Strani: 1

shevchenko sporočil: 21.898
[#2842069] 30.04.20 12:09
Odgovori   +    16
"Slovenija je ena od držav območja evra, ki je aprila zabeležila upad cen življenjskih potrebščin."

in nepremicnine ne spadajo med zivljenjske potrebscine, je tako.

to je nekaj za brezveze, da kupis in gledas kako jim cena raste. surs, metodolosko niste vredni pocenega grosa. v resnici ste vredni se precej manj, ker namerno zavajate in nabijate nepremicninski balon! je koga kaj sram?
robi2107 sporočil: 4.272
[#2842100] 30.04.20 14:14
Odgovori   +    8
"Ja, ja, kaki nije," bi rekel moj sosed Albanc. V prevodu, tale statistika so ene navadne buče. Ko grem jaz v štacuno po fasungo, se mi tale strahovita deflacija v tošlu prav nič ne pozna. Kaj meni pomaga, če so se pocenili traktorji pa turistični aranžmaji za culokafrske otoke? Hrana se že ni pocenila.
Tudi v Sloveniji je k skupnemu znižanju cen daleč najbolj prispevala pocenitev naftnih derivatov, po podatkih Sursa so se cene tekočih znižale za 24,7 odstotka, cene goriv in maziv za osebna vozila pa za 21 odstotkov.
Ful je koristi od tega. Itak polno folka ni hodilo na šiht zaradi virusa in so temu primerno manj tankali. Če k temu dodamo še prepoved zapuščanja domače občine, je potreba po tankanju še toliko manjša. Pa naj mi zdaj tisti genijalci na eurostatu razložijo, kaj 25 posto cenejši benz koristi prebivalcu Odrancev, ki je zaradi virusa doma in nima kakšnih nujnih opravkov izven svoje občine, zaradi česar bi jo lahko upravičeno zapustil, cela občina pa je velika (majhna, pravzaprav) toliko, da ne more občan niti fino prdniti, pa da tega ne bi zavohali v sosednji občini. Teoretično bi se padec cen goriv sicer lahko odrazil v nižji ceni fasunge zaradi nižjih stroškov transporta. Teoretično. Pa menda ja kdo ne pričakuje, da bodo šli trgovci sebi nižat cene.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2842341] 01.05.20 14:30
Odgovori   +    3
Deflacija v času korone je merilo strahu. Strah je v Sloveniji največji v EU :))
Pi****e :)
Razen kadar gre za ekstremne športe maratone triatlone, ekscesno pitje, divjanje po asfaltu, suicidalno planinarstvo...in ostalo samomorilsko vedenje, tukaj smo gotovo svetovni prvaki.

Strani: 1