Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Zmanjšajmo javni sektor za 30 tisoč zaposlenih

Strani: 1

babi2 sporočil: 3.480
[#2589802] 31.03.16 16:21
Odgovori   +    65
Glavni paraziti te družbe so razne agencije, direktorati....dela se podvajajo, nimajo pa nobenih pristojnosti, ne prevzemajo tudi nobene odgovornosti. Npr. Agencija za zavarovalni nadzor, Varuh za zavarovalne pravice, Direktorat .....v tej smeri.
Dobila sem zavrnjeno odškodnino od ZM, vsi zgoraj navedeni so mi dali vedeti, da imam prav, toda "revčki" nimajo nobenih pristojnosti, da mi pomagajo rešiti spor.
POTEM TEH UMETNO USTVARJENIH DELOVNIH MEST NE POTREBUJEMO!!!Spor bom moral na sodišče, kar me bo stalo potrpljenja, denarja in živcev.

In vsako področje deluje po istem principu. Naj si ti visoko šolani ljudje poiščejo kruh v gospodarstvu in zaslužijo z konkretnim delom. Če bi pogledali samo na ta področja bi prišli do zgoraj navedene cifre. Če bi delali po istem principu v gospodarstvu, bi že davno jedli travo. Zato vsa čast izvoznikom in delovnim ljudem!!!
FIN-454644 sporočil: 10.895
[#2589822] 31.03.16 18:41
Odgovori   +    44
Javni sektor je namenjen zaposlovanju dolocene populacije. Ko je bilo psihologov prevec, si je Vida Tomsic izmislila predzkonsko psiholosko svetovanje. Tisti, ki so se ga udelezili so rekli, da je vse brezveze. Ko so rabili zaposlitve doloceni mladi, se je mnozicno upokojevalo. Vsak minister pripelje na ministrstvo svojo ekipo, ti pripeljejo svoje in ministrstva so iz nekaj deset ljudi presla na nekaj sto ljudi. Kaj neki delajo. Kar delajo, je pa narobe. Mogoce bi bilo bolje, da ne bi nic delali.
anon-267968 sporočil: 138
[#2589824] 31.03.16 18:54
Odgovori   +    44
Kjer je javni sektor "gibalo in razvoj gospodarstva", tam je dom procesnih idiotov - in v Sloveniji jim je zelo udobno! Na naslednjih volitvah volimo ljudi, ki niso nikoli sedeli - niti en dan - v javnem fotelju. Tako bo vsaj možnost za spremembe - sedaj ni nikakršne!
anon-383849 sporočil: 357
[#2589852] 31.03.16 21:15
Odgovori   +    49
Svak na kulturnem ministrstvu, tašča sodnica, sin na elektru, tast v kliničnem centru, brat od svaka v državnem svetu in na ministrstvu z ainfrastrukturo itd.....v javnem sektorju je 80 % zaposlenih tako ali drugače v žlahti in to je največji korupcijski bazen kar jih je bilo in zato je tako kot je mi v gospodarstvu pa naj crknemo, .........
anon-217002 sporočil: 275
[#2589856] 31.03.16 21:56
Odgovori   +    9
Razmišljanje avtorja pozdravljam, čeprav je do realizacije še daleč. Ni problem pravne oblike, niti ni potrebe po neprofitnosti. Problem bo nastal v standardih. Ostanimo samo pri izobraževanju. Koliko stane izobraževanje ekonomista, koliko učitelja, koliko igralca itd. Poenostavimo in recimo da enako. (Če ni enako bo že prvi mega zaplet). Danes se pokrivajo stroški izobraževanja ustanove, ne pa stroški študenta. Ko bomo imeli te standarde študent dobil vavčer, ki ga bo nesel kamorkoli. Ne bo izbiral samo med Ljubljano, Mariborom, Koprom itd., pač pa tudi med Dunajem, Parizom, Prago, Londonom etc. Ker bo imel študent pravico izbire bo tudi sam odgovoren za zaposlitev po koncu študija, ne pa tako kot danes: Izobrazili ste me, zdaj me še zaposlite!
Če to uspemo udejanjiti na področju visokega šolstva, ne bo težko ista pravila udejanjiti tudi na osnovnošolski in srednješolski ravni, tudi v vrtcih ne. Končno bomo dosegli pravičnost za vse državljane enako. To bo tudi eden od temeljev UTD.
Ko isto zadevo realiziramo še na področju zdravstva in državljanske penzije smo zmagali. Dosegli smo UTD, na racionalen način in pomembno zmanjšali državno birokracijo
Strinjam se, da država ne more podariti premoženja zasebnikom, lahko pa ga prenese na pokojninski sklad in zavarovalni sklad za pokrivanje luknje, ki jo je ustvarila. Zasebniki najemajo to infrastrukturo in plačujejo najemnino.
Lahko bi rekli »simpl ko pasulj«, vendar verjetnost realizacije takih idej trenutno ne presega enega procenta.
anon-133022 sporočil: 57
[#2589861] 31.03.16 22:45
Odgovori   +    14
Se mu pozna da pojma nima, kot je sam ugotovil. Zakaj bi morala država financirati, saj če so res tako dobri, naj delajo na trgu in če bo država rabila njihove storitve, jih bo najela. Zakaj preoblikovati obstoječe in se pripenjati na državne jasli. Lahko ustanovijo kadarkoli zasebni zavod, a dvomim, da so toliko sposobni. Ne bom pozabil kako je začel svoje prve vaje pri predmetu Poslovne finance

A vi tudi kaj delnice kupujete?
Jaz sem jih, a sem večino izgubil, saj nisem imel pojma, zato pa delam na fakulteti, drugače bi bil kje drugje.

Očitno še vedno potrjuje ta stavek. Vsakič ko vidim njegovo sliko se na to spomnim, saj je s tem razložil čemu služi Ekonomska fakulteta.
anon-1445 sporočil: 3.218
[#2589862] 31.03.16 22:50
Odgovori   +    21
Tudi sam sem imel več problemov s predstavniki javnega sektorja. Ob tem, ko so mi vsi prikimavali, da imam prav, sem večinoma poslušal pripombe , da je zakon pač tak. Človek dobi občutek, da je javni sektor posebne sorte tvorba, ki ima edini pomemben namen, da se širi in razvija sebi v namen. Vsak politikant kot predvolilne puhlice navaja zmanjšanje javnega sektorja, dogaja pa se ravno obratno. Če nič drugega, bi morali število zaposlenih v javnem sektorju dejansko zmanšati ali pa ga vsaj vezati na število v realnem. Na isti način pa pogojevati višino plač v javnem sektorju na realni, zahtevati večje odgovornosti za neumnosti , ki jih počnejo in jim končno razložiti, da so oni namenjeni kot usluga narodu, in ne obratno.
anon-245058 sporočil: 771
[#2589869] 31.03.16 23:56
Odgovori   +    10
Priznam, ko sem prebral naslov, sem pričakoval popolnoma drugačen predlog. Za to, kar predlaga avtor je naslov zavajujoč predlogza izvzetje šolstva in zdravstva iz JS ni slab, samo to ne rešuje problema, da je predvsem preostali del JS veliko preobsežen,zaradi tega ne samo drag, temveč predvsem neučinkovit, kar je naš glavni problem.
Tipičen primer neučinkovitosti in nepripravljenost za sprejemanje odgovornosti je dogajanje zadnjih dni. Podjetja, ki posojajo delavce, jih plačujejo na roko, jih ne prijavljajo - in to leta - in potem tragika ( v bistvu velika žalost ) v Odmevih na RTV. Od takšnega in drugačnega inšpektorja in direktorjev raznih služb in Zavodov - vsi trdijo, da ne morejo narediti nič , da so nemočni. Šefica Zavoda za zaposlovanje trdi,da podjetniku, ki dokazano ne plačuje delavcev ne more preprečiti objave na Zavodu za iskanje delavcev. In to reče, pa ostane živa - norišnica.
To je posledica črkobralskega načina zakonov, kjer se di uradniki potrudijo dokazovati, kako nekaj ne morejo narediti in kako oni pa za to niso pristojni.
NEPRIPRAVLJENOST ZA SPREJEMANJE ODGOVORNOSTI. ( P S - že kakšen uradnik res tako misli, pootem je najmanj kar je pozakonu dolžan obvestiti tistega, ki je pristojen in ne sme molčati )
Predlog. od vsakega uradnika zahtevati, da v zakonskem roku sprejme odločitev in jo pismeno utemelji. Če tega večkrat ne naredi je to hujša kršitev delovne obvezn osti - sledi knjižica.
Prelaganje odgovornosti na nekega drugega je največji problem JS
(primer Odmevi - zakaj imajo v Nemčiji cca 30.000 vetrnih elektrarn, pri nas pa 2 dve odlaganje odgovornosti in iskanje izgovorov
Hitro bi se zmanjšal JS za 20 do 30 %. Polovico tega prihranka dati za boljše nagrajevanje preostalih, polovico pa za investiccije.
Tako bi počasi prišli do znosnega , predvsem pa učinkovitega JS.
anon-391350 sporočil: 230
[#2589902] 01.04.16 08:46
Odgovori   +    4
Marko, Marko. Toliko besed v članku za prepričevanje, mnoge med njimi sicer so dokaj prepričljive, povsem pa si "pozabil" (ali se sprenevedal okoli) enega temeljnih postulatov prostega trga. Popolne konkurece. Oz., še bolje, tržnih anomalij.

Mar nas želiš prepričati, da bi UNILJ in UNIMB ter posamezne uveljavljene fakultete, kot je npr. tvoj EF, na trgu delovale v vsaj približno popolni konkurenci?

Ne. Imeli bi monopol ali v najslabšem primeru oligopol. Da se ne bi dogovarjali med seboj o razdelitvi trga? No, prosim te lepo, tvoj bivši dekan in profesorski kolega je jasno pokazal, kako zelo njega skrbi zakonodaja ali vsaj etika, ko gre za polnjenje lastnega žepa. Če nas hočeš prepričati, da je on edina črna ovca, nas pač podcenjuješ.

Sedi, negativno. Pardon. Nezadostno, 5.
DrDre sporočil: 346
[#2589929] 01.04.16 09:56
Odgovori   +    1
ha ha ... izgleda da je avtor članka ugotovil da ne bo več DODATKA ZA STALNO PRIPRAVLJENOST in edini način da ga dobi je izstop iz javnega sektorja ... :)
GV-0633 sporočil: 508
[#2589984] 01.04.16 14:49
Odgovori   +    1
To je to. Posameznim sistemom dati tisto ker jim pripada po riterijih in to minimalno, ker bi imeli možnost dodatna sredtva pridobiti na trgu, šolstvo s študijem ob delu in projektnim delom za gospodarstvo, zdravstvo pa z nadstandardnimi stiritvami in inovativnostsjo in prihranki pri nabavi ter racionalnim gospodarjenem s sredtsvi.

Cmerjarjeva vlada takšne reforme ne bo nikoli iti pričela ker so v njej sami državni koritarji, ki jim sedanja ureditev najbolj ustreza. V pragozdu nepreglednih predpisov vedno znova izumljajo birkratske ovire za državljane in dodatke in dodatne vire zase.
anon-397477 sporočil: 5
[#2590048] 02.04.16 07:32
Odgovori   +    4
čas vnosa: 01.04.16 22:06
To ni prvoaprilska šala, kar bom napisala.
Jaz bi povečala številko 30 tisoč za še enkrat, kar pomeni 60 tisoč manj javnih uslužbencev v RSloveniji. Tisti pa ki ostanejo v javnih službah, pa bi morali rotirati na vsakih 8 let in to zato, da se korupcija pri zaposlovanju zmanjša oziroma da je vsaj malo pod nadzorom.
Jaz bi zahtevala od delavcev, preden bi jih zaposlili v javni upravi nekajletno prakso v privatnem sektorju oziroma reference iz privatne iniciative. Tako šele bi znali javni uslužbenci pri svojem delu ceniti vsakega delavca, ki si kruh služi na trgu. Ali je pošteno, da si v RSloveniji najbolj plačan za delo, ki ni pridobljeno z lastnim kapitalom in brez tega, da bi ga moral splasirati na trgu. Pri nas se promovirajo samo tisti diplomanti, ki imajo povezave v vrhovih državnih služb. Drugi obupajo in gredo v tujino, ali pa med klošarje. Noben javni uslužbenec ne bi smel imeti konstantne službe, ampak začasno, nato pa bi se moral preveriti na trgu. In tudi noben javni uslužbenec ne bi smel biti plačan po izobrazbi, ampak po učinku. Kjer ni mogoče izmeriti učinka, pa bi bil javni uslužbenec plačan manj od plače, ki jo je mogoče izmeriti z uspešnostjo pri delu.
Pri nas moramo že enkrat stvari postaviti na nove zdrave osnove, to pa je da imamo vsi enake pravice do dela in da smo plačani od uspeha pri delu. To pa pomeni, da moramo stvari postaviti radikalno na glavo, ne pa popravljati starih zavoženih stvari.
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2590096] 02.04.16 14:40
Odgovori   +    1
ZAVOD je ZAVOD. Ali je to javni, zasebni, poljavni ali polzasebni; mislim, da ni takega problema. In tudi reševal ne bi problemov. IZGUBO zavoda po zakonu pokrije njegov USTANOVITELJ!

No, in že smo pri PRIGODI.
Pred nekaj meseci je Boštjan M. Zupančič v svoji kolumni ([www.siol.net]) med drugim pisal o prigodi, ko sta se s pokojnim Francetom Bučarjem sporekla o avtonomiji univerze. Zupančič je takrat zagovarjal stališče, da krovni zakon o zavodih univerzi jemlje v ustavi zagotovljeno avtonomijo ter da je smešno, da se Republika Slovenija proglaša za ustanoviteljico univerze, ko pa je res prav obratno.
Če še kakšnemu Slovencu ni jasno, da je republika Slovenska, se pravi država Slovenija ustanovljena iz etične, akademsko izbražene in intelektualne Univerze, z vsemi svojimi takimi in drugačnimi DODATKI, potem ne vem, če mu bo v Butalah še kdaj možno spregledati.

Ne razumem samo, zakaj v teh slovenskih vladah ni kakšnih matematičnih, fizikalinih in tehničnih doktorjev na ministrskih položajih, vključno s prvim premierom?

Slovenci in Slovenska država ima popolnoma drug problem. Ne znamo reševati problemov. Sanja se nam ne, kako se to dela. To za nas ni španska vas, to je za nas področje črne luknje. Zadeve znamo zaplesti do onemoglosti, v reševanju smo neverjetno kilavi in nesposobni!!

*Ali pri tem upoštevaš strankarsko sestavo in razporeditev, ali ne. Če jo, potem ti mora biti jasno, da se še niti ne vidi svetlobe na koncu predora.
anon-96090 sporočil: 1.218
[#2590204] 03.04.16 20:06
Odgovori   +    0
čas vnosa: 03.04.16 16:25
Vse dokler se javna uprava ne bo skrčila na stanje iz leta 1992, to je zmanjšanje za 80% ali samo vsak peti ostane zaposlen v javni upravi, bo Slovenija v qrcu.

Ker so že narejene vse študije v javnem sektorju o številu zaposlenih in porabi, se te podatke uporabi in javni sektor dobi vnaprej določene parametre za delovanje. Komur sistem delovanja ni všeč, lahko da takoj odpoved. Stavka v javnem sektorju ni dovoljena.

Ukiniti je treba tudi VSE občine in narediti dve regiji in glavno mesto. Vse dokler se življenjski nivo ne dvigne na nivo, kot ga ima glavno mesto, se ves presežen denar države vlaga v regije.

Državni svet in državni zbor se ukine, skupščina državljanov pa ima 21 poslancev, po 8 iz regij, 3 iz Ljubljane in italijanskega in madžarskega predstavnika manjšine. In to so EDINE skupine, ki se lahko proglašajo za manjšine, vse ostalo so samo ZDRUŽBE (društva) državljanov. Politične stranke se financirajo same, ne dobijo iz proračuna nič in plačujejo svoje poslance v Skupščini državljanov.

Obvezna je srednješolska izobrazba, (minimum 4. stopnja), vse nadaljnje študiranje je PLAČLJIVO. Kar kdo rabi za svoje potrebe (firme ali država) bo polno štipendirano z obvezo, da se čas študija odsluži po vložku v službi štipenditorja. Tisti pa, ki bodo v odličnosti študija videli prihodnost z visoko plačo, pa si bodo študij plačali in potem jasno imeli toliko višjo plačo, da se vložek povrne. Pa še to, profesorji na vseh višjih stopnjah študija si bodo takrat talali denar, ki ga bodo zaslužili s svojim delom, če se bo kdo vpisal oz. plačal šolnino. V najem ali last dobijo nepremičnine, če grejo v last, jih morajo odplačati z delom za poučevanje ljudi za potrebe države, vendar nikoli več kot 20% skupnih študentov.

Seveda pa je OBVEZNO ukiniti združevanje v sindikate v VSEM javnem sektorju, saj vsi živijo zgolj in samo od prispevkov državljanov, ki ta denar v realnem sektorju ustvarijo.

Ministrstvo za vojsko ukiniti, samo generalštab in potrebno število starešin oz. vaditeljev naborniških vojakov, vse dokler se vojska ne uredi, da vrhovni poveljnik ne bo podal poročila o najslabši vojski na svetu.

Vojski in policiji več pooblastil za dejavnost na mejnem območju, (graničarji), in čimprej izstop iz EU in NATO ter vključitev v ASEAN, da bomo Port of Asia v Kopru in da bo Slovenija enkrat delovala samo zase.
anon-329788 sporočil: 2.321
[#2590217] 03.04.16 23:23
Odgovori   +    0
Pa se vi zavedate ljudje, da živimo v časih hiperprodukcije, ko je dela iz dneva v dan manj? Kaj drugega kot umetno ustvarjanje delovnih mest nam več ne preostane, zato so taka razmišljanja stvar marginalnežev, ki sploh nimajo pojma v kakem svetu živijo. Sam sem sicer raje za UTD, ker je bolje doma kvačkati lep pulover kot mešati meglo.
XVISO sporočil: 1.518
[#2590252] 04.04.16 09:45
Odgovori   +    2
čas vnosa: 04.04.16 09:37
Začnimo pri Marku Pahorju, 15 let ožema državo s profesorsko plačo pa nobenega učinka. Ostane še 29.999

Strani: 1