Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kdor ni cepljen, ni Sloven'c

Strani: 1

sopranos sporočil: 11.404
[#2696912] 07.02.18 13:18
Odgovori   +    28
Še en v seriji dobrih komentarjev. Škoda je samo to, da premalo ljudi to bere in da je premalo Slovencev, ki bi o tem razmišljali. Kot narod se obnašamo podobno kot kakšna čreda ovac, ki jo oblaja en nor pes.
FIN223552 sporočil: 1.136
[#2696918] 07.02.18 13:50
Odgovori   +    17
Dober članek, obvezno cepljenje je ostanek diktatorske miselnosti in pika.

Ne ne moremo žrtvovati enega otroka strankim učinkom, da rešimo drugega pred ošpicami, to ni legitimno!

Veliko večji problem kot nalezljive bolezni sta naprimer kajenje in alkoholizem - bomo zato uzakonili, da lahko vsakdo, ki vidi koga s cigaretom ali steklenico, da mu slednjo razvado na licu mesta potisne v anus?!

To je še manj invazivno, kot če ti nekdo prisilno nekaj vbrizga v žilo!
Za profit nekoga tretjega..
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2696921] 07.02.18 14:16
Odgovori   +    16
Priznam, šele zdaj se zavedam kakšna je pridobitev ustavni sodnik Klemen Jaklič, ki strokoven in ustavnosvobodomiselen ne bo dovolil diktatorskih vsiljevanj in z obveznim cepljenjem krajšanja ustavnih pravic staršev in otrok. Verjamemo, da bo z močjo argumentov prepričal sodniške kolege. Zakaj se ne cepim? Zaradi totalnega nezaupanja v fidesove zdravnike, ki jim je na prvem mestu le denar. Spomnimo se, zdravniki bi enostavno paciente pustili crkniti pred vrati ambulante. Tako nekako, kot je predsednik sindikata Konrad Kuštrin skomignil z rameni ob vprašanju, kaj se bo zgodilo z bolniki, ki bodo zaradi stavke utrpeli nepopravljive zdravstvene posledice...Tisti, ki ne verjamejo naj še enkrat preberejo na www.dnevnik.si/1042754562
anon-218201 sporočil: 1.447
[#2696932] 07.02.18 14:43
Odgovori   +    5
Le čevlje sodi naj kopitar.
bobek13 sporočil: 4.301
[#2696970] 07.02.18 17:00
Odgovori   +    5
ded mi je dal mislit...

kot prvo, sem živel v prepričanju, da je cepljenje pogoj za vrtec že zdaj, pa očitno ni...

drugo pa avtor dosti opleta s totalitarnostjo in V evropo - kako pa imajo na Z to urejeno? ker tudi na Z ima glupih v stilu cepljenje=>avtizem, da če to ne bi bilo obvezno (?) bi tam tudi ziher bila precepljenost (pre)nizka???

lpA
FIN-454644 sporočil: 10.895
[#2696971] 07.02.18 17:05
Odgovori   +    23
Sem za ceplenje, ampak vladajo nam psihopati. Uro so nastavili na leto 1945. SAM TEROR. Mogoce ga pa rabimo. Saj so folk do konca zbluzili. Vsi bi vladali, vsi vse imeli, pa nic delali. Vsi enaki, vsi enaki, zdaj pa imate s finfarja drobiz. Cakam, da bo obvezna se sprememba spolne usmerjenosti in sprememba spola. Rabimo vlado, ki bo ustavila konje.
0430ABAKU sporočil: 1.783
[#2697006] 07.02.18 21:21
Odgovori   +    19
Kolikor je meni tole znano, jasno in logično, država ne predpisuje cepljenja, da bi vsakega posameznika, ki je/bo cepljen obvarovala pred boleznijo. Če bi šlo pri necepljenju le za vsakega posameznika, bi bilo vsekakor sprejemljivo, da to lahko kdo odkloni in pač sam nosi posledice zase.

Tak ukrep je npr. obvezna uporaba varnostnega pasu v avtu, ki je btw. tudi obvezno in verjetno to ni logičen ukrep, saj nikogar ne ogroža razen sebe. Zato bi sodilo v obligacijsko razmerje med posameznikom in zavarovalnico (da se določi plačnika ob kršitvi) ter ne v zakon.

Pri cepljenju gre za varnost drugih. Nekdo, ki ne bo cepljen, poleg tega, da je v nevarnosti za svoje zdravje (kar je sprejemljivo, saj /naj/ vsak odloča zase), predstavlja potencialno nevarnost za soljudi, ki se z njim družijo. Vsaka osebna pravica pa se konča tam, kjer trči ob pravico bližnjega. Vsaka osebna pravica po tej definiciji ne more biti neomejena.
bc123a sporočil: 48.253
[#2697016] 07.02.18 23:01
Odgovori   +    13
Stranski učinki cepljenja seveda so, vendar avtor pozablja, da so tako redki da nikakor ni mogoče,da bi več kot nekaj družin v Sloveniji imelo tovrstno izkušnjo.
anon-190292 sporočil: 2.667
[#2697037] 08.02.18 09:53
Odgovori   +    12
Ljudje moje starosti se bolj ali manj spomnimo neprijetnih na lastni koži prebolelih otroških bolezni od ošpic, mumpsov,oslovskega kašlja itd , mlajši pa te izkušnje nimajo. Razumem sicer razmišljanje o ustavnosti in protiustavnosti obveznega cepljenja, da predlagan ukrep morda res ni ustavno skladen je pa mojem mnneju primeren . Otroške bolezni lahko dobijo necepljeni tudi v odrasli dobi, ko bodo ustavnopravne debate o cepljenju že pozabljene; ostale pa bodo bolezni s posledicami ali brez. Takrat pa lahko pričakujemo debato o tem ali bi morala država z ukrepi zajeziti prosto in pogosto nestrokovno odločanje o cepljenju lastnih otrok, ker otroci niso lastnina staršev temveč njihova odgovornost .
najobj sporočil: 31.920
[#2697085] 08.02.18 15:23
Odgovori   +    10
Zadnja sprememba: najobj 08.02.2018 15:24
... Vse pa se konča, ko država, potem ko je z zakonom že predpisala obvezne medicinske posege v moje telo ter telo mojih otrok, zapove še javnopravno stigmatizacijo prostovoljno necepljenih otrok in ko mi kot roditelju s piedestala politične oblasti še pove, da je moj otrok cepilni objekt, o katerem starši nimajo kaj presojati in še manj odločati. ...

... eh, kdo pa govori o obveznem cepljenju, samo privatne varuške in učitelje za otroka si boš našel, pa bo po tvoje ... jebiga, v demokraciji je pač tako, da ima 99% ljudi pravico, da 1% internetnih "znanstvenikov" ne ogrožajo njih in njihove otroke ...

P.S.: meni je jasno, da Avbelj dobesedno živi od manipuliranja s polpreteklo preteklostjo, vsekakor pa bi mu priporočal, da se malo pouči, kaj o cepljenju pravijo v EU eur-lex.europa.eu/Le...006:EN:PDF , da se ne bo smešil z antikomunističnimi parolami na nivoju Nova24TV ...
anon-317971 sporočil: 768
[#2697111] 08.02.18 18:00
Odgovori   +    11
To sporočilo je izbrisal avtor (23.07.2020 23:16)
anon-217002 sporočil: 275
[#2697276] 11.02.18 01:43
Odgovori   +    2
Matej Avbelj je napisal dober komentar. Tudi razprava na forumu je živahna, ugotavljam pa, da je zgrešila bistvo. Citiram:
»Ta na podlagi enake svobode vsakogar zahteva, da vsak posameznik sam odloča o svojem telesu; življenju in smrti ter tudi o zdravljenju sebe in svojih otrok.«
Odločanje o svojem telesu je osnova svobode posameznika. To je dejansko edina – naravna pravica človeka. Te pravice mi tudi ustava ne more ne omejiti, ne vzeti. Če bi kdo napisal tako ustavo, potem to ni demokratična ustava, pač pa diktat, ki nasprotuje naravni pravici človeka. Tej pravici so podrejene vse ostale človekove pravice kot tudi pravice podeljene z zakonom. In če je zakon podelil pravico, ki ni v skladu z osnovnim postulatom svobode in privatne lastnine, potem je nekaj narobe z zakonom.
Forum je navedel vrsto argumentov zakaj cepljenje da ali ne. Vsi so argumentirani, saj se sklicujejo na uveljavljen sistem. Ta sistem jemljejo za normalen, čeprav ni skladen z osnovno pravico vsakega človeka – svobodno odločanje o svojem telesu. To samo kaže na to, da je naš sistem izkrivljen in, da ga je potrebno popolnoma prenoviti ali rekonstruirati. Dosti dela nas čaka!
BlueOcean sporočil: 129
[#2697398] 12.02.18 13:39
Odgovori   +    0
Očitno je cepljenje zlata žila. Res veliko komentarjev. Moje mnenje je, da se Matej na probleme s cepljenjem ne spozna. Ne spozna se na zdravje. In ne spozna se na to, kaj pravi o cepljenju razviti svet. Pač še eden od bolj ali manj škodljivih komentarjev na to temo. Bi mu pa privoščil, da bi zbolel za ošpicami ali vsaj pravo gripo (7-14 dni v postelji, ko se ne moreš obrniti, ker te vse preveč boli). Privoščil bi mu tudi, da bi ozdravel brez posledic, saj ne maram biti škodljiv, kot je on s tem načinom razmišljanja. Verjemite, da bi potem pisal povsem drugače.

Strani: 1