Strani: 1

sopranos sporočil: 11.405
[#2750173] 28.12.18 15:23
Odgovori   +    10
Le zakaj nisem presenečen?
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2750175] 28.12.18 15:26
Odgovori   +    9
Denar je, le poiskati ga je treba znotraj javnega sektorja, kjer ga nekateri deli imajo veliko preveč. Npr. nekaj malega se zmanjša masa za plače zdravnikom, lahko tudi učiteljem, ki so le štiri falirane učiteljske ure v razredu, nekaj se zmanjša masa za plače tudi policistom...in bo dovolj denarja za socialne zavode. Denarja je že zdaj znotraj javnega sektorja dovolj in naj ga prerazporejajo kakor vedo in zmorejo, naj tudi eni druge izsiljujejo, le večjega deleža BDP ne smejo dobiti, kajti moramo vedeti, če vlada da njim več bo nekdo imel manj...Torej, kot podjetnik sem proti zvišanju plače policistom, učiteljem, socialnim delavcem, zdravnikom...če to pomeni, da bo vlada iskala denar izven javnega sektorja in ga bo vzela zasebnem gospodarstvu, torej meni in mojim delavcem.
bc123a sporočil: 48.253
[#2750196] 28.12.18 17:34
Odgovori   +    12
Zadnja sprememba: bc123a 28.12.2018 17:35
Saj to je klasika. Mislim da kvecjemu 10% zaposlenih v JS dela v javni upravi, kjer je za financiranje neposredno odgovorna vlada. Pa morda se v srednjem solstvu. Drugje - za razliko od tega kar meni vecina ljudi - dvig plac nima neposrednega vpliva na proracun, ima ga pa na poslovanje zavodov: bolnisnic, univerz, osnovnih sol (financirajo obcine ce prav razumem?).

Dvig plac pac neposredno recimo vpliva na izgube bolnisnic, kot primer. Vlada se sploh ne bi smela pogajati s sindikati za nic drugega kot za javno upravo in ozji javni sektor. Zdravniski sindikat bi se moral pogajati z ZZZS kot financerjem!

Strani: 1