon-69279 sporočil: 2.669
[#959094] 16.10.10 13:22 · odgovor na: novica (#959068)
Odgovori   +    2
ROTFL!!!

dober vic. :-)

2x sem moral prebrati.
anon-19054 sporočil: 365
[#959110] 16.10.10 13:37 · odgovor na: anon-24983 (#959079)
Odgovori   +    2
[fiston]
> [0124Pa2]
> > [fiston]
> > > [0124Pa2]
> > > > [otac]
> > > > Pelikan trenutno nese zlata jajca. Dajte, izcuzajte to temo do tardečga.
> > >
> > > Grožnja s smrtjo je kaznivo dejanje, ki se mora preganjati po uradni dolžnosti. Tu opravičilo ne zaleže.
> >
> > Ja spet narobe. Grožnja s smrtjo ni kaznivo dejanje, ki se mora preganjati po uradni dolžnosti, ampak se preganja na predlog oškodovanca, se pravi onega, ki so mu grozili.
>
> Policija mora po uradni dolžnosti to zastrahovanje preiskati.

A je preganjati in preiskati enako ?

A potem hočeš reči, da je dovolj da so objavili članek, pa bi morala policija preiskovati ?
A potem hočeš reči, da Elikan in oni na Finacah nimajo pojma, ker so šli to potem brez veze prijavljat na policijo ?

Veš kaj se preganja po uradni dolžnosti. To je ono ko je Janša na TV kao izdal državno ali kakšno skrivnost že. Pa so policaji kar samo preiskovali, ker so baje videli na TV.
Ono se preganja po uradni dolžnosti, se pravi da se preganja brez da kdo prijavi.

Če pa ti kdo grozi, pa se ne preganja ali preiskuje po uradni dolžnosti, ampak moraš prijaviti, da so ti grozili.

Meni je to logično. Kaj če bi preiskovali po uradni dolžnosti, kar bi resimo slišali da kdo komu pravi ubil te bom, vrat ti bom zavil, da ti ne bom eno primazal, te bom v rit sunil....
Pač oni ki se počuti ogrožen, naj gre sam prijavit.
Kaj če se dva zajebavata, pa eden pravi drugemu ne zajebavaj me, ker ti bom vrat zavil. In policaj to slučajno sliši in mora že preiskovati po uradni dolžnosti ali kaj. Ali je bolj logično, da oni če misli da mu bo drugi res zavil vrat prijavi to sam ?
Ker ga je ovadil, morajo po uradni dolžnosti to ustrahovanje preiskati.
anon-167697 sporočil: 3.551
[#959112] 16.10.10 13:50 · odgovor na: novica (#959068)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-167697 16.10.2010 14:01
[novica]
dovoli, da ti olajšam domnevanje/ugibanje, resnični motiv ni denar, ne osebne zamere ali kapitalski interesi, ampak čista hudobija. vsaj za moje pisanje o jankoviću to velja, tega ne delam za denar, ampak zato, ker sem tako hudoben.
če meni ne verjameš, vprašaj samega zorana jankovića...on se kot izvrsten voditelj, kot trdi sam, odlično spozna na psihologijo in me je zadnjič na enem razmeroma dolgem pogorvoru tako diagnosticiral. tako, ugank ni več, saj ni važno, kaj pišemo, važno je, zakaj pišemo, kar pišemo ane?
zdaj pa hitro kak hlod na kup pa kake stare gume, da se bo bolj kadilo in gremo sežigat čarovnice.
novica
Glej, kdor 4 leta napada gospoda župana Jankovića (upravičeno ali neuprevičeno) in na volilni večer ugotovi, da ta napadeni vseeno dobi, relativno gledano, več glasov kakor ob prvi izvolitvi, se mu razumljivo mora podreti svet. Določeni novinarji se takrat vprašajo, zakaj jih ljudje (volivci) ne poslušajo ... pa tako smo se trudili, samo za njih (ne iz lastnih, egoističnih interesov?!). Zelo dobro se spomnim vaših prvih histeričnih naslov, tukaj na internetu, takoj ob 19:00 uri, na volilni večer. Priznajte si, počil vam je film. Okey, se vsakemu kdaj zgodi. Baje se je isti večer nekaj podobnega zgodilo tudi Juretu Jankoviću - počil mu je film. Pa še pijan je bil, kar za vas novinarje ne morem reči. Ali pač?

Na tisti večer sem dokončno spoznal, da gre v tem dvoboju, Janković : Finance, za bolj globlji konflikt. Tak globlji konflikt lahko nastane samo iz dveh razlogov: osebne zamere ali pa denar.

Tvoj odgovor meni je sicer ironičen, v bistvu pa služi le ponovnemu spuščanju megle. Podobne odgovore poznam tudi od Jankovića, ko ta odgovarja na vaša provokativna vprašanja. Novica, bolj sta si podobna, kakor si želiš priznati. In take ne maram.

P.S. Jankovićeva dela sem jaz kritično opazoval že takrat, kot ste mu vi tukaj na Financah še kar v rit lezli. Vaš direktor in obenem odgovorni urednik, še pred 4 leti.
novica sporočil: 5.397
[#959124] 16.10.10 14:28 · odgovor na: anon-167697 (#959112)
Odgovori   +    6
[kalimba]
> [novica]
> dovoli, da ti olajšam domnevanje/ugibanje, resnični motiv ni denar, ne osebne zamere ali kapitalski interesi, ampak čista hudobija. vsaj za moje pisanje o jankoviću to velja, tega ne delam za denar, ampak zato, ker sem tako hudoben.
> če meni ne verjameš, vprašaj samega zorana jankovića...on se kot izvrsten voditelj, kot trdi sam, odlično spozna na psihologijo in me je zadnjič na enem razmeroma dolgem pogorvoru tako diagnosticiral. tako, ugank ni več, saj ni važno, kaj pišemo, važno je, zakaj pišemo, kar pišemo ane?
> zdaj pa hitro kak hlod na kup pa kake stare gume, da se bo bolj kadilo in gremo sežigat čarovnice.
> novica

Glej, kdor 4 leta napada gospoda župana Jankovića (upravičeno ali neuprevičeno) in na volilni večer ugotovi, da ta napadeni vseeno dobi, relativno gledano, več glasov kakor ob prvi izvolitvi, se mu razumljivo mora podreti svet. Določeni novinarji se takrat vprašajo, zakaj jih ljudje (volivci) ne poslušajo ... pa tako smo se trudili, samo za njih (ne iz lastnih, egoističnih interesov?!). Zelo dobro se spomnim vaših prvih histeričnih naslov, tukaj na internetu, takoj ob 19:00 uri, na volilni večer. Priznajte si, počil vam je film. Okey, se vsakemu kdaj zgodi. Baje se je isti večer nekaj podobnega zgodilo tudi Juretu Jankoviću - počil mu je film. Pa še pijan je bil, kar za vas novinarje ne morem reči. Ali pač?

Na tisti večer sem dokončno spoznal, da gre v tem dvoboju, Janković : Finance, za bolj globlji konflikt. Tak globlji konflikt lahko nastane samo iz dveh razlogov: osebne zamere ali pa denar.

Tvoj odgovor meni je sicer ironičen, v bistvu pa služi le ponovnemu spuščanju megle. Podobne odgovore poznam tudi od Jankovića, ko ta odgovarja na vaša provokativna vprašanja. Novica, bolj sta si podobna, kakor si želiš priznati. In take ne maram.

P.S. Jankovićeva dela sem jaz kritično opazoval že takrat, kot ste mu vi tukaj na Financah še kar v rit lezli. Vaš direktor in obenem odgovorni urednik, še pred 4 leti.
kalimba, to ni podoben odgovor kot od jankovića, to v resnici je odgovor jankovića samemu sebi na meni zastavljeno vprašanje, ki se je glasilo: "pa zakaj me ti jebeš, ko si isti čefur ko jaz?"
ali dopuščaš možnost, da ves ta čas pišemo o njegovih nepravilnostih zato, ker se pač dogajajo? ali dopuščaš možnost, da se tudi mi na financah zavedamo dosega našega časopisa, da nas bere dosti manj bralcev, kot je jankovićevih volivcev? in ali pri vseh svojih teorijah zarote dopuščaš možnost, da pri tako gnili konkurenci janković ni mogel ne zmagat na teh volitvah tudi, če bi hotel izgubiti?
torej ni nobenega razloga, da se nam novinarjem podre svet. roko na srce, imeti showmana, kot je janković ali recimo v zg bandić za župana, je za novinarja od boga poslano darilo...garant, da štorij ne bo zmanjkalo.
novica
anon-19054 sporočil: 365
[#959141] 16.10.10 14:52 · odgovor na: anon-24983 (#959079)
Odgovori   +    5
[fiston]
> [0124Pa2]
> > [fiston]
> > > [0124Pa2]
> > > > [otac]
> > > > Pelikan trenutno nese zlata jajca. Dajte, izcuzajte to temo do tardečga.
> > >
> > > Grožnja s smrtjo je kaznivo dejanje, ki se mora preganjati po uradni dolžnosti. Tu opravičilo ne zaleže.
> >
> > Ja spet narobe. Grožnja s smrtjo ni kaznivo dejanje, ki se mora preganjati po uradni dolžnosti, ampak se preganja na predlog oškodovanca, se pravi onega, ki so mu grozili.
>
> Policija mora po uradni dolžnosti to zastrahovanje preiskati.

A je preganjati in preiskati enako ?

A potem hočeš reči, da je dovolj da so objavili članek, pa bi morala policija preiskovati ?
A potem hočeš reči, da Elikan in oni na Finacah nimajo pojma, ker so šli to potem brez veze prijavljat na policijo ?

Veš kaj se preganja po uradni dolžnosti. To je ono ko je Janša na TV kao izdal državno ali kakšno skrivnost že. Pa so policaji kar samo preiskovali, ker so baje videli na TV.
Ono se preganja po uradni dolžnosti, se pravi da se preganja brez da kdo prijavi.

Če pa ti kdo grozi, pa se ne preganja ali preiskuje po uradni dolžnosti, ampak moraš prijaviti, da so ti grozili.

Meni je to logično. Kaj če bi preiskovali po uradni dolžnosti, kar bi resimo slišali da kdo komu pravi ubil te bom, vrat ti bom zavil, da ti ne bom eno primazal, te bom v rit sunil....
Pač oni ki se počuti ogrožen, naj gre sam prijavit.
Kaj če se dva zajebavata, pa eden pravi drugemu ne zajebavaj me, ker ti bom vrat zavil. In policaj to slučajno sliši in mora že preiskovati po uradni dolžnosti ali kaj. Ali je bolj logično, da oni če misli da mu bo drugi res zavil vrat prijavi to sam ?
In da povzamem:
novinar je bil na javnem prostoru
novinar piše in za svoja pisanja odgovarja
zgleda, da do sedaj ni bilo nobene tožbe, torej piše resnico
od dobrega novinarja pričakujemo, da bo raziskovalni novinar
novinarju je bila izrečena grožnja
novinar jo je vzel resno
novinarju je bilo javno izrečeno opravičilo
novinar je presodil, da opravičilo ni bilo resno zato je
novinar grožnjo prijavil organom pregona
ker je bila prijava, morajo organi pregona po uradni dolžnosti raziskati primer
ker so taka dejanja kazniva in je bila vložena prijava, opravičilo nima nobenega pomena, ker je že bila prijava organom pregona
novinarju se je po mojem mnenju že grozilo(to je frankl izjavil na nacionalki pred dnevi)
novinarjem in ljudem, ki spregovorijo o temah, o katerih se naj ne bi govorilo, pa si mnogi želimo, da se, se grozi in ti povem, da se grozi vedno bolj pogosto

tu se naj ne bi spuščali v bedno ugotavljanje tega, kaj in kako je novinar presodil. za to so sodišča. Nisem bil tam, zanimajo me le fakti in to, da je novinar presodil, da je grožnja bila izrečena na način, ki utemeljuje njegovo presojo, da je osebo prijavil.
sem bil dovolj jasen?
anon-17378 sporočil: 8.998
[#959231] 16.10.10 17:55 · odgovor na: anon-9939 (#958895)
Odgovori   +    7
[0219K21]
> [0124Pa2]
> > [0219K21]
> > > [dani14]
> > > > [0219K21]
> > > >
> > > > Trmoglavit pri takih zadevah se navadno ne splača.
> > >
> > > Zato je grožnja novinarju s smrtjo povsem na mestu al kaj je že tema tega članka?
> >
> > Ne, grožnja novinarju ni na mestu. JJ se je opravičil. End of story.
>
> po Kazenskem zakoniku KZ-1 je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti ter za grožnjo, da bo napadel življenje ali telo druge osebe. Finance bodo pomagale pri ugotavljanju identitete avtorjev sporočil, če bodo k temu pozvane s strani pristojnih organov.

JJ je to kar je počel, počel javno.
To samo dokazuje, da je bil nakup njegove mature nujen. Glavno, da je očka ponosen na njega.
anon-17378 sporočil: 8.998
[#959235] 16.10.10 18:04 · odgovor na: novica (#959124)
Odgovori   +    5
[novica]
roko na srce, imeti showmana, kot je janković ali recimo v zg bandić za župana, je za novinarja od boga poslano darilo...garant, da štorij ne bo zmanjkalo.
Si hotel napisati: to je garancija za pi..darije NON-STOP ?
anon-158527 sporočil: 363
[#959270] 16.10.10 19:02
Odgovori   +    5
Če se ne motim, je bilo ne tako davno tega, v najbolj demokratični in svobodni deželi Ameriki, možno, brez kakršnih koli posledic ubiti črnca.Zdi se,da podobni časi prihajajo k nam, le da smo črni tisti, ki pač nismo sposobni z goljufijami toliko prigrabiti, da bi veljali za elito naroda.Zato nujno kazenska ovadba,čeprav zgolj zato, da bomo priča še eni sodni farsi.
anon-180298 sporočil: 117
[#959280] 16.10.10 19:21
Odgovori   +    1
Elikan računa na poslanski mandat čez dve leti, zato bo to ničvredno zgodbon nategoval do skrajnih meja absurda.. Naj bo vsem jasno, da je na tisto zabavo prišel z načrtom, da izvleče nekaj takega..
shevchenko sporočil: 21.898
[#959376] 16.10.10 21:30 · odgovor na: novica (#959124)
Odgovori   +    1
torej ni nobenega razloga, da se nam novinarjem podre svet. roko na srce, imeti showmana, kot je janković ali recimo v zg bandić za župana, je za novinarja od boga poslano darilo...garant, da štorij ne bo zmanjkalo.
tako, župan, ki bi delal tako, kot bi se spodobilo, bi bil za finance popolnoma nekoristen. iz tega vidika ni ravno logično, da je frankl napisal, da mu je žal, da je dal jankoviču svoj glas.

kljub temu pa se o jankoviču glede na druge župane, ki počnejo podobne rabote, v financah piše nesorazmerno veliko. so že nekateri drugi zgleda bolj simpatični.
anon-128631 sporočil: 2.624
[#959402] 16.10.10 21:46
Odgovori   +    6
Pravilno da novinar vztraja pri tem, da nima kaj družina Jankovič groziti z raznimi grožnjami.

Ni opravičila, da je sin JAnkoviča bil pijan. Kolikor mi je poznano bi ga morala preganjati celo Policija po uradni dolžnosti. Ali ni za nedostojno vedenje oziroma grožnje zagrožena neka kazen.
Očitno je ta politika pri Jankovičevih kar udomačena.
birdrulez sporočil: 704
[#959423] 16.10.10 22:12 · odgovor na: anon-19054 (#958788)
Odgovori   +    8
[0124Pa2]
> [0219K21]
> > [jobaa]
> > meni je zanimivo nekaj drugega.
> > rekacija opankarja: "ne provociraj ga", "niste zaželeni, (odjebite-moja interpretacija)", "malo je popil"...
> >
> > kaj bi se zgodilo, če bi Elikan vztrajal da ne gre nikamor, saj so na javnem mestu.
> > bi opankar poklical policijo, kako bi ravnala policija..., to so meni zanimive zadeve.
> >
> > po eni strani škoda da je odšel, ker po tem bi se "pokazala pravna država v njeni celoti".
>
> Problem pa je v tem, da je baje šlo za zasebno zabavo na katero Jaka Elikan ni bil ne vabljen in ne dobrodošel. Še več, izrecno so mu povedali, da je tam nezaželjen.

Zasebna zabava na javnem prostoru? Khm?
Tega oranžnega radbibiljezičnidohtar zblojenca že dolgo večina na tem forumu ne jemlje več resno.
anon-201467 sporočil: 599
[#959428] 16.10.10 22:25
Odgovori   +    7
Novinarju priznanje za vztrajnost, saj je prav da tudi nedotakljivi Jankovići odgovarjajo za balkansko obnašanje. Jure je zrcalna podoba svojega očeta, ne toliko po sposobnosti manipuliranja, kot po tem da naročilo posla preda nekomu drugemu, zato da sam ostane čist. Takšne grožnje je potrebno jemati zelo resno, še posebej zato, ker se imajo nekateri za Bogove in naj bi jim bilo, vsaj po njihovem mnenju in po do sedaj videnem, prav vse dovoljeno.
anon-215576 sporočil: 1.073
[#959500] 17.10.10 07:33
Odgovori   +    5
res ogabno...Državljani se obračajo stran, nič jih ne gane, četudi bi oblasntiki pobili pol Slvoenije, ki razmišlja drugače....Samo da pobijajo "naši", pa lahko mirno spimo...
kakšno kozlanje od Slovenije
:-(((
anon-211479 sporočil: 168
[#959514] 17.10.10 08:35 · odgovor na: anon-9939 (#958589)
Odgovori   +    9
V pijanosti človek govori natančno tisto, kar trezen misli.
Torej, mali Janković ima nekje v malih možganih naklep za umor novinarja. In to bi moralo sodišče upoštevati, da ne bo prepozno.
Enih 5 do 6 let v čuzo, da se prepotentnežu spucajo mali možgani. Veliki so mu očitno zakrneli (matura pa to ...).
MF-292763 sporočil: 790
[#959530] 17.10.10 09:50
Odgovori   +    5
To je samo dobro za splošno vzgojo Jureta Jankoviča. To kar bi ga moral naučiti oče, ga mora sdišče. Kar pomeni, da Elkan pomaga Zokiju pri vzgoji. Vse samo dobro za Jankoviče.
anon-178479 sporočil: 18.832
[#959531] 17.10.10 09:54 · odgovor na: anon-59943 (#958549)
Odgovori   +    7
[lakotnyk]
JA IN?!

delaj kar ti paše... zakaj je treba s tem rumenim tiskom maltretirat bralce financ?!
Ja, kdo te je pa prisilil, da jih bereš? Ti nas maltretiraš s svojimi izbruhi neumnosti.
anon-178479 sporočil: 18.832
[#959532] 17.10.10 09:55 · odgovor na: anon-59943 (#958562)
Odgovori   +    5
[lakotnyk]
kakšno raziskovalno delo nekaj?! če je to raziskovalno delo sem jaz papež.

> [NavadniNimda]
> Nočem videti, da bi imel Elikan, ali kdorkoli od neodvisnih novinarjev, posledic pri pisanju. Nočem videti niti 1% večje zavore pri njihovem raziskovalnem delu, ki bi bil posledica strahu pred takimi neotesanimi grožnjami, pa če so bile izrečene še v tako nedolžnem duhu razposajenosti. Upam, da se štekamo tule!

Danes bi bil rad že vsak lakotnyk papež.
anon-178479 sporočil: 18.832
[#959533] 17.10.10 09:57 · odgovor na: anon-59943 (#958566)
Odgovori   +    7
[lakotnyk]
> [dob]
> dabogda ti ga trdonya uvalio dok ga ti fafaš zvytorepcu.

sorry pač sem razumel PRVI ČLANEK NA TO TEMO... in vsako natolcevanje in vlečenje zgodbe mi je zdaj rumeni tisk...

naj se elikan javi ko bo vložen sodni postopek in ko bo sodni postopek končan. če mu rata ga podpiram, če mu ne rata, pol pač pravna država v kurcu... vse nabijanje vmes je brezpredmetno in je RUMENI TISK!!!

Boje bo, če se ti javiš takrat, ko te bo omnenjeni vprašal za tvoje osebno precenjeno mnenje.
anon-178479 sporočil: 18.832
[#959537] 17.10.10 10:02 · odgovor na: anon-91878 (#958587)
Odgovori   +    7
[miki4]
A to naj bi bil resen časnik - finance !? dajte to raje v trač rubrike . Kateri resni novinar pa ob 23 h išče " resnico v lokalu " !?? Temu vi rečete " raziskovalno novinarstvo " !?? Da sem jasen , ne odobravam nikakršnih groženj ...a kar je preveč je preveč , mar ne !

Nič nisi jasen. Nisi povedal iz katerega pravilnika si naštel tule svoja navodila, kje in kdaj imajo novinarji po tvoji pameti, iskati resnico. Kar je preveč, je tvoj pravilnik, ki je manj kot nič.
anon-178479 sporočil: 18.832
[#959538] 17.10.10 10:03 · odgovor na: anon-9939 (#958589)
Odgovori   +    8
[0219K21]
> [alek14]
> > [NavadniNimda]
> > Tudi jaz podpiram!
>
> Podpiramo lahko, sam Nimda, resna grožnja v pravu pomeni, da je nekdo imel vse kar je potrebno, da grožnjo izvrši že pripravljeno. Npr. atentator mora imeti v rokah pištolo ali bombo. Kakor sem zgrožen nad napuhom jakovičevega neotesanca, mu "resne" grožnje po mojem ne gre očitati.

Vrhu vsega se je opravičil in že javno pojasnil, da ga ni imel resnega namena ogrožati.

Prijatelj se je tudi opravičil in javno pojasnil, da ni imel resnega namena ogrožati nikogar, pa vseeno sedi.
anon-178479 sporočil: 18.832
[#959539] 17.10.10 10:05 · odgovor na: anon-86509 (#958608)
Odgovori   +    7
[otac]
Pelikan trenutno nese zlata jajca. Dajte, izcuzajte to temo do tardečga.
V nasprotju z njim pa ti neseš šlaportke (beri gnila jajca).
anon-178479 sporočil: 18.832
[#959540] 17.10.10 10:06 · odgovor na: anon-1745 (#958614)
Odgovori   +    9
[jerry]
Elikanovih 5 min slave.

Pa tvojih pet minut trave, da se malo paseš po njej.
anon-178479 sporočil: 18.832
[#959542] 17.10.10 10:07 · odgovor na: anon-167067 (#958615)
Odgovori   +    7
[vuksan]
Prijatelj je "malega kriminalca" teroriziral par mesecev in to z najbolj hudimi grožnjami o pomoru družine, itd...In sploh ni bil obsojen zaradi istega dejanja, ki se očita Jankoviću.

Saj Jankoviću nihče ne očita istega dejanja kot prijatelju.
anon-178479 sporočil: 18.832
[#959543] 17.10.10 10:08 · odgovor na: anon-9939 (#958616)
Odgovori   +    8
[0219K21]
> [jerry]
> Elikanovih 5 min slave.

Hja, če bo vztrajal bo pač pihnil mimo.

Ali se je vaše ulično sodišče že odločilo?
anon-178479 sporočil: 18.832
[#959553] 17.10.10 10:31 · odgovor na: anon-69279 (#958657)
Odgovori   +    7
[jobaa]
meni je zanimivo nekaj drugega.
rekacija opankarja: "ne provociraj ga", "niste zaželeni, (odjebite-moja interpretacija)", "malo je popil"...

kaj bi se zgodilo, če bi Elikan vztrajal da ne gre nikamor, saj so na javnem mestu.
bi opankar poklical policijo, kako bi ravnala policija..., to so meni zanimive zadeve.

po eni strani škoda da je odšel, ker po tem bi se "pokazala pravna država v njeni celoti".

Saj to je srčika problema. Novinar je moral oditi, ker je župan tako zahteval. Čisto po balkansko si je prisvojil javni prostor in nagnal človeka z javnega prostora. Le kje je vzel opravičilo za tak balkanski odnos do človeka in novinarja. Ali v tem, da ga moti pri njegovih predragih poslih? Saj njegove brvi stanejo milijone, mostovi drugih pa 350.000€. Stadion v Celju je stal 9 milijonov, Jankovićev stadion pa stotine milijonov.

Jankovićevo nastopaštvo me spominja na zgodbo, ki mi jo je pripovedoval moj mož, ko je bil pred leti v Yugi v Srbiji na električarskih poslih. Ko so stopili z tamkajšnjim direktorjem Elektra v lokal, je gazda lokala pomignil neki mizi in vsi tam sedeči so morali vstati in dati prostor Slovencem. Naše je bilo sram, ker tega niso bili vajeni. To je to, čemur jaz pravim balkansko obnašanje. Pogojeno je z klanovsko hierarjiho. Kar reče vodja klana je zakon. Na to se klanovci ozirajo, ne ozirajo se na zakon. To je pripeljalo Jankovića ponovno na županski mandat, saj so priseljenci z juga glasovali klanovsko vsi enotno svojega gazdo. Slovenci so glasovali razpršeno individualno, kot je navada v neklanovskih družbah. Zato je nabiranje takih volivceh preko državljanstva sporno. Zlasti zato, ker zakonodaja veleva, da mora vsak bodoči slovenski državljan znati slovensko. Bolj od tega se meni zdi pomenbno, da zna pisati. Če ne zna, bi se moral obvezno naučiti, saj je osemletka pri nas zakonsko zapovedana. Kje smo sedaj s tem izobraževanjem odraslih pri tej vladi, ki zna vse bolje (beri zase).
anon-178479 sporočil: 18.832
[#959560] 17.10.10 10:40 · odgovor na: anon-27192 (#958663)
Odgovori   +    7
[hogar349]
Elikan predlagam, da pokličeš še kakšnega evropskega predstavnika novinarstva, kot so ga "tardeči" med Janševo vlado, nek "Munjo" ali nekaj takega je bil, ker bodo drugače zadeva na vsak način probali pomesti pod preprogo, drugače pa, NA JURIŠ

Tudi pri moji hčeri se je zgodilo isto. Policaja sta ji domov prišla povedat, da nič ne morejo ukrepati proti vozniku BMWja, ki jo izrinil na sosednji pas, ker je šla samo 80km/h, kolikor je bila predpisana hitrost na dvopasovnici med Stožicami in Črnučami pred cca 15 leti. Divji gospod je imel tablico na kateri je bilo napisano KRALJ. Kot KRALJ se je tudi obnašal, potem ko bi moral odgovarjati za prekršek, pa se je gospod KRALJ spremenil v gospoda strahopetca in je pritiskal na policijo, da je pritiskala na mojo hčer, da pravzaprav njemu se ne da nič dokazati, ker je še vedno živel v svojem kraljestvu, kjer imajo KRALJi več pravic in se jim prekrški spregledajo.
anon-178479 sporočil: 18.832
[#959567] 17.10.10 10:46 · odgovor na: anon-9939 (#958687)
Odgovori   +    7
[0219K21]
> [jobaa]
> meni je zanimivo nekaj drugega.
> rekacija opankarja: "ne provociraj ga", "niste zaželeni, (odjebite-moja interpretacija)", "malo je popil"...
>
> kaj bi se zgodilo, če bi Elikan vztrajal da ne gre nikamor, saj so na javnem mestu.
> bi opankar poklical policijo, kako bi ravnala policija..., to so meni zanimive zadeve.
>
> po eni strani škoda da je odšel, ker po tem bi se "pokazala pravna država v njeni celoti".

Problem pa je v tem, da je baje šlo za zasebno zabavo na katero Jaka Elikan ni bil ne vabljen in ne dobrodošel. Še več, izrecno so mu povedali, da je tam nezaželjen.

Problem je v tem, da je župan vseh Ljubljančanov, da je imel zabavo na javnem prostoru in da normalen župan ne bi razglašal zabave na javnem prostoru ob izvolitvi za župana za osebno zabavo. To je balkanizem. Zaprtje mestnega jedra prebivalcem je tudi balkanizem. Itd...

Strani: 1 2 3 4 5 6 7