Zasebnost
55 min
Najbolj brani članki danes
4 ure
Bo v UKCL kaj manj tveganj za korupcijo? Do 300 razpisov bodo prepustili zunanjim izvajalcem
4 ure
MZEZ po zahtevi tožilca ICC poziva k pregonu zločinov v Izraelu in Palestini
4 ure
Golob obljublja tretjo medicinsko fakulteto 2
6 ur
Čebelarji bi radi 10 evrov za vsak panj
6 ur
Lani rast števila kibernetskih napadov in prevar prek SMS
6 ur
Delnice mojega farmacevta ne premikajo rezultati, temveč konkurenca
7 ur
Golob: Pogajanja o plačni reformi v zaključni fazi, po načrtih bi se končala do poletja 4
7 ur
GEN energija bo šla v skrbni pregled družbe Gorenjske elektrarne
7 ur
INTERVJU »Uspešno digitalno preobražena podjetja imajo v povprečju za 69 odstotkov večjo rast EBITDA«
8 ur
Japonci pospešeno zaganjajo proizvodnjo vodika in amonijaka. Bo amonijak nadomestil premog v termoelektrarnah?
8 ur
Hrvati znižali trošarine, bencin in dizel bosta cenejša kot pri nas
8 ur
Tesla zaradi popustov v težavah pri flotnih kupcih
8 ur
Od polnoči nižje cene bencina, dizla in kurilnega olja
9 ur
Je Slovenija hrvaška kolonija? Močna EU in strah pred imperialno Postojno 9
9 ur
Uradno: Celjske mesnine prodane družbi Braća Pivac 5
9 ur
Aprila izdanih več gradbenih dovoljenj za gradnjo stanovanj kot marca
9 ur
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
9 ur
Kako podjetje pripraviti na umetno inteligenco? O tem na dogodku v sredo
9 ur
(Partnerji sporočajo) Slovensko logistično združenje vabi k prijavam na razpis za logistični projekt leta 2023

Strani: 1

Frajtar sporočil: 61
[#3040899] 10.05.24 08:59
Odgovori   +    4
Redki uspejo stanovanje kupiti in poplačati brez, da bi jih bolelo.
FIN-379669 sporočil: 8.010
[#3040900] 10.05.24 09:44
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: FIN-379669 10.05.2024 09:46
Dokler bo nepremičnina ena od najbolj privlačnih, če že ne najbolj privlačna naložba za povprečnega državljana ali naložbeno podjetje, bo obstajal stanovanjski problem.

To je kar ena spirala in pri nas v Sloveniji ni nič drugače kot v tujini, kjer so to pot, ki še bolj razdvaja narod, že prehodili dlje od nas.

Slovenija ima, ne pozabimo, ugodno lego in je tudi podjetniško ter turistično propulzivna. Torej cena stanovanj oz. nepremičnin bo še kar rasla. In tako bo to do nadaljnjega dobra naložba za vsakršnega Slovenca.

Če to vemo, potem se bo spirala, v kateri smo že 30 let, kar nadaljevala. Žal... iščimo rešitve... a dalj od tega, da občine in država zagotavljajo neprofitna (najemniška) stanovanja za socialno šibkejše (ne pa razne anesteziologe, ki si gradijo palače), v tem trenutku ne vidim.
trocki sporočil: 1.258
[#3040901] 10.05.24 09:47 · odgovor na: FIN-379669 (#3040900)
Odgovori   +    2
Rešitev seveda je, tudi ti jo vidiš, a je žal za 90% ljudi nesprejemljiva. Temu istemu odstotku ljudi ustreza rast vrednosti nepremičnin, dasiravno velika večina med njimi ne trguje z nepremičninami in dejansko nima od te rasti nič.
FIN-454644 sporočil: 10.939
[#3040907] 10.05.24 10:31
Odgovori   +    23
Tisti, ki zasluzi, je baraba. Tisti, ki varcuje in ima prihranke, je baraba. Tisti, ki se odreka in investira je baraba. Tako razmisljajo barabe. V psihologiji se temu ze dolgo rece projekcija. Kadar so na oblasti sposobni, se sposobnim ni treba tresti od strahu, kaksno svinjarijo bo politika zakuhala.
Muki sporočil: 1.089
[#3040916] 10.05.24 12:04 · odgovor na: FIN-454644 (#3040907)
Odgovori   +    10
Ja. Bogi narod, kjer je podjetnik večja baraba, kot nekdo, ki je svoje premoženje prepisal na sorodnike in cuza socialo.
FIN-454644 sporočil: 10.939
[#3040928] 10.05.24 12:53 · odgovor na: Muki (#3040916)
Odgovori   +    6
Ta, ki bi podjetnike nateral z bajoneti se je tudi poskusal v podjetnistvu/minikolhoznistvu. In razkril, kako baraba razume barabarije/izkoriscanje cloveka po cloveku.
odvisnik sporočil: 515
[#3040930] 10.05.24 13:10 · odgovor na: FIN-379669 (#3040900)
Odgovori   +    3
Pri trendu je tako, da ko še zadnji punterji vržejo puško v koruzo se ta obrne :).

Ne bo presenečenje, če grejo nepremicnine na pol npr.
Manj industrije, brezposelnost in Levica na oblasti je trojica, ki to lahko prenese.
odvisnik sporočil: 515
[#3040932] 10.05.24 13:17
Odgovori   +    0
»Airbnbju je treba nadeti uzde, tudi sam nikoli nisem bil uporabnik

Tule si ga malo pihnil Pero, ampak ok v žaru navdiha :)

To se sliši kot da protikadilske zakone, trošarine na alkohol ipd., lahko sprejemajo le abstinenti.
najobj sporočil: 31.967
[#3040940] 10.05.24 13:59
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: najobj 10.05.2024 14:00
... Tudi ko so se v socializmu zgradile soseske v slogu ljubljanskih Fužin, je stanovanje vselej bilo uvrščeno v poglavje »sanje«. ...

... ja, ampak v gnilem socializmu so svoje sanje dosanjali in se v svojem stanovanju zbudili vsaj nekateri, zdaj pa v blestečem kapitalizmu svoje sanje mladi lahko samo sanjajo in se v svojem stanovanju brez pomoči bogatih staršev ne more zbudit noben ...

P.S.: Levico sem volil zaradi mladih - kdo jim bo pomagal, če ne mladi sami sebi - pa sem se zmotil, ker mladi politiki v Levici pomagajo predvsem sami sebi ...
0430ABAKU sporočil: 1.797
[#3040941] 10.05.24 14:01 · odgovor na: odvisnik (#3040932)
Odgovori   +    3
Zakaj Airbnbju? Tudi jaz ga še nisem nikoli uporabil.
Uporabljam pa Booking, kjer je stvar identična. Tudi med drugim oddajajo zasebne stanovanjske prostore.

Meni gre na živce, da se država spet vtika v to, kaj zasebniki smemo početi s svojo zasebno lastnino. Pa nisem sobodajalec in razen svoje osnovne nepremičnine nimam nobene druge.
FIN-454644 sporočil: 10.939
[#3040943] 10.05.24 14:04 · odgovor na: 0430ABAKU (#3040941)
Odgovori   +    0
V Angliji ima bed and breakfast TRADICIJO.
0430ABAKU sporočil: 1.797
[#3040945] 10.05.24 14:10 · odgovor na: najobj (#3040940)
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: 0430ABAKU 10.05.2024 14:11
[najobj]
... Tudi ko so se v socializmu zgradile soseske v slogu ljubljanskih Fužin, je stanovanje vselej bilo uvrščeno v poglavje »sanje«. ...

... ja, ampak v gnilem socializmu so svoje sanje dosanjali in se v svojem stanovanju zbudili vsaj nekateri, zdaj pa v blestečem kapitalizmu svoje sanje mladi lahko samo sanjajo in se v svojem stanovanju brez pomoči bogatih staršev ne more zbudit noben ...

P.S.: Levico sem volil zaradi mladih - kdo jim bo pomagal, če ne mladi sami sebi - pa sem se zmotil, ker mladi politiki v Levici pomagajo predvsem sami sebi ...
Ne verjamem v bistvene razlike. Priti do stanovanja je bil vedno podvig.
Tudi sam nisem videl druge variante, kot da sem na puf kupil zemljo in sam lastnoročno vozil samokolnico, vrtel mešalec in zlagal vkup cegle.
Bolj vidim problem v tem, da se te končne zasilne variante danes mulci ne gredo več. Fizična dela so postala fuj, razen če gre v malem obsegu za hobi.

V bistvu je danes lažje. Če imaš kakršnokoli službo, te banke kar zasipajo s ponudbami za (sprejemljivo) kreditiranje na praktično neomejeno odplačilno dobo (kolega je v zrelih letih dobil kredit, ki ga bo odplačeval do svojega 80. leta starosti). Za službe pa itak beremo, da moraš danes biti skrajni levak, če je nimaš.
V poznem socializmu kreditiranja ni bilo, ker je bila inflacija ubijalska in krediti za kreditodajalce niso bili smotrni (razen s klavzulami, ki niso bile življenjsko realne).
V začetnem kapitalizmu sem pa tudi doživel: A v d.o.o.-ju ste zaposleni? Takim kreditov ne dajemo, razen če pripeljete poroka iz p.o. (neka bivša socilaistična oblika) ali d.d. Potem sem šel tako prijatelju jaz za poroka, saj sem bil zaposlen v Iskra XY v stečaju p.o. Burleska!
najobj sporočil: 31.967
[#3040947] 10.05.24 14:23 · odgovor na: 0430ABAKU (#3040941)
Odgovori   +    0
[0430ABAKU]
Zakaj Airbnbju? Tudi jaz ga še nisem nikoli uporabil.
Uporabljam pa Booking, kjer je stvar identična. Tudi med drugim oddajajo zasebne stanovanjske prostore.

Meni gre na živce, da se država spet vtika v to, kaj zasebniki smemo početi s svojo zasebno lastnino. Pa nisem sobodajalec in razen svoje osnovne nepremičnine nimam nobene druge.
... čuj, jaz se iz dobre stare Juge spomnim na table "Zimmer frei", ki so visele na vsaki bajti ob takrat še našem morju, nikoli pa nisem videl table "Zimmer frei" viseti pred blokom sredi Splita ali Rijeke ...
0430ABAKU sporočil: 1.797
[#3040950] 10.05.24 14:36 · odgovor na: najobj (#3040947)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: 0430ABAKU 10.05.2024 14:37
Morda stvar percepcije. Table rabiš, kjer se ljudje vozijo mimo. Na končni destinaciji pa ne, ker se tam rabi drug način trženja.
Kot mulc sem večkrat dopustoval s starši ob morju v zasebnih nastanitvah (pred 50 leti). Tudi v na pol sobivanju: npr. več apartmajev si je delilo skupno kuhinjo, kopalnico ...
Zdaj dopustujem skoraj samo na tak način prek Bookinga. Izbiram pa nastanitve, da si z drugimi delim kvečjemu dvorišče.
najobj sporočil: 31.967
[#3040951] 10.05.24 14:39 · odgovor na: 0430ABAKU (#3040945)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 10.05.2024 14:40
[0430ABAKU]
> [najobj]
> ... Tudi ko so se v socializmu zgradile soseske v slogu ljubljanskih Fužin, je stanovanje vselej bilo uvrščeno v poglavje »sanje«. ...
>
> ... ja, ampak v gnilem socializmu so svoje sanje dosanjali in se v svojem stanovanju zbudili vsaj nekateri, zdaj pa v blestečem kapitalizmu svoje sanje mladi lahko samo sanjajo in se v svojem stanovanju brez pomoči bogatih staršev ne more zbudit noben ...
>
> P.S.: Levico sem volil zaradi mladih - kdo jim bo pomagal, če ne mladi sami sebi - pa sem se zmotil, ker mladi politiki v Levici pomagajo predvsem sami sebi ...
Ne verjamem v bistvene razlike. Priti do stanovanja je bil vedno podvig.
Tudi sam nisem videl druge variante, kot da sem na puf kupil zemljo in sam lastnoročno vozil samokolnico, vrtel mešalec in zlagal vkup cegle.
Bolj vidim problem v tem, da se te končne zasilne variante danes mulci ne gredo več. Fizična dela so postala fuj, razen če gre v malem obsegu za hobi.

V bistvu je danes lažje. Če imaš kakršnokoli službo, te banke kar zasipajo s ponudbami za (sprejemljivo) kreditiranje na praktično neomejeno odplačilno dobo (kolega je v zrelih letih dobil kredit, ki ga bo odplačeval do svojega 80. leta starosti). Za službe pa itak beremo, da moraš danes biti skrajni levak, če je nimaš.
V poznem socializmu kreditiranja ni bilo, ker je bila inflacija ubijalska in krediti za kreditodajalce niso bili smotrni (razen s klavzulami, ki niso bile življenjsko realne).
V začetnem kapitalizmu sem pa tudi doživel: A v d.o.o.-ju ste zaposleni? Takim kreditov ne dajemo, razen če pripeljete poroka iz p.o. (neka bivša socilaistična oblika) ali d.d. Potem sem šel tako prijatelju jaz za poroka, saj sem bil zaposlen v Iskra XY v stečaju p.o. Burleska!
... OK, vsak ima svoj pogled na današnji stanovanjski problem, da pa te ne bi utrujal s svojim, bom kar Franklov pogled iz članka nalimal ...

... 2. Če ob začetku kapitalizma država in družbena podjetja ne bi prodali stanovanj, in to poceni, zdaj težav ne bi bilo

To je zgolj pogojno res. Če ne bi bili sprejeli Jazbinškovega privatizacijskega zakona, s katerim so stanovalci ugodno kupili družbena stanovanja, mlada država ne bi prišla do dovolj trdne valute, ki je bila pogoj za to, da je Slovenija lahko z manj muke postala samostojna. To dejstvo je danes pozabljeno. In ne samo, da je ta zakon omogočil, da je Slovenija prišla do večje količine nemških mark, ki so pred tem počivale pod žimnicami, spodbudil je, da so novi, tudi uradni lastniki začeli več vlagati v nekoč družbena stanovanja. Če ne bi, bi ta stanovanja propadala, saj država ni imela dovolj sredstev, da bi jih primerno vzdrževala.
...

... khmm, in če dodam svoje skromno mnenje, za razliko od solidarnega socializma zaradi sebičnega kapitalizma (= še šolarji nočejo pomagati drug drugemu) kakšnega novega "Jazbinška" v Sloveniji ni in ga ne bo več nikoli ...
najobj sporočil: 31.967
[#3040952] 10.05.24 14:51 · odgovor na: 0430ABAKU (#3040950)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 10.05.2024 14:53
[0430ABAKU]
Morda stvar percepcije. Table rabiš, kjer se ljudje vozijo mimo. Na končni destinaciji pa ne, ker se tam rabi drug način trženja.
Kot mulc sem večkrat dopustoval s starši ob morju v zasebnih nastanitvah (pred 50 leti). Tudi v na pol sobivanju: npr. več apartmajev si je delilo skupno kuhinjo, kopalnico ...
Zdaj dopustujem skoraj samo na tak način prek Bookinga. Izbiram pa nastanitve, da si z drugimi delim kvečjemu dvorišče.
... OK, mogoče nisem bil dovolj jasen, ampak današnjemu Airbnb podobne table "Zimmer frei" so bile izključno(!) v privatnih bajtah, kjer načeloma vsak lastnik s svojo lastnino dela, kar hoče ... no, niti slučajno pa tabel "Zimmer frei" ni bilo v stanovanjskih blokih, da bi pred nosom svojih sosedov preko Airbnb za nekaj dni svoje stanovanje oddajal komurkoli čez celo leto ...
accounting sporočil: 2
[#3040954] 10.05.24 15:07 · odgovor na: najobj (#3040951)
Odgovori   +    0
[najobj]
> [0430ABAKU]
> > [najobj]
> > ... Tudi ko so se v socializmu zgradile soseske v slogu ljubljanskih Fužin, je stanovanje vselej bilo uvrščeno v poglavje »sanje«. ...
> >
> > ... ja, ampak v gnilem socializmu so svoje sanje dosanjali in se v svojem stanovanju zbudili vsaj nekateri, zdaj pa v blestečem kapitalizmu svoje sanje mladi lahko samo sanjajo in se v svojem stanovanju brez pomoči bogatih staršev ne more zbudit noben ...
> >
> > P.S.: Levico sem volil zaradi mladih - kdo jim bo pomagal, če ne mladi sami sebi - pa sem se zmotil, ker mladi politiki v Levici pomagajo predvsem sami sebi ...

> Ne verjamem v bistvene razlike. Priti do stanovanja je bil vedno podvig.
> Tudi sam nisem videl druge variante, kot da sem na puf kupil zemljo in sam lastnoročno vozil samokolnico, vrtel mešalec in zlagal vkup cegle.
> Bolj vidim problem v tem, da se te končne zasilne variante danes mulci ne gredo več. Fizična dela so postala fuj, razen če gre v malem obsegu za hobi.
>
> V bistvu je danes lažje. Če imaš kakršnokoli službo, te banke kar zasipajo s ponudbami za (sprejemljivo) kreditiranje na praktično neomejeno odplačilno dobo (kolega je v zrelih letih dobil kredit, ki ga bo odplačeval do svojega 80. leta starosti). Za službe pa itak beremo, da moraš danes biti skrajni levak, če je nimaš.
> V poznem socializmu kreditiranja ni bilo, ker je bila inflacija ubijalska in krediti za kreditodajalce niso bili smotrni (razen s klavzulami, ki niso bile življenjsko realne).
> V začetnem kapitalizmu sem pa tudi doživel: A v d.o.o.-ju ste zaposleni? Takim kreditov ne dajemo, razen če pripeljete poroka iz p.o. (neka bivša socilaistična oblika) ali d.d. Potem sem šel tako prijatelju jaz za poroka, saj sem bil zaposlen v Iskra XY v stečaju p.o. Burleska!

... OK, vsak ima svoj pogled na današnji stanovanjski problem, da pa te ne bi utrujal s svojim, bom kar Franklov pogled iz članka nalimal ...

... 2. Če ob začetku kapitalizma država in družbena podjetja ne bi prodali stanovanj, in to poceni, zdaj težav ne bi bilo

To je zgolj pogojno res. Če ne bi bili sprejeli Jazbinškovega privatizacijskega zakona, s katerim so stanovalci ugodno kupili družbena stanovanja, mlada država ne bi prišla do dovolj trdne valute, ki je bila pogoj za to, da je Slovenija lahko z manj muke postala samostojna. To dejstvo je danes pozabljeno. In ne samo, da je ta zakon omogočil, da je Slovenija prišla do večje količine nemških mark, ki so pred tem počivale pod žimnicami, spodbudil je, da so novi, tudi uradni lastniki začeli več vlagati v nekoč družbena stanovanja. Če ne bi, bi ta stanovanja propadala, saj država ni imela dovolj sredstev, da bi jih primerno vzdrževala.
...

... khmm, in če dodam svoje skromno mnenje, za razliko od solidarnega socializma zaradi sebičnega kapitalizma (= še šolarji nočejo pomagati drug drugemu) kakšnega novega "Jazbinška" v Sloveniji ni in ga ne bo več nikoli ...
Obstajala je tudi vmesna pot. Za ceno, ki je bila zelo ugodna, bi lahko državljani pridobili doživljenjsko pravico prebivanja, ne pa tudi lastništva. Sicer bi jim začeli zaračunavati mastno najemnino. Na ta način bi dobili nekaj deviz (sicer manj kot prej), a država bi ohranila fond stanovanj, saj bi prej ko slej ti prebivalci preminili.
XDONA1 sporočil: 1.190
[#3040965] 10.05.24 17:13 · odgovor na: 0430ABAKU (#3040941)
Odgovori   +    0
[0430ABAKU]
Zakaj Airbnbju? Tudi jaz ga še nisem nikoli uporabil.
Uporabljam pa Booking, kjer je stvar identična. Tudi med drugim oddajajo zasebne stanovanjske prostore.

Meni gre na živce, da se država spet vtika v to, kaj zasebniki smemo početi s svojo zasebno lastnino. Pa nisem sobodajalec in razen svoje osnovne nepremičnine nimam nobene druge.
Zasebna lastnina ni vedno sveta in tudi pravica do zasebne lastnine ni nedotakljiva. Bi se strinjal, če bi si recimo tvoj sosed prisvojil vodni vir, ali bi si neka multinacionalka lastila pravico do črpanja vode iz Lj podtalnice?
Zemlja je pač omejena, seveda ni potrebe, da se karkoli prepoveduje, so tudi drugi vzvodi, recimo davčni, ki kopičenje nepremičnin ali gradbenih parcel naredijo za investitorje neprivlačne.
Problem pri nas je rešljiv v par letih, žal pa za to ni politične volje, ker so tudi naši politiki sposobni vlagati le v cegle.
FIN-379669 sporočil: 8.010
[#3040977] 11.05.24 08:10 · odgovor na: odvisnik (#3040930)
Odgovori   +    0
Takrat bo še manj možnosti za mlado družino ali socialno šibkejšega, da si privošči lastno stanovanje. Pravim, spirala, ki je in bo trajala. Treba najti rešitev izven nje. Obstaja že dolgo časa, sem jo navedel. Morda obstaja še kaj.
najobj sporočil: 31.967
[#3040993] 11.05.24 14:31 · odgovor na: accounting (#3040954)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 11.05.2024 14:36
[accounting]
> [najobj]
> > [0430ABAKU]
> > > [najobj]
> > > ... Tudi ko so se v socializmu zgradile soseske v slogu ljubljanskih Fužin, je stanovanje vselej bilo uvrščeno v poglavje »sanje«. ...
> > >
> > > ... ja, ampak v gnilem socializmu so svoje sanje dosanjali in se v svojem stanovanju zbudili vsaj nekateri, zdaj pa v blestečem kapitalizmu svoje sanje mladi lahko samo sanjajo in se v svojem stanovanju brez pomoči bogatih staršev ne more zbudit noben ...
> > >
> > > P.S.: Levico sem volil zaradi mladih - kdo jim bo pomagal, če ne mladi sami sebi - pa sem se zmotil, ker mladi politiki v Levici pomagajo predvsem sami sebi ...
> > Ne verjamem v bistvene razlike. Priti do stanovanja je bil vedno podvig.
> > Tudi sam nisem videl druge variante, kot da sem na puf kupil zemljo in sam lastnoročno vozil samokolnico, vrtel mešalec in zlagal vkup cegle.
> > Bolj vidim problem v tem, da se te končne zasilne variante danes mulci ne gredo več. Fizična dela so postala fuj, razen če gre v malem obsegu za hobi.
> >
> > V bistvu je danes lažje. Če imaš kakršnokoli službo, te banke kar zasipajo s ponudbami za (sprejemljivo) kreditiranje na praktično neomejeno odplačilno dobo (kolega je v zrelih letih dobil kredit, ki ga bo odplačeval do svojega 80. leta starosti). Za službe pa itak beremo, da moraš danes biti skrajni levak, če je nimaš.
> > V poznem socializmu kreditiranja ni bilo, ker je bila inflacija ubijalska in krediti za kreditodajalce niso bili smotrni (razen s klavzulami, ki niso bile življenjsko realne).
> > V začetnem kapitalizmu sem pa tudi doživel: A v d.o.o.-ju ste zaposleni? Takim kreditov ne dajemo, razen če pripeljete poroka iz p.o. (neka bivša socilaistična oblika) ali d.d. Potem sem šel tako prijatelju jaz za poroka, saj sem bil zaposlen v Iskra XY v stečaju p.o. Burleska!
> ... OK, vsak ima svoj pogled na današnji stanovanjski problem, da pa te ne bi utrujal s svojim, bom kar Franklov pogled iz članka nalimal ...
>
> ... 2. Če ob začetku kapitalizma država in družbena podjetja ne bi prodali stanovanj, in to poceni, zdaj težav ne bi bilo
>
> To je zgolj pogojno res. Če ne bi bili sprejeli Jazbinškovega privatizacijskega zakona, s katerim so stanovalci ugodno kupili družbena stanovanja, mlada država ne bi prišla do dovolj trdne valute, ki je bila pogoj za to, da je Slovenija lahko z manj muke postala samostojna. To dejstvo je danes pozabljeno. In ne samo, da je ta zakon omogočil, da je Slovenija prišla do večje količine nemških mark, ki so pred tem počivale pod žimnicami, spodbudil je, da so novi, tudi uradni lastniki začeli več vlagati v nekoč družbena stanovanja. Če ne bi, bi ta stanovanja propadala, saj država ni imela dovolj sredstev, da bi jih primerno vzdrževala.
...
>
> ... khmm, in če dodam svoje skromno mnenje, za razliko od solidarnega socializma zaradi sebičnega kapitalizma (= še šolarji nočejo pomagati drug drugemu) kakšnega novega "Jazbinška" v Sloveniji ni in ga ne bo več nikoli ...
Obstajala je tudi vmesna pot. Za ceno, ki je bila zelo ugodna, bi lahko državljani pridobili doživljenjsko pravico prebivanja, ne pa tudi lastništva. Sicer bi jim začeli zaračunavati mastno najemnino. Na ta način bi dobili nekaj deviz (sicer manj kot prej), a država bi ohranila fond stanovanj, saj bi prej ko slej ti prebivalci preminili.
... čuj, če pozabim na majhen pravni problem v tvojem predlogu "vmesne" poti, in sicer kaj storiti z otroci in verjetno tudi otroci otrok živečih skupaj v stanovanjih umrlih najemnikov, sem zgoraj zdaj boldal tisti del Franklovega teksta, na katerega ti v svojem predlogu "vmesne" poti sploh nisi pomislil ...

P.S.: ko pogledaš nazaj, je lahko biti pameten in je verjetno čisto vsako stvar na tem svetu možno narediti boljše in tudi nikoli ne bomo vedeli, kakšna bi mogoče lahko bila za državo boljša, hkrati pa za državljane slabša cena ... no, ampak v času vzpostavljanja nove države dobesedno iz nič, ko je bil poleg denarja tudi čas zelo pomemben, je po mojem skromnem mnenju bil "Jazbinšek" nekaj najboljšega, kar se je sploh zgodilo v Sloveniji ... aja, ker sem o Jazbinškovem zakonu zaradi favšljivih Slovencev na forumu Financ napisal kar precej postov, je toti forum.finance.si/?m=...083&single post pred davnimi 15 leti en izmed bolj nazornih - očitno tudi Frankl bere toti forum - ki sem ga za ilustracijo iz firbca izbrskal s forumskim iskalnikom ...
FIN-467473 sporočil: 1.808
[#3041006] 12.05.24 01:29
Odgovori   +    0
Tako bogo izgleda,da bi mu še kakšen cent podaril.
FIN-467473 sporočil: 1.808
[#3041043] 12.05.24 18:44
Odgovori   +    0
Naj Maljevec konćno zidati Študentske domove.

Strani: 1