Izbrani forum: Avto

Izbrana tema: članek Volvo od jeseni pri nas v skrbi distributerja Kie

Strani: 1

anon-293132 sporočil: 134
[#2423072] 06.07.14 11:28
Odgovori   +    2
Hvala bogu da bodo to zanimivo znamko prevzeli pri nekomu, ki vsaj zna prodajati avtomobile. Če se je kdo dokazal z rastjo prodaje v zadnjih nekaj letih, se je brez dvoma Kia, ki beleži v Sloveniji enega izmed največjih tržnih deležev. Sodeč po tem, me niti ne čudi, da so se pri Volvu odločili za Kio.
ogo sporočil: 3.087
[#2423121] 06.07.14 14:10 · odgovor na: anon-293132 (#2423072)
Odgovori   +    3
[Niki11]
Hvala bogu da bodo to zanimivo znamko prevzeli pri nekomu, ki vsaj zna prodajati avtomobile. Če se je kdo dokazal z rastjo prodaje v zadnjih nekaj letih, se je brez dvoma Kia, ki beleži v Sloveniji enega izmed največjih tržnih deležev. Sodeč po tem, me niti ne čudi, da so se pri Volvu odločili za Kio.
Samo je malo drugače ratalo. Kia je začela delat spodobne avtomobile, ki niso več zgolj poceni.
Volvo je pa tam nekje v nebesih za dvakratnik cene Kie. V segmentu kjer je pač jeba in redkokateri slovenec poseže, ker si preprosto reči ne more privoščit. Zapovrh je tudi tam v tem segmentu gužva. Merčota se da dobit z 25% popusta, enako tudi druge luksuzne znamke talajo popuste, celo Lexus.

Posledica je, da si pač folk privošči Volvote prvenstveno rabljene iz uvoza. Skratka, ko jim cena orenk pade.
Vinci sporočil: 5.933
[#2423155] 06.07.14 16:21 · odgovor na: anon-293132 (#2423072)
Odgovori   +    3
[Niki11]
Hvala bogu da bodo to zanimivo znamko prevzeli pri nekomu, ki vsaj zna prodajati avtomobile. Če se je kdo dokazal z rastjo prodaje v zadnjih nekaj letih, se je brez dvoma Kia, ki beleži v Sloveniji enega izmed največjih tržnih deležev. Sodeč po tem, me niti ne čudi, da so se pri Volvu odločili za Kio.
Tržni delež in prodaja Kie sta se v prvem letošnjem polletju zmanjšali za več kot 50 %. Lani so imeli približno 7 % tržni delež pri prodanih novih avtih, letos je 3,2 %. To je največji padec prodaje med vsemi znamkami z več kot 1 % tržnim deležem. Število prodanih avtov se je v tem času povečalo za 0,3%, tako da vzrok za slabšo prodajo zagotovo ni krčenje trga.

Trenutno zgleda, da avte zna prodajati tisti, ki prodaja poceni avte, ker imata največjo rast prodaje trenutno Dacia in Škoda.
anon-325713 sporočil: 25
[#2423309] 07.07.14 03:47 · odgovor na: Vinci (#2423155)
Odgovori   +    2

Trenutno zgleda, da avte zna prodajati tisti, ki prodaja poceni avte, ker imata največjo rast prodaje trenutno Dacia in Škoda.
A se hecaš? Škoda,poceni avtomobili??
anon-293132 sporočil: 134
[#2423489] 07.07.14 09:56 · odgovor na: Vinci (#2423155)
Odgovori   +    3
Ne pretiravaj z omejevanjem na tako kratko obdobje. Dejstvo je, da je Kia zadnja leta najhitreje povečevala prodajo tako v svetovnem, evropskem kot še bolj v slovenskem merilu. Slovenija je po tej plati čisti fenomen, saj ima pri nas Kia enega izmed najvišjih tržnih deležev. Se pa dejansko pojavlja pri Kiji problem zaradi razprodane proizvodnje iz slovaške tovarne, kjer delajo avtomobile za evropski trg. Vsa vlaganja v evropske razvojne centre in 7-letno garancijo, so se Kiji, hočeš ali nočeš, več kot odlično obrestovali. Zato pa so razprodani.
Dejstvo je tudi, da je Volvo sodeč po prodajnih številkah v Sloveniji res povsem na dnu, kar ne velja za večino ostalih trgov, kjer znamka dosega zadnja leta zelo dobre rezultate. Prostora za izboljša je zato po mojem veliko. Glede na to, da so pri KMAG-u tržili včasih žal propadli Saab in celo plejado ameriških znamk, ki jih je ob združitvi s Chrayslerjem pobral Fiat, imajo po mojem kar lepo bazo strank za Volvo.

Strani: 1