Strani: 1

0521SmoLn sporočil: 4
[#2591761] 12.04.16 08:55
Odgovori   +    10
car
FIN-454644 sporočil: 10.896
[#2591762] 12.04.16 08:57
Odgovori   +    18
Zadnja sprememba: FIN-454644 12.04.2016 09:03
Najprej je krivicno primerjati Slovenijo s Poljsko. Slovenija je se sredi druge svetovne vojne, medtem ko Putin potiho dobiva ze tretjo. Z begunci oslabljena Merklca, s Panamo Island, Cameroon, Porosenko-Jacenjuk. Domine padajo. Pri nas je nemoralno delati za denar. Pravzaprav je nemoralno delati. Razen pizdarij.
anon-58746 sporočil: 3.738
[#2591769] 12.04.16 09:23
Odgovori   +    10
po dolgem času en pozitiven prijeten članek, čeprav nastavi ogledalo in odsev ni prav lep.. bi bilo pa zanimivo če bi režiral film po knjigi Skok v smetano
anon-5355 sporočil: 3.129
[#2591779] 12.04.16 10:19
Odgovori   +    50
Čuden tale naš rojak, filmski režiser na Poljskem. Danes, ko sem prihajal v službo sem poslušal slovenskega režiserja, ta teden mu predpremierno vrtijo film MAMA v KINODVORU, ki je rekel za svoj film nekako takole: "to je sanjski in imaginaren film in ne rabi nikogar (namreč film), niti gledalcev ne". Torej, slovenski film financiran z davkoplačevalskim denarjem, ne rabi gledalcev!!! Tale Okorn pa snema na Poljskem filme za gledalce, seveda, ker ni sposoben snemati filmov, ki so sami sebi dovolj.
anon-316663 sporočil: 7
[#2591795] 12.04.16 11:17
Odgovori   +    1
čas vnosa: 12.04.16 09:43
Kak že gre tisto: Work smarter not harder.

stats.oecd.org/Index...Code=ANHRS

To so samo države OECD. Naj še nekdo najde statistko za vse svetovne države. Bo presenečno ugotovil, da daleč največ delajo v daleč najbolj revnih državah tipa XYZkistan.
anon-292686 sporočil: 763
[#2591804] 12.04.16 12:14
Odgovori   +    19
Hehe, bravo Mitja, čestitke in pozdrav v svet! :-)

Pravzaprav je cel pogovor v resnici zelo resna zadeva(!). Zlasti bi izpostavil naslednji del, čeprav si to zaslužijo vsi odgovori, dvomim pa da bo kaj od (vsega) tega objavljeno, kaj šele objavljano, v katerem izmed slovenskih "masovn(-ejš-)ih" medijev (masovni so kvečjemu v nekih čisto drugih in povsem negativnih smislih ...). Torej:

"Kdor dobro zasluži, ga hitro prime, da bi denar spravil v kako davčno oazo. Kaj menite o poslovanju z offshore podjetji?

Meni se to zdi nekaj normalnega in definitivno to samo po sebi ni nezakonito. Tudi sam sem v bistvu pobegnil v davčno oazo - ne tako radikalno, kot je to Panama. Šel sem na Poljsko, ki je za Slovenijo pravzaprav davčna oaza. Slovenija ima tako visoke in nesmiselne davke, da bi moral vsak odpreti račun v Panami (smeh). V Sloveniji so davki in prispevki, ki so v bistvu indirekten davek - samo bolje se sliši, tako visoki, da se skoraj ne splača več delati. Tako so visoki, da revni nikoli ne morejo postati bogati. Zakaj bi delal 20 ur na dan, sedem dni v tednu, 365 dni v letu, na koncu pa bi mi nesposobni slovenski politiki pobrali moj trdo prigaran denar in ga potem zafučkali oziroma ukradli, mislim, fuck off! Ni šans. Ne hvala. Panama oziroma Poljska, Here I Come! Hvala bogu za davčne oaze, ko govorimo o Sloveniji, in vsem Slovencem priporočam, naj si tam odprejo račun - mogoče bo potem Slovenija hitreje bankrotirala in se bodo končno lahko začele tako potrebne spremembe.


Mimogrede, Mitjo sem bolj ali manj naključno spoznal prav na predstavitvi in (pred-)premieri njegovega prvega izdelka "Tu pa tam" tisto sredo 26. januarja 2005 v ljubljanskem Koloseju in nad dogodkom, pristopom sodelujočih, reakcijami občinstva in filmom sem bil takrat navdušen. :-) Mislim, da je bil omenjeni filmček tudi zadnji čisto slovenski film, ki sem si ga kdajkoli kasneje sploh še v celoti ogledal(...). No, tu bom raje končal. ;-)

Aja, verjamem in prepričan sem, da Okorna ne bom nikoli srečal sredi vsakega septembra se sončiti z velikimi imeni slovenske filmske elite in ceha po portoroških hotelih (na moj in vaš račun, seveda)! :>
anon-103879 sporočil: 20
[#2591891] 12.04.16 18:43
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: anon-103879 12.04.2016 18:52
"Pri njih ni mogoče, da ti nekdo z dopusta ali v nedeljo ne odgovori na elektronsko pošto, vsi so nenehno dosegljivi."

K temu je treba težiti! Biti suženj in biti ponosen na to! Kaj pa ima človek v nedeljo pametnejšega početi kot čakati na elektronsko pošto svojega delodajalca in ekspresno odpisati.


"S takim razmišljanjem, kako se prodati, imamo v našem delu sveta kar precejšnje težave."

Točno! Treba je bolj zares vzeti suženjsko mentaliteto in razmišljati, kako se prodati!


"...v Ameriki lahko umreš od lakote, če nisi dober v samopromociji."

O, torej se stari dobri časi v Ameriko vračajo?
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2592483] 16.04.16 20:11
Odgovori   +    1
Če bi izbrali Slovenca, po katerem bi posneli film, koga bi izbrali?
Saj sem ga že izbral, to je Saša Dragaš - Vrtnar, po katerem sem nameraval posneti film Član, ki bi govoril zgodbo o glasbeno nadarjenem priseljencu, ki je razpet med kriminalom in umetnostjo. Potem ko ta scenarij filmskega sklada v več poskusih ni prepričal, se je ta zgodba zame končala.
LOL, tale Sale vrtnar ni priseljenec, razen mogoče če šteješ da so priseljenci tudi tisti ,ki so prišli v plenicah. Sicer pa je bil mali kriminalec, če tako pogledaš, svoje čase je bil baje celo res zaprt par tednov, zaradi neke stanovanjske zadeve (pa mu ni bilo hudega) Sicer pa raje bi kradel miljarede, pa ne bi sedel.
anon-198668 sporočil: 2.998
[#2592491] 17.04.16 02:09
Odgovori   +    7
Slovenec hodi v službo, Američan pa dela.

Strani: 1