Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Odpravite banke!

Strani: 1

anon-166829 sporočil: 5.290
[#456331] 16.03.09 23:13
Odgovori   +    0
:Zaupanje je trenutno najdragocenejši vir. Vredno je milijarde.

Me prav zanima koliko je vredno tole samoreklamiranje?
A take oglase Finance tudi plačujejo?
anon-35163 sporočil: 30.643
[#456340] 16.03.09 23:26
Odgovori   +    0
Najbolje bo, da spet uvedemo SDK , kako modernizirano različico, seveda. Zadeva je že takrat funkcionirala bistveno bolje od bank, za razliko od njih je bila 100% zanesljiva, za nameček pa še neprimerno cenejša.
anon-47151 sporočil: 549
[#456403] 17.03.09 07:17
Odgovori   +    0
A pol je Slovenija pred ostalim svetom? DIBA je spletna banka, ki nima šalterjev. Amapk kako prepričati še 70% komitentov slovenskih bank, da se bodo sami lotili elektronskih storitev? In to bo potem lahko opravljala vsaka banka! Ne nam prodajat tuje "pameti", ampak poglejte, kaj smo sami že ustvarili. Frakl je kozarček žganjice, manjka samo en n.
anon-49022 sporočil: 830
[#456678] 17.03.09 11:47
Odgovori   +    0
Jaz banke NIKOLI ne bi zamenjal z nekimi "neodvisnimi premoženjskimi svetovalci", ki žalijo domače banke in mislijo, da bodo krizo izkoristili za to, da javnost prepričajo da so oni vredni zaupanja. Samo zdrava konkurenca v zdravo reguliranem sistemu, dragi g. Schuster, povečuje kvaliteto in s tem zaupanje v finančne ustanove, ki so le posredniki med tistimi ki trenutno ne potrebujejo denarja, in tistimi, ki trenutno ga. In celovito posredništvo lahko upravlja le banka, ne pa neke globalne spletne zbiralnice denarja ali pa neki neodvisni management-consulting guruji. Mi boste vi, g. Schuster, dali tudi stanovanski kredit, ko bom ga potreboval, ali lahko samo prinesem svoj denar k vam v uppravljanje? In s čem mi boste vi jamčili? S svojim priimkom? Ali z lepo spletno stranjo mogoče?
anon-166829 sporočil: 5.290
[#456771] 17.03.09 13:10
Odgovori   +    0
Služba družbenega knjigovodstva Republike Slovenije je bila ukinjena ravno za to, da bi se lažje prikrile napake pri privatizaciji v dobi prehoda iz socializma v kapitalizem. O tem sva že večkrat pisala Enfrice in jaz, pa ni nihče niti trznil ob tem.

Slovenska politika ni naredila ničesar za preprečevanje gospodarskega kriminala, nasprotno, celo ukinili so SDK, da so lažje in v večjem obsegu kradli.

Celo več. Organom pregona in pravosodnim organom se očita, da so prikrivali podatke o nepravilnostih pri privatizaciji, ki jih je posredovala tedanja Služba družbenega knjigovodstva, predhodnica Agencije za plačilni promet. Lahko jim očitam, da niso poskrbeli za razčiščenje domnevnih primerov izginotja dokumentov z Agencije za plačilni promet v zvezi s privatizacijo nekaterih slovenskih podjetij. Če bi imeli te dokumente, bi lažje razkrili gospodarski kriminal v Sloveniji, ki se je razraščal še iz faze lastninjenje družbenega kapitala.

Torej je glavni razlog za ukinitev te Agencije prikrivanje gospodarskega kriminala, ki se je dogajal v Sloveniji v času privatizacije. Pravosodje in organi pregona, kot tudi politika, preveč ščitijo gospodarstvenike in njihove interese, tudi in predvsem, ko ti delujejo kriminalno.

Strani: 1